kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

sohibil

Neverím, že to nie je možné. Mirek už dokázal s Legom drsnejšie úpravy.

V tomto prípade ma ako prvé napadá, vybrať z motorového podvozku jednu nápravu, posunúť celý podvozok a zaň dať jednu voľnú nápravu. A potom by to naozaj bol M131 (len jedna poháňaná náprava).
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

peki

#2431
Citace od: sohibil kdy 12.06.2017, 20:36:35
Neverím, že to nie je možné. Mirek už dokázal s Legom drsnejšie úpravy.

V tomto prípade ma ako prvé napadá, vybrať z motorového podvozku jednu nápravu, posunúť celý podvozok a zaň dať jednu voľnú nápravu. A potom by to naozaj bol M131 (len jedna poháňaná náprava).

Postav napřed vlak, který bude jezdit. Pak tu začni radit. Buď budeš mít model ( vrámci možností) na poličku nebo vlak co bude jezdit. Vlakový motor má problémy sám se sebou, ještě mu ubírat hnanou nápravu(fungující také jako sběrač). ::)

mirek

#2432
Citace od: dědek kdy 12.06.2017, 18:28:32Mirku, jsem optimistický pesimista. To určitě nebude makat... :-\

Dědek si rýpnul "do vosího hnízda" ... a přece se točí... MAKÁ.


milanv

Tak to m dostalo. Chápu, že převod ze šneka je hodně do síly, ale stejně - že celou plošinu (pak i s vagonem) utáhne mikromotor, to by mě teda nenapadlo...
Pán na Žlutém hradě

mirek

#2434
Sohibil...promiň, tvoje připomínky beru s rezervou. Na některé vůbec nereaguji. Toto je i v případě "hurvínka".Vím na co stačím. Mám své limity.

mirek

#2435
Citace od: milanv kdy 13.06.2017, 08:42:40
Tak to m dostalo. Chápu, že převod ze šneka je hodně do síly, ale stejně - že celou plošinu (pak i s vagonem) utáhne mikromotor, to by mě teda nenapadlo...
Milanv, šnek se otáčí bez velkého tření. Přenos ze šneku je jedním zubem ozubeného kolečka. Také minimální tření. Motorek je v pohodě.

hobby

Citace od: sohibil kdy 12.06.2017, 20:01:19
Sorry, že zase rýpem. Ja si nemôžem pomôcť, prťavý rozvor podvozku na tom Hurvínkovi mi strašne kole oči. Nechceš ho prerobiť?
Když půjdu trochu mimo téma, tak "Hurvínek" se tu již objevil před sedmi lety, se všemi kontroverzemi a připomínkami, včetně flame. Ten malý rozvor náprav cítí všichni. Nepochybuji, že by Hurvínek nešel udělat správně, včetně jízdy (s jiným systémem pohonu a převodu na nápravy, motor v kabině). Já jsem ovšem na to neměl trpělivost (dnes už vůbec ne) a tak jsem tehdy postavil obě varianty - pojízdný a nepojízdný - viz:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=28873.msg128909#msg128909

mirek

#2437
Práce pokračují.
Z pravé 12V sběrnice odebírám proud pro osvětlení. Z levé bude napájena kolej na plošině.

Poznatek: k pacičkám na spodní straně 12V sběrnice nelze připájet kablík. Kovový povrch sběrnice nelze vůbec pájet.



Vočko

mirek - parádní plošina  ;)

tak nějak více stavím vlaky a musím říci, že Hurvínek je oříšek. Provedení mirka je moc pěkné s ohledem na možnosti Lego možností.

mirku - youtube kanál už je mrtvý, nebudeš tam prezentovat svoje výtvory?

díky za tvoje vlákno, vždy tam najdu další inspiraci pro moje domácí kolejiště  ;)

sohibil

#2439
Citace od: hobby kdy 13.06.2017, 10:33:19
...jsem tehdy postavil obě varianty - pojízdný a nepojízdný...
Vtip je v tom, že tvoj motorák je kratší, a tiež na ňom nie sú tie obrovské dvere (na 1. verzii) takže tam ten krátky podvozok až tak nebije do očí.

Sorry za OT.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

mirek

#2440
Vočko, díky. Jsem rád, že zde nalézáš inspiraci... "do hrobu si své nápady nevezmu".

Dnes jsem dokončil i napojení kolejí na plošině. Pro ilustraci, že to tam teče, dal jsem tam svítící a blikající nakladač.
Čekám na dodání tří středových 12 V sběrnic. Potom bude celé dílo vnořeno do kolejiště.







fanda

Mirku, buď v klidu, inspiraci si u tebe beru při každém navštívení Tvého vlákna, jako asi většina vlakařů (záměrně nepíšu vláčkařů ;-) a mám pocit, že ho čtou i nevlakaři.

Jen tak dál.

mirek

#2442
Pohled pod "sukně".
Kolečka po stranách vymezují správný posun bez náklonu a chvění.


dědek


mirek

#2444
Citace od: dědek kdy 20.06.2017, 08:08:23..."nedrncá to po cihlách"...?    :-\

Vůbec posun " nedrncá "...ani po cihlách.


mirek

#2445
Posuvná plošina byla umístěna na kolejiště. Teď bude potřeba propojit jednotlivé kolejové úseky. Také napojení elektrického osvětlení mne čeká.



mirek

#2446
... a takto to běhá...pomalu, ale získá se tak přesné nastavení kolejí proti sobě.



mirek

#2447
Děkuju za "lajky" na FB.



mirek

#2448
Objevil jsem set 60153. Neodolal jsem. Zakoupil a hned postavil, neboť jsem přesně věděl kam s ním na kolejiště.






mirek

#2449
Při čekání na milou návštěvu z Košic jsem si čekání krátil tím,
že jsem vytvořil novou, kompaktnější verzi kolejového kontaktu.






mirek

#2450
Na chalupě jsem si vytvořil další přepravní obal na moje MOC vlaky.

mirek

#2451
Vlaky po sedmi měsících na výstavě.

mirek

#2452
Po delší době jsem jel vlakem...jen jednu stanici a pozoroval jsem cvrkot na dráze.
Koncová (slepá) kolej mne zaujala.

mirek

#2453
Unifikace tištěného spoje tak, aby byl použitelný do většiny lokomotiv.

...zrodil se při té příležitosti další nápad: mezi třetí kolejnici a její napájení vložím vypínač. Vlak dojede do stanice, zastaví a svítí. Po chvíli lze svícení vypínačem vypnout. Efekt bude dokonalý při odjezdu - vypínačem se rozsvítí světla lokomotivy a po chvilce se ona rozjede na zelenou.

mirek

#2454
... a tak je systém třetí kolejnice otestován.



mirek

#2455
Další nápad se třetí kolenicí na 9V kolejích je vyřešen a odškrtnut jako hotový.



mirek

#2456
Část sbírky LEGO ATTIC TRAINS.

milanv

To jsou zvláštní lokomotivy - vůbec nesvítí! :)
Pán na Žlutém hradě

dědek

Ani kolejiště nesvítí. Asi Mirka "odstřihli", že neplatil za elektř... :-\

mirek

#2459
milanv, dědek ... to se vám povedlo, dobrej FÓR.