(Vlastní/Cizí) Santa Fe Night Queen

Založil TomG, 17.02.2007, 22:50:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TomG

Vzhledem k tomu, že jsem díky Akimu (pravidelně mně informoval, že to určitě stihnu) konečně dodělal tento kousek a tím pádem stihl výstavu ve Svitavách, tak bych vám chtěl předvést tento vláček.
Jedná se o upravenou variantu oficiálního setu Santa Fe Super Chief + dva vagóny. Je tam několik konstrukčních změn, jiné použité barvy a samozřejmě pro tento účel vyrobené samolepky.
Zde je obrázek vlaku ještě než jsem ho zabalil a pak putoval na výstavu. Původní verze měla 9V motorek a funkční osvětlení předního reflektoru a kabiny. Model v muzeu toto neobsahuje, protože to ve vitrině není třeba. Pokud to někoho zaujalo, tak tento model je spolu s dalšími neméně zajímavými modely vlaků ve svitavském muzeu v jedné z vitrín.
Proč název Night Queen? Pro vlak jezdící především v noci a použité barevné schéma mi to přislo jako přiléhavé pojmenování.
Only the best can survive.

***Banana.com

Noblesní. Tvoje barevná verze se mi líbí více, než originál SF.

linhi

Je to nádhera i když do vlaků nedělám. - zatím-  >:D

TomG

Citace od: banana.com kdy 17.02.2007, 22:52:26
Noblesní. Tvoje barevná verze se mi líbí více, než originál SF.
Po pravde se mi origo set taky 2x barevne nelibil (na dilky je celkem ok) a nelibil se mi vzhled vagonu, proste ty okna nevypadaji jako vlakova okna.
Only the best can survive.

rdk

Viděl sem na vlastní oči a je to lahůdka. 8)

otaznik

Ta lokomotiva je bezva, kombinace žluté a černé na předku dost sedí.

Jonas

Citace od: TomG kdy 17.02.2007, 22:55:43
Citace od: banana.com kdy 17.02.2007, 22:52:26
Noblesní. Tvoje barevná verze se mi líbí více, než originál SF.
Po pravde se mi origo set taky 2x barevne nelibil (na dilky je celkem ok) a nelibil se mi vzhled vagonu, proste ty okna nevypadaji jako vlakova okna.

Tvoje souprava je skutečně hezká. Evropskému oku lahodí mnohem lépe než originál SF, se kterým ale už nemá moc společného.

To, že se Tobě (a asi i dalším lidem) originál sety příliš nelíbily, je dáno tím, že v Evropě jsme zvyklí na jiné provedení vagónů, zejména jiné barvy a vyšší okna. Sety od Lega - co se týče barvy a tvaru oken - poměrně věrně odrážejí americkou předlohu. Také byly primárně určeny pro americký trh. Když přišly později na evropský trh, lidé je kupovali asi hlavně proto, že jiné vlaky nebyly k mání.
Jonas - Můj Brickshelf

TomG

Nerikas nic noveho. Origo set skutecne slusne odpovida americke predloze, ale to nic nemeni na tom, ze evropska barevna schemata jsou nam blize :)
Only the best can survive.

myth

Táto farebná schéma sa mi páči viac ako originálna. Tá mi pripadá príliš nevýrazná.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jonas

Citace od: myth kdy 18.02.2007, 15:34:15
Táto farebná schéma sa mi páči viac ako originálna. Tá mi pripadá príliš nevýrazná.

Mně samozřejmě také, jak už jsem naznačoval výše.

Nabízí se proto varianta zapomenout úplně na americkou Santa Fe a postavit její evropskou licenční variantu, kterou vyráběla - dokonce i v modré barvě (pro Dánské železnice) - švédská firma NOHAB. 
Viz třeba zde
http://de.wikipedia.org/wiki/NoHAB-Diesellokomotive
Jonas - Můj Brickshelf

peki

Jak se vyrábí tak pěkné samolepky ? Když jsem se na to díval prvně tak jsem se ptal v jakých setech je to kulaté okénko v modré a černé barvě  :o

TomG

Citace od: peki kdy 18.02.2007, 16:54:02
Jak se vyrábí tak pěkné samolepky ? Když jsem se na to díval prvně tak jsem se ptal v jakých setech je to kulaté okénko v modré a černé barvě  :o
Na pocitaci si pripravis samotny potisk, pak vytisknes na barevne laserove tiskarne, vystrihnes a nalepis na pruhledny panel 2x1x2.
Only the best can survive.

Martin Samek

Je úžasná,v trains jsem začátečník,ale nevěděl jsem,že je něco tak krásného možné postavit.Pro TomG:dej sem seznam kostek,nebo něco,dík
STAR WARS FOREVER !!!

Dejv

#13
Je to jak psal TomG lehce upravený 10020 Santa Fe Super Chief, návod seženeš na netu ( jak na mašinu tak na vagónky ).  + samozřemě barevné provedení ( tohle je naprosto skvělý  ;) ). A pokud jsi trains začátečník, tak to bez těch úprav přežiješ  ;D

EDIT: Brickfactory
          Peeron

Jarmila

Na tenhle "vláček" mne upozornil syn. Odtáhl mne k vitríně se slovy, že tam je jeden nádherný vlak, který by chtěl. Taky se mi to moc líbilo. A překvapilo mne, že tenhle model je od Tebe. Jsem netušila, že taky děláš do vlaků. Zabodovals.  :)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

MwK

 :D :D
Klobúk dole! ;)
Je to fakt super prácička!
Ta farba,kombinácia a celkové prevedenie...dal by som ti 10 z 10! ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

castelL

Veľmi pekne Santa Fe Night Queen.Dokonca sa mi páči viac ako klasik.

H0636

Opravdu libůstka. Už se těším, až se konečně dostanu do Svitav. :)