(Vlastní) Spacerunners

Založil Togaran, 20.06.2012, 17:05:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Togaran

Citace od: HD kdy 27.01.2019, 21:45:31
Tvoje stavby jsou promyšlené do poslední kostky. To na nich obdivuji a zároveň mě to na nich baví hledat a zpětně hledat, "proč". :) líbí se mi uvěřitelný tvar při pohledu svrchu. Je to pastvou pro oči lačné toho správného retro vzhledu. :D

Jak funguje spojení loď - vězeňská cela? Vidím, že na boku modulu jsou drážky, do kterých zapadne kloub z hinge plate, a v lodi asi bude držet jen když je sekce motorů posunutá blíže ke zbytku trupu, ne? Nebo to funguje jinak?
(ať tak, či tak, smekám. :) )

Děkuju za koment :) to by mě konkrétně zajímalo který kostky si zkoumal :-D
co se týče toho modulu - je to přesně naopak, drží to v lodi když je motor natažený nejdál, v tu chvíli jsou výstupky hinge plates v těch drážkách, když ho přiblížíš (což vlastně nejde, ale jdou roztáhnout ta ramena, co ho drží), tak se cela odpojí. Je to stejný mechanismus jako v případě Rebel Huntera, nejlíp když si to zkusíš postavit, plánek zde: http://www.peeron.com/scans/6897-1/
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Jo, díky, vidím. Já to včera napsal špatně.  ::)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Robbed

Paráda :o
nastavuješ si laťku docela vysoko, od teď už nemůžeš prezentovat model, aniž bys tomu dal takové super pozadí :D

Togaran

Citace od: Robbed kdy 28.01.2019, 13:16:04
Paráda :o
nastavuješ si laťku docela vysoko, od teď už nemůžeš prezentovat model, aniž bys tomu dal takové super pozadí :D

Hmmm, jak z toho ven?  ;D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Přidávám ještě jeden výtvor na téma hrátky s fotošopem.
Ukazuje se, že ačkoliv mají Space Police výbornou loď, měli zasahovat ve větším počtu. Teď je potřeba přesměrovat energii do motorů a zadních štítů...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

#125
Téměř dokonale provedená koláž. Kompozice výborná, pěkně doladěné odlesky, pozadí vybrané perfektně.

Jediný prvek,
který mi trochu  kazí celkový dojem jsou transparentní díly (radary na policejní lodi), skrz které je místy vidět původní bílé pozadí. To jediné obrázku k naprosté dokonalosti schází, ale rozhodně to nijak neruší - sám bych je asi taky moc neřešil. >:D

Klidně bych si tento obrázek nastavil jako tapetu (tedy, když bych neupřednostňoval abstraktní motivy :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HD kdy 19.02.2019, 10:05:21
Jediný prvek, který mi trochu  kazí celkový dojem jsou transparentní díly (radary na policejní lodi), skrz které je místy vidět původní bílé pozadí. To jediné obrázku k naprosté dokonalosti schází, ale rozhodně to nijak neruší - sám bych je asi taky moc neřešil.
Saaaakra, máš pravdu  ;D většinou transparentní díly (skla) zprůhledňuju aby bylo vidět pozadí i skrz ně, ale tentokrát mi to uniklo. Děkuju za komentář :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Foton

Já, jako šťoura, bych podotkl, že světlo má přicházet zezadu, od té hvězdy/výbuchu, tak jak je to na asteroidech. Ale je mi jasné, že by bylo prd vidět.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Já myslím, že je to výborné! Dobrá práce.  8)
Už se to posunulo na hodně vysokou úroveň.  :o

Togaran

Ahoj, přidávám po čase další loď na téma klasických Space barev. Tentokrát můj první výtvor v Blactron I schématu.
Malá loď vycházející z setu 6894 Invader.
Ze setu vychází i funkce lodi: sklápěcí křídla, oddělitelná střední část s nákladem a droidem. Přidal jsem jednoduché vyklápěcí podpěry na přistání a vstupy pro posádku.
Více větších fotek u mě na flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Úchvatné, nádherně tvarované plavidlo. Zadní "křidélka" tomu dodávají ten správný šmrnc.  :D 
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

To je teda cool  mašina!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Togaran

Pojmenování modelů

Rád bych se zeptal, jakým způsobem vymýšlíte jména pro svoje vesmírně lodě (ale i všechny jiné modely)? Občas je mi to hned jasné a občas mám model hotový, fotky zpracované ale zasekl jsem se, protože tomu nesedí žádné jméno  ::)

U vesmírných lodí mám rád, když má nějaké typové jméno (příklad: YT-1300F light freighter) a pak "osobní" jméno, které dostala od posádky (příklad: Millenium Falcon)
Výborná jména používá například seriál Expanse: Rocinante, Nauvoo, Donnager, Barbapiccola, Edward Israel, ...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

#133
Aquanauts - GDE-NEG5000

Pozor změna, dneska to nebude vesmírná loď, ale ponorka  8)

Ponorka slouží na vodních planetách k prohledávání dna a sbírání cenných materiálů, hlavně energokrystalů.
Výbava: kokpit pro pilota a kopilota, prostor pro další členy posádky včetně laboratoře pro zkoumání nalezených krystalů, ve střední části je přechodová komora do vody s výstupy na strany ponorky a s posuvnými dveřmi mezi vnitřními prostory. Na zádi je nákladní prostor a se sztran připevněné dva malé skůtry.

První Aquazone MOC, co prezentuju (a taky vůbec první, co jsem za svojí AFOL kariéru postavil, i když jsem o tom mockrát přemýšlel). Kdo by nevěděl, jedná se o téma z roku 1995. Ten rok nevyšla žádná nová vesmírná řada a místo toho vyšlo právě první Aquazone se dvěmi proti sobě bojujícími skupinami - Aquanauts a Aquasharks. Pro mě se stále jedná o vesmírnou řadu, jejíž příběh se odehrává na vodní planetě. Stopy potvrzující tuhle teorii jsou obrázky prototypových lego řad Seatron a Sea People někdy z konce 80. let.

Vzhledem k tomu že 90% všech mých kostek je pořád v obří Spyrius lodi Kitaira, tak se do jejího rozdělání budu věnovat menším stavbám. Snažím se trochu doplnit řady svých modelů o klasická Lego space témata, která jsou mezi MOCaři málo zastoupena.

Více fotek a ve větším rozlišení u mě na flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

#134
Jej, ta je povedená. Přenos atmosféry klasických řad do svěže a aktuálně vypadajících modelů Ti vážně jde na výbornou. :D


Velmi se mi líbí přechodová komora. Zvenčí i zevnitř.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HD kdy 06.02.2020, 10:19:35
Jej, ta je povedená. Přenos atmosféry klasických řad do svěže a aktuálně vypadajících modelů Ti vážně jde na výbornou. :D
Velmi se mi líbí přechodová komora. Zvenčí i zevnitř.

Děkuju :) přitom přenos atmosféry není něco na co bych se soustředil. Prostě stavím tak, jak mě to nejvíc baví a jak jsem zvyklej. Ještě se chystám časem na nějaký Aquasharks nebo Stingrays, ty měly hodně zajímyvý stroje.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Futurion

Aquanauts, moje srdcovka a jedna z nejtěžších nostalgických vzpomínek. Tohle atmosférou původních setů přímo čpí. Skvělá práce.

Togaran

NAVIO - M:Tron rover

Mezi space tématy jsou i některá, která jsem zatím svými stavbami nenavštívil, jedno z nich jsou i M:Troni.

Takže v rámci měsíce malých vozítek (febrovery) představuji i svůj opravářský terénní space pickup. Ve výbavě je korba s nářadím, asistenční robot a naviják.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

znouzectnost

Ty ses teda rozjel, dlouho nic a teď 2 modely za sebou a jeden lepší než druhej.
K těm M:Tronům přijde mi málo černý... myslím si že mají mít 40% červené i černé a 20% šedé (možná i míň) po designové stránce je super :-)

Togaran

Minilodě Space Police + Classic Space

Tak aby řeč nestála, doplním dvě malé raketky, postavené do hangárů poslední Spyrius lodi AX5 - Kitiara:

Jedna reprezentuje klasické vesmírné barevné schéma z 80ek, rychlé přemísťovadlo pro jednoho cestujícího.
Druhá je Space Police (rok 89), hlídková loď s kabinou pro pilota a pracovištěm pro důstojníka.

Ať se líbí  :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

HD

Jej, ty jsou super. :) Vesmírná přibližovadla jak mají být.

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

znouzectnost

Super co se dá do tak malého prostoru dostat.
Moc pěkné.
Díky

Kanak


Villa Legina

S oneskorenim, az teraz som si vsimla... "Lucky Wolf" tak to je neskutocne aka je to nadhera. Invader 6894 je set, ktory milujem a na tento Tvoj model je vzrusujuce sa pozerat.

Togaran

Děkuji za hodnocení :)

Citace od: Villa Legina kdy 19.03.2020, 21:46:24
S oneskorenim, az teraz som si vsimla... "Lucky Wolf" tak to je neskutocne aka je to nadhera. Invader 6894 je set, ktory milujem a na tento Tvoj model je vzrusujuce sa pozerat.
Děkuji  :) Jo Lucky Wolf se vážně povedl, hodně jsme se s ním nalítal po pokoji  >:D  a to jsem předlohu vlastně nikdy naživo neviděl. Byl to můj první model v BT1 barvách a myslím, že se k tomu rozhodně brzo vrátím  8)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Těžící robot Rock Raiders

Už dlouho si hraju s myšlenkou postavit něco ze série Rock Raiders. Bohužel, mám jen jeden set a jak jsem zjistil jejich typická barva Dark turqoise není shodná s ostatníma azurovejma, co mám z moderní doby... (spílám TLC za tolik různých barev, že pak je problém stejně stavit něco jiného, než z těch základních barev).
Kabina robota je jasná, tam se nebylo nad čím rozmýšlet oficiální sety z Rock Raiders nám nadělili zajímavý díl. Samotný robot je pro mě trochu horší, vždycky se peru s konstrukci končetin, aby to k něčemu vypadalo, fungovalo a zároveň drželo.
Ať se líbí!
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Rainbow Rampage

Ve světě kde nebezpečí číhá na každém kroku se vydala banda odvážných dobrodruhů serfovat. Potřebovali na to ale pořádné vozidlo. Proto ho vybavili tryskovými motory, obřími koly a chromovými výfuky, aby cestu zvládli rychle. Pro nástrahy v zamořených oblastech nasadili zbraně na blízko i na dálku - laserové rakety z pevného kondenzovaného světla i klasické brokovnice a rotačák. Aby kompenzovali nechutně vysokou spotřebu paliva (viz nádrže na zádi), rozhodli se na palubě pěstovat vlastní zeleninu. Serfy si naložili na vozík a uložili je i se záchranářskou motorkou do zadního prostoru vozidla. Na plošiny nad zadními koly naložily taky dvě vznášedla, ty se nikdy neztratí. Pro cestu jsou taky nezbytné hledače min a cenných kovů, které namontovali na čumák.

Posádka Rainbow Rampage všem přeje veselý apríl  8)
Ať, jsou vaše dny strávené doma kreativní a zábavné :)

Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Villa Legina


Robkteryten

HA! vesmírné Ninjago! dobrý nápad a samozřejmě i provedení :D Jen si nějak začal flákat interiery ne? Kde je bazén, alespoň nafukovací... :P
Veselé a nápadité v této neveselé době. Díkes za energii.

milanv

Jestli bylo účelem pobavit, tak si můžeš zapsat do deníčku úspěch na 200% jenom za naši domácnost! :D
Parádní a nejen veselé, ale i se stavitelskými nápady - proto se člověk pak směje o to víc!
Pán na Žlutém hradě