Pořádná hromada kostek a figurek :-o)

Založil demeno, 31.08.2012, 22:03:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Cavelon

Citace od: malý Měch kdy 04.09.2012, 09:32:46
aspoň můžou všichni závidět

Tak toto je naozaj neodolateľný stimul. ;D

mirek

Citace od: malý Měch kdy 04.09.2012, 09:32:46
Ano, díly mohou být přestříkané, pokud to není poznat oproti ostatním. Podívej se na mirkovo kolejiště.

Ano, moje kolejiště obsahuje několik dílů i dílků které jsou přestříkané.
Rozdíl je však značný! 
TAKOVÉ DÍLY NEBUDU A ANI NECHCI NIKDY PRODÁVAT !

otaznik

Citace od: malý Měch kdy 04.09.2012, 09:32:46
Ano jsem nenáročný, to je špatně ? Ano, díly mohou být přestříkané, pokud to není poznat oproti ostatním. Podívej se na mirkovo kolejiště. Samozřejmě nemohou být provrtané (kdo by to dělal ???), ale pokud to není vidět, nevadí. Myslím že se tu bavíme o Legu a já řekl dílek, to už samo o sobě vylučuje jiného výrobce.

Jsem rád že udělal takovou fotku, aspoň můžou všichni závidět a těšit se na nové zásoby v BL. Každý kdo v tomto vláknu použil slova "kupka hnoje" a "demento" si nezaslouží ani pohled a mrzí mě to na vás  :-\
Neblázni, nemůžeš v tomto případě aplikovat svůj postoj jako ten jediný správný a natolik objektivní, že zastupuje většinu nakupujících.

Ta fotka jen ukazuje, že used díly jsou většinou heavy used, protože takovéto skladování a přehrabování jim tedy moc nepřidá. Znovu opakuji, udělat takovouhle hromadu není absolutně žádný problém.

BTW: co si podle tebe zasluhuje tento prodejce? Za svou arogantnost, hloupost a za to, že neumí česky (natož anglicky)?

Měch

Citace od: otaznik kdy 04.09.2012, 12:32:19

Neblázni, nemůžeš v tomto případě aplikovat svůj postoj jako ten jediný správný a natolik objektivní, že zastupuje většinu nakupujících.


Psal jsem, že já a pouze já takto použité dílky akceptuji, vůbec nemluvím za většinu. Pouze zveřejňuji svůj názor. Zatím jsem ale nedostal od tohoto prodejce kostku, kterou bych musel vyhodit nebo se nad ní aspoň pozastavit a zvažovat reklamaci. Až se tak stane, možná svůj názor změním. Ten obchod se mi líbí hlavně kvůli svým ohromným zásobám. Ne kvůli přístupu, kvalitě balení či češtině/angličtině. Tyto oblasti bych doporučoval zlepšit.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MiP

Citace od: demeno kdy 31.08.2012, 23:29:05
jinak přetříděné na hrubo to bude za cca 10 dni je to cca 1400 KG

...možná tak lopatou po 10ti kilech do pytlů.  ;D ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

killco

Citace od: Colonel32 kdy 04.09.2012, 00:22:27
Vyčkávání prodejců vytváří nepříjemné prostředí pro zákazníka, který by na jednu stranu rád zboží reklamoval, nebo upřímně okomentoval transakci, ale bojí se, že bude za svoji drzost potrestán sice lživým, ale nesmazatelným hodnocením. 

Presne toto sa mi u tohoto predajcu stalo. Diely prišli, no časť ich skutočne nezodpovedala popisovanej kvalite. Pár som ich hneď rovno vyradil do lego šrotu. Najviac ma však nasr..o že diel za 52 Kč (v trans yellow) bol znečistený nejakou striebornou farbou ktorá vôbec nešla odstrániť. Aj napriek tomuto som musel udeliť Positive feedback, kedže som nechcel riskovať další Negative (jeden už totiž dosť neoprávnene mám).

A to nehovorím o tom že nejakých 7 dní po uzavretí objednávky na mňa na BL vyskočila čierna obrazovka že nemám zaplatenú obednávku, hoci tomu tak v skutočnosti nebolo!

tomas.

Citace od: Colonel32 kdy 04.09.2012, 01:16:31
Citace od: tomas. kdy 04.09.2012, 00:57:33
Ale tenhle přístup nepočítá s možností, že se zboží ke kupcovi nedostalo (chybou pošty).

Jak to že ne? Prodejce pošle ofocené podací lístky, a kupující čeká, až to pošta najde (a jakmile po zásilce necháte pátrat, tak ji většinou, jako zázrakem, najdou do druhého dne) a dodá, nebo až pošta vrátí peníze (a ty pak prodejce vrátí kupujícímu). A pak udělí kupující komentář, většinou pozitivní, ale pěkně peprný na adresu pošty.

Citace od: tomas. kdy 04.09.2012, 00:57:33
Hodnocení se podle mě týká celý transakce, a proto by se mělo počkat minimálně do tý doby, než zásilku příjemce převezme (pokud je "track and trace", tak je to jasný), aby se v hodnocení mohlo projevit třeba i to, jak prodejce danou situaci řešil...

Prodejce?


No tak na poštu s reklamací se musí obrátit odesílatel, ne? Teď zrovna řešim s anglánem nedodání zásilky a jsem moc rád, že se v tom prodejce angažuje (on se ptá u nich a já zjišťuju informace u nás...). A komentář udělím, až mi zásilka přijde, nebo mi vrátí peníze. Asi jsem se v minulém příspěvku špatně vyjádřil, každopádně kdybych něco prodával, tak bych s hodnocením počkal, až kupující zásilku převezme.

A jinak teda použitý díly už dlouho nekupuju a kupovat nebudu (možná někdy do výplní staveb, kde nebudou vidět). A takovéhle obrázky skladování mě v tom rozhodnutí jen utvrzují...

otaznik

Citace od: tomas. kdy 04.09.2012, 15:50:34
A takovéhle obrázky skladování mě v tom rozhodnutí jen utvrzují...
To je škoda, že jeden takový prodejce odradí kupující od nakupování used dílů u dalších prodejců, kde kvalita může být podstatně jinde.

P4tr1cius

#38
Tak už ste ho ukrižovali...

Toto fórum je zjavne o ďalšieho člena chudobnejšie. Člena, ktorý má 1.600.000 kociek, byť niektoré (z 1,6 milióna asi zanedbateľné množstvo) slabej kvality. Obhodné "schopnosti" nebudem komentovať, to je len a len jeho vizitka. Ale spôsob ako ste ho z tohto fóra vydrbali je "fantastický".

Gratulujem

Ojík

Nechci se do toho míchat, protože jednotlivé díly nekupuji, ale zase se tu z toho vyklubal docela hrozný případ. Kromě toho, že jsou ty příspěvky plné arogance a gramatických chyb, má očividně ještě plno nespokojených zákazníků. Je to velmi podobné tomu ne zas tak starému případu prodejce, co otevřel "největší BL obchod s novými díly v ČR" a ukázalo se, že je to individuum, kterému je lepší se vyhnout. Zdá se, že obchodníci ohánějící se velkým množstvím Lega jsou vychloubační, pyšní, hloupí a neumí ani mateřský jazyk.

Jinak ten feedback mluví za všechno. Napadat ohlasy zákazníků, dokonce i pozitivní, to je těžce neprofesionální. A s takovouhle angličtinou si děláš jen ostudu.
All work and no play make Jack a dull boy.

Ondra

Já ho nechci bránit, ale jak bys to skladoval ty před roztříděním?Nebo si myslíš, že si počet vymyslí a pak to loví v té krabici?Doufám že tak blbej nikdo není.

linhi

Citace od: Ondra kdy 04.09.2012, 20:29:47
Já ho nechci bránit, ale jak bys to skladoval ty před roztříděním?Nebo si myslíš, že si počet vymyslí a pak to loví v té krabici?Doufám že tak blbej nikdo není.

Přesně tak,tohle je KW před tříděním..

FilipS

Moje zkušenost s obchodem je vesměs pozitivní, až na to že my všech 360 dílů (19 druhů) přišlo dohromady v jednom velkém pytli. Ostatní BL prodejci mi vždy vše poctivě rozpytlíkovali.  Jinak s jejich stavem sem problém neměl. Já osobně hodlám v tomto BL nakupovat dál.

Colonel32

Já jsem měl problém se stavem 5% dílů (dle ceny), což je poměr na který se při nákupech na TBB dostávám taky. U TBB jsem ale nikdy neměl problém s vyřízením reklamace.

otaznik

Citace od: Ondra kdy 04.09.2012, 20:29:47
Já ho nechci bránit, ale jak bys to skladoval ty před roztříděním?Nebo si myslíš, že si počet vymyslí a pak to loví v té krabici?Doufám že tak blbej nikdo není.
Podle mého je mnohem lepší to třídit postupně po jednotlivých KW, které dorazí.
- kvalita KW může být různá
- není toho tolik najednou
- díly do obchodu přibývají postupně
- zbytečně nesnižuju kvalitu dílů přehrabováním v obří hromadě

Ondra

To je pravda, ale závisí to na každém jak si to udělá.Jestli mu to takhle vyhovuje, tak je to jeho věc a my s tím nic neuděláme.

Goldfrag

Já s jeho obchodem nemám problém. Jak jak psal P4tr1cius, pěkná vydrbávka. Tuhle diskuzi sleduji již od začátku a podle toho jak někteří jedinci reagují, tak Demetova arogance jak tady bylo napsáno, zastiňeje arogance jiných značným způsobem. Hold některým lidem, tady určité postavení hodně stouplo do hlavy.
‎"Remember, a Jedi's strength flows from the Force. But beware. Anger, fear, aggression. The dark side are they."

P4tr1cius

#47
Citace od: otaznik kdy 04.09.2012, 20:56:19
Citace od: P4tr1cius kdy 04.09.2012, 18:21:22
Tak už ste ho ukrižovali...

Toto fórum je zjavne o ďalšieho člena chudobnejšie. Člena, ktorý má 1.600.000 kociek, byť niektoré (z 1,6 milióna asi zanedbateľné množstvo) slabej kvality. Obhodné "schopnosti" nebudem komentovať, to je len a len jeho vizitka. Ale spôsob ako ste ho z tohto fóra vydrbali je "fantastický".

Gratulujem
Co to tady meleš za blbosti? Četl jsi vůbec tu diskuzi?

Otáznik, nechcem a nebudem sa s tebou hádať. Vieš veľmi dobre ako ja, že je to úplne zbytočné, a hlavne stupídne.

Len odpovede na tvoje dve otázky:
1, Rozhodne nemeliem blbosti. Len fakt ako sa tu správate k človeku, ktorý má sám toľko kociek ako dokopy polovica tohto fóra, čo asi aj "málinko" vypovedá o tom, že asi to LEGO "predsa len bude mať asi trošku rád" (čo je mimochodom vec o ktorú tu predovšetkým ide, nie o pravopis!), bol, je a bude (ak to rýchlo nesmažete) viac ako hlúpy a tragikomický.
A nemyslím si, ale som viac ako presvedčený, že konkrétne TY strácaš "zem pod nohami", tzn. Že to tu už poriadne prehánaš. Takého člena pošleš verejne dofrasa (jemne napísané) - viď. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=38551.msg172228#msg172228, a napr. v inej debate opravuješ 60 ročného pána, že v príspevku urobil dve malé chyby v gramatike a ešte aj s "neskutočným" komentárom" a viď. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=34096.msg172225#msg172225

2, Diskusiu som čítal od začiatku, a povodne som sa nechcel k tomu vyjadrovať. Vlastne načo asi, keď si tu masírujete takýmto hlúpim spôsobom svoje "egá".

Teraz by bolo dobré sa trošku zamyslieť, pretože je ten správny čas na sebareflexiu.

otaznik

Citace od: P4tr1cius kdy 04.09.2012, 21:43:34
Otáznik, nechcem a nebudem sa s tebou hádať. Vieš veľmi dobre ako ja, že je to úplne zbytočné, a hlavne stupídne.

Len odpovede na tvoje dve otázky:
1, Rozhodne nemeliem blbosti. Len fakt ako sa tu správate k človeku, ktorý má sám toľko kociek ako dokopy polovica tohto fóra, čo asi aj "málinko" vypovedá o tom, že asi to LEGO "predsa len bude mať asi trošku rád" (čo je mimochodom vec o ktorú tu predovšetkým ide, nie o pravopis!), bol, je a bude (ak to rýchlo nesmažete) viac ako hlúpy a tragikomický.
A nemyslím si, ale som viac ako presvedčený, že konkrétne TY strácaš "zem pod nohami", tzn. Že to tu už poriadne prehánaš. Takého člena pošleš verejne dofrasa (jemne napísané) - viď. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=38551.msg172228#msg172228, a napr. v inej debate opravuješ 60 ročného pána, že v príspevku urobil dve malé chyby v gramatike a ešte aj s "neskutočným" komentárom" a viď. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=34096.msg172225#msg172225

2, Diskusiu som čítal od začiatku, a povodne som sa nechcel k tomu vyjadrovať. Vlastne načo asi, keď si tu masírujete takýmto hlúpim spôsobom svoje "egá".

Teraz by bolo dobré sa trošku zamyslieť, pretože je ten správny čas na sebareflaxiu.
Ad 1) - Mně je úplně jedno kolik má kdo kostek, navíc tento člen má ty kostky zejména k prodeji, což je trošku rozdíl oproti většině zde. Dále s tebou nesouhlasím v tom, že takový psaný projev, který zde autor tohoto vlákna prezentoval, zcela zásadně neodporuje pravidlům tohoto fóra (prostě se to po něm dá jen velmi obtížně přečíst).
Zapomínáš také na to, že to byl on, který první začal - "útočit".
Nikoho jsem nikam neposlal, jen jsem ho podpořil v tom, co sám napsal.
Nekoukám na profily lidí kolik je komu let, měřím všem stejným metrem (někdy možná přísným, pro někoho urážlivým, pro někoho potřebným, ale stále stejným pro všechny). Dvě malé chyby - co je pak velká chyba? Moje odpověď byla v duchu jeho přechozího příspěvku - dědka jsem urazit rozhodně nechtěl, jednoduše podle mého si shoda podmětu s přísudkem zaslouží komentář - nic víc, nic míň.

Ad 2) - Nepotřebuji si masírovat ego, opravdu ne. Zvolil jsem si svojí roli zde na fóru, pro někoho provokativní, pro někoho legrační, pro někoho v něčem inspirující. Kde to považuji za vhodné, píšu svůj názor. Netvrdím, že je vždy 100% správný, na druhou stranu umím uznat chybu. Ale v tomto vlákně si zatím svojí chybu opravdu neuvědomuji.

Ryxe

Já tedy nevím, ale pokud jsou stížnosti na nějakého prodejce, neměly by být v černé kronice? Chápu, že je potřeba poukázat na špatnou zkušenost s obchodem, aby si ostatní kupující dávali při obchodování s tímto prodejcem pozor. Ale už moc nechápu, tohle zbytečný rozpitvávání, urážky atd... Jen tady podobné diskuze otravují vzduch (a pokud vím, není to jen můj názor). Přijde mi, že se tady poslední dobou až moc lpí na věcech druhořadých, místo toho, aby se tady řešilo to, co nás všechny spojuje a to je LEGO.

Matošo

#50
P4tr1cius: Teď jsi skutečně trochu mimo. Je naprosto irelevantní, kolik má kdo kostek, když se k nim neumí chovat. Druhá věc je ta, že to jsou kostky na prodej = o jeho vztahu k Legu to nevypovídá zhola nic (jaký asi má vztah ke stavebnictví prodejce cihel... žádný, jenom je prodává...).

AdamHradil

Pro Colonel32

Nechápu proč tu řešíš kvalitu obchodu s prodejcem, tak veřejně a navíc v tématu, které k tomu vůbec nenáleží? Máš si to vyrídit s ním a nebo to dát do černé kroniky. Místo toho tu na něj pliveš a odrazuješ mu potencionální zákazníky ikdyž většina s ním neměla vůbec problém. Kupoval jsi ,,used,, tak nebreč, že  5% z objednaných dílku je pro tebe až moc použitých...
A kmé mé 4 z Češtiny ;D a tvé odpovědi, že jsem kvůli tomu zoufalec? To znamená, že když je někdo dizlektik tak je prostě Zoufalec? To jsi se pochlapil....

Colonel32

#52
Citace od: AdamHradil kdy 04.09.2012, 23:51:49
Nechápu proč tu řešíš kvalitu obchodu s prodejcem, tak veřejně a navíc v tématu, které k tomu vůbec nenáleží?

Nesouvisí? Když sem on dal fotky dalšího lega, které bude prodávat, tak to vůbec nesouvisí?

Citace od: AdamHradil kdy 04.09.2012, 23:51:49
...většina s ním neměla vůbec problém.

A nebo tu šlo o princip, že lidé by se neměli bát reklamovat věci, se kterými nejsou spokojeni, místo toho, aby nad vším mávali rukou. Možná že tahle republika je přesně v takové prdeli v jaké je právě proto, že se nad vším jen přivírají oči a máve rukou.

Citace od: AdamHradil kdy 04.09.2012, 23:51:49
Kupoval jsi ,,used,, tak nebreč, že  5% z objednaných dílku je pro tebe až moc použitých...

Kupoval jsem used, čekal jsem used, ne díly žluté, popraskané a ohlodané. A čekal jsem prodejce, se kterým budeme schopni se normálně domluvit - tak jak jsem byl z Bricklinku zvyklý.


Cavelon

Citace od: P4tr1cius kdy 04.09.2012, 21:43:34
... ktorý má sám toľko kociek ako dokopy polovica tohto fóra, čo asi aj "málinko" vypovedá o tom, že asi to LEGO "predsa len bude mať asi trošku rád"...

Nuž, ja by som povedal, že podľa toho ako tu "svoje" Lego prezentoval, je jeho vzťah k nemu viac než vlažný. Zjavne mu ide iba o kšeft a je mu úplne jedno, o aký materiál ide, lebo prvoradý je zisk. Ako budú vyzerať po takomto zaobchádzaní napr. dieliky najháklivejšie na poškriabanie (Tiles, Glasses apod.)? Správanie človeka k Legu, ktorý ho má naozaj rád, si predstavujem diametrálne odlišne.

Sme na diskusnom fóre, tak diskutujeme a vyjadrujeme svoje názory. Aj dotyčný predajca môže vyjadriť svoj názor (samozrejme v medziach pravidiel). Nevnímam to tak, že by ho tu niekto ukrižoval. ;)

P4tr1cius

Vyjadril som svoj názor k diskusii a hlavne k jej podstate, čo boli mimochodom iba fotky hromady kociek (ako o tom hovorí aj názov), a ktoré som si ja a minimálne 98% členov veľmi rado pozrelo, či už s obdivom, neutrálnym pocitom, alebo aj odporom. V tejto diskusii sa mali riešiť tieto veci.

Namiesto toho sa celá diskusia hlúpim spôsobom zvrtla zase na osočovanie a verejné prepieranie súkromných záležitostí niektorých jednotlivcov. Nieje na to náhodov (z časti) Čierna listina, ako už niekto veľmi trefne písal a udeľovanie vzájomných feedbackov???

Toto fórum sa zvrháva na osočovanie a ďalšie negatívne neduhy. A úprimne, človek prestáva mať chuť sem už prispievať. Lebo väčšina má svoj voľný čas na rôzne veci, ale určite ho nechce tráviť hádaním sa s (dokonca) neznámou osobou cez net.

A dovolím si ešte jednu rečnícku otázku: Myslíš, že po tejto diskusii, prispeje sem niekto z nezainteresovaných, dať nejaký obrázok svojej "hromady kociek", byť aj maličkej?

(čo by sme si my ostatní užívatelia, opäť len tak mimochodom, veľmi radi pozreli)

Colonel32

#55
Souhlas s Cavelonem. Ono totiž existuje "mít Lego rád" a "mít Lego rád", podobně jako "mít rád své zaměstnance" a "mít rád své zaměstnance".

Otazník bude možná prskat, ale přes všechno to barvení, řezání a lepení bych jako příklad člověka, který má Lego "rád" (jako takové, ne jako prostředek) ukázal třeba na Mirka nebo Hobbyho.

Citace od: P4tr1cius kdy 05.09.2012, 08:26:06
A dovolím si ešte jednu rečnícku otázku: Myslíš, že po tejto diskusii, prispeje sem niekto z nezainteresovaných, dať nejaký obrázok svojej "hromady kociek", byť aj maličkej?

Počítám že ne. Kdo o legu něco ví a přitom ho má alespoň trochu rád, tak ho nebude sypat na hromadu.

otaznik

Citace od: AdamHradil kdy 04.09.2012, 23:51:49
Místo toho tu na něj pliveš a odrazuješ mu potencionální zákazníky ikdyž většina s ním neměla vůbec problém. Kupoval jsi ,,used,, tak nebreč, že  5% z objednaných dílku je pro tebe až moc použitých...
A kmé mé 4 z Češtiny ;D a tvé odpovědi, že jsem kvůli tomu zoufalec? To znamená, že když je někdo dizlektik tak je prostě Zoufalec? To jsi se pochlapil....
Myslím, že si zákazníky odrazuje sám.
Je tu tlačítko "Zkontrolovat pravopis" - kolikrát jsi ho použil?

Systematik

Citace od: killco kdy 04.09.2012, 15:24:40
... Aj napriek tomuto som musel udeliť Positive feedback, kedže som nechcel riskovať další Negative (jeden už totiž dosť neoprávnene mám)...
S dovolením, pokud vím, tak jediné co člověk musí, je umřít.

A myslím si, že pokud byl rozpor kvality dodávky vs prezentace nabídky značný, je na čase udělit feedback neutral.

Z vlastní zkušenosti musím bohužel říct, že BL poskytuje k feedbacku málo prostoru, takže člověk nemůže dostatečně okomentovat to, proč dal takový feedback a ne jiný.

A pokud se mi někdo za feedback Positive s poznámkou 97%=1fig side-crack.torso+minor face scr.+brok.airtanks loop+bend visor antenna ,,odvděčí" tím, že mi zakáže nakupovat v jedno BL shopu... well, je to jeho věc a jeho boj a může si za to sám.

Stav figů byl popsaný jako used, nikoli used with cracked torso etc. a vzhledem k počtu figů na BL obchodě jistě bylo možno vybrat tucet těch, které jsou sice used, ale jinak 100% o.k.