LEGO Architecture

Založil Anatyt, 30.12.2008, 23:02:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Daniel

Furt nějaký brečení, že tenhle set není moc pěkný, tenhle je moc malý, tenhle velký, blablabla... ::).
A co vám brání v tom si postavit co se vám líbí? Od toho je to STAVEBNICE, aby jste si něco postavili 8).

Luky1987

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 13.07.2011, 04:35:17
Furt nějaký brečení, že tenhle set není moc pěkný, tenhle je moc malý, tenhle velký, blablabla... ::).
A co vám brání v tom si postavit co se vám líbí? Od toho je to STAVEBNICE, aby jste si něco postavili 8).
Smutná pravda...

Anatyt

OK, v tom prípade si môžme kúpiť Creator za tretinové ceny Architecture a stavať. Ale keď si niekto kúpi Architecture (Technic, Modelteam...) set za stovky Eur, tak predpokladá, že to už bude za niečo stáť a ako MODEL (!) to už nebude musieť dorábať na vlastné náklady. V tej cene už by mala byť zahrnutá aj snaha dizajnéra toho ktorého modelu a daný model by mal adekvátne cene aj vyzerať. To len ako obhajoba tých, čo prípadne "plačú". ;)

Ondra

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 13.07.2011, 04:35:17
Furt nějaký brečení, že tenhle set není moc pěkný, tenhle je moc malý, tenhle velký, blablabla... ::).
A co vám brání v tom si postavit co se vám líbí? Od toho je to STAVEBNICE, aby jste si něco postavili 8).
Takový jednoduchý názor, v tom případě je každý set od lega perfektní protože si můžeme postavit lepší když se nám nelíbí.Jenže lego je založené na prodejích setů a když se nebudou lidem líbit, tak stěží něco prodají.
Věž v Dubai je nejhorší set co jsem kdy z oficiální nabídky lega viděl, kdyby už hned od začátku měli sety tak 2000+ dílů tak si myslím že si to najde kupců mnohem více a zaujme to i laiky.Dům fallingwater by si reedici zasloužil jako plnohodnotná zmenšenina se vším všudy a ne jako 8bitová předělávka.

Luky1987

Citace od: Ondra kdy 13.07.2011, 11:51:01
...protože si můžeme postavit lepší když se nám nelíbí
Citace od: Ondra kdy 13.07.2011, 11:51:01
Věž v Dubai je nejhorší set co jsem kdy z oficiální nabídky lega viděl, kdyby už hned od začátku měli sety tak 2000+ dílů tak si myslím že si to najde kupců

A o tom to je :)
S tou Dubajskou věží naprosto souhlasím...

Ivansliz

Co se týče Architecture Buildings a jejich cen v Lego muzeu, tak si pamatuji, že v muzeu prodávali Lego - 21005 Fallingwater za 3000 Kč a zde na českých e-shopech se dá tento set sehnat pod 2500. Na "kdosihraje.cz" teď vidím cenu i pod 2000 Kč.

Jinak pokud bude mít nový Architecture set přes 2000 kostek, tak to jsem opravdu zvědavý. ;) V přijatelné ceně by snad nemusel v mé sbírce chybět. ::)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Anatyt

Reedícia prvého setu - s aktualizovaným názvom budovy. Sears Tower sa premenovalo na Willis Tower. Celkove to ale už je 3. vydanie tohoto setu.

mesje

Ja tieto sety Architecture vobec nechapem - za prve, je to strasne male, a posobi to skor ako ked dieta nasklada duplo kocky, vobec to nema ladnost tvarov originalnej predlohy. Za druhe, divna volba predloh - preco tam davaju rozne vily alebo nezaujimave stavby, a nie svetozname budovy ako opera v sydney, nejaka katedrala, koloseum a pod... vrchol nevkusu je Burj Khalifa - mal som moznost ju vidiet aj nazivo, je to nieco nadherne, a oni z toho urobia primitivnu stavbu pouzitim jednej suciastky - ten vysledok vobec nevystihuje tu stavbu...
jednoducho povedane, mali by to robit na sposob existujucich setov ako eifelovka, taj mahal a tower bridge... take stavby by ludia kupovali... ale tie grcy co produkuju v serii Architecture nemoze vela ludi kupovat - fakt len uzky okruh architektov a zberatelov... nechapem fakt tuto politiku...

germik

Ale tak některé sety jsou povedené - zpravidla ty s větším počtem dílků než 80 ;) - konkrétně minisérie architekta Lyoda - tj Fallingwatter, ta nová vila a pod jsou promakané, a relativně i známé... Série architecture holt má být pro architekty... Samozřejmě Burdž Kalifa (čjkstpš) je kapitola samo o sobě >:( :-\
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Anatyt

#39

Colonel32

Každá sandgreen střecha se počítá  ;D

otaznik

Budu se muset trošku posnažit a svojí Architecture sbírku doplnit.

Dario

na bricksetu pak další novinka, zatim mi to připadá na  největší architecture set:

21010-10: Robie House
http://www.brickset.com/detail/?Set=21010-10


Colonel32

To je hodně DkRed kostek  ;D

Anatyt


Dario

sorry, trochu mi to uniklo, tak alespoň kvalitnější foto

peter

Ohledně běžných dílů to je celkem nezajímavé (DkRed Plate 1x2 jsme měli v našem LB), avšak pokud dobře vidím, tak zde je jiný super díl. Vrchní střecha má nejspíše díl "Slope Brick 33 3 x 3 Double Concave". Konečně by se tak do sortimentu dílů dostal tento tak hodně požadovaný díl! :o
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt


Anatyt

Pravdepodobne ďalším Architecture setom bude hrad Neuschwanstein. Jeho záhadný obrázok sa objavil v návode k jednému z Architecture setov.

Ondra

Jak to asi vzniklo  ;D .Že by brožůru dělala externí firma, která nemá šajn o lego setech  :) ?Nebo že to lego odpískalo nebo čeká na úspěch Brandenburské brány a pak se rozhodne jestli na německém trhu to má šanci uspět?
Řekl bych ta druhá možnost, protože tato řada má s architekturou pramálo společného.Jsou to jakékoliv památky u kterých ví že je prodají a proto si vybírají stavby, které jsou pro daný stát typické, lehce z lega napodobitelné a lidé je mají rádi.Očekávám že se žádných staveb z gotiky nedočkáme a jestli jo tak jedině Notre Dame.Taková katedrála v Kolíně nad Rýnem by byla těžce realizovatelná i když je to architektonický skvost.Místo toho dostal šanci tento kýč bez minulosti...

Každopádně mě spíš zaujali ty dva jeřáby, doufám že jeden z nich chtějí předělat do velkého lego modelu prodávat jako exkluzivní set  >:D .

AdamKo

Citace od: Ondra kdy 07.08.2011, 23:18:55...Každopádně mě spíš zaujali ty dva jeřáby, doufám že jeden z nich chtějí předělat do velkého lego modelu prodávat jako exkluzivní set  >:D

A není to spíš práce někoho z LugPolu ?   Tyto jsou moc pěkné, až se člověku zdá, že nejsou z lega.

Anatyt

Tak, nakoľko na fotografii je Adam Tucker z USA, tak pochybujem, že sú z LugPolu.

Ivansliz

Analyt: V té recenzi na Brandenburger Gate jsou na fotce na krabici jako "koně" Light Bluish Gray Tap 1x1 WITH hole(=dle mého ještě poctivé kostičky), ale když člověk stavbu postaví tak "sochy" koní jsou z Light Bluish Gray tap 1x1 WITHOUT hole. >:( Mno je to sice jen detail, ale já to pak těžce rozdýchávám. ;D :-[
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

otaznik

Citace od: Ivansliz kdy 10.08.2011, 16:18:40
Analyt: V té recenzi na Brandenburger Gate jsou na fotce na krabici jako "koně" Light Bluish Gray Tap 1x1 WITH hole(=dle mého ještě poctivé kostičky), ale když člověk stavbu postaví tak "sochy" koní jsou z Light Bluish Gray tap 1x1 WITHOUT hole. >:( Mno je to sice jen detail, ale já to pak těžce rozdýchávám. ;D :-[
Tohle rozdýchávám obecně velmi špatně.

Anatyt

Konkrétne u tohoto modelu to je v podstate jedno, ale - áno - je to smutné! :( By ma zaujímala odpoveď LEGA prečo upúšťajú z detailov. Ale odpoviem si sám - lebo to je o 0,000001 c lacnejšie.

peter

Citace od: Anatyt kdy 11.08.2011, 12:10:13Konkrétne u tohoto modelu to je v podstate jedno, ale - áno - je to smutné! :( By ma zaujímala odpoveď LEGA prečo upúšťajú z detailov. Ale odpoviem si sám - lebo to je o 0,000001 c lacnejšie.

Tak zrovna u tohoto dílu jsem jeho změnu v designu vůbec nepochopil. Jde totiž o to, že onu dírku, která dříve byla v hubici přendali do vnitřku, takže úspora v hmotě nulová (viz má glosa s obrázky).
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.