LEGO Architecture

Založil Anatyt, 30.12.2008, 23:02:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

O tychto setoch ste vedeli? Lebo ja nie.  :o

Sears Tower
John Hancock Center
Empire State Building
Seattle Space Needle

Urcite budu nasledovat aj dalsie, ale nikde som necital, ze by nieco taketo LEGO chystalo.

otaznik

Už jsme tu o tom mluvili, dokonce některé sety tu proběhly i nabídkou.

Anatyt

Kurnik, no dal som vyhladat predtym klucove slova, ale nic mi to nenaslo. ;) To aby tu clovek browsil 30 minut predtym, nez sa odhodla dat nejaky prispevok! :) Ved tu sa uz vsetko prebralo! :)  ;D

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 30.12.2008, 23:17:12
Kurnik, no dal som vyhladat predtym klucove slova, ale nic mi to nenaslo. ;) To aby tu clovek browsil 30 minut predtym, nez sa odhodla dat nejaky prispevok! :) Ved tu sa uz vsetko prebralo! :)  ;D

Myslím, že najít tu zrovna tohle, není snadné. Takže buď v klidu.  8)

Anatyt

#4
Z webu S@H zo sekcie Architecture zmizla položka "Discovery serie" a na internete sa objavila prvá zmienka o zrealizovanom Cuusoo sete.

Anatyt

TLC zháňa prostredníctvom Jana Beyera nádejných architektov z Európy. Tím okolo Adama Reed-Tuckera plánuje rozšíriť sériu Architecture o objekty z Európy.

http://www.brickset.com/news/article/?ID=1116

Rhox

Nechápu,proč návrhář setu musí být architekt...

Anatyt

Tak nie je to podmienka, ale zrejme (logicky) výhoda.

Rhox

Citace od: Anatyt kdy 29.01.2011, 12:26:06
Tak nie je to podmienka, ale zrejme (logicky) výhoda.
V tom případě jsem to špatně pochopil,to se omlouvám :)

Anatyt

#9
No a rysuje sa nám ďalší zo série Architecture. Tentokrát pravdepodobne Farnsworth House.
Nechápem celkom podľa čoho volia tie stavby, ale usudzujem, že podľa jednoduchosti.

http://architecture.lego.com/en-us//Products/Architect/21009.aspx

Anatyt

No a z neoficiálnych zdrojov - tento rok pribudne v sérii Architecture ešte Burj Khalifa.

germik

No, z té poodhalené fotky prvního setu to vypadá, že tentokráte je zvoleno trochu větší měřítko :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Anatyt


germik

No já nevím :-\ - jasně, je to exkluzivita, ale je to jen pár obyčejných kostek na sobě, žádné moc složité tvary... :-\ To třeba Fallingwatter byl hodně povedenej :)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Anatyt

Ja som mal z tohoto setu podobné pocity. A podla diskusií majú tie pocity všetci. Hrateľnosť nulová, čiste zberateľská záležitosť. Ale mám kamošku architektku a tá mi povedala, že tá stavba je skutočne známy architektonický objekt od ešte známejšieho architekta. Práve tie pravoúhle tvary a jednoduchosť je vraj príznačná pre toho architekta. Proste v odborných kruhoch je to pojem. ;) Takže tak nejak to treba asi brať.

germik

Architektonicky je to nejspíš zajímavý (myslím že jsem ho viděl někde v učebnici), ale z toho Lega se mi to prostě nelíbí...  :'(
A jestli chtějí něco zajímavého, a i tvarově víc rozmanitého, tak ať zkusí třeba Sydneyskou operu nebo tak něco :D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Anatyt

Povrávalo sa aj o Sydney opere niečo, ale ostalo okolo toho ticho...

Anatyt


phoenicis

Citace od: Anatyt kdy 29.04.2011, 09:34:07
21008 - Burj Khalifa

Ak je to skutočne z väčšej časti postavené z Round Brickov , potom to vyzerá byť dosť nestabilný set s voľným pohybom "vežičiek". Mám radšej, ak je niečo prichytené "napevno"...

Anatyt

Citace od: phoenicis kdy 29.04.2011, 11:30:55
Ak je to skutočne z väčšej časti postavené z Round Brickov , potom to vyzerá byť dosť nestabilný set s voľným pohybom "vežičiek". Mám radšej, ak je niečo prichytené "napevno"...

Toto presne napadlo aj mňa!

Colonel32

Hlavně teda dost mizerný part out value, řekl bych. Kdyby si člověk ty díly nakoupil na bricklinku a postavil si to sám, tak to vyjde tak na čtvrtinu...

Anatyt

Citace od: Colonel32 kdy 29.04.2011, 19:30:27
Hlavně teda dost mizerný part out value, řekl bych. Kdyby si člověk ty díly nakoupil na bricklinku a postavil si to sám, tak to vyjde tak na čtvrtinu...

Tak to skoro všetky Architecture sety.

Ondra

Vždycky jsem zvědav co za "skvost" nám v serii Architecture představí  ::) .Tohle je prozatím nejhorší set co tu byl.Burj Khalifu bych v tom vůbec nehledal, spíš stavbu ze starcraftu.Chápu že asi nejsem cílovka pro tyto stavby, ale vydávat 100+ stejných dílů postavených na sebe za reálnou stavbu a ješte to prezentovat jako jedinečný model za jedinečnou cenu je od lega forové.

Chlubit se stím nedá a dívat se na to taky dvakrát nedá  >:D...

majer

Nevím jestli to tu někdo už nepsal, ale zrovna tohle by mohla Dubaj sponzorovat ;-) To si někdo koupí stejně jen proto, aby mu to nechybělo ve sbírce :-( a to je celkem škoda..

Anatyt

Pravdepodobne nový Architecture set - Frank Lloyd Wright's Robie House.

Počet dielov: 2276
Cena: 200.- USD
Vydanie: august

germik

No, konečně něco, co má aspoň trochu tvar a členitost, po Farnsworthu pěkná změna :D ... Jen si nejsem jist, kam tam chtějí narvat 2000 dílků?  ???
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Luky1987

Tak na tenhle baráček jsem nedávno narazil při prolézání fotek z nějaké zahraniční Lego výstavy.
Ten počet dílků asi nebude problém dosáhnout, všechny modely řady Architecture jsou z drobných dílků...
Kdyby ta cena byla u nás do 5ti tisíc, byl by z toho pěkný kup.

Ondra

Mám pocit, jako by lego vyslyšelo mé rozčilování nad stavem této série a vydalo konečne set, který si to označení architecture zaslouží.

Byl bych velice rád, kdyby si disagneři udělali výlet do Liberce a se stejným počtem dílů vytvořili repliku Libereckého hotelu a vysílače na Ještědu.Nic jiného z novodobé české architektury, dle mého názoru, by si nezasloužilo repliku jako tento stavební skvost.

Sokol

Práve som si spomenul že v Pražskom Lego múzeu v obchode majú túto sériu.Na 100% tam mali:Seattle Space Needle.

kryst.off

Citace od: Ondra kdy 12.07.2011, 11:31:01
Byl bych velice rád, kdyby si disagneři udělali výlet do Liberce a se stejným počtem dílů vytvořili repliku Libereckého hotelu a vysílače na Ještědu.Nic jiného z novodobé české architektury, dle mého názoru, by si nezasloužilo repliku jako tento stavební skvost.

To je bohužel jen sen českých AFOLů. Náš trh nebude nikdy pro TLC tak zajímavý, aby udělali nějaký "český" set. Stejně jako nikdy neudělají polský nebo maďarský.
kryst.off