Pohyblivý svět BRNO 2018 proběhne 3.11 a 4.11. 2018 V.

Založil Mrs.Tygris, 04.07.2018, 21:45:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Jezevec

Citace od: Chairudo kdy 08.11.2018, 12:52:12
Super že měla výstava takový úspěch, příští rok na Brněnském výstavišti?  ;D

Jako škola praskala ve švech už teď a potenciál přilákat více lidí tam je. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Hodím sem taky pár momentek z "natáčení".Akce byla super věřím že si to opět všichni užili. Bylo fajn že si na spoustu věcí mohli návštěvníci,tedy hlavně děti sáhnout.

Technic modely nebo kinetické modely nešlo pře hromadu dětí mnohdy ani vidět. O spinnerech bylo již hodně řečeno (a přitom slovy klasika je to taková blbost  ;) ) Ještě že jich jezevec postavil 5 točit to tam na 2 jako Olomouci ... A stejně je to málo.

Hitem se stali a dokone vyhráli návštěvnické hlasování vlačky od Vočka s Clermonta, které se mohou děti řídit pomocí lego PF (a nového BT?) ovladače. DO budoucna by to chtělo pokračovat. Není potřeba komplikovaného kolejiště, hlavně aby bylo možné řídit více vlaků.

Mihovo kolejiště je už taková klasika a dá se říci že středobod kostkařské výstavy.

Zájem byl také o naše společné projekty:

Microměsto

a 100 let Československa

Herna byla natřískaná k prasknutí.

Poděkování všem za příjemně strávený víkend. Díky mrs. Tygris (a jejímu týmu) za uspořádání akce.

Jezevec

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Mrs.Tygris

Výstava úspěšně za námi takže nějaké  info (sice pozdě ale prosím o prominutí)
Jako první bych chtěla poděkovat všem za účast a pomoc, výstavu považuji za velmi vydařenou jak mezi návštěvníky tak vystavovateli a doufám že jste si ji všichni užily ::)
Počet návštěvníků: celí víkend krásné počasí, děti 2-6 let : 2377 a pak 6 a více let : 2700  celkem tedy 5077 osob, a pak ještě děti do 2 let zdarma tady je odhad kolem 500
Počet AFOlů: 24 afolů zúčastněných z toho soutěžících 17, a 8 pomocníků (pomoct v sobotu ,,nabídl" =) stambi a v neděli pak ještě neřád )
plocha expozice:  800m2
adresa akce: Brno, Lerchova 63, Cyrilometodějské gymnázium
datum akce: 3.11.2017 a 4.11.2017
Prodej Lega (A/N): Ano, Bibi lazárek Brno, Vídeňská

Facebook: https://www.facebook.com/events/255191131702681/?event_time_id=255191138369347

dále probíhaly různé činnosti pro děti
pro děti byla vyhrazená celá třída jako herna


náštěvníci měly možnost tak jak v loni vyplňovat anonnymí dotazníky, kdo bude mít zájem o přesnější data z těchto dotazníků napíše mi SZ, prozatím stále zpracovávám, stručné info z nich pak dodám v prosinci (v úterý jsem nastupovala na rehabilitační čtyř týdenní léčení a važně jsem si nebrala dotazníky sebou =D )

během sobotního večera také proběhla aukce, dražitel peki, k tomu i já připomínám vyúčtování aukce viz. Příspěvek výše
pro zamyšlení: byli mi nabídnuty prostory pro obdobnou výstavu zase na zakladní škola v Brně  městská část Husovice, paní ředitelka se byla přímo podívat na výstavě se synem a měla by zájem třeba i o něco menšího rázu u nich na škole, prostory ale jsou celkově menší něž jsem měly teď ale zas některá část vetší něž tady třídy ( tělocvična? Jídelna? nevím, musela bych se tam jít nejprve podívat) 

a jedna od profesionálního fotografa ;)

peki

Přikládám ještě jednu várku fotek.

TDS

Peki - děkuji za vyčerpávající info na můj příspěvek :-) Určitě se zase vypravíme na nějakou další akci, vidím to na KM nebo OL určitě. Jinak je jasné, že víkendovka má jisté omezení co se týká těch větších modelů, nechtěl jsem aby to vyznělo jako nějaká kritika, spíš jen zamyšlení. Pro lidi, co třeba neměli možnost navštívit akce většího rozsahu jako byly v Letňanech či třeba nyní výstavu v Hamleys, tak jsou tyhle víkendové akce v blízkosti určitě super i bez obrovských staveb a modelů. Což je vidět i na návštěvnosti. Ono v Brně obecně, je většinou na akcích pro děti hodně natřískáno, kolikrát raději jedeme někam ven z města na akce ;-)

Vočko

Taky přihodím jeden postřeh. Možný námět či zamyšlení na další akce.
V neziskovce kde pracuji jsem info šířil jak se dalo. Lidé se zdravotním hendikepem, nemyslím jen vozíčkáře chtěli akci také navštívit se svými ratolestmi, ale bohužel škola bezbariérová nebyla a tak tam raději nejeli. Pokud by to bylo jen trochu možné, tak se přimlouvám za to, aby byl objekt aspoň trochu přístupnější než na ZŠ Lerchova. Nemyslím tím jen schody do budovy, ale třeba najet sám do některých tříd byl nadlidský úkol. Poslední a dost důležitá věc je bezbariérová toaleta. Již zmíněné bariéry jsou překážkou nejen pro vozíčkáře, ale i pro kočárky nebo seniory.
Dodatečně děkuji těm, kteří mě v pátek čapli a vynesli do schodů.

Mrs.Tygris

#157
takže posílám slíbené fotky
na odkaze si je můžete prohlédnout a stáhnout ve full kvalitě, akorát pan fotograf ji zahesloval, takže kdo má zajem si ji prohlédnout/stahnout ať mi napíše SZ pošlu mu heslo
https://www.zonerama.com/tomashradsky/Album/4820786?secret=YXK9q8LUFvHkvCE2bW0bf2PNj

fotografem je
Tomáš Hradský https://tomashradsky.cz/
kdo viděl moji fotoknihu ze svatby, tak toto je její autor ( i fotek)

networ

Pro majitele artu, mám vysekávací formu - 140 mm. Funguje tak, že se dá na zem OSB deska, na to papíry které proseknout, založí planžetou, a přes dřevo se mlátí kladívkem. Dovede se proseknout cca 15 kancelářských papíru. Možná to bude lepší, než stříhat.  Pokud by se na to dal nějaký lis, bylo by to rychlejší

Učím se stavět ...

MeNadruhou

Citace od: Mrs.Tygris kdy 17.11.2018, 18:43:31
...
kdo vyděl moji fotoknihu ze svatby, tak toto je její autor ( i fotek)
Snad VIDĚL ne? To z tebe má být učitelka?  :D ;D  >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

peki

Pokud jsem vám nasypal s kiloware pro vás nepotřebné dílky tady je možnost jak je smysluplně využít.

PS připomínám vyúčtování aukce. Díky

Chairudo

#161
Jakou si uděláme pátou Olomouckou výstavu příští rok?, prosím o reakce  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki