modernizace loga kostek

Založil peki, 02.06.2017, 09:45:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

#120
Citace od: otaznik kdy 08.06.2017, 16:51:23
Pro mě zatím nejlepší návrh. Šlo by ještě zkusit přeházet (pro porovnání) kostky tak, aby bílá nebyla na kraji?

Co jsem se díval na tvorbu vlajek, tak píšou že bílou se začíná, potom červená a nakonec modrá (u České). Slovenská má prohozenou modrou a červenou (vůči České). Dále potom budou určitě kombinace viz dříve info Rusku, Francie, Chorvatsko.

Nicméně vtipné a originální to opravdu je.   

otaznik

Citace od: peki kdy 08.06.2017, 17:16:36

Co jsem se díval na tvorbu vlajek, tak píšou že bílou se začíná, potom červená a nakonec modrá (u České). Slovenská má prohozenou modrou a červenou (vůči České). Dále potom budou určitě kombinace viz dříve info Rusku, Francie, Chorvatsko.

Nicméně vtipné a originální to opravdu je.
Já vím, mně teď šlo spíše o to, aby bílá nebyla na kraji, než o to, jestli je to správně podle "pravidel". Jak jsem psal, spíše pro porovnání, jestli to nevypadá nějak zásadně lépe.

milanv

Nechci být pořád za škarohlída, tohle není špatný pokus na záhlaví plakátu, ale není to logo.

Mimo jiné si vemte třeba ten grafický seznam partnerů letňanské výstavy, co někdo přikládal výše, a v editoru si tam někde uprostřed vyměňte nějaké logo za tento návrh, ve stejné velikosti. Jen abyste viděli, jak to vypadá mezi ostatními.

Podle mě se pořád moc točíte kolem toho textu. Což právě "vynikne", když si ho dáte mezi ta ostatní. Představte si typický požadavek markeťáka takové akce: "Prosím, dodejte nám vaše logo ve velikosti 250 pixelů, pro použití do seznamu partnerů na plakátu akce.". Když budete mít skutečné logo, bude široké 250 pixelů. Když máte místo loga grafiku s texty, bude tam miniaturní textík (bude vůbec čitelný?) a k tomu ikonečka o cca polovični, ne-li menší šíři.

Pán na Žlutém hradě

janopr

Citace od: Shmade kdy 08.06.2017, 15:10:24
Tady taky pokus na základě inspirace předchozích pokusů... :)

http://shmade.cz/nemazat/kostky_pokus.pdf
Pěkné, to se mi líbí. Jednoduché, čitelné, jsou tam kostky a to tričko! Hned bych si ho oblíknul  ;D

Pool

#124
Takhle by to vypadalo někde na webu. Spíš bych doporučil pro tohle udělat variantu jen ty 3 kostky a vedle toho větším písmem "kostky.org", aby to bylo lépe čitelné. Ty malé blechy bych na tyhle mini propagační obrázky vůbec nedával. Dále mám výhradu k tomu "CZ&SK LUG" a určitě to chce nahradit "CZ & SK LUG", důvod je snad každému jasný. Nakonec by to chtělo lepší render kostek  >:D, ale jinak to vypadá perfektně  ;).

Edit: A pro zajímavost, na BR mají ty loga omezeny 71 px na výšku  :D

Cavelon

Ja by som navrhoval "CZ+SK LUG". Znak plus mi pripadá viac spájajúci, & taký cudzí...

lukas.21

Z dlhej chvíle som skúsil aj ja niečo vytvoriť. Koncepčne to asi moc nezapadá do súčasných návrhov ale tvoril som, čo ma práve napadlo.

Foton

Citace od: Shmade kdy 08.06.2017, 15:10:24
Tady taky pokus na základě inspirace předchozích pokusů... :)

http://shmade.cz/nemazat/kostky_pokus.pdf

Rozšířil jsem Shmadeův návrh (v případě výhry se podělíme :-)

  • Má to kostky
  • Má to trikolóry obou zemí
  • Je to dost odlišné od jiných 'LUG' log
  • Určitě to zvládne i černobílou variantu

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Mr. Cube

#128
Mám dotaz - má být v názvu "Kostky" nebo "Kostky.org"? Něco jsem taky zkusil.

mirek

Bez komentáře...


Hana129

No některé jsou pěkné, jen tedy nevím jestli logo může být vyskládáné z Lego dílů - kdysi to být nemohlo, alespoň pro prodejny,  to bys měl Peki zjistit.

Pool

Mám pocit, že to už tady zaznělo, že na studech nesmí být logo Lega. A ono stejně z fotky nejde udělat pořádné Logo, to by se pak přetvořilo digitálně, v tom by problém nebyl.

Chairudo

Jak jsme na tom s logem, má někdo další skvělé nápady, nebo vybereme pár nejlepších a dáme hlasovat?

Mě osobně se nejvíc líbí toto, moderní stylové, hned bych to dal na triko.
http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=50893.0;attach=157921;image
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

@Chairudo: Osobně, jestli se můžu zamíchat do debaty, bych byl pro kostku nedávat přímo pod úhlem 45°. To může evokovat nechtěné asociace s jinými obrazci. Geometrickými.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Chairudo

Citace od: HD kdy 13.09.2017, 20:51:27
@Chairudo: Osobně, jestli se můžu zamíchat do debaty, bych byl pro kostku nedávat přímo pod úhlem 45°. To může evokovat nechtěné asociace s jinými obrazci. Geometrickými.

Myslíš s Renaultem?


Doporučuji začít randit, a tuto spojitost s Legem vyléčit ;D nic ve zlém.
Opravdu bych se něčeho takového nebál.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

Já s tím problém nemám, ale vím, že je lepší nedávat nikomu zbytečné podněty k lidové tvořivosti.

(nicméně, když poskytuješ takové rady, tak by jsi měl mít zkušenosti, že to opravdu člověku pomůže; nic ve zlém  >:D )
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Martins

Ahoj,
ačkoli jsem svojí účast už na začátku vyloučil, byl jsem jedním nejmenovaným kolegou/kostkařem přesvědčen, abych se přece jen přidal. Změnu mého rozhodnutí také ovlivnila Jindrova výzva, ze které vyplývá, že přehodnotil situaci na Kostkách a vypadá to, že nám vyjde vstříc a podpoří naše aktivity. :-) O případném použití mého výtvoru - pokud se samozřejmě bude líbit - se tedy budeme ještě bavit...

Přikládám zde náhled a pak v PDF takovou širší studii jeho forem a užití. Logo určitě splňuje všechny myslitelné aplikace a podmínky moderní doby. Pokud se bude líbit, určitě zapracuji připomínky, dotáhnu některé věci a definuji přesnou barevnost. S tou teď ještě bojuji, protože barva trikolóry a barva kostek LEGO je dost odlišná... ale to je na další případné diskuze.

milanv

Jo, tak tohle je logo.

Jeho síla ještě víc vynikne v tom PDF, tam mě to přesvědčilo.

Není to obrázek, ale ucelená koncepce.
Funguje i v ČB variantě.
Perfektně akcentuje sounáležitost CZ+SK.
Jednoduché a z dálky rozpoznatelné.
Využití nápisu nedrobí logo, bude jasně čitelné i v malých velikostech.
I když je mi jasné, že budeme používat primárně jednu variantu, myšlenka je ještě univerzálnější a umožňuje variant víc. A přitom je pořád jasně poznat, že je to to ono logo. Nejvíc mě v tomhle směru dostal ten "pásek" na minifigovi. To umožňuje kreativní využití ve speciálních prostorech včetně fotogalerií, plakátů apod.

Nečekal jsem, že se tu objeví návrh od Martina, ale o to je to hezčí překvápko. Martine, díky za propracovaný návrh. Já ho rozhodně podporuju.
Pán na Žlutém hradě

milanv

#138
Ta hravost Martinova loga je nakažlivá...
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Jsem pro takovou jednoduchou variantu loga jako nabízí Martin. Žádné snoty, kosočtverce a jiné složitosti...

Snad jen možná ho trochu ještě poladit. Ty černé linky mi připadají dost silné a možná bych to udělal i jako prostorový brick.. aby byly vidět trochu i dvě strany a vystouplý stud.

peki

Citace od: milanv kdy 14.09.2017, 18:18:46

Není to obrázek, ale ucelená koncepce.
Funguje i v ČB variantě.
Perfektně akcentuje sounáležitost CZ+SK.
Jednoduché a z dálky rozpoznatelné.


Za mne taky. 

Igorus

Citace od: Martins kdy 14.09.2017, 17:41:28
Ahoj,
ačkoli jsem svojí účast už na začátku vyloučil, byl jsem jedním nejmenovaným kolegou/kostkařem přesvědčen, abych se přece jen přidal. Změnu mého rozhodnutí také ovlivnila Jindrova výzva, ze které vyplývá, že přehodnotil situaci na Kostkách a vypadá to, že nám vyjde vstříc a podpoří naše aktivity. :-) O případném použití mého výtvoru - pokud se samozřejmě bude líbit - se tedy budeme ještě bavit...

Přikládám zde náhled a pak v PDF takovou širší studii jeho forem a užití. Logo určitě splňuje všechny myslitelné aplikace a podmínky moderní doby. Pokud se bude líbit, určitě zapracuji připomínky, dotáhnu některé věci a definuji přesnou barevnost. S tou teď ještě bojuji, protože barva trikolóry a barva kostek LEGO je dost odlišná... ale to je na další případné diskuze.

Tak hlavně že jsi se odvyloučil, protože se ti to fakt povedlo !  ;)

Foton

Ačkoliv z Martina loga nejsem úplně odvařený, rozhodně je to nejlepší, co tu bylo/je.
Font je pod free licencí, takže taky OK. Jen jsem nenašel variantu plně podporující české znaky. Ale na logo to stačí.
Tloušťka čar kostek by měla být podle mě shodná s tloušťkou "čar" písma.

Zkusil někdo ukázat to logo "ne AFOLOvi". Myslím, že v tom kostky Lega neuvidí. To je ale jediná, snadno přehlédnutelná, svrnka na kráse.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Martins

Ahoj,
díky všem, budu na vaše poznámky reagovat, na určité úpravy a doladění jsem samozřejmě připraven, tak do toho!

- Milane, díky za hezké komplexní zhodnocení, animace se mi ale nelíbí...  ;)
- Petroneli, o logu jsem celkem přesvědčen a do 3D mě nedotlačíš. Myslím, že logo má být jednoduché, všechno co je 3D je svým způsobem omezující. Tloušťka čar je slovo do pranice.. víz dále.
- Fotone,
-- font mám od Google s plnou podporou češtiny (to je nutnost, kterou jsem spolu s tou free licencí řešil)
-- tloušťka čar mě potrápila, tenčí jak nabízí Petronel se mi nelíbila a rád bych jí měl stejnou jako má font, ALE ... font jí nemá konstantní a silnější čára už trochu ničí ten dojem z kostek a působí to těžce.. viz písmeno "O". Dále pak v tom gardu, kdy je logo čtvercové je poměr mezi kostkami a textem úplně jiný a celé se to rozbije...
-- neAFOL v tom kostky vidí, je to tam totiž napsáno :) ... nemyslím, že by to bylo nutné, aby v tom každý viděl LEGO. Logo vždy používáme v kontextu, nejčastěji s výstavou nebo modelem a tam to bude jasné. Nečekám, že budeme budovat image přostřednictvím samotného loga...

A teď otázka, co barvy, mám jít cestou barev státních symbolů nebo barvami kostek? Ta druhá varianta bude veselejší...

Díky moc!


Martins

Pro představu... to první má nasílené čáry dle fontu, to druhé má zvolen font regular, který je stále maličko silnější... ale je to hodně blízko...

Chairudo

Osobně se mi tedy nelíbí ani ten font, je takový obyčejný, ani ten vláček barevně nicneříkajících kostiček.
Jestli to má znamenat posloupnost barev ve státních vlajkách, tak o tom bude vědět jen pár lidí co si to tu přečte, pochybuji že si to někdo jiný uvědomí.
Přijde mi to spíš jako pokus o oční test ;D

Já lobuji za styl písma od Mr. Cube a ikonu něco co dává smysl, nebo nechat tu stávající.
Chce to ještě nějaké dobré nápady :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

Nechcem sa Vám do toho miešať ale tie kocky čo vytvoril Martins, sú to najlepšie. Keby vám to vymyslel profesionál vypýta si za to minimálne 2000 eur.

Akurát problém je, že ich je nezmyselne 6 vedľa seba, únosné maximum je podľa mňa 5. Štandardné by boli 4 - ale otázka potom je či farby : b-č-m-b alebo posledná farba iná (čierna, zlatožltá - ale to by vám už asi nabúralo koncept) .

Problém je font, ktorý je otrasný a vôbec sa k tomu logu nehodí. Typ písma je presne taký strohý a prázdny, aký bol vídavať na cedulkách za komunizmu: "NEKLOPAŤ", "ROH", "VEREJNÉ ZÁCHODY" a podobne.  Ste tu všetko takí fajnoví zdobiví ľudia, prečo sa stále držíte toho predpotopného písma? Nehovorím, že musí byť prečančané, už len keby bolo nejaké pekné (písané), vyvažovalo by to aj to logo. Takto to máte stále drsné a neohrabané.  Ani to súčasné čo máte teraz nie je ideálne. Hodí sa tak akurát na gumené cukríky. Podľa mňa to písmo by malo byť hlavne elegantné. 


Martins

Ahoj Villa Legina,
plně respektuji, že se ti to nelíbí a že svůj názor zde prezentuješ. Nebudu zde svůj návrh obhajovat, ale myslím, že si nepochopila o co se tu snažíme. Jsme parta cca 40-50 stavitelů, kteří se několikrát do roka potkají na nějaké společné výstavě. Jsou tam muži i ženy, děti i senioři, vzdělanci i nevzdělanci, češi i slováci... bohužel, asi žádný profesionální grafik. Máme rádi LEGO a stavíme z něj, vše navíc je, cituji: "vlastní entuziasmus". A protože to děláme pod hlavičkou tohoto fóra, chceme aby ta značka trochu vypadala. Některým z nás se ta 10 let stará už nelíbí a pokud se někde objeví mezi jinými značkami, je to trochu chudý příbuzný.

Ale na těch výstavách jsou většinou naše kostky a tak chceme, aby se ty KOSTKY nějak prezentovaly... nic víc. Víme také, že bude problém se shodnout, takže sorry, ale tím že z nás ze všech uděláš úplné debily nám nijak nepomůžeš. Pomoci nám můžeš tak, že nám sem pošles svůj návrch a pokud bude dechberoucí, jenom dobře. Rád mu dám svůj hlas.

My tady ale nebudujeme Adidas, Google nebo Mobil, my chceme jen hezčí, modernější značku. Nevím, proč by kostek ve značce mělo být 5 nebo 4, to je nějaká blbost, stejně jako že v kytici má být lichý počet kytek? A písmo? Možná se tvůrci výše uvedených značek také inspirovali na komunistických veřejných záchodech, protože také zvolili klasický Avantgard nebo jeho blízkou odvozeninu...

Čo to tady táráš pre boha?  ;)

Vraťme se prosím k normální diskuzi...


Chairudo

Přidávám katastrofu co se mi podařila sesmolit po asi hodině testování, třeba v tom někdo najde inspiraci >:D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

LukaMull

Martinův návrh se mi líbí, je jednoduchý, přehledný, flexibilní, zatím jednoznačně nejlepší ze všech návrhů co se tu obejvily.  :)