Regály - inspirace

Založil Jindroush, 19.05.2005, 14:23:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petrjr

Citace od: Colonel32 kdy 17.01.2006, 21:51:38
tak to je prece to hlavni  ;D
No samozřejmě. Proto píši tisíceré díky. Sice beruška chvíli argumentovala velkou plnou duplo krabicí v rohu obýváku (samodomo výroba, fakt velká), ale na to jsem kontroval, že na těch fotkách duplo určitě není a to že to se tam nepočítá. A světe div se, snad to i uznala.  :D  :D

Colonel32

a uz videla fotky 6. pancerove divize?

Petrjr

Citace od: Colonel32 kdy 17.01.2006, 22:08:30
a uz videla fotky 6. pancerove divize?
No, pokud je tou divizí míněno toto, tak to si nejen prohlédla, ale i postahovala většinu fotek na lokál.

Colonel32

ze jsou ale roztomili, ze jo?

Krejna

#34
To je moc pěkný, taky by se mi to líbilo, ale bohužel neni nic takovyho u nas kam dat, ja mam zase trochu jinak udelanej zpusob skladovani kostek. 

Pozn. Adm.: Interpunkce!

peter

Tak jsem přidělal další kousek nábytku k té mojí regálové skříni. Skříni jsem ještě od minula opatřil místo dvířek závěsem, protože se mi zdá praktičtější. Bohužel nemám moc prostoru kam dávat postavené modely, rozhodl jsem se tentokrát přidělat dvě police právě pro ně. Jelikož jsem měl mezi skříní a zdí přibližně metr místa, rozhodl jsem se police umístit právě do tohoto prostoru.

Délka jedné police je 1060mm a hloubka je 300mm. Opět jako u skříně jsem použil LAMINO odýhované dýhou "tmavý Dub".


Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Cavelon

Máš to pekné, modré LEDky = cool. 8)
Už si len prilep tú tapetu hore v rohu a bude to supiš. :)

ass

To velký popelářský auto je hustý!  ;D ;D ;D

J_BOB

zda sa mi to, alebo je to velky a maly bracek? :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

STARHAWK

Aaaa prave som nasiel co som hladal. Sposoby ulozenia lega. Prave zacinam tuto otazku riesit, kedze som po dlhom case nieco zlozitejsie staval a moja zbierka je uz trochu vecsia.

Ja sa chystam na nakup par krabic z Ikea  - vola sa to Antonius a je to taky vanglik s niekolkymi priehradkami rozdelenymi napevno. Stoji to cca 50 Sk a su k tomu aj rozne police. Vsimol som si ze sa hojne uplatnili aj tegliky od ramy a spol ulozene vo vecsom priestore pokope. To je dobry napad, skoda ze Ramu a pod nekupujeme - asi zacnem zdravo jest :D .
Dost nutnost pre mna zacina byt triedenie nielen podla typu ale aj podla farby, co znasobuje potrebu vanglikov.

v strede fotky su spominane vangliky z Ikea

dobry je aj cierny kufrik s menitelnimi priehradkami ale ten stoji cca 350 (ja som ho kupil za cca 200v zlave)

male suflicky su tiez uzitocne, ale zatial ich malo vyuzivam a cakam kedy ich v tescu zlacnia zo 160Sk na 80 ako som ich raz videl (a nekupil...)

danny01

Citace od: STARHAWK kdy 25.01.2008, 21:16:10
Ja sa chystam na nakup par krabic z Ikea  - vola sa to Antonius a je to taky vanglik s niekolkymi priehradkami rozdelenymi napevno. Stoji to cca 50 Sk a su k tomu aj rozne police. Vsimol som si ze sa hojne uplatnili aj tegliky od ramy a spol ulozene vo vecsom priestore pokope. To je dobry napad, skoda ze Ramu a pod nekupujeme - asi zacnem zdravo jest :D .
Prikladám foto aj ja. Nedávno sme v Globuse (baumarkt) na Černom Moste objavili tieto boxy(viď obrázky). Sú vždy dva kusy spojené rúčkou, ktorá sa dá miernym násilím odstrániť. Cena je 135,-KČ za dvojbox. Na prvom obrázku sú vidno pekne na sebe, druhý je fotka dovnútra. Myslím že cena/priečinok (6,75KČ) je dosť dobrá  8)
Danny

Hardegon

#41
na takovouhle monumentální záležitost , ooo mocný velkovezíre, by se dala pořádat i malá exkurze. já, takovej hračička, bych to prolejzal minimálně týden  ;D

jbagy

Podle mně je lepší když se třídi podle barev, nikoli podle tvarů.
Barev má LEGO kolem 50 a tvarů kostiček je nekolik tisíc.
Tedy určite je lepši mít 50 vétšich boxů než tisíce malých.

rdk

To je pěkná blbost... ;D

Zelenou tile 1x2 v hromadě modrých, červených a žlutých tiles najdeš určitě jednodušeji než na dně megakrabice se směsí zelených dílů.

8)

Jindroush

Třídit primárně podle barev se dá tak do 3 krabic, bych řek.

Primárně se musí třídit podle typu. Tedy pokud chce člověk něco efektivně najít.

Pro zajímavost, v mojí zásobárně je 91 různých barev a ~2500 různých tvarů dílů (s potisky je to ~4200 různých dílů. Kombinace barva-díl-potisk je 10500 dílů. Ale rozhodně nemám ani 10500, ani 4200, dokonce ani 2500 piksliček.  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Citace od: jbagy kdy 06.05.2008, 13:50:31
Podle mně je lepší když se třídi podle barev, nikoli podle tvarů.
Barev má LEGO kolem 50 a tvarů kostiček je nekolik tisíc.
Tedy určite je lepši mít 50 vétšich boxů než tisíce malých.

teda, na to ze ti je 31 si placnul opravdu peknou kravinu.

Robbed

Citace od: Jindroush kdy 06.05.2008, 14:36:09
Třídit primárně podle barev se dá tak do 3 krabic, bych řek.

Jo záleží na tom, kolik toho člověk má. Když toho není zas tak moc, je výhodnější většinu třídit podle barev.
Já třeba třídím drobné dílky do přihrádkových boxů a větší díly mám po barvách ve velkých krabicích od lega. Speciální dílky, hodně velké dílky nebo dílky, které by se těžko hledaly jsou zvlášť. V době, kdy jsem měl cca 20000 dílků to naprosto vyhovovalo, jenže poslední dobou už mi krabice od lega pomalu nestačí. Takže plánuju přechod na jiný systém...

Vasyk

Podle barvy jsem jednou třídil KW a musim říct, že najít něco v černé barvě, to byl nadlidský úkol. Vše se slilo v jednu velkou kupu a nebylo poznat co je to za dílky. Jednoznačně začít třídit podle druhů (velká přehlednost, kterou oceníte při stavbách) a pokud už jednoho druhu máte hodně (bricky, plates atd.), tak pak podle barvy. Mluvím z vlastní zkušenosti, třídění je jediná věc co na Legu nesnáším.

Togaran

třídit barvy fakt nemá smysl. dělím maximálně průhlédné a neprůhledné díly, jinak vůbec. Stavím často a kdybych měl krabici černých kostek, tak bych se asi nikdy nedohledal. třídím podle tvaru už kolik let a nemůžu si stěžovat :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

***Banana.com

#49
Citace od: Jindroush kdy 06.05.2008, 14:36:09
Třídit primárně podle barev se dá tak do 3 krabic, bych řek.

Primárně se musí třídit podle typu. Tedy pokud chce člověk něco efektivně najít.

Pro zajímavost, v mojí zásobárně je 91 různých barev a ~2500 různých tvarů dílů (s potisky je to ~4200 různých dílů. Kombinace barva-díl-potisk je 10500 dílů. Ale rozhodně nemám ani 10500, ani 4200, dokonce ani 2500 piksliček.  ;D

Já třídím podle barev celý BL,  mám zatím 8 ks 60 l boxů s barvami, a pak jeden 120 l, kde je v sáčku dalších asi 6 barev, co mám v menším množství. Veškeré malé a speciální díly pak mám zvlášť v organizérech..
Pokud ovšem budu BL ještě rozšiřovat, dříve či později si stejně budu muset pronajmout někde garáž či tak něco a tam to nahrnout podle typů.. :P

Slick7

Já jsem si roztřídil dily častečne podle barvy, tam jsem dal pouze bricky a pak jsem si je roztřídil podle tvaru, tam mám spíš menší dilky. Např. plates mam do určité velikosti podle barvy a pak výše, je mam podle tvaru, myslim, ze tak nejrychleji najdu co potřebuji, při stavbě MOCů.  ;D zatim jsem spokojen, jen je to problém, kam s tím.

zakm

Ked som sa ešte LEGU tak nevenoval , mal som väčšinou všetko v troch krabiciach od topánok , ale potom som prešiel postupne na systém s kufríkami , s pričinkami kde triedim najmä podľa tvaru. Jedine čo mám spolu roztriedené podľa farby sú bricky 2x4, 2x2,2x3,2x6,2x8 a 2x10 tých mám pomerne viac a mám ich rozdelené na modré , žlté , červené a biele .
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Hardegon

do těd jsem měl dobrý a funkční systém. aspon jsem si to myslel  ;D hezky všechno podle barev, kromě nářadí, zbraní atd. ale vy mě nahlodáváte a brzo asi budu muset vysypat všechny ty krásně upořádaný krabice a přetřídit....  :-\

ale máte pravdu že něco najít je děs...

Dan0102

tak Jindroush to má udělaný fakt pěkně.. já si to budu vystavovat na poličky...


stomcova

Pěkné boxy. U nás se skladováním je od každého způsobu kousek.  A prozatím zásoby dílků sídli pod postelí ve velké pojizdné bedně rozměrů zhruba 100 x 100 x 50 centimerů. Ta sídlí u synů v jejich pokoji. Sety LEGO sídlí v úložném prostoru v chodbě.
Stále kombinuje a upravujeme zásobárnu podle barev, tvarů, kupujeme boxy, uzavíratelné pytlíky. Pořád to není ono.
Batman, forever...

Holkamodrooká

Taky jsme se zařadili mezi ty, jež se nemohli koukat na ten nepořádek  >:( a chybějící systém v dětském pokoji. Lego bylo úplně všude... A tak se nakoupily boxy a má drahá polovička (za mého skromného přispění ) řezala, vrtala, lepila a stloukala, až vznikl regál. Ten jsme dali do patra v pokojíčku (stropy 3,60 jsou pro tohle ideální, jinak na vytápění vřele nedoporučuji  :-\ ) , kde je jenom Lego a jakákoliv jiná hračka sem má zákaz vstupu nebo jen na speciální propustku  ;D.
Jedinečný Absolutně Nezničitelný Inteligentní Cizinec na Kastraci Agentů

hana

Citace od: Holkamodrooká kdy 19.09.2008, 12:22:28
Taky jsme se zařadili mezi ty, jež se nemohli koukat na ten nepořádek  >:( a chybějící systém v dětském pokoji. Lego bylo úplně všude... A tak se nakoupily boxy a má drahá polovička (za mého skromného přispění ) řezala, vrtala, lepila a stloukala, až vznikl regál. Ten jsme dali do patra v pokojíčku (stropy 3,60 jsou pro tohle ideální, jinak na vytápění vřele nedoporučuji  :-\ ) , kde je jenom Lego a jakákoliv jiná hračka sem má zákaz vstupu nebo jen na speciální propustku  ;D.

Krásně vyřešené!
Já jsem si lego nechala ve svém pokoji.Nikomu nevěřím  :D a nemám patro.Mám sedačku,za kterou to všechno rvu a čekám,až bude na skladě velikostně vhodný regál.  :'(   

Jindroush

Byl jsem na vernisáži přemluven, takže toto jsou fotky aktuálního legoroomu. Teď už opravdu není kam expandovat, leda si postavit venku externí sklad.  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Rhox

Citace od: Jindroush kdy 26.03.2010, 18:41:20
Byl jsem na vernisáži přemluven, takže toto jsou fotky aktuálního legoroomu. Teď už opravdu není kam expandovat, leda si postavit venku externí sklad.  >:D
Když odděláš tu krabici od Philipsu, globus a všechno kolem, tak ještě expandovat můžeš ;D