otaznik a jeho sbírka

Založil otaznik, 18.07.2007, 21:10:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Podle vzoru ostatních si také založím své téma, kam budu dávat zajímavé věci, které mi přibudou do sbírky. Podotýkám, že jsem sběratel, ne stavitel.

------------------------------------------------------------------------------

Myslím, že první exemplář nastaví laťku hodně vysoko. Tento set byl vyroben v roce 1990 a jedná se o promo set, který je v MISBu v podstatě k nesehnání, ve variantě s krabicí a návodem za velmi vysoké částky (ale nabídka stejně není) a i originální-neoriginální verze bez krabice a manuálu stojí mnoho - a také téměř nejsou. Na BL za poslední 2-3 roky tento set, jako použitý bez krabice a instrukcí, proběhl pouze asi dvakrát až třikrát.

Představuji vám tedy asi můj největší klenot LEGO sbírky, set 1581, Milk Delivery Truck ve variantě MISB.  8)

***Banana.com

No Ondro...tímhle jsi mne tedy hodně nakrkl... :'(. Je vidět, že Ebay sleduji pořád ještě málo.. Když vše půjde jak má, brzy Ti to vrátím  >:D (však víš  ;D )

Jinak samozřejmě gratuluji, laťka je vskutku velice vysoko.

peter

Hmm, teď zase jako bych hledal oči já ;D :o
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

H0636

Klobouk dolu. Povedl se ti pěknej kousek. Ale asi ti taky pěkně provětral prkenici.   >:D ;D

Hansel

A rozbalíš to někdy? Já bych na to asi neměl nervy. Mít set, o kterém vím, že je to takový klenot, že rozbalit jej, ztratí se z velké části jeho kouzlo, na druhou stranu čumět na krabičku nevydržím. Pro mě moc schizofrenní situace :)
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

otaznik

Citace od: Hansel kdy 19.07.2007, 09:11:56
A rozbalíš to někdy? Já bych na to asi neměl nervy. Mít set, o kterém vím, že je to takový klenot, že rozbalit jej, ztratí se z velké části jeho kouzlo, na druhou stranu čumět na krabičku nevydržím. Pro mě moc schizofrenní situace :)

Určitě přijde jeho čas, zatím ale nevím, kdy to bude.

Micho

Citace od: otaznik kdy 18.07.2007, 21:10:29
Představuji vám tedy asi můj největší klenot LEGO sbírky, set 1581, Milk Delivery Truck ve variantě MISB.  8)

Frajer!!!   8) 8) 8) 8) 8)

Citace od: otaznik kdy 19.07.2007, 09:19:56
Citace od: Hansel kdy 19.07.2007, 09:11:56
A rozbalíš to někdy? Já bych na to asi neměl nervy. Mít set, o kterém vím, že je to takový klenot, že rozbalit jej, ztratí se z velké části jeho kouzlo, na druhou stranu čumět na krabičku nevydržím. Pro mě moc schizofrenní situace :)

Určitě přijde jeho čas, zatím ale nevím, kdy to bude.

Ja by som to vôbec nerozbaloval!   ;)

myth

Citace od: Micho kdy 19.07.2007, 13:52:49
Ja by som to vôbec nerozbaloval!   ;)

U mňa by to vydržalo nerozbalené maximálne pár dní :)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

šipka

Rozbalit či nerozbalit ? toť otázka ;D  každopádně klobouk dolů před setem i odhodláním to zatím nerozbalit. Nicméně, jak jsi podotkl jsi sběratel  ;)

otaznik

Citace od: šipka kdy 19.07.2007, 15:28:30
Rozbalit či nerozbalit ? toť otázka ;D  každopádně klobouk dolů před setem i odhodláním to zatím nerozbalit. Nicméně, jak jsi podotkl jsi sběratel  ;)
Nejsem ale sběratel MISBů, všechny otevírám. Ale jak už jsem psal, otevírání MISBů provádím jen když mám čas na klidnou stavbu a mám na stavění náladu.  :)

Colonel32

musim rict, ze mit v ruce set, ktery ma cenu nejakych 20,000 korun, a vedet, ze jedinym skubnutim srazim jeho cenu na tretinu, hodne bych vahal, jestli to vubec udelat.

Hansel

Citace od: Colonel32 kdy 19.07.2007, 19:17:03
20,000 korun

Tos mluvil konkrétně o tomhle, nebo obecně? :o
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Colonel32

velmi hruby odhad ceny tohoto setu, vychazeje z toho, ze pouzity se pohybuje okolo 200-300 usd

Jarmila

Ňákej vostrej.  :-* Jen ať si tu klidně ujíždí na setech, MISBech, krabicích, ... kdokoliv. Četl jsi snad někdy v černé kronice, že některý z nás přepadl babičku v parku a okradl ji jen proto, aby měl na lego?  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

linhi

Jinak ne že bych proti tobě něco měl - koupený set od tebe byl jeden z nej. co mě přišel,jen mám jiný názor na misb atd.Ale je to tvá věc a nechci se už hádat - je to tvá diskuze tak smaž co chceš.Ondra

Colonel32

Citace od: otaznik kdy 19.07.2007, 23:19:49
Je to "jen" autíčko jako je Modrý Mauritius "jen" kousek papíru. Copak nedokážeš pochopit o čem je sbírání?!
Proč by to sběratel neměl rozbalit? Rozbalil jsem už spoustu starých MISBů. Sbírám sety (se vším, co k nim patří), ne MISBy.

Proc bys ho nemel rozbalit? Protoze je to jako obliznout mauricia ze zadu a prilepit ho na pohled...

otaznik

Citace od: linhi kdy 19.07.2007, 23:34:44
Jinak ne že bych proti tobě něco měl - koupený set od tebe byl jeden z nej. co mě přišel,jen mám jiný názor na misb atd.Ale je to tvá věc a nechci se už hádat - je to tvá diskuze tak smaž co chceš.Ondra

Nic samozřejmě mazat nebudu.
A díky za pochvalu, taková potěší. Bohužel kvalita prodávaných setů závisí hlavně na prvotním majiteli, i když se samozřejmě snažím všechny více jeté díly měnit, ale ne vždy je mám po ruce.

Jarmila

Takový krásný auto a vyvolá takových emocí.  :o
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

otaznik

Citace od: Jarmila kdy 19.07.2007, 23:51:39
Takový krásný auto a vyvolá takových emocí.  :o
To je dobře, já jsem jenom rád. Brzy se pokusím přidat dalších pár zajímavých setů (nejen MISBů).

Jindroush

Takovej příšernej čtyřstuďák, to by mi museli zaplatit, kdyby mi ho chtěli propašovat do baráku  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 19.07.2007, 23:53:08
Takovej příšernej čtyřstuďák, to by mi museli zaplatit, kdyby mi ho chtěli propašovat do baráku  >:D
Čekal jsem, kdy se s podobným "výkřikem do tmy" ozveš.  :)

linhi

 ;) to je mazec!!!!!!! Tak alespoň nějaké misb castle to mě nebude tak vadit - ALE NEROZDĚLÁVAT!!!!

Jarmila

Citace od: Jindroush kdy 19.07.2007, 23:53:08
Takovej příšernej čtyřstuďák, to by mi museli zaplatit, kdyby mi ho chtěli propašovat do baráku  >:D

Mně je buřt, kolik má který auto studů. Můj první dojem při spatření tohoto setíku byl: Jéééé, to je roztomilý.
A za své 4 study se vůbec nemusí "studět".

A koukám, že by neměl být problém postavit podobnou "mlékárnu". A použít samolepky s obrázkem "Veselá kráva" nebo "Milka"(fialový kus hovězího).   :P
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jindroush

Zas tak strašný to není, za 150-200Kč na díly dobrý, no.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Citace od: Jindroush kdy 20.07.2007, 00:11:38
Zas tak strašný to není, za 150-200Kč na díly dobrý, no.  ;)

tak ze bychom udelali drazbu? kdo nabidne nejmin, ten ten set dostane...

Jenčula

Pro změnu zas jedna pochvala:

Jakožto Town příznivce -> gratuluji! ;) a přiznám se, že bych neměl to srdce ho otevřít...Tím spíše smekám a doufám (i když to vím) že nevyhodíš krabici jako nějaký barbar.  :-X >:D
Můj RELAX

otaznik

Citace od: Jenčula kdy 20.07.2007, 20:00:45
Tím spíše smekám a doufám (i když to vím) že nevyhodíš krabici jako nějaký barbar.  :-X >:D

Ufff, tak toho bohdá nebude, aby otaznik krabice od town a trains setů vyhazoval.

otaznik

Zatím poslední přírustek do mé sbírky.

Promo set 2149, Color Line Container Lorry z roku 1997. Je ve stavu blízkému MISBu, jedna pečet je rozříznutá, ale jinak vše neporušené.

otaznik

Tento set se mi vždycky líbil a konečně se mi povedlo ho sehnat. Další z limited releases - 1687, Midnight Transport.

otaznik

A máme tu další raritní setík.  :D

1484 - Town Houses. V roce 1987, kdy vyšel, ho šlo sehnat pouze s pomocí balení cerálií Weetabix. Na jejich zadní straně byl kupon, za který se set dal, s doplatkem, pořídit. Tato akce byla pouze v UK, kde společnost Weetabix sídlí a kde set vyšel. Nikde jinde nebyl.
Další malou zvláštností setu je to, že jsou u něj navíc kostky, aby šlo postavit stylizované logo Weetabixu - viz obrázek níže. Takže po postavení dvojdomku zůstane v krabici ještě 13 kostek.

Tento set se mi vždycky líbil a po velmi dlouhé době se mi ho povedlo sehnat v kvalitě, kterou po setech ve své sbírce většinou vyžaduji. Set je s krabicí v relativně slušném stavu (na svůj věk), s nepoužívanými instrukcemi a nepoužívanými kostkami, v podstatě nový nehraný set.

Bohužel tomu odpovídala i cena.  ;D