(Vlastní) Lada Niva 4x4

Založil bejver, 20.09.2007, 17:48:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

bejver

   Snaha byla udělat auto 4x4 co nejmenší kvůli pohyblivosti - původně naivně tedy měla být Niva asi "poloviční",ale vecpat pohon dvěma (4x5 9V) motory + jeden (4,5V) zatáčecí se mi podařilo až do takové velikosti.
   Nápravy jsou pouze výkyvné - tzv. "assův princip", pokud se jedna vyklání napravo druhá pomocí provázků doleva. Zadní náprava má diferenciál.
Oba pohonné motory jsou umístěny v těžišti vozu. Časem dodám nějaké foto podvozku při rozebírání Lady.
   Ještě několik dat pro porovnání s KTT speciály:
   Hmotnost  975g
   Stoupavost   45°
   Boční náklon   34°
   Nájezdový úhel   vpředu 48° vzadu 46°
   Přejezdový úhel  125°
   Rychlost   0,34 m/s

Odkaz na akční video: http://www.edisk.cz/stahni/69639/NivaPropaganda2.wmv_5.3MB.html

Marťan

#1
Totálně skvělé. Zpracování auta se mi líbí a to video... tak to mě úplně dostalo. Výborně zpracované a jde vidět, že Lada si poradí skoro se vším...  :D

PS: jinak ty fotky co jsi nafotil - připadají mi jako z nějakého katalogu, který dělá recenzi na Ladu 4x4
Tedy u mě máš 1+

Honzik

Paráda...možná trochu kvalitnější video, ale i tak super. Myslím, že zpracování auta je velice podařené a na jízdní vlastnosti jsem pěkně  :o

grohl

krásný model, který zvládne opravdu mnoho a 10 bodů navrch za Sepulturu >:D >:D >:D

otaznik

Luxusní model.  :o :o

Už se těším na detailnější fotky!

Robbed

Co dodat, parádní model. Skvěle zpracované video výborně vystihuje funkce modelu  ;)
Jsem zvědav na fotky podvozku... 


ass

 :o :o :o

Naprosto super, parádní video. Vůbec nechápu, jak ti to s těma 4x5 motorama jede tak rychle, mně se zdaj hrozně slabý. Máš můj obdiv.  ;)

TomKQT

Tak to je vážně síla! Při zběžném pohledu na první fotku (na tu zmenšenou verzi samozřejmě) jsem si říkal - aha, klasika, nejdříve dá foto reálného auta, ať víme o co se pokoušel. Pak mi došlo, že to už je ono :)
Model super, při tak malé velikosti takové detaily a funkčnost  :o

Dal bych ti 11 bodů z 10, ale 1 bod strhávám za LEGO v písku, to bych brečel  ;D Takže jenom 10 z 10 a upřímný obdiv.
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.

tazzy

Citace od: Marťan kdy 20.09.2007, 17:54:54
PS: jinak ty fotky co jsi nafotil - připadají mi jako z nějakého katalogu, který dělá recenzi na Ladu 4x4
Tedy u mě máš 1+

Mi to spíš připomíná jízdu Lady v seriálu Návštěvníci, tam také jezdila v podobných kopcích. :D

Taky se přidávám k pochvalám, jednodušr nádhera.

***Banana.com

#9
Lego v písku mi nevadí, problém s nedostatkem místa pro motory by možná řešila tato verze Leninových saní, která se u nás bohužel neprodává. Bylo by to ale na úkor terénních schopností.
Jinak velice hezký model, jen by se mi líbilo více tiles na kapotách, střechách a sloupcích, aby se vzhled přiblížil "plechovému". Také mi moc nesedí užitá kola, kdy střed kol v porovnání k pneu je o poznání užší, než standartní ruská kola z prvomontáže.

expertik

Jednoducho: Jednoduché a geniálne....waw

peter

#11
No tak to je hukot. Video je naprosto fascinující a neskutečně místy akční. Co se týká funkčnosti vozu, tak ta je také obdivuhodná. Jen by mě zajímalo, jestli ten diferenciál v zadní nápravě má uzávěrku nebo ne, protože se to auto v terénu pohybovalo neskutečně dobře. Fakt super :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

lsdage

#12
Naprosto uzasne.

bejver

Slíbená fota podvozku:
(PS:chybí tam kolečko u diferenciálu.)

otaznik

Tak to je mazec, nevím, jak by toto auto obstálo v našich TT sekcích, ale kontrukčně mi to přijde naprosto úžasný!
Klobouk dolů, kamaráde!  :o

Colonel32

ze by se v pristi sezone trucktrialu muselo jezdit s modely skutecnych stroju?

idealne T813 8x8 kolos....

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 23.09.2007, 14:05:07
ze by se v pristi sezone trucktrialu muselo jezdit s modely skutecnych stroju?

idealne T813 8x8 kolos....

To by byla (obecně) pouze věc karoserie, což by snad nebyl takový problém. Zbytek by těžko simuloval realitu.