Výstava v muzeu Svitavy (aneb jak to všechno začalo pozn. peki)

Založil franta, 14.11.2006, 08:03:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaký se vám líbí název výstavy?

LEGO - SVĚT Z KOSTEK
KOSTKY A KOSTIČKY
--nehlasovat--
KOSTKY.ORG
KOSTKY V CZ
LEGO - HRAČKA I HOBBY
LEGO JAKO ŽIVOTNÍ STYL
LEGO - KOSTKY A ZPŮSOB ŽIVOTA
SVĚT Z KOSTEK

peter

Citace od: franta kdy 21.11.2006, 11:05:41
Než se podaří dát plánek ( nepodařilo se mi ho poslat, má něco přes 800 čehosi) tak popis. Vitrín jsou 4 druhy . Po obvodu 17 ks 95x30x165 (délka, hloubka, využitelná výška) na soklu 65 cm vysokém, 5 ks 145x30x165 opět na stejném soklu, 2 ks 95x67x205 na soklu 15 cm a jedna kostka 300x100x130 na soklu 70cm - ta je uprostřed. Světlo je umělé.
Pracovní termín výstavy je od 3. února do 6. května.

Takže tu na první pohled máme cca 25 vitrín. To znamená, že to chce sehnat minimálně 25 členů, kteří budou ochotni svoji vitrínu něčím zaplnit. Takže kdo se hlásí dobrovolně? ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

#31
Předpokládám že tím kdo bude stavebnice atd. vybírat budeš ty? (franta) Měl by jsi tedy dát nějaké požadavky.
- Jaké stavebnice by se ti hodily?
- Kolik prostoru chceš věnovat MOCům a kolik origo stavebnicím?
- Kdo kontaktuje TLC s prosbou o podporu? I kdyby to měla být nějaká vlaječka, logo, případně nějaká ta stavebnice do hracího koutku. (diskutovalo se to tady)
- Kontaktuješ některé vybrané prodejce? Katku atd. Otazníku jak ty vídíš případnou účast vaší firmy?
Citace od: otaznik kdy 21.11.2006, 10:23:58
Jen přes jeden topic tady na foru to dohromady nedáme.
To je jasné, ale někde se začít musí. 3 měsíce je spousta času, jestliže jde jen o výstavní předměty a nápady.
Citace od: franta kdy 21.11.2006, 10:16:41
Název Kostky.cz se mi líbí, ale jsem poslední, kdo by o tom mohl rozhodnout.
To se mi taky docela líbí. Název je ale určitě na tobě a ředitelce toho muzea! Pokud tedy nejde o něco co tu už máme (jako kostky.org - to by se musel vyjádřit Jindra, ostatně vezírův názor tu zatím vcelku citelně postrádám!!! :()

Shrnuli to: Máme tu franty připravený prostor a termín. Je tu spustu nápadů, ale hodně mi tu chybí konkrétní požadavky a jasně předložená koncepce. (Nic proti tobě franto, ale zatím to tu z tebe páčíme jak z chlupaté deky...)
Co ještě říct? Svou pomoc jsem již nabídl.

Edit:
Citace od: peter kdy 21.11.2006, 11:25:45
Takže tu na první pohled máme cca 25 vitrín. To znamená, že to chce sehnat minimálně 25 členů, kteří budou ochotni svoji vitrínu něčím zaplnit. Takže kdo se hlásí dobrovolně? ;D
To by nám měl říci franta, kdo všechno se mu už nabídl.
A pak nemusíto být 25 členů. Něco by měli být stavebnice a něco tedy MOCy. V jakém poměru, které vitríny pro co a která témata, čekám vyjádření od franty!

Jarmila

Nemělo by chybět DUPLO. Alespoň v jedné vitrínce.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush

Konečně jsem vstal z mrtvých...  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mtron

Citace od: franta kdy 21.11.2006, 11:05:41
Než se podaří dát plánek ( nepodařilo se mi ho poslat, má něco přes 800 čehosi) tak popis. Vitrín jsou 4 druhy . Po obvodu 17 ks 95x30x165 (délka, hloubka, využitelná výška) na soklu 65 cm vysokém, 5 ks 145x30x165 opět na stejném soklu, 2 ks 95x67x205 na soklu 15 cm a jedna kostka 300x100x130 na soklu 70cm - ta je uprostřed. Světlo je umělé.
Pracovní termín výstavy je od 3. února do 6. května.

tak to asi bude těžké se mnou , moje rozměry základny se nedají měnit a jediná vitrína je ta v prostředku , jenom bych tam asi viděl raději nějaké kolejiště s městem. Poslal by si mi Franto ten plánek na email pokornyj@sbdmir.cz

docela rád bych se toho zúčastnil do konce týdne bych navrhnul aby se vyfotilo lego k výstavě a napsal seznam vystavovatelů. To by měl být základ.

Citace od: Mtron kdy 17.11.2006, 18:53:49
Místo pro mojí maličkost je 115 cm délky, 77 cm šířky a cca 70 cm výšky  ;D Samozřejmě ještě nějaké prostory na moje stroje.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Cavelon

Citace od: Mtron kdy 21.11.2006, 11:51:10
tak to asi bude těžké se mnou , moje rozměry základny se nedají měnit a jediná vitrína je ta v prostředku

Veď v plániku pri tej vitríne v strede je napísané:
Mobilní vitrina, možnost doplnit dalšími rúzných velikostí

franta

Pokus o odpověď, hlavně Akimu.
Výběr témat - domnívám se, že se nepodaří obsáhnou všechna - určitě by měl být výběr zahrnující celé věkové rozpětí. Navrhuji - Duplo, město (stavební koutek dneska mě dojal), vlaky, hrady, vesmír, Technic - zkrátka spíš klasika. Mým snem by bylo alespoň jednou vitrinkou zachytit začátky. Poměr MOC : origo - spíše to druhý v převaze.
TLC osloví muzeum, prosím o vytypování dalších.
Prozatím jsem oslovoil Legáčka - tam odmítnuto. Zde je zatím prostor otevřený.

franta

Prostřední vitrina je mobilní, je vlastně ze 3 kostek metr na metr a jde sesadit k sobě, myslím, že je ideální pro vlaky.

Jindroush

Kdyby někdo půjčil nějakou slušnou výstavku SW, mohl by se oslovit ten, kdo do ČR vozí filmy SW a dodat aspoň nejaký media kity nebo tak něco.

Chtělo by to taky vědět, jak je to s pojištěním - LEGO je dost drahá sranda...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Llevelyn

Jdu oslovit své oblíbené prodejce

Prodejní akce ale asi nebude možná po celou dobu výstavy z personálních důvodů.. nepředpokládám extra velký prodej, vzhledem k velikosti města.. i když, můžou překvapit.

Mohu si jako prodejce ohřát i svou polívčičku formou nějaké propagace? >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Aki

Citace od: franta kdy 21.11.2006, 12:17:40TLC osloví muzeum, prosím o vytypování dalších.
Nebylo by vhodnější oslovit ho společně? Jde přeci i o zveřejnění se nás směrem k Dánsku ne?


franta

Hlavně pro Llevelyn - prodej je i možný bez přítomnosti prodejce - asi lze využít recepční služby muzea.
Přihřád polívčičku by si jistě mohl každý (nejlépe i sponzorsky), považujme to za naši akci.

franta

Aki, dobrá slova. Zkus připravit takovéto oslovení, muzeum se rádo připojí.

Aki

Citace od: franta kdy 21.11.2006, 12:38:13
Aki, dobrá slova. Zkus připravit takovéto oslovení, muzeum se rádo připojí.
;D ;D Já myslím že nejvhodnější by byl již osvědčený komunikátor - vezír, slunce naše jasné....
Myslím to právě jako návaznost na ten dopis co mu z TLC poslali.... Co Jindro?  :-*

Jindroush

No já můžu samozřejmě do Němec o nějakej ten kit napsat, ale jak je již známo, víc, než katalogy a nějaký vlaječky asi nedostanem. Možná by nám z modelšopu mohli půjčit nějakou tu sochu, ale to by se muselo jó domluvit spousta věcí předem.

Peníze bych od nikoho nečekal, jestli jde o tohle.

Zkusím ještě napsat boříkům z MaLUGu, jak tehdy zajišťovali výstavu v Bratislavě...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Aki kdy 21.11.2006, 11:27:19
Otazníku jak ty vídíš případnou účast vaší firmy?
Asi nijak, vzhledem k tomu, že by nebylo rentabilní tam mít jednoho svého člověka, který by LEGO prodával.

Jarmila

Citace od: franta kdy 21.11.2006, 12:17:40
....Prozatím jsem oslovil Legáčka - tam odmítnuto. Zde je zatím prostor otevřený.

Taky jsem oslovila Legáčka, tedy přímo paní Legáčkovou.  ;) Teď v čase předvánočním mají frmol, který ustane tak v polovině ledna po pravděpodobných výprodejích. Pak již mají volno a ráda by přispěla svou troškou do našeho mlýna.  ;) Možnost zapůjčení hracího koutku nevyloučila.
Posílám jí odkaz na toto téma, aby se mohla blíže informovat. Takže nic není ztraceno či výslovně odmítnuto.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Aki

Citace od: Jindroush kdy 21.11.2006, 12:59:51
No já můžu samozřejmě do Němec o nějakej ten kit napsat, ale jak je již známo, víc, než katalogy a nějaký vlaječky asi nedostanem. Možná by nám z modelšopu mohli půjčit nějakou tu sochu, ale to by se muselo jó domluvit spousta věcí předem.

Peníze bych od nikoho nečekal, jestli jde o tohle.
Peníze asi nejen že nikdo neočekává, ale ani vcelku zas tak potřeba nejsou (pokud tedy nějak nechceme proplácet cestovní a přepravní náklady). Nejvíc půjde asi o logo, propagační materiály a třeba zapůjčení toho hracího kouta se sochou (když by kout nezapůjčila Katka). Socha je určitě dobrej nápad. Mohla by lidi vítat někde u vchodu, nebo tak?

otaznik

Jako první je potřeba člověk, který to celé zkoordinuje a zorganizuje, který bude jasně zadávat úkoly.

franta

Dobrá, ten člověk budu já, Franta Moravec a ředitelka muzea mgr. Blanka Čuhelová. Ale k tomu vy všichni, kteří chcete pomoct .
Vot pajechali.

Dickie

Citace od: Aki kdy 21.11.2006, 13:14:25
Citace od: Jindroush kdy 21.11.2006, 12:59:51
No já můžu samozřejmě do Němec o nějakej ten kit napsat, ale jak je již známo, víc, než katalogy a nějaký vlaječky asi nedostanem. Možná by nám z modelšopu mohli půjčit nějakou tu sochu, ale to by se muselo jó domluvit spousta věcí předem.

Peníze bych od nikoho nečekal, jestli jde o tohle.
Peníze asi nejen že nikdo neočekává, ale ani vcelku zas tak potřeba nejsou (pokud tedy nějak nechceme proplácet cestovní a přepravní náklady). Nejvíc půjde asi o logo, propagační materiály a třeba zapůjčení toho hracího kouta se sochou (když by kout nezapůjčila Katka). Socha je určitě dobrej nápad. Mohla by lidi vítat někde u vchodu, nebo tak?

přesně. nejvíc půjde o svolení k logu a případným dalším chráněným prvkům, zapůjčení (nebo zaslání elektronické verze) manuálu corporate identity - už jsem viděla i případy, kdy jistá firma (nikoli TLC, aby nevznikl mylný dojem, jiná firma) někoho žalovala, že nedodržel ochranné pásmo loga

pak jestli zapůjčej nějaký slepovanky, propagační materiály, vlajky... třeba mají i stuhu s logem, aby se nemusela nechávat dělat na přestřižení pásky... no a podobný kraviny...

a fakt bych doporučovala nechat od nich schválit obsah textů, za texty s jejich imprimatur nás nebo muzeum těžko dokážou zažalovat...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Aki

#51
Citace od: franta kdy 21.11.2006, 13:27:25
Dobrá, ten člověk budu já, Franta Moravec a ředitelka muzea mgr. Blanka Čuhelová. Ale k tomu vy všichni, kteří chcete pomoct .
Vot pajechali.

Konečně to správné slovo.

Tedy další dotaz.
- Vzhledem k tomu že je většina vitrín u zdi. Chcu se zeptat. Jsou tam na pevno, nebo se dají vyměnit za inčí, například nějaké na otočném talíři?
- Chápuli to dobře tak by bylo možné do středu umístit ještě další vitrýny (za a před sloupy)? Ty mají?
- Vyskytla se možnost nechat nějaké speciální (třeba ty otočné) vitríny dodat. Je to možné, případně jaké má muzeum požadavky?

Edit:
ještě mne napadlo: Mají do těch vitrín i nějaké ty police? Bylo by zbytečné nevyužít tu výšku, ale ber to jen jako kontrolní dotaz.  ;)

Jindroush

Co si myslím, že by se hodilo:
a) informace o zajištění/pojištění
b) jak s tím prodejem na recepci
c) pár fotek té výstavní místnosti (kdyžtak to pošli mě, já to vystavím)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Mtron

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Aki

#54


Zvětšit jim bohužel nějak nejdou či co?  :-\

Colonel32

napady:

hodilo by se:

4-studove mesto z originalnich setu (budouvy, vozidla)

6-studove MOC mestecko (vcetne MOC vozidel)

Classic space vytrina (jen origo sety)

Pirates sekce (mix. origo setu a MOCu)

SW sekce (netvorit svet, ale vystavit origo modely (idealne vcetne velkeho ISD, RBR a DS2)

Castle MOC a svet okolo nej. (Aki, Peter, Stambi)

Castle armada (kdo asi?  ;D )

Srovnani vyvoje nejakeho konkretniho typu setu (napr. pozarni nebo policejni stanice, benzinka - or roku 1980 do soucasnosti)

Monorail

Vlaky

Nejaka technic vec, ktera by neco delala (napajena 9v trafem?)

Nejaka rada soucasne produkce (napr. Vikingove)

nejaky Model-Team (original)

-vic me prozatim nenapada


Jarmila

Slovo do pranice: nezapomeňte na Bionicle.  >:D Sice se to většině z vás nelíbí, ale chlapečkové mají jiný názor.

Konfrontace hrady x parodie na hrady, modří vědí. Pro ostatní - parodie na hrady = hrady nové produkce.

Vypadá to, že vitrínek je víc než dost. Tak by se mohla jedna malá nechat pro ty křivonohý mrchy Bionicle. Klidně je zapůjčíme. I kdyby Josífek nesouhlasil, tak mu to vysvětlím, že to bude pro něj čest.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

J_BOB

Citace od: Jarmila kdy 21.11.2006, 15:31:51
Slovo do pranice: nezapomeňte na Bionicle.  >:D Sice se to většině z vás nelíbí, ale chlapečkové mají jiný názor.

Konfrontace hrady x parodie na hrady, modří vědí. Pro ostatní - parodie na hrady = hrady nové produkce.

Vypadá to, že vitrínek je víc než dost. Tak by se mohla jedna malá nechat pro ty křivonohý mrchy Bionicle. Klidně je zapůjčíme. I kdyby Josífek nesouhlasil, tak mu to vysvětlím, že to bude pro něj čest.  :D
jj jasné, malo by sa vystaviť aj Bionicle, Galidor a ZNAP, ako ukážka "temnej stránky" lega >:D ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Dickie

No a vzhledem k tomu, že věkové spektrum je různorodé, počítat i s Duplem (s náma s ním spíš nepočítat, my máme takovou všehochuť strakatinu, leda tak na doplnění stylem "do tý farmy by to chtělo ještě jednu kočku, takhle je to nevyvážený")
pak máme quatro, primo, vhazovací domeček, psa, co mám u nicku, a kouli s ksichtíkama...
čili jednu vitrínku pro minimrňata?

v Duplu vlastně jsou taky témata jako Thomas, Bořek...
čímž se mi v "normálním" lego vybavil HP - toho tu tuším nikdo nezmiňoval

to tak nějak není výstava pouze a jedině pro AFOLy a pro děcka "z ulice" má HP docela půvab...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Jonas

Akce se docela slibně rozjíždí, což je jistě dobře. Dovolte mi však vlastní názor.

Tak jak se to nyní vyvíjí, tak to vypadá spíše na reklamní akci ve prospěch firmy Lego, kterou by ale pro ni z nadšení udělali její fanoušci. Všechny ty náměty, které se nyní objevují na těchto stránkách, počítají s dost velkou (a řekl bych i reprezentativní) prezentací výrobního sortimentu firmy včetně jejích historických výrobků. Taková - dovolte mi to říct - reklamní akce (z hlediska TLC) by skutečně měla být sponzorována i spolupořádána firmou. Proč by ukázky výrobního sortimentu měli dodávat soukromé osoby (pro které je to i určité nezanedbatelné riziko), když by to mnohem lépe a snadněji mohla udělat firma. Od fanoušků by se spíše mělo očekávat nějaké zpestření či doplnění výstavy vlastními výtvory, propagace na Kostkách, pomoc při medializaci, atd.

Chtěl jsem tím pouze říct, že bychom jako fanouškové neměli dělat všechno to, co by ve svém zájmu měla dělat bohatá firma, která se navíc chystá přesouvat velkou část svých aktivit do ČR.
Jonas - Můj Brickshelf