Společný projekt: Sousedé

Založil Petronel, 29.10.2014, 22:58:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Marty713

CitaceAle děravá zadní stěna není možná.

Proč by se nemohlo využít několika děr nebo trans dílků k osvětlení interiéru? Zatím je skoro vše foceno bez stropu, až se to zakryje, obávám se, že spousta věcí zanikne. 

Sihaja

Petroneli podlaha, jak jsem psala, zatím není hotová a zadní stěna je o 1 odsazená, abych mohla dodělat ještě řadu za. S čím válčím je, jakou barvu dát za to, aby to vyniklo, ale zas nebylo moc tmavé.

Ještě určitě budu páchat nějaká vylepšení, strop, mám objednaný pohár a někde mám medaili a tak.

Vezmu s sebou jako náhradní, kdyby někdo odpadl. S párty pokojem určitě počítám.


Jonas

Citace od: Petronel kdy 16.03.2015, 20:48:32
Marně jsem přemýšlel z jakého dílku je ten zelený šlahoun v rohu až přítelkyni napadlo jestli to náhodou není ten zelený "rámeček" který se vyloupne z toho trojlístečku a ostatní ho obvykle vyhodí. ;D Je to tak?  :)
Budu se moc těšit i na tvou druhou místnost, určitě bude také výborná.

Ano, je to ten rámeček. Je dobře ohebný a had to hned využil.
Jonas - Můj Brickshelf

Petronel

Citace od: Marty713 kdy 16.03.2015, 23:22:35
CitaceAle děravá zadní stěna není možná.

Proč by se nemohlo využít několika děr nebo trans dílků k osvětlení interiéru? Zatím je skoro vše foceno bez stropu, až se to zakryje, obávám se, že spousta věcí zanikne. 

Několik děr se nerovná celé stěně. A trans plate jako luxfery proč ne...
Šlo mi jen o to, aby v jednom z těch 60ti modulů nebylo vidět skrz na ta nevzhledná a barevná záda protějších modulů. No ale když nad tím tak přemýšlím,tak to asi tolik nehrozí,uprostřed bude totiž nejspíš tma. (okolo budou moduly a stěna a nad tím bude jiný model)
Takže pokud chcete použít trans plate jako luxfery, tak můžete, bude to pěkné ozvláštnění. Ale k prosvětlení to nepomůže. Víc k prosvětlení bych nediskutoval, je to uzavřená kapitola. Lépe to vymyslet nešlo a ve výsledku si myslím, že to nebude tak zlé, měl jsem tam loni i předloni na úplně stejném místě velkou stavbu i s vydlabanou jeskyní.

yanice

update.


Zatím marně přemýšlím, co bych mohla použít jako skobičku, kterou zatlouká, kromě onoho dílku, který jsem už použila na kliku u dveří ???


Ondrej

Nevím jaká je tam mezera vzadu, ale minimálně bych zkusil tmavě šedé kladívko/šroubovák, které by bylo zastrčené ve zdi a koukalo by skrze headlight.

HD

Nebo malý dráp - působil by dojmem ohnutého hřebíku ;)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

#127
Ohnutý hřebík by taky šel, ale ten dráp má takový divný tvar...
Mě napadlo jednoduše dát do zdi Brick, Modified 1 x 1 with Headlight
a do toho ze zadní strany vsunout šedou minifigovou ručičku. (odzkoušeno)

milanv

#128
To je zajímavý úkol: jak co nejméně porušit zeď a co nejlépe zobrazit aspoň hřebík když ne skobu...
Co takto, šlo by?

EDIT: šlo by to i s úplně hladkou zdí a s viditelným tím druhým koncem páčky (ještě líp vypadá jako hlavička hřebíku), ale to by se muselo udělat podobným trikem jako jsem dělal koberec v místnosti "Do toho!" a na to by byla potřeba bílá pneu hadička. Ta se shání dost obtížně, i když to není nemožné. Já jí ale nemám, tak jsem to nemohl ukázat.
Pán na Žlutém hradě

yanice

díky za tipy, zkouknu to, až se dostanu domů. S tím kladívkem či šroubovákem mne to napadlo, neb vedle mám koupelnu a mohla bych to nějak zakamuflovat. No každopádně si s tím ještě pohraju, teď musím svištět a jít plnit plány zaměstnavatelské pětiletky.

Sanna

Koukám,že tu přibývá jeden hezčí pokoj než druhý. Akvarista je dost dobrý a poslední pokoj od yanice paráda  :). Už taky makám jen toho času je málo,tak to jde pomalu. :(

yanice

:D dík. Já jsem naprosto odvařená z Do toho (neb mimo lega je mou vášní lední hokej) a z akvaristy/teraristy. Škoda, že nemám tolik času a kostek, stavěla bych klidně celý dům.........musím zpět do roboty.

Jonas

#132
Takže přidávám ještě slíbeného triatlonistu. (Je to trochu ze života.)

Tento obyvatel už tak tichý není, protože svist a vibrace trenažéru se skutečně šíří i přes stěny. Ale doufám v pochopení sousedů.







Jonas - Můj Brickshelf

milanv

To je výborný!  ;D Chechtám se ještě teď, vypadá to perfektně!
Pán na Žlutém hradě

Foton

A ten (předpokládám) větrák pro iluzi jízdy :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

#135
Jo, ještě by to na té telce chtělo pohled jako z kola :D A ta prosklená skříňka pod neoprenem, to je na odkapávání?
Pán na Žlutém hradě

Jonas

Citace od: foton
A ten (předpokládám) větrák pro iluzi jízdy :-)

Pro iluzi ale taky z praktických důvodů. Člověk by se za chvíli uvařil.

Citace od: milanv
A ta prosklená skříňka pod neoprenem, to je na odkapávání?

Tak to mě nenapadlo.
Hledal jsem způsob, jak do obrázku dostat i běh. Takže to má být botník :D
Jonas - Můj Brickshelf

milanv

Citace od: Jonas kdy 18.03.2015, 17:14:03
Hledal jsem způsob, jak do obrázku dostat i běh. Takže to má být botník :D

Jo jo, ty boty jsem pochopil - ale jak jsou povystrčené dopředu, vzadu je prostor a nad ním visí ten neoprén, tak jsem si říkal, jestli to neplní dvojí funkci :)

A jinak věřím, že ty vibrace musejí být solidní, když se do toho někdo pořádně opře...
Pán na Žlutém hradě

Jonas

Teď ale na trochu vážnější notu.

U tohoto projektu bude strašně důležitý způsob prezentace. Je tu mnoho skvělých modulů s mnoha detaily. Ty detaily ale můžou  úplně zaniknout v okamžiku, kdy se přidá strop (všechno je hned tmavé), ale zejména pokud se oči návštěvnílů nedostanou až do hodně malé blízkosti. Teprve když máte oči tak do 20 cm, jsou alespoň trochu vidět detaily a dají se prohlédnout i boční stěny.

Myslím, že by celý dům měl být vystaven tak, aby byl těsně za nějakým sklem (plexisklem) a aby byl dobře nasvětlený. 
Jonas - Můj Brickshelf

milanv

Určitě ti napíše ještě Petronel, ale už je to popsané v úvodu vlákna: víc už to ovlivnit nelze. Budeme v čele prostřední vitríny na squashovém kurtu, teď si nejsem jistý, jestli ve spodním nebo prostředním patře. Světla je tam naštěstí dost. Sice všechno shora, ale loni jsem tam fotil Knihu a bylo to celkem OK i v dutých prostorech.

Důležité je, že s tím nic moc nenaděláme. Buďte rádi za světlé místnosti - až uvidíš moje Hluchátka... Jak já se bojím, že z nich (z)budou jen dva černoši v tunelu... Ale nejde s tím nic, jen přijet a zkusit.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#140
Teda Jonasi, to je naprostá pecka! Stejně jako tvůj předešlý model. Jsem moc rád, že jsi se na poslední chvíli také přidal mezi sousedy.
Nápad, zpracování i nafocení naprosto ukázkové! Moc se mi líbí i nálepka na TV. Takovým neLego počinům se nebráním, ba naopak! Pokud stavíte TV či monitor od PC, tak takovou formu velmi rád uvítám! Dodá to na vzhledu a ve výsledku to vypadá fantasticky.  ;)

Citace od: Jonas kdy 18.03.2015, 17:22:31
Teď ale na trochu vážnější notu.
U tohoto projektu bude strašně důležitý způsob prezentace...

Řešili jsme to tu už vícekrát. Provedení, světlost atp. (naposledy jsem k tomu psal v předposledním příspěvku)
Myslím si, že tak jak jsem nastavil tento projekt, tak jsem proto udělal maximum (s ohledem na alespoň částečnou realističnost budovy kterou jsem chtěl zachovat). Kdyby byly místnosti víc mělké, byly by světlejší, ale už by to nebyly místnosti, ale jen "vitríny" s minifigy. K oknům proč nejsou v modulech bych se už nerad znovu vracel, vyjádření najdete také v tomto tématu.
Každopádně jak píše MilanV a jak uvádím v tom předposledním příspěvku - myslím si, že sice světlo jde jen zeshora, ale je dost silné.
Na tento projekt máme nejlepší umístění jaké mohlo být - hned krajní vitrína od vchodu do kurtu v prostředním patře (i menší návštěvníci by měli na většinu místnůstek dobře vidět a světlo se tam také nějaké dostat). V předchozích dvou letech jsem měl přesně na tomto místě vždy svou stavbu, která obsahovala i interiéry, či jeskyni, světlost nebyla až tak zlá.

Citace od: Jonas kdy 18.03.2015, 17:22:31
Teprve když máte oči tak do 20 cm, jsou alespoň trochu vidět detaily a dají se prohlédnout i boční stěny.
Myslím, že by celý dům měl být vystaven tak, aby byl těsně za nějakým sklem (plexisklem) a aby byl dobře nasvětlený. 
Nemusíš se bát. Tak přesně to bude. O víkendu jsem prováděl ještě jednou kontrolní měření, kolik to má celé vycházet. Výsledek je takový, že náš projekt je tak megalomanský, že u každé strany budou moduly pouze 1,5cm od skla.  :o
Věděl jsem samozřejmě od naplánování projektu, že se vejdeme, ale budu řešit ještě popisky s vaším jménem a názvy místností, které by měly být z každé strany. Toto tedy znamená, že je nejspíš dáme svisle, pod model.
(domluvím se s Pekim aby pod námi nebylo nic vysokého co by bylo zakrýváno ;D)

Jonas

Díky za vysvětlení.
Ten projekt mě tak zaujal, že jsem si skutečně podrobně přečetl jen úvodní instrukce a hned jsem se dal do přemýšlení a stavění.
Pokud se návštěvníci dostanou tak blízko k modulům, jak píšeš, tak už nemám obavy. 

Zatím jsem na Lipně nikdy osobně nebyl, ale třeba se tam jednou dostanu.
Jonas - Můj Brickshelf

Hana129

Opravdu skvělé stavby, povedený projekt.

yoshimaka

Citace od: yanice kdy 17.03.2015, 21:32:08
update.


Zatím marně přemýšlím, co bych mohla použít jako skobičku, kterou zatlouká, kromě onoho dílku, který jsem už použila na kliku u dveří ???



A co takhle netrvat přímo na hřebíku a zatloukat hmoždinku - technic pin
Lust och fägring stor

yanice

Citace od: yoshimaka kdy 18.03.2015, 22:24:57
Citace od: yanice kdy 17.03.2015, 21:32:08
update.


Zatím marně přemýšlím, co bych mohla použít jako skobičku, kterou zatlouká, kromě onoho dílku, který jsem už použila na kliku u dveří ???



A co takhle netrvat přímo na hřebíku a zatloukat hmoždinku - technic pin



jooooo. To by taky šlo. Všem díky za nápady, snad se k tomu dostanu v neděli.

Lego town

Tenhle projekt zatím vyžerá super!! :) :)

davroman

První foto ze stavby - zatím vzniká kuchyně ... detaily (barevné sladění, hodiny a obrazy na stěnách, židle, minifigové) budou ještě doladěny ...
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Sanna

Konečně hotov jeden pokoj. Fotoatelier kde se právě fotí nový přebal na cd. Už zbývá jen strop,jinak je to komplet.

Petronel

Dobré, dobré!
Díky oboum za další fotky modulů. Jen tak dál.  ;)

PS: Sanno co tam dát místo té skupiny nějakou modelku?  >:D
Seděla by tam podle mě trochu více. Tak by to asi postavila ta mužská část přítomných afolů. ;D


Sanna

Modelka byla původně v plánu,ale po pár pokusech vytvořit nějakou originální z toho sešlo. Uvidím,ještě to zvážím a kdyžtak zkusím  nějakou vytvořit,aby si mužská část přišla na své   ;).