Cena Vaší sbírky

Založil peter, 11.04.2005, 16:12:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kolik jste investovali do své LEGO sbírky?

do 1.000 Kč
4 (0.6%)
1.000 - 9.999 Kč
81 (12.3%)
10.000 - 49.999 Kč
296 (45.1%)
50.000 - 99.999 Kč
120 (18.3%)
100.000 - 199.999 Kč
68 (10.4%)
200.000 - 299.999 Kč
37 (5.6%)
300.000 - 499.999 Kč
18 (2.7%)
500.000 - 749.999 Kč
14 (2.1%)
750.000 - 999.999 Kč
5 (0.8%)
milyjón...
14 (2.1%)

Celkem hlasů: 590

Micho

Riaďte sa heslom:

Keď niečo robím, tak to robím poriadne, nech to stojí za to!

A výsledok sa ukáže ...  ;)

Michal Moučka

#31
Citace od: TomG kdy 20.02.2006, 22:35:37

Aby jsi z toho mel stres, ze tolik do toho nikdy nedas ? :)

Nemám z toho stres. Jen mi to trochu vyrazilo dech. Kdybych byl milionář, tak to do LEGA taky vrazím. Jenže nejsem.... :'( 
Jakou hodnotu by asi měla kompletní sbírka všech setů, které LEGO vyrobilo?

TomG

Citace od: Moucka kdy 21.02.2006, 07:30:28
Citace od: TomG kdy 20.02.2006, 22:35:37

Aby jsi z toho mel stres, ze tolik do toho nikdy nedas ? :)
Citace

Nemám z toho stres. Jen mi to trochu vyrazilo dech. Kdybych byl milionář, tak to do LEGA taky vrazím. Jenže nejsem.... :'( 
Jakou hodnotu by asi měla kompletní sbírka všech setů, které LEGO vyrobilo?

Asi dost, pze jsou tam sety co se hodne blbe shaneni a to jeste je otazka jesli sbirka vseho jako MISB :)
Only the best can survive.

Rever

Ještě před měsícem jsem měl pár malých setů z dětství. Za poslední měsíc mi přibylo asi 9000 dílků a Legu jsem znovu propadl, teď již jako AFOL. Vzhledem k tomu, že jsem nekupoval žádný kiloware, tak mě sbírka přišla na pár desítek tisíc. O peníze však nejde, Lego jsem si pořídil hlavně na stavění, což je velice dobrý způsob relaxace. Zatím jsem však jenom třídil pořízené sety a dílky z BL.

linhi

Jsem na tom asi tak jako Rever.Před týdnem jsem vytáhl ohromnou krabici z dětství a zase jsem tomu propadl.Dal jsem lego teda už před rokem klukovi ale když jsem teď koukal jak dopadli mé poklady tak má omezený přístup!! Může už stavět jen se mnou.Nyní když je mi 27 a finančně jsem na tom líp než na základce můžu se konečně vrhnout na stavění castle! Vše co doma mám a co jsem kdy vyšmelil je samí vesmír a city atd a to mě nikdy nebralo!! Jsem rád že jsem narazil na vás a vaše stránky! Děkuji!!!!!!

grohl

já bohužel taky věnoval svoji skromnou sbírku devítileté sestře, nějakej technic a vesmír...ale loni jsem náhodou nadhodil před bývalou v krámu...jů ten novej Technic vypadá super a dostal jsem set asi za 1000kč vánocům...no a teď to dělá takových +-15000 a pokud to vyjde, rázem z toho bude 17500. Esli mi  Kanal K-1 pomůže vydražit 8455ku a klapne to.

petras81

no hele cenu vam rict nemuzu... ne ze bych to tajil, ale nespoctu to ani nahodou... takze jsem se rozhodl pro jinou mernou hodnotu... veci co na sobe maji lego logo (kostky, navody, krabice) mam doma cca 100kg... je to des jak je to lego tezky   ;) ted jedu z Angli a vezu v kufrech jenom lego... v prirucnim zavazadle i kufru a kufr ma 22kg... snad to projde... u easyjetu byvaji dost casto problemy, ale na letisti jim to nenecham... to to radsi sezeru  >:D jsou tam takove kousky jako 6085, 6086, 6080... a spousta piratu  ;)

Siegnord

  Dříve jsem měl Lega docela hodně. Hrál jsem si jen s hrady. Měl jsem asi 30 jezdců. Dostával jsem to od celé rodiny od svých 4 let.
  No a pak v únoru tohoto roku jsem byl o své dětství připraven(dál už to nechci rozvádět).
  Avšak nezlomilo mě to. Už brzy se přestěhuji do bezpečnějšího prostředí.
  Dnes má mé Lego hodnotu 3.523,00 CZK v doporučené ceně a mohu se pochlubit 7 jezdci. Hurá!

inetovka20

no lol... tak já sem investoval ani ne 10 000.. jsem ještě mlíčňák :) Taky v patnácti letech se dají těžko získávat takové peníze  :)

" Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl, a když kouká aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je! "  Jan Werich

Dejv

Tak jsem se konečně přemluvil a provedl inventarizaci setů. Je jich 82 + nějaký ten kiloware. Cena ( podle Peeronu ) se vyšplhala na nějakých 60.000 ( u některých setů byl Peeron zaskočen, tak jsem cenu +- tipnul ). Cenu dolaru jsem počítal na 20,5 Kč. Samozřejmě až dolar vůči koruně opět posílí, cena sbírky půjde nahoru  ;)

LiBorec

cena mojí je okolo 50 000-99 999 Kc,jsem na to pysnej ze jsem tolik vytahal z rodicu  >:D >:D

killco

Podobne ako mnohí aj ja som pred pár rokmi v čase puberty daroval všetko moje lego , ktoré som roky krvopotne zbieral sesternici (pre syna). Dnes už fakt neviem prečo, pretože ona mala toho 10x viac ako ja. Mal som tam nejaký technic 8020,8818 a niekolko legolandov a basicov (555,6660,315,6670,6663,6513,6883,6529 atď.). Par basepate a kopu kociek čo som v tom čase pozhánal od kamošov (pamätám si nejaké motorky, kone, stromy) atd. Vtedy som myslel , že pre mna detstvo skončilo.  :'( :'( :'(

To som však nemohol vedieť, že za niekolko rokov sa ožením a budem mať syna. Minulý  rok som  bol s nim v Poprade pri doktorke. Cestov som sa zastavil v tescu nakúpiť. S dietatom sa nedá obísť oddelenie hračiek a v tom zrazu - LLLEEEGGGOOO.  :o Kúpil som na skúšku malý Creator a zistil som, že nás to oboch chytilo. Dnes, zhruba po roku máme toho možno aj viac ako som vtedy dal sesternici. A stále kupujeme nové.

Kaja

Když sem byl malý, též jsem měl plno lega, hlavně techniky. Byla toho plná krabice, kterou jsem daroval synovcům a myslím že už z toho moc nezbylo. Nicméně před pár měsíci jsem si koupil domichávače ze city a už to jelo. Musel jsem si pořád a pořád kupovat další sety:) Mám teď hlavně samé malé sety ze city, na cestě mám ale z VB policejní stanici 7744 na kterou se už těším jak malý jarda:) Cena i s tou policejní stanicí je zhruba 7000,-.

stomcova

My jsme ve sbírání začali úplně nově. Nikdo z  blízkých příbuzných!!! LEGO nesbíral, takže v rodině jsme nic nesehnali. Začali jsme tedy shánět přes kostky, prodejny, inzetáry.
Z důvodů ochrany zdraví naší hlavy rodiny si evidenci o útratě za LEGO nevedem, ale nejsme žádná ořezávátka, přídali jsme svůj hlas do ankety podle patřičné výše.
Batman, forever...

otaznik

Fakt by mě zajímalo, kdo hlasoval pro možnosti nad 500.000 Kč.

Darth

#45
Já jen odhaduju, některé sety (Hasičská stanice, malá nemocnice, space port z 80tých let) nevím, jakou měly pořizovací hodnotu. Cena těch současných se pohybovala tak mezi 50 a 99k, možná kousek přes 100k (přece jen, jenom Falcon mě stál 16k).

EDIT: Aby měl pan Otazník klid

otaznik

Citace od: Darth kdy 20.01.2009, 23:16:24
Já jen odhaduju, některé sety (Hasičská stanice, malá nemocnice, space port z 80tých let) nevím, jakou dnes mají hodnotu, ale podle ceny těch současných se pohybuju tak mezi 50 a 99k, možná kousek přes 100k (přece jen, jenom Falcon mě stál 16k. A hodnota starších UCS kousků stoupá - ne že bych měl v plánu je prodat).
A v anketě, ve které jde o investici, ne o cenu sbírky, jsi hlasoval jak?

matny

Citace od: otaznik kdy 20.01.2009, 23:10:40
Fakt by mě zajímalo, kdo hlasoval pro možnosti nad 500.000 Kč.

Mňa by skôr zaujímala identita tých 7 milionárov, aj keď mám dojem, že poniektorí z nich hlasovali len tak z recesie.  :P

otaznik

#48
Citace od: matny kdy 20.01.2009, 23:30:36
Mňa by skôr zaujímala identita tých 7 milionárov, aj keď mám dojem, že poniektorí z nich hlasovali len tak z recesie.  :P
Já myslím, že všichni. To je plus mínus 2000 setů (případně odpovídající počet kostek) a to tu asi nikdo (zatím) nemá. 8)

Colonel32

tak jsem byl nucen odebrat svuj hlas a zahlasovat znova, cena me sbirky od te doby dost stoupla...

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 21.01.2009, 00:54:53
tak jsem byl nucen odebrat svuj hlas a zahlasovat znova, cena me sbirky od te doby dost stoupla...
Ale v anketě nejde o cenu, ale o investice do sbírky... Je potřeba se vyjadřovat přesně.

mary

Taktéž jsem zahlasoval znovu,protože přece jen už uběhla delší doba a investice do lega rostou a rostou...  :)

Woyta

Cca pred deseti lety jsem mel lego do 10k
Pred mesicem jsem objevil kostky. Zjistil co je bricklink a za cervenec jsem za lego utratil vic nez jsem si vydelal.
Za prazdniny jsem za lego utratil uz asi 12k.
Naposled 3k pred 5min. :)
A jeste nemam vsechny dilky ktere chci :)
Takze to vidim na dalsi 2k. Minimalne. :)
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Filipkod

moja zbierka ma hodnotu cca 15 000 kc  nato ze mam 11 rokov je to podla mna dost :)
Nech vás lego sprevádza !

nesquick

Tipuji si svou sbírku ohodnotit tak na 65 000  :) Jsem na svou sbírku velice pyšný  :)

danny01

Ak sa orientujem podla peeronu, tak to co mam v setoch je okolo 50 000. Do lega som ale investoval viac, minimalne 80 000, a to behom dvoch rokov, co vychadza na 3300KC mesacne. Ked nad tym rozmyslam, operatorovi vyhadzujem za telefon okolo 1200KC mesacne, takze lego je vlastne dost lacna zalezitost  ;D
Danny

Janek

V ceně sbírky mám cca 15 000 a to všechno k narozkám nebo vánocům.  ;D
(je mi teprve 11)  :(

Woyta

Porad mas vic lega nez ja do do mych 23let. :)
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Hardegon

Brrr. Jen když spočítam BL, Aukro a pár dalších podobných obchodů, blížím se k 20 000,- docela hodně. Možná jsem to už přesáhl. Vše od ledna 2009 a vše za peníze z brigády.  :-X

Až přijdu na to, jak si na peeronu udělat ten seznam, naklikam tam i sety za 20 let sbírání.

Ravenhorn

Moje cena......hm....

10199 + pirátský Adventní kalendář
cca 2500 Kč.  ;D
Castle, Pirates a Star Wars.