M@Covy poklady z pudy

Založil M@C, 22.02.2019, 12:24:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

M@C

Ahoj,

pro letosek jsem si dal predsevzeti, ze si dam do poradku svoje stare Lego.
Mam toho u rodicu na pude plne krabice, vetsina je Lego System Town, vlacek, nejaci pirati, Space, sestrino Paradisa, trosku Technicu, proste mis-mas z let cca. 89-96, coz odpovida memu veku tehdy 6-13let, kdy jsem si s Legem hral nejvice. Potom prislo temne obdobi, kdy nastesti ale bylo vsechno Lego bezpecne ulozeno v krabicich na pude, dost rozebrane a bohuzel smichane s Legem od bratrance. Original krabice az na vyjimky nejsou, navody nekde ano, ale zatim nevim kde  :D Takze satram v pameti, co vlastne jsem mel za Lego a podle navodu z netu to davam dokupy a ruzne "modifikace" auticek apod. davam do puvodniho originalniho stavu. Vse je to samozrejme mnou hrane a ohrane, nejsem sberatel v pravem slova smyslu, ale myslim ze az to dam dokupy, tak budu potrebovat doplnit sety  :D Vse mam zatim u rodicu, neco je jeste nekde zabordelene na pude a na stavbe pracuji jen, kdyz tam jsme s malou na navsteve - rodice hlidaji a ja stavim  - takze bohuzel i foto neni nejake extra, casem se polepsim.
Zacal bych takovym "high-level" pohledem na CAST toho, co me ceka  8)

M@C

 :)

klubo

taky bych chtěl něco takovýho najít na půdě...otázka je, jak se ty roky skladování na půdě podepsaly na tom legu (předpokládám v zimě tam mrzne a v létě je tam 50°C)

u mě to bylo jednodušší, taky jsem dostával lego cca mezi roky 1990 - 1995, ale dohromady tak 5 menších setů a ty už mají pár let čestné místo ve vitríně...a taky mi tam chybí pár drobností které se zatím moc nedaří sehnat

M@C

Jj, pres zimu tam mrzne a pres leto je horko... taky jsem mel trosku obavy, ale zda se to byt vse v cajku.
S kompletaci uz jsem zacal pred par tydny, jako prvni me hodne oblibene auticko... i po 20 letech stacilo vlozit 9V baterku a houka, blika. Proste Lego kvalita  8)

M@C

Tady ten fosforovy bubak taky "funguje"...  Fakt mam radost, ze je Lego tak kvalitni a i po tak dlouhe dobe si s nim muzu "hrat".

M@C

Vcerejsi prace...
Flotila tech policejnich aut je od velke policejni stanice, ta me teprve ceka  8)

peter

Citace od: M@C kdy 22.02.2019, 13:03:30Fakt mam radost, ze je Lego tak kvalitni a i po tak dlouhe dobe si s nim muzu "hrat".

No bohužel toto už dávno neplatí :'(

Každopádně mne velmi překvapuje, jak to máš krásně vše bílé.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

M@C

Neplati? Kvalita sla dolu, jo? No, to se v dnesni dobe da asi cekat  :-[ Kazdopadne taky jsem cekal ze to bude vice zazloutle, fakt jsem se s tim kdysi nejak nemazlil a Lego bylo ve stavebni permanenci nekolik let  :D  Nikdy zadnym zpusobem necisteno, nic, pak jen nahazeno do krabic a ulozeno na 20 let k ledu...
Mam tu i ten prvni Lego Technic traktor (neni puvodne muj, koupeno nekde na inzerat, takze kdovi jak skladovano) a u nej mi ty kosticky prijdou horsi, takove jakoby krehci, hure drzici...

otaznik

Citace od: M@C kdy 22.02.2019, 13:33:09
Vcerejsi prace...
Flotila tech policejnich aut je od velke policejni stanice, ta me teprve ceka  8)
Jen namátkou jsem to prolítnul a chce to lépe sledovat návody - set 6672, jiná kola, plate navíc na přední kapotě ...

hobby

Vidím, že tam máš i rychlovlak 7745, 12 V s příslušenstvím, což je dnes vzácnost. Ten je z r. 1985. Vida, jak se vyplatí počkat na příhodnější dobu. :)

M@C

#10
otaznik: Dekuji za upozorneni, bude tam toho mozna jeste vice, delam to spis tak ve spechu, budu to muset jeste zrevidovat...
hobby: Jojo, v 85 mi byly 2 roky, asi jsem to zdedil po bratrankovi nebo mi to nasi sehnali potom nekde pozdeji, to uz nevim. Jezdili jsme dost do Nemecka (zapadniho  :D ), tak prilezitosti byly. Kazdopadne uz se tesim, az to vse nejak zprovoznim...  8) Zena ma z detstvi taky nejaky Lego vlacek, ale bezmotorovy...

milanv

Nádhera, hned bych si přišel hrát...
Ale řekni mi, když jsou tohle podle tebe ohrané kostky, jak dlouho jsi "fotošopoval" tu fotku prvního policejního auta (houkacího)? :) Vždyť ty kostky na něm, a hlavně sklo, je bez jediného škrábanečku a na BL by se z fleku dalo prodávat jako "Nové"!
Pán na Žlutém hradě

M@C

 ;D
To zase nee... Je to foceno mobilem za horsiho svetla, takze neco zaniklo. Ale je fakt, ze na skle jsou jen takove mikroskrabance a kostky jsou jinak docela zachovale :) Ja nebyl nikdy nicitel a hral jsem si s vecma pekne a vazil jsem si jich.
Na pude mam jeste par krabic Matchboxu a Siku, neotriskane, kazdy kus zabaleny extra v kapesniku  :D To bude druha faze, az dodelam Lego, zrevidovat anglicaky...

otaznik

Citace od: milanv kdy 22.02.2019, 20:33:13
a hlavně sklo, je bez jediného škrábanečku a na BL by se z fleku dalo prodávat jako "Nové"!
Tak takové prodejce mám nejraději.  :)

M@C

Jeste bych si dovolil svesticku ze sve zahradky, tady jedna vilka, jeste nekompletni, nenasel jsem zbytek dilku na strechu, auto a na doplnky kolem bazenu, nekde ale urcite jsou, jen se k nim dohrabat  :D

M@C

A nejen vykopavkama z pudy je ziv clovek, tak si dovolim jeste pridat Lego Technic 42063 BMW R 1200 GS Adventure. Nejsem fanda motorek, ale toto bylo pred rokem v akci v Tesco za 700 Kc, to neslo nekoupit, navic model fakt pekny  8)

M@C

Zde jedna dobovka, stavba do nejake souteze, myslim ze z Abicka... Si pamatuju ze jsem mel jeste malo kostek tak zadni nohy mostu byly udelane jen tak, aby byly a most stal rovne, a tatka to fotil at nejsou videt  :D Ale kupodivu jsme neco vyhrali, myslim ze predplatne a fotku v Abicku otiskli  :D

M@C

Tak vcerejsi prace + hlasim ze safari offroad opraven  :D
A zacal jsem delat na policejni stanici 6398.

klubo

Citace od: M@C kdy 25.02.2019, 11:15:37
Zde jedna dobovka, stavba do nejake souteze, myslim ze z Abicka... Si pamatuju ze jsem mel jeste malo kostek tak zadni nohy mostu byly udelane jen tak, aby byly a most stal rovne, a tatka to fotil at nejsou videt  :D Ale kupodivu jsme neco vyhrali, myslim ze predplatne a fotku v Abicku otiskli  :D

no v tý době měl málokdo víc kostek takže asi byli rádi za jakýkoliv příspěvek  :)

tomaslambo

Citace od: M@C kdy 25.02.2019, 11:15:37
Zde jedna dobovka, stavba do nejake souteze, myslim ze z Abicka... Si pamatuju ze jsem mel jeste malo kostek tak zadni nohy mostu byly udelane jen tak, aby byly a most stal rovne, a tatka to fotil at nejsou videt  :D Ale kupodivu jsme neco vyhrali, myslim ze predplatne a fotku v Abicku otiskli  :D

Tu soutěž si pamatuji, ale mám takový pocit, že ji vyhlásila ČT v pořadu Oáza.
Taky jsem tam chtěl něco poslat, most jsem postavil, vyfotil, ale než jsme stihli dofotit film a vyvolat fotky tak soutěž už byla dávno ukončená.  :'(

M@C

Ze by? Ja uz si nejsem prave jisty, odebiral jsem Abicko a ucastnil jsem se tam soutezi, tak jsem myslel ze to bylo taky tam. No mam v planu projit starsi rocniky Abicek a pohledat, zda to tam nenajdu  :D

Jinak vcera jsem male koupil 2 krabice Hubelina k Duplu a mam o zabavu postarano, je to bozi  ;D

M@C

Dnes se darilo tak jsem doklepnul mou oblibenou policejni stanici. Jeste chybi radar na strese, nestihl jsem ho v te zbyvajici kupe kostek najit... A nahore v podkrovi jsou teda 2 postele misto origo jedne, ale to neresim  :D

M@C

Vcera nebylo moc casu, tak aspon par drobnosti...

M@C

#23
Kdo si hraje, nezlobi  8)
Tak jsem dal u rodicu dohromady bratrancuv vlacek 7745, vagonek 4547 a v pozadi se buduje nadrazi 4554.
Vse je funkcni, ale bohuzel na kolech lokomotivy uz jsou zpuchrele gumicky, takze grip neni idealni... Asi blba otazka, ale daji se koupit nekde nahradni?  :D
A z toho 2 patroveho club vagonu nemuzu, fakt skvely  ;D

EDIT: Tak jsem nasel ze se ty gumicky na kola prodavaji (trainrim) - https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=trainrim&idColor=9#T=S&C=9&O={%22color%22:9,%22iconly%22:0} , ale resit poslani odnekud mimo CR se mi u takove blbosti moc nechce, takze spis kdyby mel nekdo na prodej nebo o necem vedel...

milanv

Nejenže jsou to krásné sety, dvoupatrák jsem vždycky chtěl a mohl jsem tak maximálně slintat nad katalogem... Ale hlavně opět neuvěřitelná zachovalost všech těch dílů. Když vidím na poslední fotce ta čelní "okna" (slope 3x6x1) tak se mi ani nechce věřit, to je prostě neskutečné: nejen bez škrábanců ale hlavně čiré nezakalené a nezažloutlé! Já je mám z podobné doby a jsou úplně mléčné, v zásadě nepoužitelné.
Pán na Žlutém hradě

M@C

Taky me ta zachovalost prekvapuje, asi jsme si s tim hravali pekne a opatrne  :D Ale ze to za ty roky nezazloutlo, to je fakt super.
Dnes jsem vyhrabal stary vlacek od zeny, ten je v trosku horsim stavu, holky asi pri hrani nebyly tak nezne  :D Ale ma k nemu aspon krabici a navod.
A jeste tam mela krabici nejakeho Basicu, to se ted odmocuje v umyvadle, nechapu co s tim jako mala delala, asi pri skladani jedla cokoladu nebo se hrabala v hline  :D :D A zazloutle je to taky vic...

pryb

Hezký vláčky.

Citace od: M@C kdy 21.03.2019, 10:59:25
A jeste tam mela krabici nejakeho Basicu, to se ted odmocuje v umyvadle

Na to bych se vykašlal, to je podle mě k ničemu. Zavázal bych to do cejchy a dal do pračky.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

juraj

Citace od: milanv kdy 20.03.2019, 13:49:52
Nejenže jsou to krásné sety, dvoupatrák jsem vždycky chtěl a mohl jsem tak maximálně slintat nad katalogem... Ale hlavně opět neuvěřitelná zachovalost všech těch dílů. Když vidím na poslední fotce ta čelní "okna" (slope 3x6x1) tak se mi ani nechce věřit, to je prostě neskutečné: nejen bez škrábanců ale hlavně čiré nezakalené a nezažloutlé! Já je mám z podobné doby a jsou úplně mléčné, v zásadě nepoužitelné.

Teraz pridu poskrabane rovno z MISBu :). Tiez mam take sklo, nastastie je tr.-yellow.

M@C

pryb: Asi mas pravdu, priste... Ale kartackem jsem omyl ty nejvetsi dilky a pomohlo to...
Jinak vcerejsek byl docela uspesny, Custom Van postaven. Chybi mi tam par detailu, pridavna svetla na strese, antena atd., musim je jeste najit v kupe kostek  :D

M@C

A trosku jine tema. Vcera jsem si poskladal vesmirnou policii 6895... Obe napravy jsou "rizene", nataceci, pomoci preklopne konstrukce s napisem Police, na fotce je zrovna naklopena dozadu takze neni moc videt  :D Pekna vychytavka.