SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostrava 2018 - Jaro

Založil danyboy, 21.10.2017, 14:06:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

danyboy



Milí vystavovatelé, po úspěšné víkendové výstavě v Ostravě v únoru 2017, jsme se rozhodli pokračovat v dalším ročníku. Vzhledem k datu výstavy LEGO výstavy v Dánsku, jsme se po uvážené domluvě rozhodli na termín 23.-25. březen 2018.  (Pá-Ne) Předběžně v ZŠ Dětská. Větší prostory než v CVČ Vietnamská. Prostory se ještě řeší, protože nám ubude možnost akce pro děti z MŠ a ZŠ, která navštívily minulou výstavu v pátek dopoledne. Upřednostňujeme MOC, nemusí být interaktivní, ale jako uvítáme také zajímavé sety. Ubytování zajištěno v prostorách školy. Rádi uvítáme také nějaký společný projekt, který nabídnete. (Peki mluvil třeba o Friends městečku?) V případě zájmu se hlaste tady do tématu. Nejlépe napsat, co konkrétně chcete nabídnout, např. název MOCu s fotografií, či odkazem na galerii + město odkud byste přijeli.  Hlaste se prosím do 15 listopadu. Popřípadě nás můžete kontaktovat:


S Pekim se jedná také o podpoře od LEGA. Zároveň je toto téma otevřeno k diskuzi. Takže postřehy, myšlenky ohledně výstavy klidně vkládejte sem.

Seznam vystavovatelů:
1. danyboy
2. honzicek22
3. jojik
4. Izabella
5. Patkutil
6. Werny
7. Hana129
8. Kuba
9. miho
10. Neřád
11. Jerzeeg
12.yoshimaka
13. samy405
14. Igorus
15. Borun
16. Mrs. Tygris
17. Skywalker007
18. Hacislav
19. Tomik
20. Davroman
21. Puresis
22. tomaslambo
23. Šipka
24. Chairudo
25. Skyrider
26. znouceznost
28. Robkterýten
29. Vasyk
30. Fuente
31. Mr. Cube
32. Honzgry

Pokud se nenajdete v seznamu, dejte mi prosím vědět. Je možno, že jsem přehlédl.

Společné projekty:
Friends
Kolejiště danyboy, yoshimaka, samy

jojik

 Ahoj Dane

Minulá výstava a atmosféra na ní se mi líbila moc a proto bych se rád pokuď by byl z vaší strany  zájem znovu zůčastnil. A to se svým duplem , model by byl stejný jaký jsem měl teď na podzimní Olomouci.
Větší prostory budou určitě ku prospěchu.

Izabella08

Určitě s námi můžete počítat, tak jak jsme slíbili ...tj. Izabella, Patkutil, Werny:)

Hana129

Já jen ten termín je týden před velikonocemi, bude i jinde hodně akcí - tvořivé dílny, velikonoční jarmarky.


Kuba


MiHo

Nabízím mé kolejiště, přijedu z Prahy.

Neřád :-)

Ahoj zbochame model z dupla :-) a dorazime s emusou

jerzeeg

Ja s tim pocitam, vezmu Elfiky (jeste >:D) VETSI a (jeste >:D) LEPSI .. 
;D

Akorat ten termin se mi moc nelibi, nemuze to byt drive v breznu ?
LEGO World Copenhagen 15-18.2.2018 - to je o vice nez mesic drive, tak je jeste dost prostoru pro posunuti, ne ?

Nerad: i s Emickou super, bude mit Luisinka zase kamosku :)

yoshimaka

Citace od: jerzeeg kdy 23.10.2017, 15:13:36
Akorat ten termin se mi moc nelibi, nemuze to byt drive v breznu ?
Upřímně, kdyby to bylo o týden dřív (nebo později), také bych to uvítal. Ale zúčastním se i tak. Jen nebudu přítomen osobně po celou dobu výstavy.
Lust och fägring stor

danyboy

Dekuji vsem o projeveny zajem. O terminu muzeme jeste diskutovat. Necham to projednat s vedenim a uvidime jak s terminem 3:)

samy405

Také se hlásím :)

a budu přítomen po celou dobu výstavy (pokud nebude nemocná dcera nebo žena :) i přes to ale budu co nejvíce to půjde :) )

Igorus

Zatím můžeš předběžně počítat s Friends projektem - velikost bude potvrzena po potvrzení účastníků. Co se týká termínu tak za sebe - hlavně ne Velikonoce  ;D

Chairudo

Předběžně se hlásím s tím co bylo v Olomouci, na pevno potvrdím až začátkem příštího roku.

- Kolo - velké nebo menší 220x40x235
- 4-6 baseplate 48 pouťových atrakcí
- maxifig
- koule

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Tak se také hlásím.Už pracuji na modelech pirátů cca 2x1m,ještě budou nějaké menší stavby a model města s vlakem od mého syna cca 2x1m.Jen si také myslím,že zrovna týden před velikonocemi bude asi hodně jiných akcí,které by mohly ubrat návštěvníky.Ten konec února nebyl špatný.

Clermont

Ahoj, nemam jeste nicmoc (čti žádný MOC), ale bydlim co by kamenem dohodil a zbytek dokopal a mohl bych pomoct s cimkoliv co by bylo potreba - treba delat kafe  :)
Termin je super, v tu sobotu mam narozeniny  ;D
Takze pokud me budete potrebovat at tam nekdo prekazi nebo dela vratneho, neni problem  ;)
Aspon v realu obcihnu jak se co stavi a na rocnik 2019 uz neco budu mit  8)

Mrs.Tygris

Ja a bob, přibližne ve stejným složení jako v loni ( některé interaktivní) plus něco navíc ( ninjago city a věž, k tomu nějaké dodatky ), můžu pak víc ještě technicy a MOC techniky od menadruhou  cesta z Brna

skywalker007

Nabízím:
Assassins creed 80x80
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51052.msg249787#msg249787

Sbírku CMF a SW figurek 120x200 (SW figurek bude více než je na fotkách.)
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51102.0

Sjezdovka s funkční lanovkou,rolbou,vrtulníkem,atd. 80x160 až 200
Fotky dodám až bude hotova.

Přijel bych z Prahy.


Hacislav

Vitrínka s ukazkou ze sbírky figurek (asi opět i s kvízem)
sbírka popelářských aut
nějaký technic
SW nebo jiné větší sety podle domluvy
Mám rozestavěno několik MOC tak podle toho který bude dokončený

Praha
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

danyboy

Od Moniky Soviarové
(Dany rozebírá Praze, tak mi volal, že mám reagovat na vaše příšpěvky)

Ahoj všichni, koukám, že se nám to krásně plní, jsem moc ráda a všechny Vás ráda uvidím a těším se na Vás i Vaše novinky.
Co se týká termínu, v tuto chvíli zůstává, vím, že je týden před Velikonocemi, ale před tím jsou prázdniny v Ostravě.
Byla jsem ráda, že se nám uvolnil březen, loni jsme únor volili, protože pak byla výstava v Olomouci, ať mají vystavovatelé mezi výstavami prostor. A tím, že Olomouc a Brno bude na podzim, tak by to bylo fajn. Zkomplikovaly to prázdniny a pak ty Velikonoce. V tuto chvíli bych to neměnila. Problém mám s prostory, co jsem obešla, tak je pro nás malé, tělocvičny ve školách nám nedají a když je nějaký větší prostor, tak je hodně drahý. Loni centrum volného času bylo super, ale tam se už nevlezeme. Mám rezervovanou školu ZŠ Dětskou, paní ředitelka je velice vstřícná. Budou to podobné prostory jako ve škole v Olomouci, ale s tím, že tam budeme přímo spát.
Děkuji i za nabídku vaření kafe či vrátného, dobrovolník se vždycky hodí i na hlídání exponátů, když si někdo potřebuje odskočit, každá ruka dobrá:)
Zatím moc děkuji.
Přeji pěkný večer Monika a Danyboy

PS: Nemá někdo náhodou cestu přes Olomouc do Ostravy, aby přibral kostky na hraní (cca 6 krabic) na výstavu od Chairuda, já bych si je pak v Ostravě vyzvedla kdekoliv.Momentálně cestu do Olomouce s prázdným autem nemám a Chairuda by nám to chtěl ji předat? Kdyby někdo jel, tak se mi prosím ozvěte? 775 38 38 01. Děkuji Monika

yoshimaka

Pokud se zadaří plány, tak bych mohl mít cestu do Ostravy během listopadu, vzal bych krabice s Legem. Až to budu vědět určitě, tak se ozvu.
Lust och fägring stor

Tomik

Také se hlásím na výstavu jako vystavovatel. Vezmu s sebou alternativní modely a nejspíš tu škodolibou krabičku z Mindstorms, pokud náhodou do té doby nepostavím z Mindstorms něco zajímavějšího.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

davroman

Stejně jako v Olomouci, rádi se zúčastníme s:
všichni - pomoc s dovozem, stavbou a úklidem miho kolejiště;
davroman - modely aut - tovární sety i cizí MOCy;
tomassek05 - modely tanků;
rocice - provoz kolejiště + co bude potřeba.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

danyboy

Děkujeme všem za projevení zájmu.  Vedení by chtělo již dělat na propagačních materiálech. Plakáty apod.
Proto bych chtěl poprosit, zda by někdo nebyl ochoten fotku svého modelu poskytnout na propagační materiály. V případě zájmu pište prosím do SZ. :)

peki

Potřebuji potvrdit termín. Urgentní.

Budu žádat o Lego podporu na tuto Akci. Pokud bude termín v březnu a déle.

Další podpora bude podle toho jestli lego změní systém na akce OLomouc,Brno (jsou již domluvené) nebo akci která ještě není potvrzená např. Letní Lipno.

Zatím máme nárok na podporu 3 akcí ročně.

puresis

Můj jediný MOC bude ještě na výstavě a zatím nic jiného k vystavení nemám, ale do jara něco udělám. Jestli se na něj chcete podívat mrkněte na: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51297.0

danyboy

Citace od: peki kdy 30.11.2017, 09:41:13
Potřebuji potvrdit termín. Urgentní.

Budu žádat o Lego podporu na tuto Akci. Pokud bude termín v březnu a déle.

Další podpora bude podle toho jestli lego změní systém na akce OLomouc,Brno (jsou již domluvené) nebo akci která ještě není potvrzená např. Letní Lipno.

Zatím máme nárok na podporu 3 akcí ročně.

Ahojl, termín. 24. - 25.3. Instalace 23.3.

danyboy


Předpokládáme cca 25-30 vystavovatelů. leták pošlu jakmile bude hotový cca za tyden.
Hledáme vystavovatele, který by byl schopen zapůjčit rozsáhlejší expozici star wars. nemusí byt nutně MOC, ale stačí nějaké větší celky k jednotné SW tématice. Popřípadě někoho, kdo vlastní nového UCS Falcona. 

Uvažujeme, že vystavovatele umístíme do tříd dle sekcí:
starwars, duplo, friends, technik, mix či jiné. Jedna-dvě třídy by byly hrací koutky. Jelikož se nám na duplo tématiku přihlásili dva vystavovatelé. Jojik a Neřád, bylo by dobré, kdybyste se domluvili, co kdo chcete vystavit... Ať je to alespoň tématicky trochu rozdílné. Ať se nám třeba nesejdou dvě velké zoo. 3:) Vzhledem k velké účasti na soutěžích by bylo dobré, oproti minulému roku, rozdělit soutěže mezi více lidí, do více expozic. Např. Hačislav se letos nabídl, že tak jako loni, bude mít soutěž u figurek. Myslím, že děti hádaly u jeho figurek,  z jakých filmu jsou nebo jak se přesně jmenují.. Určitě by byla zase třeba fajn soutěž, kdy děti hledali v exponátech skryté figurky. Jakmile je děti najdou a při odchodu řeknou místa kde byly ukryty, tak by taky dostali maličkost.  Kdo má nějaký nápad na soutěž a mohla by případně u něj být a ujal by se ji, tak napište. .Ještě mě napadlo, že bych vyrobila jednoduché puzzle z papíru (např. lego obrázek) a děti by je musely složit. (U jedné bychom dávali např. zase bonbón, nebo nějakou maličkost.


Jaký máte názor k rozmístění vystavovatelů. Co si myslíte, že bude nejlepší? jednak pro vystavovatele a jednak pro návštěvníky?
Děkuji za tipy a nápady.
Danyboy a matka

Hana129

#27
Dany ze SW mám postavené ty velké origo figury - všechny, kromě těch posledních nových - možná je doplním.

U soutěží musí někdo být, asi nebudem moci pobývat po dva dny.
Loni tam byly 4 soutěže a 4 lidi   a  byl to mazec, hlavně z důvodů místa. Museli jsme přerušit.... :-[ lidi byli netrpěliví.

Jinak není problém - mozaiky, stavba vozítka, zametání a chytání sudů.

Mrs.Tygris

Tak rozdělení vystavavatelů dle témat nedoporučuji proběhne pak velkej nával lidí na místech atraktivních témat a ty méně populární se budou "nudit" ( tak to bylo i na Kidsfestu), stejně jako je důležité správně umístit pohyblivé modely ( a modely k poždění/zapůjčení ) a souteže co nejdál od sebe opět ze stejného důvodu a plus ještě je jeden docela dost pomíjenej důvod a to větratelnost tříd ( ta je dost mizerná mluvím ze zkušenosti )
a nápady na soutěže ? využít technikáře - autodráha (auto,traktor, auto s vlečkou, pro dospělí i couvání po autodráze =d, atd... ) , bagrování ( obě bysme s bobem mohly dát dohromady, teoreticky...), gbc ? , mindstorms roboty - třeba i oficiální ( had z minds. 3 dětska i dospělí nejvíc pobaví když je načíhaný =D )
dál můžeme využít vitrínu co jsem mela v brně a můžou děti třeba poznávat večerníčky pokud by jsme se nějak doholy na společním miniprojektu a jeho stavbě ...

jerzeeg

Ja jsem mel v Brne/Olomouci mezi elfy umistene disney "princezny" a nechaval jsem deti mimo soutez hledat - tak bychom to mozna v Porube mohli udelat oficialne..
(Drobny detail - jejich pocet a rozmisteni se trochu behem vystavy menily, jak s tim dcera hrala ;D)