Poslední příspěvky

#21
Technic / Re:HD garage
Naposledy přispěl: HD - 26.03.2024, 08:29:55
Díky. Zatím jede po stole dobře. :D
Ano, ovládat buu přes Pybricks, nejspíše přes 2-3 vlakové ovladače. 
Takže díky, možná se pak ozvu. 
#22
Technic / Re:HD garage
Naposledy přispěl: PsychoWard666 - 26.03.2024, 08:08:13
Vypadá suprově, jsem zvědavý jak to pak pojede.

Ovládat to budeš přes PyBricks vlakovým ovladačem? Kdyžtak napiš kdyby jsi potřeboval pomoc s naprogramováním, ono ovládat více hubů jedním ovladačem je trošku složitější a já u toho strávil pár hodin než jsem přišel na to jak to vyřešit.
#23
Technic / Re:HD garage - stavba hasičské...
Naposledy přispěl: HD - 26.03.2024, 07:44:00
Tak, trochu jsem opět pokročil ve stavbě. 
Ubyly tolik diskutované boční vzpěry, jelikož mi žebřík bohužel na tatra podvozku nedával smysl, místo toho přibylo střešní rameno a to cosi na čumáku, obojí s plánovanou stříkačkou. Vzhled se tak přiblížil letištním speciálům, ale jelikož je jich z kostek postaveno nespočet, řekněme, že díky tatra podvozku by tento kousek mohl sloužit k hašení nebezpečných objektů typu elektrovozy v nepřístupném terénu (ano, tento také nebude vybaven nádrží na benzín, Control+ jednotky mi připomínají zespodu tu nástavbu kterou má vodíkový prototyp tatra sklápěčky a tak se  tento kus bude krmit zboku palivovými články) 
Rameno i přední vodní stříkačka budou plně dálkově ovládané. Celkem 13 funkcí, ale některé půjdou sloučit do jednoho výstupu.
Nakonec asi přezuji na originální pneumatiky, když už konečně jsou, ale bude potřeba aby zvládly tíhu vozidla. 

Zatím si nejsem jist jak a jestli budu zprovozňovat vodní okruh, i když k tomu postupně směřuji. 



Více foto: https://bricksafe.com/pages/horcikdesigns/tatra-chassis-with-rc-firetruck

#24
Technic / Re:(vlastní) Tatra 8x8 (813-81...
Naposledy přispěl: PsychoWard666 - 25.03.2024, 17:34:14
Je mi to jasný, proto tu nic zatím neukazuju  :D  Hnací osy jsou dvě a polonápravy nevisí na hnací ose  ;)
#25
Technic / Re:(vlastní) Tatra 8x8 (813-81...
Naposledy přispěl: HD - 25.03.2024, 17:19:27
Ok, rozumím. Nicméně, kam můj dotaz průmyslového špiona v zácviku směřoval - dle fotek se mi zdá, že výkyvné polonápravy se otáčejí klasicky kolem  hnacího hřídele. Nepřidává toto řešení trochu tření navíc, nebo se Ti podařilo podvozek postavit tak, aby osy byly shodné (kvůli id. záběru kol) , ale hnací hřídel nazatížen? ;D

Edit: ok, asi už tuším jak to máš poskládané. I tak, kolik hnacích os v podélném směru tam je?
#26
Technic / Re:(vlastní) Tatra 8x8 (813-81...
Naposledy přispěl: PsychoWard666 - 25.03.2024, 16:41:07
Zatím jsem netestoval venku, budu muset předělat ty hlavní rozvody, při velkém zatížení to přeskakuje a zatím nevím kde přesně. Polonápravy nafotím až to dodělám.
#27
Výlohy / Re:nominace dílků vánoční výlo...
Naposledy přispěl: Hardegon - 25.03.2024, 14:36:43
Citace od: peki kdy 25.03.2024, 13:01:53
Citace od: milanv kdy 25.03.2024, 12:37:43
Citace od: Chairudo kdy 25.03.2024, 12:13:13Jestli má být základna v dark red tak prosím přidat na seznam, žádné nemám a tyto nejsou zrovna levné.
My jsme s Markem mysleli, že bychom tam dali ty cihlobricky stranou, co je ten dvouproužek - a ty jsou na seznamu. Pokud byste ale raději hladké (peki?), tak určitě souhlasím s dodáním na seznam.
Já bych přidal klidně obyčejný 2x4. DO podkladového modulu (předpokládám že to vyjde levněji) než cihlobrick. Pokud to levnější není (potřebujeme určitým způsoben optimalizovat poměr cena/objem) tak cihlobrick. O nic jiného nejde.

Smysl červeného cihlobricku byl jen pro tu středovou vrstvu, aby to mělo nějakou zajímavou strukturu. 2x4 je levnější jen o málo.
#28
MOC / Re:Parní lokomotivy do konce 4...
Naposledy přispěl: peki - 25.03.2024, 13:09:22
Hustý  :o
Jak říká klasik nemusí pršet stačí když kape. Více řeknu až si to v klidu projdu.
Jinak publikovat můžete určitě dříve ne až když máte několik desítek mašinek.
#29
Výlohy / Re:nominace dílků vánoční výlo...
Naposledy přispěl: peki - 25.03.2024, 13:05:34
Citace od: milanv kdy 25.03.2024, 10:25:04Všechno ostatní OK, jen u tohoto bych se pozastavil: chybí tam tile nahoře, takže by to bylo ošklivě zubaté pod baseplate. Druhá věc je, že takhle vznikne dvojitý Dark Red pruh (i s tím spodkem nadzemního). Mně se to tak líbí, ale je to záměr? :)


Ano díky za připomínku, Tu tile ještě pořešíme. Na 90 procent přidáme. Před objednáváním bude spočítáno kolik jakých dílků potřebujete na podzemní/nadzemní modul.
Dvojitý pruh ano. Vycházím z toho že podzemní modul musí být univerzální a někdo staví 2 nad sebou jiný 2 vedle sebe. Bude to jako marmeláda v nějakém dortu.
#30
Výlohy / Re:nominace dílků vánoční výlo...
Naposledy přispěl: peki - 25.03.2024, 13:01:53
Citace od: milanv kdy 25.03.2024, 12:37:43
Citace od: Chairudo kdy 25.03.2024, 12:13:13Jestli má být základna v dark red tak prosím přidat na seznam, žádné nemám a tyto nejsou zrovna levné.
My jsme s Markem mysleli, že bychom tam dali ty cihlobricky stranou, co je ten dvouproužek - a ty jsou na seznamu. Pokud byste ale raději hladké (peki?), tak určitě souhlasím s dodáním na seznam.

Já bych přidal klidně obyčejný 2x4. DO podkladového modulu (předpokládám že to vyjde levněji) než cihlobrick. Pokud to levnější není (potřebujeme určitým způsoben optimalizovat poměr cena/objem) tak cihlobrick. O nic jiného nejde.