Velikonoční tipovací soutěž jen tak o mini cenu

Založil Hana129, 02.04.2009, 22:42:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hana129

Velikonoční tipovací soutěž pro sázkaře či matematiky  aneb kdo vyřeší jednoduchou rovnici?

Na fotce vidíte sáček s díly = Pick A Brick bag, který mi včera dorazil jedná se o moji první objednávku uskutečněnou   na S+H ČR - Pick a brick.  Díly jsem objednávala v březnu  a až přes nějaké menší nedorozumění s moji kartou proběhlo vše v naprostém pořádku a celkem rychle.

Shodou náhod jsem včera večer u většiny  položek narazila na přecenění dílů, které  jsem objednávala, a to směrem  nahoru i dolů. A jakožto správná účtařka, jsem  chtěla zjistit, zda a kolik jsem ušetřila nebo prodělala a výsledek mě celkem překvapil, proto vyhlašuji tuto soutěž.   ::) ;D

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Výherce =

Člověk, který správně tipne, spočte  či jinak určí  výsledek C nebo bude tomuto číslu nejblíže si může vybrat jednu z  cen: 
                                                    Set 7731
                                                    Setík 5614+5610
                                                    Set 7040
                                                    Set 7040   

V případě shody budou rozdány všechny ceny a bude výherců víc - (rozdělovat se bude dle času tipu)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zadání : 

             
a - b = c
kdy
a = cena Pick A Brick bagu, kterou jsem zaplatila v březnu
b   = cena Pick A Brick bagu , kdybych si objednala tento pytlík dnes

c = výsledek = + můj prodělek z toho, že jsem nepočkala
                           - má úspora v nákupu, že jsem nákup neodložila až na dnešek
                            0 ač došlo k přecení skoro všech položek nahoru nebo dolů výsledek je nakonec stejný

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Své tipy výsledku  pište  ve formátu   

Váš Nick             c=číslo

Pozor na znaménko +-!!


SZ nebo přímo tipem do tohoto tématu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trvání soutěže:

Tipování bude ukončeno v sobotu  4. 4 . 2009 cca ve 20.hodin. Výsledek bude znám během neděle a s vítězem dohodnu zaslání výhry, zřejmě poštou ( i na Slovensko). 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co napovím:

......že v pytlíku je všehochuť dílů, různé střechy, plate, tile, rostliny  cca 40 typů dílů,
......že jednotlivé položky byly objednané v různých  množstvích - od 1 ks do 200 ks od položky.



Každý tady má možnost jen jednoho tipu výsledku!

Soutěž bude probíhat na obou fórech současně, takže teoreticky můžete tipovat 2* a  vyhrát ceny dvě. 


Přeji šťastný tip!
;)

Hana129

#1
Tady budou postupně zapisováni zúčastnění soutěžící se svými tipy   ;)


Achad Ha-Am        c = -1300
Shmade                c =  0
Zoufalec               c = -280
5o                       c= -324
Ondrej                 c = +1
Pepo                    c=-250
Davda54             c = -500
descale               c = +333
JardaL                 c=+128
Jamesek              c=-333



Hana129

#2
Citace od: Hana129 kdy 02.04.2009, 22:43:38
Tady budou postupně zapisováni zúčastnění soutěžící se svými tipy   ;)


Achad Ha-Am        c = -1300
Shmade                c =  0
Zoufalec               c = -280
5o                       c= -324
Ondrej                 c = +1
Pepo                    c=-250
Davda54             c = -500
descale               c = +333
JardaL                 c=+128
Jamesek              c=-333






Toto jsou doposud zúčastnění tipující, kdo se nenašel nebo jsem třeba spletla tip, ať se ozve SZ znovu!


Tipování večer končí. ;).  Zúčastnit se mohou opravdu všichni.  ;)


Kdo nehraje nevyhraje!



dnešní tipy:

LORD 99        C= -400
Lord.obiv       c = -800
Otazník          c= -666
Ravenhorn     c = -1
Anatyt            c = -333
Shi-So            c=-681
JimB               c=+386
KLF                c=-400
Tom(B)           c=-458
Jindroush       c=-700
maeror           c = +50
mato              c=-5
Jarmila           c=-3000
William           c=482
Robbed         c=-900
Rewolt         c = +1300
vasek           c=-250
Ondra         c= +300




Hana129

Citace od: Hana129 kdy 04.04.2009, 08:03:59
Citace od: Hana129 kdy 02.04.2009, 22:43:38
Tady budou postupně zapisováni zúčastnění soutěžící se svými tipy   ;)


Achad Ha-Am        c = -1300
Shmade                c =  0
Zoufalec               c = -280
5o                       c= -324
Ondrej                 c = +1
Pepo                    c=-250
Davda54             c = -500
descale               c = +333
JardaL                 c=+128
Jamesek              c=-333






Toto jsou doposud zúčastnění tipující, kdo se nenašel nebo jsem třeba spletla tip, ať se ozve SZ znovu!


Tipování večer končí. ;).  Zúčastnit se mohou opravdu všichni.  ;)


Kdo nehraje nevyhraje!



dnešní tipy:

LORD 99        C= -400
Lord.obiv       c = -800
Otazník          c= -666
Ravenhorn     c = -1
Anatyt            c = -333
Shi-So            c=-681
JimB               c=+386
KLF                c=-400
Tom(B)           c=-458
Jindroush       c=-700
maeror           c = +50
mato              c=-5
Jarmila           c=-3000





                  Pořád mají ještě chvíli všichni šanci vyhrát !!!!!

Hana129

#4
Achad Ha-Am        c = -1300
Shmade                c =  0
Zoufalec               c = -280
5o                       c= -324
Ondrej                 c = +1
Pepo                    c=-250
Davda54             c = -500
descale               c = +333
JardaL                 c=+128
Jamesek              c=-333

LORD 99        C= -400
Lord.obiv       c = -800
Otazník          c= -666
Ravenhorn     c = -1
Anatyt            c = -333
Shi-So            c=-681
JimB               c=+386
KLF                c=-400
Tom(B)           c=-458
Jindroush       c=-700
maeror           c = +50
mato              c=-5
Jarmila           c=-3000
William           c=-482
Robbed         c=-900
Rewolt         c = +1300
vasek           c=+250
Ondra         c= +300
Togaran      c=-250
šejmus      c=  - 775




Tak toto jsou všichni zúčastnění, pokud jsem někoho vynechala, či špatně zapsala, prosím ať mi ještě napíše SZ.
Než Vám odtajním výsledky asi očekávané výsledky trošku podivné soutěže.



Hana129

Takže, nejdřív napíšu původ vzniku soutěže, které jsem bohužel nestihla během dneška napsat a to proto, abych vyvrátila některým ovlivnění tipů z důvodu toho, že kdybych neušetřila tak nerozdávám. 

Proč soutěž a ceny?
Vše začalo našim postaveným parkem pro soutěž Legáček. Sama jsem si tak trochu zavařila, protože jsem si byla celkem vědoma zdařilosti dílka a věděla jsem, že se tím, že jsem se taky na tom podílela a nedá se srovnat stavba 3 letého dítěte se stavbou více dětí + afol maminkou. Abych pravdu řekla to pondělí po shlédnutí galerie jsem fotky ani nechtěla poslat, abych dítka o výhru neošidila. Jenže to bych bohužel zase neobstála u dcery  :( . Takže jsem nakonec fotky poslala i s tím, že jsem do meilu napsala, že se případné výhry, vyřazení, či alespoň rozdělení na kategorie malých a větších dětí určitě nebudu reptat a budu mít možná čistší svědomí  .
Nakonec se tak nestalo, galerie se pak ještě rozrostal o celkem slušné dílka, ale i tak cenu dcera vyhrála.  ;)
Za což moc děkuji Legáčkovi. Radost je veliká, a protože sama se řídím heslem, že sdílená radost je dvojnásobná radost. A ještě větší radost mám, když udělám radost druhým. Bylo rozhodnuto.
O vyhranou částku 500,-- a radost se s někým podělíme, aby měl taky radost a samozřejmě s kým jiným než s Lego nadšenci.   ;D ;D ;D 

Bylo více variant, do realizace soutěže se dostala nakonec ta třetí, sice nejspravedlivější, protože šanci měli všichni takřka stejnou, ale v mém pohledu bohužel s nejsmutnějším závěrem  :-X

A myslím, že všichni budou docela koukat na výsledek.  :o

Hana129

Takže tipování uzavřeno. Jelikož nad mé očekávání vše proběhlo v klidu a sama jsem průběžně stačila zapisovat Vaše tipy a matematicky jste mne moc nepotrápili  :lol:  a když kouknu na tabulku tak je vítěz pro mne jasný  ;)  .
Začnu odtajňovat záhadná čísla  :lol: .

Hana129

Původně mělo být ještě v podmínce, že nejbližší tipované  číslo bude alespoň odpovídat 90% mé částky. A tak by nevyhrál nikdo  ;).
Pak jsem to chtěla trochu zašmodrchat, tak prakticky nebylo určeno nic, ať tu šanci mají skoro všichni  ;).

a = 3504,17 Kč   cena dílů, které jsem platila

b = 9201,65 Kč cena, kterou jsem spočítala po dosazení nových cen na S+H


výsledek tedy je:

3504,17 -   9201,65 = -5697,48   


Pro mne naprostý šok!!  A jak vidno bude to i pro většinu z vás  :-[

Sama, když něco koupím nikdy už dál ceny nezkoumám, ale protože těch dílů jsem brala dost (kvůli poštovnému) se záměrem - ono se to někdy bude hodit, či  případně něco odprodám, však příležitostně objednám další. Když už teď vím jak na to.  :D
Původní objednávku s rozpočítanými cenami bohužel nemám a ani jsem ji nikde uloženou nenašla, vždy mi vyjíždí jen kompletní cena  bagu....
a původní ceny si všechny opravdu nepamatuji, jen přibližně, při náhodné zjištění nové ceny dílů(protože už jsem měla zájemce o koupí něčeho), tak jsem to chtěla ocenit hned  a toho 1. jsem nejdřív myslela, že je to apríl, pak jsem si začala myslet, že už opravdu "z Lega blbnu" či stárnu  ;D >:D a počkala jsem tedy do 2. Pak mi to nedalo  a na přiložený soupis dílů, který byl v sáčku jsem vypsala nové ceny. Ta částka je pro mne neuvěřitelná !   A sama nevím jak to mám své zklamání nad novými cenami popsat.  ???
Ač sama jsem DF ušetřila, že jsem to prostě musela zkusit a nečekala jsem.


Radost z toho nemám a jsem velice zklamaná, protože jsem
a) tehdy toho neobjednala víc   
b) mé největší pozitivum S+H v Čechách se pro mne uzavřelo..   :'(




Colonel32

#8
No, musím konstatovat, že nové ceny PaB na SH mi přijdou jako nějaký nejapný žert... ovšem k přecenění nedošlo jen pro ČR, ale globálně, protože ani ceny pro USA nejsou nijak mírné

Ravenhorn

Castle, Pirates a Star Wars.

Hana129

Takže blahopřeji vítězi na tomto fóru, kterým se stává:


Jarmila           c=-3000


jako jednu z cen dostane, další a taky první tipující a to je:

Achad Ha-Am        c = -1300

protože si ji zaslouží, a) tipoval nejbližší částku jako 2.

                                   b) byl úplně první tipující a navíc mi do meilu ..... můj výsledek bude možná trochu mastný, ale zkusím svůj tip odůvodnit. Když jsem se podíval, o kolik se zvýšila cena dílků, tak jsem málem spadl ze židle - u některých malých z jedné koruny na tři a u jiných mnohem víc. Proto tipuju že ve výsledku jsi ušetřila cca 1300,- Kč. Samozřejmě nevím, kolik dílků jsi brala, takže prostě jen tak střílím...
Technokrtaticky vzato je tedy můj tip: -1300,- Kč

a tím jsem věděla, že aspoň někdo pochopil mé tak trochu krkolomné zadání  ;D

                                   c) Jarmila byla člověk, s kterým jsem 1. na ty ceny natrefila a o obr navýšení věděla  ;D



Hana129

#11
Jakožto jsem úplně původně, chtěla jen napsat své zkušenosti s nákupem na PaB - S+H přikládám, ještě foto balíku, který  přišel cca do týdne od konečného objednání. Jelikož jsem brala ještě set, přišly balíky dva. Sklady setů a jednotlivých dílů jsou každý jinde.
Ke konečnému dořešení nějakého problému s platbou-což bylo v úterý, set pak dorazil v pátek a jednotlivé díly až další týden ve středu, což je parádní rychlost  ;). A co víc mě zaráželo. Lego bylo obojí doma a peníze pořád na účtu. Ty byly staženy až ve čtvrtek  ;). Na telefonní lince, jsem řešila problém s platbou Česky ( i když až po týdenní dovolené asi jediného tam mluvícího člověka).

Dílů bylo celkem 2276 ks, a v té době se mi zdály k cenám na BL za přijatelnou cenu, navíc jsem, některé díly chtěla ve větším množství a pokud bych je brala na BL, tak by se i to poštovné nakonec dostalo na tu cenu 415,-- ne-li celkově vyšší  ;).
K tomu jsem brala jeden set, takže to nějak vyšlo.

Všech 2276 přišlo smíchaných dohromady, takže jsem si zatřídila.  ;D.

Ravenhorn

Jak vypadá, tak to bylo zabalené docela dobře. Jen to roztřídění je vždycky práce.  :D
Castle, Pirates a Star Wars.

Hana129

#13
Sama s touto 1. moji objednávkou jsem byla opravdu spokojená.  ;). Ceny vycházely i při připočtení 10% opravdu ok nebo alespoň toho co jsem brala. Navíc  velký výběr tipů, barev a jakékoliv množství. Což právě málokterý BL nabízí. Jeden má slope, ale nemá 1*2 plate s jedním čudlem.... další to má naopak...
Zelená větvička co si pamatuji vyšla na 1,51, plate 1*2 - 0,87 ....
Co zlevnilo je baseplate 16*32 šedá ta byla původně za 210,-- teď je za 158,22  >:D, a v porovnání s cenou, za kterou jsem je kupovala, loni na BL u Kanála(cca 40,--Kč) je i teď hrozná. ::)

Hana129

Tak snad přes to konečné negativum zdražení cen :'( a smutkem těch co nevyhráli,  Vás to i trošku pobavilo a osvěžili jste si mozek záhadnou soutěží .
Děkuji všem zúčastněným !

Hardegon

Tak S@H u mě asi už nemá naději. Asi před 2 měsíci jsem tam plánoval nabrat díly cca za 4000 aby se to vyplatilo už kvůli poštovným. Ceny byly vyšší o málo než jinde ale sortiment velký. Ale ted když bricky jsou až 3krát dražší?  ??? To si ani v zájmu zachování zdraví netroufám zkusit naklikat ty díly, abych viděl novou cenu.  :-\

Jarmila

[1.4.2009 23:06:55] Hana Pustková píše: ale mnohé díly vyjdou levněji než BL, navíc najednou
[1.4.2009 23:07:28] Hana Pustková píše: tak i to poštovné se nějak vrátí
[1.4.2009 23:13:57] Hana Pustková píše: ty blaho, ale ted se divám na ty kostičky a ty ceny jsou hrozné, sama jsem to kupovala ještě jinak
[1.4.2009 23:14:15] Jarmila Kocíková píše: měli tam akci?
[1.4.2009 23:14:34] Hana Pustková píše: ja nevím, ale ty ceny jsou minimálně dvojnásobné
[1.4.2009 23:14:35] Jarmila Kocíková píše: nebo zjistil, že je o to zájem, tak zvedl cenu
[1.4.2009 23:14:59] Jarmila Kocíková píše: nebo musí dohnat to, co na tobě tratil :)
[1.4.2009 23:15:28] Hana Pustková píše: tile 1*2 stály kolem koruny, teď jsou za 3,01
[1.4.2009 23:17:09] Hana Pustková píše: Fabuland Standard, to jsou ty bílé sloupky k nádraží byly kolem 7 ted jsou za 15,68
[1.4.2009 23:17:16] Hana Pustková píše: fakt mám šok
[1.4.2009 23:17:31] Jarmila Kocíková píše: ? no to je fakt síla
[1.4.2009 23:19:18] Hana Pustková píše: něco tam přidali a určitě přecenovali
[1.4.2009 23:19:37] Hana Pustková píše: nebo to jsou aprílové ceny, ty ses včera dívala na ty tile ne?
[1.4.2009 23:20:12] Jarmila Kocíková píše: ne, nedívala jsem se, a koukám, že se blíží hodina duchů :) jdu se schovat pod peřinu :)

Toto je celá "nápověda" + informace, že brala kolem stovky dílků jednoho typu + "no je to síla, brala jsem 200 palisad tan, tam je celkem dobrá cena a je toho trocha" + "jinak jsem brala hlavnš plate 1*2 s jedním čudlem, ty mi hrozně chyběly něco po 50, něco po 100".
A protože vím, že dvě hrstě dílků mohou klidně stát kolem 800,-- Kč, tak jsem si původně tipla, že rozdíl ve prospěch Hany bude kolem 5000,-- Kč. Ale pak jsem si řekla, že to je moc, že bych byla za blázna. No, nebyla bych za blázna.

Štěstí přeje připraveným a blahopřeji Haně k dobrému nákupu.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Hana129

#17
 ::), tak, to byl rozhovor. To je zážitek, podívat se do historie, jsem myslela, že jsem Ti toho prozradila více  ;D


Hana129

#18
tak, abych si nakonec ještě utvrdila tuto větu
                                           "...ale mnohé díly vyjdou levněji než BL, navíc najednou"

tak jsem si včera ještě udělala čas a jen pro zajímavost celý obsah balíčku   pročítala a dosadila k již zjištěným S+H cenám průměrné BL ceny -  kurz 19,81/dolar

výsledky jsou tyto:

S+H PaB  březen 3504,17 Kč   

S+H PaB  2.dubna  9201,65 Kč

 
BL Last 6 Months Sales:

Avg Price: 4760,343 Kč

Qty Avg Price: 4195,758 Kč



BL Current Items for Sale

Avg Price: 5467,56 Kč

Qty Avg Price: 5608,211 Kč









Hana129

Tak mi to nedalo a na S+H jsem zavolala, měla jsem tam jednu nedořešenou věc, takže při té příležitosti jsem se dozvěděla :


a/ Lego dostalo strach, že v hlavách afolů se začínají rodit mnohem lepší výtvory než ty jejich , tak  jim tu cenu materiálu zvedli  tak, aby afolové nestavěli a oni neměli konkurenci.

b/ je možné, že nastala někde chyba  v tom přeceňování  a snad se to ještě změní.- všechny položky ještě budou prověřovat . PaB se totiž rozrůstá o tisíce dalších položek  ;)


Uff     b - je správně tak snad zas bude nějaká naděje, že si Lego od tam objednám za good ceny  ;)


Jinak Jindroush slíbil, že se ještě zeptá na to  vše Jana Bayera. Za což mu děkuji.  ;)

5o

Citace od: Ravenhorn kdy 05.04.2009, 00:05:01
Jak vypadá, tak to bylo zabalené docela dobře. Jen to roztřídění je vždycky práce.  :D

A to prišiel taký parádny mix dielov v jednom sáčku? Nechcem vám skaziť nadšenie, ale moje nákupy z BL boli vždy roztriedené podľa farieb alebo typov. Tak asi zostanem nakupovať tu.
Preto lebo Lego...

Hana129

#21
Citace od: 5o kdy 06.04.2009, 13:47:45
Citace od: Ravenhorn kdy 05.04.2009, 00:05:01
Jak vypadá, tak to bylo zabalené docela dobře. Jen to roztřídění je vždycky práce.  :D

A to prišiel taký parádny mix dielov v jednom sáčku? Nechcem vám skaziť nadšenie, ale moje nákupy z BL boli vždy roztriedené podľa farieb alebo typov. Tak asi zostanem nakupovať tu.

Ano, přišlo to smíchané, ale to mi tak nevadilo, protože to ráda třídím, ale psala jsem o tom výše:
Všech 2276 přišlo smíchaných dohromady, takže jsem si zatřídila. 

5o

No tak to som si nemyslel, že pokiaľ si niekto kúpi v SH viac typov a kusov nových dielikov a oni mu pošlú guláš, ktorý sa cestou dobre premieša a poškriabe a v podstate dostane použité diely.
Preto lebo Lego...

Hana129

#23
Protože se objednává bac  :D, ale to mi fakt nevadilo, spíš ty nové ceny, navíc nabídka dílu se rozšiřuje  ;) a na jednom místě, jakékoliv množství od 1 ks až  3000000 kostiček  ;D

A když člověk využije i nějakou tu dobrou cenu na akční sety S+H tak by i to poštovné a jedno s druhým bylo supr.
mimochodem víc pytlíku objednat najednou nejde, vždy to přijde jako jeden balíček  ;).

díly přišly v pořádku, nové

Toť mé zkušenosti, snad aspoň někomu to upřesnilo možnosti objednání dílů z Lego.com.