SP Osadníci - Sever

Založil Aki, 04.12.2017, 15:49:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Abychom se hnuli, tak se prozatímně ujímám aktivity. Na podrobné plánování a domlouvání moc času nemám. Takže pokud bude někdo chtít dělat náčelníka uvítám to asi nejen já.

Přidělení a přihlášení kolegové:
Aki                                                   A1, B1, C1, D1, E1, F
Daniel                                               A3, B3, C3a
Robkteryten                                       A2, B2
skywalker007                                     D2, E2, E3
LukaMull                                            D3, C3b
Mr.Caramba                                       D3, C3b

Stavíme severskou vesnici na mořském pobřeží.
Citacečtvrec A2 - rybář, okolí se sušícími se sítěmi apod.
A3 útes se strážní věží/majákem
B2 a 3, C1, D2 vnitřní zástavba zálivu, chodníčky tvořené zvýšenými prkennými rampami
D3 - doky, tesaři apod.
D1 a E1 - druhá půlka mého kopce, z části zalesněná s možným pramenem
E2 cesta lesem k dalšímu klanu, možná dřevěná brána, nebo mostek přes potůček, nebo obojí.
E3 - další kopec, dřevorubec apod.
C2 voda zálivu s nějakou loďkou, rybářem apod. je možné, že by na tuto baseplatu zasahovaly pavlače/terasy jednotlivých domů zálivu.

čtverce řady E by se daly udělat i jako další velký kopec s napojením na Zápaďany ve výšce.

Dva čtverce F a G budou modré baseplate 48x48 s mořem pro případnou flotilu. představa mořské vody (i v zálivu) je jen modrá baseplate s naznačenými vlnami. Já je plánuji dělat round plate 1x1 tr.Clear.
čtverec F jsem ochoten udělat já., tak aby se dal napojit na kopec AB1

skywalker007

Citace od: Aki kdy 04.12.2017, 15:49:24
Abychom se hnuli, tak se prozatímně ujímám aktivity. Na podrobné plánování a domlouvání moc času nemám. Takže pokud bude někdo chtít dělat náčelníka uvítám to asi nejen já.

Přidělení a přihlášení kolegové:
Aki
Daniel
Danyboy
Robkteryten
skywalker007
LukaMull
Mr.Caramba

Kluci jakou máte představu že bychom měli mít vizuál? Dan má ve své severské vesnici střechy dark tan, ale to mi přijde dost podobné k východňákům (ti jsou žlutí). Co hnědá, nebo zelená? Jakože by střechy byly zatravněné?

Co by jste si představovali postavit? Řemesla, věž, přístaviště, doky, lodě, pobřeží, rybárnu apod? Dřevěné stavby s kamennými doplňky, vše kamenné, nebo jen dřevo apod...? V případě kamene by to mohlo být laděné do modra...

Určitě bych domy dělal kombinace dřevo kámen,barevné prvky bych dělal buď dark blue nebo dark green v těch barvách bych dělal i střechy. Někam by se asi hodilo udělat nějakou větší horu alespoň 4 baseplate vršek asi nějak zasněžený a les nevím jestli dělat zasněžený nebo normálně. Dále jestli tam dělat moře ale to nevím ať se ještě vyjádří ostatní,ať můžeme začít plánovat.

LukaMull

Kdyz more tal bych ho dal jen někam na okraj, nedaval bych mu estra velkej prostor. Spis bych si dokázal představit skalu s vodopadem v zimě tzn. castesne zamzly, les klidne pul na pul, s a bez sněhu

skywalker007

Citace od: LukaMull kdy 04.12.2017, 22:10:38
Kdyz more tal bych ho dal jen někam na okraj, nedaval bych mu estra velkej prostor. Spis bych si dokázal představit skalu s vodopadem v zimě tzn. castesne zamzly, les klidne pul na pul, s a bez sněhu
s tím mořem,bych to taky nepřeháněl,jeno třeba 2-3 baseplate 48x48,ať tím nezaplácnem moc prostoru.

LukaMull

Citace od: skywalker007 kdy 04.12.2017, 22:19:15
Citace od: LukaMull kdy 04.12.2017, 22:10:38
Kdyz more tal bych ho dal jen někam na okraj, nedaval bych mu estra velkej prostor. Spis bych si dokázal představit skalu s vodopadem v zimě tzn. castesne zamzly, les klidne pul na pul, s a bez sněhu
s tím mořem,bych to taky nepřeháněl,jeno třeba 2-3 baseplate 48x48,ať tím nezaplácnem moc prostoru.

Jeslti jsem to dobře pochopil, tak budeme mít k dispozici 2x3 velký baseplate, tak bych to moře udělal jako záliv na tý delší straně naší plochy a nejvíc by zabíhalo třeba 32 studů "do pevniny" a na každý strany by bylo pár studů pevniny

LukaMull

Určitě si tam dokážu představit něco ve smyslu Stonehenge, proste nějaký obřadní místo pod širým nebem

Aki

Ok kluci už je mi jasné, že to bez náčelníka úplně nepůjde a založit vlákno nestačí.

- Hora - příliš málo místa, kopečky jsou ok.
- Záliv - to by asi i šlo. - podotázka: chce se někomu (kromě mne) do nějaké lodi? Případně co ty doky?
- barva - půjdeme do té zelené. Modrou si vzali osadníci na Západě. Takže půjde o všechny možné zelené - green, darg green, sand green, olive green a jejich kombinace.  Bude to barva střech, okenic případně dveří apod.
- sníh se pokuste vyloučit, maximálně nějaké ostrůvky.

- Ad kamenné stavby - podezdívky z kamene budou Ok, stejně tak nějaké zídky. Budovy bych viděl dřevěné, hrázděné, blátěné apod.
- Je nás zatím 8. Základní jednotku bych tedy viděl na baseplate 32x32. Na té by měl být minimálně jeden domek s nějakým určením. Chtěl by někdo zabrat více základních jednotek? Kolik a co si na ně představujete (ne fantazie, co konkrétně plánujete postavit)?

- Celou charakteristiku severu bych viděl na klon skandinávského města s Esgarothem a městem hanzovním v rané podobě.


Líbil by se mi právě dokola zabydlený záliv, přecházející plynule do pobřeží. Odpoledne se to pokusím nějak načrtnout.



Mr.Caramba

Já bych se přimlouval alespoň za trochu členitý terén. Nápad s Esgorathem je dobrý, ale fakt by to nemělo být úplně "placaté"   :-\

Daniel

#8
Záliv vypadá hodně dobře. Sice nevyužiji nic z postaveného (moje vesnice), nebo zamýšleného (mlýn), ale šel bych do něj! :)

Za sebe navrhuji jednu z následujících věcí:
varianta č.1 - pokud bude vesnice "jen" záliv", tak mi tam prostě přiděl stavební parcelu 1-2 baseplate32 a já se s tím nějak popasuji ;).
varianta č.2 - pokud by byl vedle vesnice menší skalní útes, tak bych si ho vzal.

Aki

Tak tu je předběžný návrh jaká je moje představa:
čtverce A1 a B1 si zabírám já. Použiji svůj modul již postaveného kopce jaky byl už použit např na bitvě, nebo u středověkého města "Na spravedlnosti". Nyní na něj umístím stonehadge a pod něj by se snad mohla vejít podlouhlá vikingská halovitá stavba ve tvaru lodního kýlu.
čtvrec A2 - rybář, okolí se sušícími se sítěmi apod.
A3 útes se strážní věží/majákem
B2 a 3, C1, D2 vnitřní zástavba zálivu, chodníčky tvořené zvýšenými prkennými rampami
D3 - doky, tesaři apod.
D1 a E1 - druhá půlka mého kopce, z části zalesněná s možným pramenem
E2 cesta lesem k dalšímu klanu, možná dřevěná brána, nebo mostek přes potůček, nebo obojí.
E3 - další kopec, dřevorubec apod.
C2 voda zálivu s nějakou loďkou, rybářem apod. je možné, že by na tuto baseplatu zasahovaly pavlače/terasy jednotlivých domů zálivu.

čtverce E2 a3 by se daly udělat i jako další velký kopec s napojením na Zápaďany ve výšce.

Dva čtverce F a G budou modré baseplate 48x48 s mořem pro případnou flotilu. představa mořské vody (i v zálivu) je jen modrá baseplate s naznačenými vlnami. Já je plánuji dělat round plate 1x1 tr.Clear.
čtverec F jsem ochoten udělat já., tak aby se dal napojit na kopec AB1

LukaMull

#10
Návrh na začátek asi dobry, ale nevim jestli sedí rozměrově na tu velikost 2x3 velký baseplate... Mým na mysly to rozděleni na čtverce za předpokladu ze F a G jsou moře na 48x48 a dělení jednotlivych baseplate bude podle těch hranic co jsi naznačil, výška je OK, ale šířka mi nejak nesedi

Aki

#11
Správná poznámka. Nesedí. Šířka už je ale vydiskutovaná s šéfem projektu a máme schválenou výjimku, pokud obsadíme vše co jsem navrhl. Teď už jen začít claimovat.

Dane ty si vezmeš ten útes se strážnou věží? + něco k tomu?
Daniboy co ty, jdeš do toho s námi?
Ostatní se cítíte na co?

Daniel

Citace od: Aki kdy 06.12.2017, 14:42:14
Dane ty si vezmeš ten útes se strážná věží? + něco k tomu?
Já tedy buď A3+A2, nebo A3+B3+1/2C3

Aki

Do prvního příspěvku dopisuji zabrané claimy. V případě, že někdo vymyslíte a budete chtít realizovat něco zajímavého na D1 a E1 co by navazovazovalo, tak se rád tohoto vzdám. Viz nápad se sedlem a "celnicí" k Západňanům, nebo kdyby bylo zapotřebí ještě rozšířit záliv.

Citace od: LukaMull kdy 05.12.2017, 06:53:35
Určitě si tam dokážu představit něco ve smyslu Stonehenge, proste nějaký obřadní místo pod širým nebem
Nevadí, že jsem si ten nápad trochu přisvojil? Hned jsem to na tom mém kopečku viděl....


- Bylo by fajn, aby se domky v zálivu spojily do jednoho vnitřního ochozu nad vodou. Fajn by bylo mít domluvenou výšku a bude zapotřebí jistá kooperace sousedů aby se přes můstky terasy napojily.
- Čtverec C3 je rozdělen na dvě poloviny A a B. tedy každá bude mít rozměr 16x32 studů. C3b je zatím volná, ale bylo by fajn, aby jí stavěl někdo kdo bude mít Doky na D3
- Pokud by jste někdo chtěl rozdělovat parcely s domy C1 a D2, tak by to taky neměl být problém.

LukaMull

Citace od: Aki kdy 06.12.2017, 19:36:38
Do prvního příspěvku dopisuji zabrané claimy. V případě, že někdo vymyslíte a budete chtít realizovat něco zajímavého na D1 a E1 co by navazovazovalo, tak se rád tohoto vzdám. Viz nápad se sedlem a "celnicí" k Západňanům, nebo kdyby bylo zapotřebí ještě rozšířit záliv.

Citace od: LukaMull kdy 05.12.2017, 06:53:35
Určitě si tam dokážu představit něco ve smyslu Stonehenge, proste nějaký obřadní místo pod širým nebem
Nevadí, že jsem si ten nápad trochu přisvojil? Hned jsem to na tom mém kopečku viděl....


- Bylo by fajn, aby se domky v zálivu spojily do jednoho vnitřního ochozu nad vodou. Fajn by bylo mít domluvenou výšku a bude zapotřebí jistá kooperace sousedů aby se přes můstky terasy napojily.
- Čtverec C3 je rozdělen na dvě poloviny A a B. tedy každá bude mít rozměr 16x32 studů. C3b je zatím volná, ale bylo by fajn, aby jí stavěl někdo kdo bude mít Doky na D3
- Pokud by jste někdo chtěl rozdělovat parcely s domy C1 a D2, tak by to taky neměl být problém.

D3 a C3b bych si vzal já a Mr.Caramba (zatím pžedběžne, potřebujeme se nějak zkoordinovat). Určitě nevadí že sis ten nápad prisvojil, proto jsem na nepsal že ho udělám já, ačkoliv by se mi to líbilo. Ale vzhledem k tomu že už máš kopec hotový tak má jedině smysl abys na něj ten stonehenge dal  :) A propo, myhl by si sem hodit fotky těch tvých kopců abychom vědeli něáký základní styl?  :)

skywalker007

Vzal bych si B1 a B2,vodu by jsme mohli dělat z nějakých trans light blue tile,voda z modré baseplate moc dobře nevypadá,z těch tile by to vypadalo o dost lépe.

Daniel

Citace od: skywalker007 kdy 06.12.2017, 21:05:24
Vzal bych si B1 a B2,vodu by jsme mohli dělat z nějakých trans light blue tile,voda z modré baseplate moc dobře nevypadá,z těch tile by to vypadalo o dost lépe.
Rozhodně voda z těch tiles vypadá lépe (teď jsem ji zrovna používal v té svojí vesničce), ale je otázka jestli se toho někdo z nás chopí při takovéto ploše v tomto projektu - spotřeba je opravdu děsivá...
Dle schématu to budou aspoň dvě baseplate 48 a tak tři baseplate 32 = (2*2304+3*1024). Ten záliv bychom si asi rozdělili, ale kdo by "vytajloval" 8) ty dvě 48 baseplate o ploše nějakých 4608 studů, včetně podkladní vrstvy?

Aki

Citace od: skywalker007 kdy 06.12.2017, 21:05:24
Vzal bych si B1 a B2,vodu by jsme mohli dělat z nějakých trans light blue tile,voda z modré baseplate moc dobře nevypadá,z těch tile by to vypadalo o dost lépe.
B1 a B2 jsou obě již zamluvené (viz první příspěvek). Neměl jsi na mysli C1 a 2?

LukaMull

Citace od: Daniel kdy 07.12.2017, 08:48:05
Citace od: skywalker007 kdy 06.12.2017, 21:05:24
Vzal bych si B1 a B2,vodu by jsme mohli dělat z nějakých trans light blue tile,voda z modré baseplate moc dobře nevypadá,z těch tile by to vypadalo o dost lépe.
Rozhodně voda z těch tiles vypadá lépe (teď jsem ji zrovna používal v té svojí vesničce), ale je otázka jestli se toho někdo z nás chopí při takovéto ploše v tomto projektu - spotřeba je opravdu děsivá...
Dle schématu to budou aspoň dvě baseplate 48 a tak tři baseplate 32 = (2*2304+3*1024). Ten záliv bychom si asi rozdělili, ale kdo by "vytajloval" 8) ty dvě 48 baseplate o ploše nějakých 4608 studů, včetně podkladní vrstvy?

Tiles by sice vypadaly dobře, ale ta plocha je fakt dost velká na to aby se to dalo rozumně udělat.... 

Aki

Proto jsem pro moře zvolil ty round plate 1x1. Vlny budu podkládat starou šedivou. Sám jsem jich už 2500 pořídil přes kelímky...

Pro záliv by to ale chtělo klidnou hladinu a tam by to tile asi mohlo být. Navíc by to mohl být náš kandidát do malého LB.... Pomalu bychom měli navrhovat.

Daniel

#20
Nevím jestli se to pak nebude "mlátit", když nějaká voda bude tile, nějaká round plate?


Každopádně pokud bude nominace, tak to budeme navrhovat zde, nebo bude další vlákno?
Pokud zde, tak dávám ke zvážení své návrhy (zatím bez ID atd., pokud bude zájem, není problém dopsat i potřebné údaje...)

Určitě na tu vodu:
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=3070b#T=S&C=15&O={%22color%22:%2215%22,%22iconly%22:0}

Pak také hnědé tile 1x3, které jsou poměrně nový dílek a jsou stále dost drahé:

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=63864#T=S&C=120&O={%22color%22:%22120%22,%22iconly%22:0}

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=63864#T=S&C=88&O={%22color%22:%2288%22,%22iconly%22:0}

Ostatní tile (1x2, 1x4...) hnědých barev (RB + Dark Brown) jsou na zvážení. Přece jen se z nich asi budou dělat mola, takže spotřeba bude, ale obecně nejsou tak drahé...

Je otázka co se střechama? Klasická zelená je strašně křiklavá (můj názor, klidně pište svůj). Vybral bych proto spíše tmavě zelenou. Ta teda nemá moc širokou škálu slope, takže buď vyskládávat z dostupného bez rohových, úžlabních... , nebo skládat ze "Slope cheese", nebo technikou bez použití slope. Dávejte klidně návrhy a z toho pak vybereme něco pro LB.

LukaMull

Nestálo by za to vzít tuhle?  a pak 100% sadu slopes na střechy (buď dark green nebo olive green - ta má lepší sadu) popř jak píše Daniel, použít tile, což by mohlo bát zajímavé a dala by se tam zakomponovat zeleň kdž budeme mít zatravněné střechy  >:D a nějáké díly na terén...

A druhá věc jak s velikostí staveb? abychom měli všichni podobné měřítko...

Robkteryten

Na strechy bych dal tiles

skywalker007

Citace od: Aki kdy 07.12.2017, 13:43:57
Proto jsem pro moře zvolil ty round plate 1x1. Vlny budu podkládat starou šedivou. Sám jsem jich už 2500 pořídil přes kelímky...

Pro záliv by to ale chtělo klidnou hladinu a tam by to tile asi mohlo být. Navíc by to mohl být náš kandidát do malého LB.... Pomalu bychom měli navrhovat.

Kdyžtak round plate 1x1 mám cca 18 000,takže můžu zapůjčit. Ty 2 baseplate,bych asi byl schopen pokrýt 1x4 tile TR. Light blue (mám jich asi na 5 baseplate,ale dost jich potřebuji na svůj nový MOC),případně 1x2 1 a půl desky a 1x1 taky 1 a půl desky.

skywalker007


Aki

#25
Citace od: skywalker007 kdy 09.12.2017, 22:14:36
Vezmu si C1,E 2,3
Nechceš spíše D2 místo C1? Že by ti to navazovalo na sebe do elka?
Znázornil jsem zamluvené a volné graficky, pro lepší pochopení.

skywalker007

Citace od: Aki kdy 11.12.2017, 11:53:31
Citace od: skywalker007 kdy 09.12.2017, 22:14:36
Vezmu si C1,E 2,3
Nechceš spíše D2 místo C1? Že by ti to navazovalo na sebe do elka?
Znázornil jsem zamluvené a volné graficky, pro lepší pochopení.
ok místo c1 si vezmu d2,jinak jsem doma koukal a mám cca 1700 tile 1x4 trans light blue,takže moře můžu udělat,úplně bez problémů a na záliv bych měl 1x2 tile,kdyby bylo potřeba.

Aki

Citace od: skywalker007 kdy 11.12.2017, 13:05:57
ok místo c1 si vezmu d2,
Počítám s tím. V prvním příspěvku upraveno

Citace od: skywalker007 kdy 11.12.2017, 13:05:57
mám cca 1700 tile 1x4 trans light blue,takže moře můžu udělat,úplně bez problémů a na záliv bych měl 1x2 tile,kdyby bylo potřeba.

Moře bez vln? Záliv si vytileovaný představit dovedu, ale moře fakt ne.

Co se týče střech - určitě bych nerad, aby byly jednotného tvarosloví. Takže kromě tile, bych viděl i slope, plate, nebo nějakou zajímavou techniku, to už by bylo na vás. Jen barvu prosím aby převládala nějaká zelená.

Tile na dřevěné chodníčky, mostky a pavlače je do LB určitě dobrý nápad. Něco dalšího?

skywalker007

Citace od: Aki kdy 11.12.2017, 20:20:31
Citace od: skywalker007 kdy 11.12.2017, 13:05:57
ok místo c1 si vezmu d2,
Počítám s tím. V prvním příspěvku upraveno

Citace od: skywalker007 kdy 11.12.2017, 13:05:57
mám cca 1700 tile 1x4 trans light blue,takže moře můžu udělat,úplně bez problémů a na záliv bych měl 1x2 tile,kdyby bylo potřeba.

Moře bez vln? Záliv si vytileovaný představit dovedu, ale moře fakt ne.

Co se týče střech - určitě bych nerad, aby byly jednotného tvarosloví. Takže kromě tile, bych viděl i slope, plate, nebo nějakou zajímavou techniku, to už by bylo na vás. Jen barvu prosím aby převládala nějaká zelená.

Tile na dřevěné chodníčky, mostky a pavlače je do LB určitě dobrý nápad. Něco dalšího?
Vlny samozřejmně udělám ze slope 1x1 trans clear a 1x1 round plate nějak touto kombinací.

LukaMull

Co s těmi nominacemi, musíme to nějak rozseknout.