Městské muzeum Sedlčany (léto 2018)

Založil peki, 25.01.2018, 12:14:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Citace od: Anatyt kdy 16.05.2018, 15:29:31Tá raketa a ten bager sa tu dajú nájsť na fóre?

Bagr jsem nenašel a taky mi nic nepřipomíná, ale raketu najdeš tady.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hawran

#31
Jen pro pořádek, za nás to bude:
- bahenní monstrum Sludge puppy (post apo auto cca 15 x 25 cm)
- 1x rohový modulár na baseplate 32 x 32
- Technic bagr
- kompletní série Speed Champions (kromě toho jednoho promo setu) tohle nepotřebuji

K.
Bricks Forever!

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jerzeeg

Tak jsme vymysleli nasledujici plan pro druhe puvodne prislibene SW dioramatko - Clone Wars:
13.6. Chairudo nabere v Ostrave
14.6. ulozi v Praze u Skywalkera

Kdo prosim by to mohl u Skywalkera vyzvednout a nainstalovat v Sedlcanech ?

peki

Jak vysoké jsou Clone wars? Ptám se kvuli výšce schodu.

jerzeeg

Vyska je cca 20cm.
Ale na deinstalaci ve Zlicine predani neklapne, protoze to bude predpokladam nekdy zacatkem cervna, zatimco Chairudo to v Ove vyzvedne az 13.6.
Idealne aby to vyzvedl nekdo pri ceste, jak pojede do Sedlcan na instalaci.

peki

Pak ale nedava smysl to nechavat u skywalkera, ktery do Sedlcan nejede.

Matthes_CS

Na deinstalaci do Zličína jedu a do Sedlčan taky se soutěžním modelem, takže teoreticky bych mohl bitvu vzít, pokud se vejde do auta. Takže otázka, jak je sbalená a jak velké jsou ty krabice nebo něco v čem je?

jerzeeg

1) Hoth ze Zlicina do Sedlcan by vzal Peki (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51566.msg258844#msg258844)

2) Clone Wars by mohl Chairudo prevezt z Ostravy a nechat v Praze u Skywalkera doma - to bude az 14.6., tedy par dnu pred vystavou v Sedlcanech - hledame nekoho, kdo by to u Skywalkera prevzal a zavezl do Sedlcan toho 16./17.6., jak bude instalace.

Hacislav

#39
Můžu nabídnout filmový kvíz, eventuelně i s vitrínkou.

nebo třeba přistání droidu na Tatooině (32x32) co je teď na Zličíně.


SW výstava by Emil  Emilovič, on Flickr
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

peki

Citace od: Hacislav kdy 21.05.2018, 19:56:37
Můžu nabídnout filmový kvíz, eventuelně i s vitrínkou.

Počítám s ním, vzal bych ho při deinstalaci ve Zličíně až tě hodím domů.

SW ideálně recyklace ze Zličína

Citace od: Matthes_CS kdy 20.05.2018, 22:05:17
Na deinstalaci do Zličína jedu a do Sedlčan taky se soutěžním modelem, takže teoreticky bych mohl bitvu vzít, pokud se vejde do auta. Takže otázka, jak je sbalená a jak velké jsou ty krabice nebo něco v čem je?

Pokud to svěříš Matthes pomůže mi to, povezu i jiné věci.

Citace od: Hacislav kdy 21.05.2018, 19:56:37
nebo třeba přistání droidu na Tatooině (32x32) co je teď na Zličíně.

Chtěl bych tam mít nějaké SW. Vzhledem k tomu že plocha bude široká 120 cm a bude rozdělena na 2 části (v různých výškových úrovních) tak do té druhé pokud neklapne přesun (a instalace) MOC  z Ostravy by to šlo dát, případně ukázat nový MF.

Mtron

část základny Mtron rozměr 153x77 cm pokud bude místo.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

peki

Citace od: jerzeeg kdy 24.05.2018, 03:58:00
Otazka je, jestli je Matthes_CS  schopen pobrat oba MOC, tj. 4 bedny..
A jestli je vubec v jeho moznostech Clony vyzvednout u Skywalkera v Praze po ceste do Sedlcan ?

1) Hoth - bedny jsou ve Zlicine, takze rozmery jen odhaduju po pameti:
        d80 x s35 x v15   a   d50 x s40 x v30

2) Clone Wars:
        d52 x s52 x v25   a   d45 x s40 x v37

Ahoj, nekomplikoval bych to (cením si snahu) do Sedlčan bych vzal (ideálně po Matthes_CS) "pouze" Hoth. Druhou plochu obsadíme UCS novým MF (hawran) + do zbylých 20 - 40 cm dáme nějaký malý WS MOC ze Zličína.

OK?

jerzeeg

jj, urcite OK, to bude nejrozumnejsi :)

Matthes_CS

Já to pochopil tak, že bude jen jedna bitva ze Zličína a teď to tak zase je, odpoledne zjistím, jak to bude s autem a jestli bych to zvládnul vzít.

peki

Aktualizace informací.

1) změna termínu vernisáže, je opravený na plakátě. Termín bude 21.června od 18:00
2) vitriny budou nakonec pouze 4 tak jak je uvedeno na obrázku, ale mají jiné rozměry na výšku  :(
2x výška 18 cm
- davroman auta
- fandadolega vlaky


2x výška 9,5 cm
- do jedné dodám autíčka speed champion
- do druhé by jsem uvítal  sběratelské série lego figurek

nevím ještě finální půdorysy vitrin, v muzeu mají několik možností. Ale podstavy vitriny bude použita také za zástěnou, takže uvidíme jak to vyjde

3) Včera jsem domluvil plochu za zástěnou, později hodím obrázek s rozděleným modelů.
- počítám s umístěním modelů Soutěž - 100 let od založení Československa (potřbuje ale moduly široké max 32 studů, pohledová délka není kritická.
- Pokud máte někdo MOC modulárních domů a jedete do Sedlčan tak je prosím vezměte. Uděláme malou uličku. Ideální by bylo moderna (igorus,vasyk atd. pak taková ta klasika např. jonas ( mám je pořád u sebe  :) )

4) Instalovat budeme v sobotu. Budeme to částečně ladit na místě. Takže kromě vitrin, kde potřebuji ověřit že není problém s výškou, potřebuji všechny modely v sobotu. Pokud by byl s někým problém dejte mi vědět

peki

#46
Zástěna +-
========



Bude tvořena několika výškovými stupni.

1 Parník 200 x 65x 100 (Vasyk) desku pod parník 200 x 50 cm
2 Plachetnice 160x55x100 (Vasyk)
3 Severská pevnost 100x75 (Linhi)
4 Blactron základna 77x50 (Daniel)
5 Středověké město 90x70 (Aki)
6 Podzim na venkově 90x70 (Matka)
7 SW 103x50 (jerzeeg)
8 Micropolice 50 x70 (peki +ost)
9 Friens hotel (Vasyk)
10 vlakové scénky 3 police (mirek)
11 vlakové scénky 3 police (mirek)
12 pohádky 3 police (Dita)
13 pohádky 3 police (Dita)
14 na Grachtu (šipka), bojová vozidla
15 bojové scénky (davroman syn)
16 veterán, bagr, papoušek,raketoplán
17 plocha na 32x32  ( v délce od 4 - 6 m)
    100 let československa,tanec,bojová vozidla, drobné MOC, modulární domky atd.  (podle situace na místě)
18 lod (šipka) loď, + v láhvi (kdo?)
20 MF Falkon (hawran) připravit víklenek pod stůl

Doplnění
17 - 16 Toganan space modely
https://c1.staticflickr.com/5/4620/39786799032_2ffe54472b_o.jpg
https://c1.staticflickr.com/1/865/39990443690_7966cfb023_o.jpg
https://c1.staticflickr.com/1/866/41566486062_00da336442_o.jpg
https://c1.staticflickr.com/1/806/26738711727_557d1a5e92_o.jpg


Okna
====
1) krtek a autíčko (Vasyk)
2) Burák,Sponge bob, Darth maul (Vasyk, Izabela08, set - )
3) Tatrovky (Vasyk)

Vitrny
====
výška 18 cm
1)auta "velká" (davroman)
2) vagóny (fandadolega)

výška 9,5 cm
3) auta "malá" (peki)
4) figurky (???)

Stěny
=====
4 mozaika státní znak
mozaika logo kosteg
hádání figů (Hačislav)
články o kostkách a kostkařích + foto

Hrací koutek
========

fanda

1) Proč nelze instalace v neděli?
2) Do kolika hodin lze instalace v sobotu?

roko86

Můžu nabídnout všechny serie minifigurek?
Jak je prezentovat?

peki

Citace od: fandadolega kdy 25.05.2018, 13:41:06
1) Proč nelze instalace v neděli?
2) Do kolika hodin lze instalace v sobotu?

Instalace zástěny se bude dělat v sobotu, protože se to bude na místě finálně vytvářet. Včetně doladění podstavy/soklu. Bude to několik výškových úrovní, z různého materiálu co je k dispozici v muzeu. Ne jako třeba v Kostkkolandu kdy jsem měl dané normalizované zástěny. Schválně jsem to zkomplikoval, aby se tam toho vešlo co nejvíce. Některé velikosti modelů odhaduji +-.

Ty jsi ve vitrině (pokud se tam vejdeš) výška 18 cm. Vitrina je samostatní jednotka ta se může instalovat samostatně, tedy i v neděli. Potřebuji ověřit jestli se vejdeš do 18 cm (moje vlaky se vejdou, odhaduji že tvoje taky, ale to musíš říci ty). Půdorys vitriny ti upřesním v sobotu. Možná ho budu vědět v pátek. Jde o to že muzejníci použijí desky ze kterých dělají vitriny i do soklů na zástěnu. Dopředu mi nedokázali potvrdit jaká deska jim zbude na 4 vitriny. Mojím cílem je aby 2 x vytrina 18 cm byla co největší tedy 140/160 x 75 a 2 x vitrina 9,5 cm klidně jen 120 x 75

peki

Citace od: roko86 kdy 25.05.2018, 15:33:57
Můžu nabídnout všechny serie minifigurek?
Jak je prezentovat?

Představ si plochu 120x 75 (možní jen 65) cm. Prezentoval bych to jako sbírku motýlů po sériích. Případně ne všechny série ale nějaké zajímavosti. Supr by bylo i s nějakým komentářem. Friedns figurky, žluté růžové obličeje. I jiné než sběratelské figurky. Nechám na fantazii.

peki

Ještě jedna prosba.

Budu dávat dohromady nějaké texty. Pokusím se najít co jsme kdysi dávali dohromady tuším pro Kostkoland Brno:
- kostky
- Afolové
- Lego
- možná najdu i nějaké další, vybavuji si trak trial, alt. modely atd.

Texty sem hodím, pro kontrolu, případné doplnění aktualizace. Bylo by super kdyby jste mi mohli poslat nějaké fotky, kde jsme jako AFOLové kostek. Takové ty hromadné fotky (z Kladna, Olomouce) případně další. V muzeu by tím proložili ty texty (pokud by se zde nenašel někdo kdo by to dal dohromady).

Mohl by z toho vzniknout takový putovní propagační materiál kostek. Včetně infa o akcích (kostek) které pořádáme. Včetně odkazů na weby,FB atd.   

milanv

Pán na Žlutém hradě

Jezevec

To jsou super texty, v mnohém člověka obohatí, hlavně ten podrobný a odborný průřez historií space je dosti zajímavé čtení. Jen tak pro zajímavost, kdo tady z Kostek pracuje jako designér pro Lego?  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

Texty už jsou bohužel trochu starší, a tak budou možná potřeba nějaké aktualizace. V každém případě prosím mi v takovém případě zase pošlete novou verzi, ať můžu každému organizátorovi akce dát kompletní sadu textů.
Pán na Žlutém hradě

fanda

Citace od: peki kdy 25.05.2018, 16:01:00
Citace od: fandadolega kdy 25.05.2018, 13:41:06
1) Proč nelze instalace v neděli?
2) Do kolika hodin lze instalace v sobotu?

Instalace zástěny se bude dělat v sobotu, protože se to bude na místě finálně vytvářet. Včetně doladění podstavy/soklu. Bude to několik výškových úrovní, z různého materiálu co je k dispozici v muzeu. Ne jako třeba v Kostkkolandu kdy jsem měl dané normalizované zástěny. Schválně jsem to zkomplikoval, aby se tam toho vešlo co nejvíce. Některé velikosti modelů odhaduji +-.

Ty jsi ve vitrině (pokud se tam vejdeš) výška 18 cm. Vitrina je samostatní jednotka ta se může instalovat samostatně, tedy i v neděli. Potřebuji ověřit jestli se vejdeš do 18 cm (moje vlaky se vejdou, odhaduji že tvoje taky, ale to musíš říci ty). Půdorys vitriny ti upřesním v sobotu. Možná ho budu vědět v pátek. Jde o to že muzejníci použijí desky ze kterých dělají vitriny i do soklů na zástěnu. Dopředu mi nedokázali potvrdit jaká deska jim zbude na 4 vitriny. Mojím cílem je aby 2 x vytrina 18 cm byla co největší tedy 140/160 x 75 a 2 x vitrina 9,5 cm klidně jen 120 x 75

18 cm výška vitríny je sice málo, ale když snížim (nebo v nejhorším vyřadim) semafory, tak se v poho vejdu.

Do půdorysu vitriny se vejdu, čím bude větší, tím lépe.

Neděle je OK, jinak bych musel instalovat v sobotu večer až do noci (musím držet můj krám otevřený nejlépe do 20:00).

Matthes_CS

Tak Hoth nebude problém vzít ze Zličína ke mně a pak do Sedlčan.

peki

#57
Citace od: Jezevec kdy 25.05.2018, 19:39:56
Jen tak pro zajímavost, kdo tady z Kostek pracuje jako designér pro Lego?  :)
Grohl

peki

Citace od: milanv kdy 25.05.2018, 19:29:54
Původní texty na naše výstavy
Supr. Kdo to aktualizuje? Spĕchå. Måm ještĕ nĕké texty, které přidám.  Chtĕlo by to nĕjaké fotky.

Robbed

Citace od: Jezevec kdy 25.05.2018, 19:39:56
Jen tak pro zajímavost, kdo tady z Kostek pracuje jako designér pro Lego?  :)

https://www.facebook.com/grohlslego/

má už na svědomí několik technic modelů...