Lego víkend Olomouc 16 a 17. dubna 2016

Založil Chairudo, 30.10.2015, 20:25:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

yoshimaka

Tak já můžu podchytit Sokol v Nemilanech, oslovit DDM, a jeden vzkaz od kamaráda:

nebylo by možné špatné se spojit se ZŠ Nedvědová, kde mají lego kroužek se zaměřením na robotiku (soutěž First Lego League) a možná by mohli i spolupracovat na dané akci (zveřejnění se - vídával jsem je na Floře když tam byl Formodel)

na Nedvědku chodí do školy moje dcera a mám to "za rohem", takže případná spolupráce (prostory, výstava FLL - záleží na přání a domluvě) je jen otázka domluvy a ochoty.

Lust och fägring stor

Chairudo

#31
Akce se začíná rýsovat, Izabella08 mi nabídla pomoc a hledáme vhodné prostory, zatím to vypadá na některou z místních škol, nebo dům dětí a mládeže.

Termín akce víkend 16 a 17. dubna 2016.

Nejdříve potřebujeme zjistit kolik se nás vlastně sejde a jak veliké to bude, jakou plochu zaplníme.
Podle toho domluvíme prostory a dám pak vědět s přesnou velikostí stolů atd, zatím počítejte se školními lavicemi, které se podle potřeby srazí k sobě. Počítám do konce února budeme mít jasno.

Kdo má zájem se zúčastnit, pište sem co můžete dodat a rozměry, v prvním příspěvku vytvořím seznam. Kdo k tomu přidá i odkaz na fotky nebo vlákno s fotkami, vyslouží si extra body.
Jestli máte pár specifických věcí jako já, pište to dle příkladu níže, nebo krátký popis věcí a plochu jakou zhruba zaplníte.

Chairudo
MOC Malý řetízkový kolotoč - 45x45 cm - pohyblivý
MOC Velký řetízkový kolotoč - 60x60 cm - pohyblivý
MOC Minions/Mimoni 40x40 cm
SET 10181 Eiffel Tower - 50x50 cm

Formát výstavy bude podobný Boskovicím, primárně Lego v pohybu, pohyblivé sety i MOC a nepohyblivé MOC, nepohyblivé sety pouze výjimečně - veliké, raritní.

Cílem je ne jenom ukázat výtvory, ale děti i zabavit, určitě je zájem o autíčka na ježdění a další doprovodný program - vaše návrhy jsou vítány.

Podpora v rámci akce: info dodám po domluvě s Pekim.

Pro vystavovatele můžeme opět uspořádat soutěž o nejlepší MOC podle hlasování návštěvníků, z vítězných lístků se pak vylosují i výhry pro návštěvníky.

Kdo má zkušenosti s tvorbou letáků hlaste se mi prosím, nebo něco sesmolím já 8)
- budu potřebovat i nějaké pěkné fotky, nestyďte se a něco mi pošlete, uděláte si reklamu.

Spaní pro přespolní: něco najdeme, já můžu ubytovat 2 dušičky.

na co jsem zapomněl postupně doplním :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

#32
Kuba
MOC - Netopýří hnízdo - 100cm délka, 80cm hloubka, 100cm výška. http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49035.msg227570#msg227570 (už mám hotovo, čekám jen na pár drobností)
MOC - obchůdek COOP 38cm x 38cm (v dubnu už by měl být hotový), pokud se tam sejde už více staveb do projektu vesnice. mohli bychom je už vystavit nějak pohromadě. (nemyslím tím tvoření nějakého dioramatu, spíš jen tak vedle sebe)

mám ještě jeden nápad. pokud bude v dubnu realizovaný, přivezl bych ho taky. (rozměry zatím neznáme)

+ Mohu vzít Sety: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van, 21108 auto Ghostbusters, 21103 - The DeLorean Time Machine Nejsou sice pohyblivé, ale nejsou tak velké. Tak zaberou minimum místa.

popřemýšlím i o nějaké aktivitě pro děti.

VocucBat

#33
Můžu nabídnout pár svých převážně menších MOCů
Kostel: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45059.msg206532#msg206532 ale ten už přeci jen navštívil mnoho výstav (2)
Nějaké viněty:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=45982.msg218381#msg218381
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=546698
(případně něco mohu ještě postavit, políbí-li mne  múza  ;D ) avšak je pravdou, že se jedná už o trošku starší stavby...

Z pohyblivých a zajímavých setů můžu nabídnout: 10242 Mini Cooper, 21109 Exo Suit, 21104 Curiosity Rover + případně nějaké vláčky (RC)

Je na vás jestli o něco budete mít zájem :D

honzicek22

#34
Nabízím následující:
1.) Duplo vláčkodráha na hraní + duplo horská dráha
2.) Kolejiště s vláčky 9V / případně RC
3.) Auta na soutěže pro návštěvníky - maximálně 3ks kvůli ovládání
4.) Domeček do společného projektu vesnice
5.) Sety dle domluvy/co tam ještě nebude a bylo by pro návštěvníky zajímavé

Bateriemi jsem z brněnských zkušeností na víkend dostatečně saturován.

Dále platí pomoc s tiskem letáčků ;)

Se spaním ještě nevím, ale určitě bych vzal s sebou synátora ;) takže pokud by někdo nabídnul ubytování tak pro 1,5 lidí :)


Foton

Já můžu nabídnout nocleh pro 2+2 (+3 na zemi a karimatkách). I když mám pocit že je lepší spát na místě.
Výtvor zatím nemám a pokud bude, tak bude asi Mindstorm a nutnou plochou 1x1m.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Lukas

#36
Pokud bude zájem, tak mohu poskytnout taky něco málo:

Upravený jeřáb 42009 70x40 cm
Jeřáb Grove GMK6400 včetně celé sestavy 90x40 cm
Bagr Backhoe V2 60x30 cm
No a pokud to stihnu tak i některá doprovodná vozidla.



Jestli bude potřeba taky můžu pomoci, do Olomouce to mám asi jen 20 km takže není problém nabídnout pomocnou ruku.

patkutil

Ahoj,

já bych poskytl:

1. heliport SHIELDU 76042
...dodal jsem motorek, tak svítí a točí se motory + mám další sety ze Super Heroes
2. výseč olympijského stadionu  90x90cm...dělám ho na Lipno
patkutil

Izabella08

Ahoj Kluci...zdravím hlavně Kubu a Honzíčka, ale i všechny ostatní stavitele :)

Já mohu dodat:


A) větší MOC na téma MINECRAFT...v Brně v Koskolandu mě děti doslova překvapily, že minecraft znají nejvíce hned po Duplu   rozměr cca 90x90cm

B) větší MOC na téma SPONGEBOB...opět hlavně pro děti, rozměr 90x90cm
C) SPORTY, které míří na Lipno, a to karate, akvabely, vzpírání a lukostřelba...rozměry 20x20cm
D) FILMOVÉ SCÉNKY...také na Lipno...3ks rozměrů 15x30cm
E) MAŠKARNÍ PLES, MOC o rozměrech 30x30cm

danyboy

#39
Mohu nabídnout:

1. Rozšířené diorama Kostela sv. Anny, rodinný dům + další domy, vesnické zázemí. Podle času na rozšíření to vidím na 1,3 x 2,5-3,5m
2. Technic sety: mercedes, jeřáb....
3. Creator expert sety od modulárů až třeba po Mini Cooper apod.
4. Exkluzivní sety: Orthanc 10237, Simpsons sety + kompletní Simp. CMF, 10228 strašidelný dům, Imperial Flagship 10210
5. Možnost sestavení diorama LOTR/HOBBIT, popřípadě mohu ze SW, zaměřeno na First Order - stroje + 200 figů armáda
6. Ideas sety

ManDay

Rád bych nabídl:

truck Scania T143M + návěs [Ingmar Spijkhoven].
truck KrAZ 255B 6x6  [Ingmar Spijkhoven].


Chairudo

#41
Citace od: ManDay kdy 07.02.2016, 10:25:48
Rád bych nabídl:

truck Scania T143M + návěs [Ingmar Spijkhoven].
truck KrAZ 255B 6x6  [Ingmar Spijkhoven].

Co to je? MOC, set, rozměry?


Podpora v rámci akce:  bohužel nebude z těchto důvodů:
1: akce není hlášena 3 měsíce předem, - leda že by jsme ji přesunuli na podzim  :)
2: Info od Pekiho:
Letos Lego změnilo způsob podpory podporuje pouze 3 akce Lugu ročně. Letos počítám s LP2016, koskoland Praha a potřebuji potvrdit koskoland Brno. Což jsou svým způsobem 3 největší akce Lugu (počtem AFOLů m2 a návštěvníků). Výše podpory se odvíjí od těchto parametrů = malá "pro Lego nezajímavá akce" = malá podpora.

Samozřejmě počítáme s rozdělením výnosu z akce a pokusím se domluvit účast menšího obchůdku a vzít za to pár menších setů.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

#42
Kluci...+ popř. i holky,

pojďme do toho tedy sami i bez podpory...s Chairudem uděláme vše možné, aby přišlo co nejvíce lidí a aby prostory byly dobré a v centru OL.
Zapálenost pro LEGO máme až nad míru :)
Myslím si, že jaro je lepší než podzim.

Kuba

Moje účast nezávisí na podpoře, přijedu  ;) , mám letos zálusk jen na dvě větší stavebnice přes podporu, tak je jedno, jestli bych jí využil přes Olomouc, nebo např. přes Brno/Lipno  ;)

Snad ale alespoň dostaneme nějaké dílky na prohrabáni :) to mě vždy baví...


honzicek22

Citace od: Kuba kdy 08.02.2016, 20:46:20
Snad ale alespoň dostaneme nějaké dílky na prohrabáni :) to mě vždy baví...
Vezmu ti nějaké duplo ať se máš v čem prohrabat  :) můžeš si pohrát s Honzíkem a místníma dětma  ;)

Citace od: Izabella08 kdy 08.02.2016, 19:48:20
Kluci...+ popř. i holky,
pojďme do toho tedy sami i bez podpory...
Za nás v poho ;) budeme to mít jako výlet ;)

Izabella08

Kluci,
vážíme si toho, co jste napsali...díííky MOC :)

Neřád :-)

Ahoj bych to asi resil operativne nevim uplne co bude , nastesti Olmik je 50min z Brna ,ale pokud to pujde rad dojedu  :) vemu ditka

ManDay

Citace od: Chairudo kdy 07.02.2016, 23:46:40
Citace od: ManDay kdy 07.02.2016, 10:25:48
Rád bych nabídl:

truck Scania T143M + návěs [Ingmar Spijkhoven].
truck KrAZ 255B 6x6  [Ingmar Spijkhoven].

Co to je? MOC, set, rozměry?

Vše MOC. Autor Ingmar Spijkhoven

truck Scania T143M [50 x 20 cm] + návěs  [85 x 20 cm] .
truck KrAZ 255B 6x6  [50 x 20 cm].

A také bych se připojil tak či onak.

Chairudo

#48
Zatím jsme na cca 40 exponátech, když k tomu ještě něco přihodíme bude to super.
Probudím spící tygry z Boskovic a Brna a věřím, že se ke stovce dostaneme ;)

Domlouvám také účast malého obchůdku jako v Boskovicích a sháním pro nás nějakou drobnou odměnu v podobě MISB kostek,
držte mi palce ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MeNadruhou

Možná bych mohl přijet s bráchem mrknout, případně i přiložit ruku k dílu. nějaký drobný technic moc (auta, a limitku crawlera...)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Skyrider

#50
Můžu nabídnout:

Boeing 757 64x54cm
Malé kolejiště, po kterém bude jezdit vlak cca 1,5x1m

Chairudo

Citace od: skyrider kdy 11.02.2016, 15:32:54
Můžu nabídnout:

Boeing 757 64x54cm
Malé kolejiště, po kterém bude jezdit vlak cca 1,5x1m
Prosím o dolnění základních informací - MOC/SET, pohyblivost, případně nějaké foto.

O kolejiště se stará honzicek22, nevím, jestli bude prostor pro více kolejišť.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Dobrý den
Nechci se vnucovat. Jenom se chci zeptat,jestli by bylo možné vystavit můj star wars MOC?
Má rozměry 105X215 CM.
zde jsou fotky: http://skywalker007.rajce.idnes.cz/Vylepseni_lego_bitvy_na_khaskyyku/

Kuba

#53
Citace od: skywalker007 kdy 11.02.2016, 20:09:19
...se chci zeptat,jestli by bylo možné vystavit můj star wars MOC?
Má rozměry 105X215 CM.
zde jsou fotky: http://skywalker007.rajce.idnes.cz/Vylepseni_lego_bitvy_na_khaskyyku/

To musím pochválit.  ;) vypadá to velice fajn na tvůj věk, navíc je teď SW s příchodem nového filmu aktuální. Vedle toho ještě danyho armáda 200 figů co bude brát na výstavu, nějaká UCS kdyby se sešla, a byla by to luxusní SW lajna :)

Jak to ale proboha převážíš?  :D nevidím, žádný pevný základ, to budeš nasouvat na nějaké OSB desky? nebo rozkládat na malé kusy pro převoz?

Tomik

Pokud byste měli zájem, tak můžu také přijet a vzít pár alternativních modelů z Technic a Creator (počet a druh bych upřesnil na základě přiděleného místa). Dále můžu vzít LEGO WeDo - třeba brankář by mohl mít úspěch u dětí s minisoutěží o to, kdo dá z deseti pokusů více gólů a nějakého robota z Mindstorms.

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

#55
Zdravíčko dámy a pánové.
Dnes si byla delegace olomouckých kostkařů prohlédnout prostory kde se bude konat první Olomoucká akce.
K dispozici máme aulu s podobnými rozměry jako Boskovice, a dvě třídy v prvním patře Obchodní akademie Olomouc, Tř. Spojenců 11.  
Celý objekt je střežen bezpečnostním systémem.
Děkuji moc Izabelle08 za vyjednání těchto krásných prostor :D

V aule je pódium s volnými rozměry 2,5 x 5 metrů, toto je rezervováno pro kolejiště od honzicek22.
Nad pódiem můžeme využít dataprojektor na promítání fotek z předchozích akcí, dám dohromady nějaký mix 8)
Dále tam je 19 stolů o rozměrech 70x120cm - ty bychom ideálně zaplnili nepohyblivými Sety a MOC. - hlavně věci o které se nemusíte starat.

Věci co jezdí nebo létají (překvapte mě) bych směřoval do jedné třídy kde je linoleum a děti si tam můžou pohrát. Abych udělal Izabelle radost, postavím zase vláček s magnetickými figurkami na lovení, tentokrát bude doplňovat figurky synovec :D
Jinak v každé třídě je 17 stolů s rozměry 50 x 130 cm na další modely. Stoly můžeme přemístit kam bude třeba.

Je možné využít i celkem prostorné chodby na závody aut a jiné nápady.

Na nádvoříčku před budovou jsou 3 parkovací místa, máme možnost své modely připravit už v pátek, čeho doufám využije většina Olomouckých vystavovatelů a v sobotu můžeme pomoci s instalací ostatním.

Otevírací doba výstavy bude od 10.00 do 17.00, stavění v sobotu asi od 7.30 +-(ještě upřesním)

Oběd a pití máte zajištěný v rámci akce, pravděpodobně budou lahodné bagety.

Součástí akce bude i soutěž o nejlepší vystavený MOC, k vámi vybranému modelu dostanete číslo a návštěvníci budou hlasovat.
Z hlasovacích lístků potom vylosujeme 2 výherce mezi návštěvníky. Zatím mám 4 sety, možná bude více.

Ještě chci otevřít diskuzi na téma akce víkendová, nebo pouze sobotní a ideálně do konce týdne se domluvit ať můžu příští týden začít tvořit letáky a reklamu. pak budu potřebovat potvrdit seznam lidí názvy MOC na popisky, kontakty, náklady na cestovné atd.
Vím, nahlásil jsem akci jako víkendovou, ale je to přeci jen první pokus a nechci to přecenit, obávám se aby to napoprvé nebylo moc, Boskovice byly ze začátku také jednodenní a dvoudenní až pro velkou návštěvnost, Brno nevím.
Je někdo kdo by svoji účast zrušil, pokud by se akce konala pouze 1 den? Jaký je váš názor?

Potom potřebujeme nějaký chytlavý název výstavy, zatím mě napadá pouze "Svět kostek Olomouc" - má někdo něco lepšího? :D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: skywalker007 kdy 11.02.2016, 20:09:19
Dobrý den
Nechci se vnucovat. Jenom se chci zeptat,jestli by bylo možné vystavit můj star wars MOC?
Má rozměry 105X215 CM.
zde jsou fotky: http://skywalker007.rajce.idnes.cz/Vylepseni_lego_bitvy_na_khaskyyku/

Citace od: Tomik kdy 12.02.2016, 16:22:30
Pokud byste měli zájem, tak můžu také přijet a vzít pár alternativních modelů z Technic a Creator (počet a druh bych upřesnil na základě přiděleného místa). Dále můžu vzít LEGO WeDo - třeba brankář by mohl mít úspěch u dětí s minisoutěží o to, kdo dá z deseti pokusů více gólů a nějakého robota z Mindstorms.



Ahoj pánové, moc rád vás oba uvidím. Jak by jste to plánovali s dopravou? Do Olomouce to máte cca 3 hodinky cesty + instalace modelů, aby to pro vás mělo smysl. Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

Citace od: Chairudo kdy 17.02.2016, 22:24:27

Je někdo kdo by svoji účast zrušil, pokud by se akce konala pouze 1 den? Jaký je váš názor?

Potom potřebujeme nějaký chytlavý název výstavy, zatím mě napadá pouze "Svět kostek Olomouc" - má někdo něco lepšího? :D

Kolik dní, (jestli jeden, nebo dva) to je asi jedno.

Název je Ok, ve FM jsme se jmenovali podobně: Svět z Kostek. Napadá mě ještě Planeta z kostek, nebo Kostkoden/dny  ;D

Tomik

Citace od: Chairudo kdy 17.02.2016, 22:43:49
Ahoj pánové, moc rád vás oba uvidím. Jak by jste to plánovali s dopravou? Do Olomouce to máte cca 3 hodinky cesty + instalace modelů, aby to pro vás mělo smysl. Díky
Počítám s tím, že bych jel z Prahy buď autem nebo vlakem a spojil to s prohlídkou Olomouce po zavíračce výstavy (ještě jsem tam nikdy nebyl). Když bude výstava jednodenní, tak jen uvítám, protože s sebou budu moct vzít i ženu a psa a nedělat si starosti s ubytováním. Instaloval bych tedy až v sobotu ráno.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

skywalker007

Nevím jestli budu moc jet. Protože táta mně tam nehodí říkal že se to kvůli víkendu nevyplatí. Mohl bych jet vlakem,ale nemám tam jak dopravit základnu. Nebo bych se musel domluvit s někým kdo bydlí  blízko tam by mně táta popovez,bydlím Praha východ. Samozřejmě bych přidal na benzín. Tak kdy by byl někdo ochoten. Tak prosím napište.