Moja LEGO zbierka

Založil Danniell, 18.01.2018, 19:54:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Danniell

Ahojte, som tu novy a mam peknu zbierku z 90tych rokov :-)

Rakeťák

Zlatá devadesátá!  ;D Hezká sbírka.  :)

Danniell

Mam toho viac, len neviem ako pridat dalsie foto :-D

Danniell

:-) Ked bude cas, nafotim aj dalsie :-)

Ako citam, LEGO s krabicou a navodom je vzacne, krabice sa zachovali len vdaka tomu, ze sa splostili  a ulozili do velkej skatule pod Lego :-)

klubo

to je krása, 3 sety co tu máš sem taky dostal jako dítě, to jsou vzpomínky...když já si vzpomenu jak sem měsíc před každejma vánocema chodil za rodičema s katalogem....akorát škoda, že jsem nikdy nedostal nic většího než 6354, strašně jsem toužil třeba po hradu ale nebyly peníze, no tak si to aspoň vynaharazuju teď v dospělosti  ;)

Danniell

Lego 6507 - najstarsie Lego /druha foto/ bolo este zakupene v Tuzexe za Bony. Sranda je, ze na niektorych krabiciach je este aj cena, napr smetiarske auto cislo 6668 stalo 380 KČS :-D . Mal som aj starych Lego panačikov s dlhymi rukami - "Lego rodina" nezachovalo sa to a aj vesmirna stanica, ktoru som tu niekde videl na foto, ostali len nejake kocky. Niekde mam aj poskladane LEGO mesto na fotkach s cestami Lego.... , vlastne domceky pomocou serii LEGO BASIC, neskor LEGO SYSTEM.
V meste sme mali uz v 90tych rokoch specializovany Lego obchodik - dodnes existuje, Lego v tom case tam bolo najlacnejsie oproti vtedajsiemu K-martu, vraj im LEGO dovazali priamo z Danska.  Obchodik existuje dodnes a dnes tam ponukaju aj Lego dieliky, co kedysi bolo nemyslitelne :-D a ked sa objavilo v plastikovych sackoch LEGO SERVICE, bolo to fantasticke a cakalo sa na to mesiac v tej predajni a bolo to na objednavku :-) ...

klubo

a co je to za prodejnu?

Danniell

predajna je aj na webe - eshop, len neviem, ci mozem pisat do fora, bude to reklama....

otaznik

Pro začátek to není špatné. Krabice vypadají, že mají něco za sebou, ale důležité je, že jsou. Teď vyměnit poničené a zažloutlé kostky, poohlédnout se po dalších setech...
Ať se ti sbírka pěkně rozrůstá.

klubo

když už jsme u toho měnění zažloutnutých dílků, je ze sběratelského hlediska "vhodné" dílky nahradit úplně novými z aktuální produkce?

Danniell

Ano, su niektore kocky zazltnute, najma cisterna Octan a niektore kusky na Pizzerii. Krabice su na tom ako su, boli splostene, hralo sa s nimi, sluzili ako kadeco ako prekazky pre auticka, podlazka pre Lego mesto....casom pridam dobove foto :-) - fragmenty, a pod. :-D boli aj ako dekoracia prilepene na stene....splnilo to ucel, bola to hracka, dnes uz to hracka nie je, ale vzacny kusok :-D....Lego, co nie je na hranie... :-D , ...ma to predsa len 20 rokov... skladujem Lego poskladane v prepravkach - kartonovych skatuliach v izbe na tmavom mieste, momentalne ani vystavene to nie je....len asi 2-3, aj ked som cital, ze tym dieliky trpia, ale zase to ma prinasat radost, na co je zbierka, ak je vsetko krasne rozobrate a poskladane podla farby velkosti v nejakych suflickoch...skoda, ze vlastne vytvory zadokumentovane nemam.... nebolo vsetko dostupne v 90tych rokoch v predajniach podla katalogov (niekedy bol clovek/dieta rad, ak mal vobec katalog), tak podla katalogu inspiracia a pomocou Lego Basic, System poskladana posta, garaze pre hasicske, policajne auta a pod.... :-) dnes je na to software...som si ho stiahol, je to nuda, klasicke skladanie na zivo je lepsie.

Prekvapeny som, ze napriklad Lego Technic ponorka funguje, hadicky, pneu system vsetko OK.... mam toho viac, Lego technic helikopteru z 1990 aj s motorcekom technic, V tej serii motorcek a prislisenstvo sa mi rozpadli kabliky, gumicky nieco sa podarilo zachranit prejdenim po materialy glycerinom, casom nafotim a pridam

Cital som tip na cistenie tu na webe, pustim sa do toho casom, viac ma trapia okienka na policajnom kamione - su tam 4 okienka modre sklicka na pevno a na rohoch su vsetky prasknute....a neviem ich zohnat...ak by niekto mal tip na tieto 4 dieliky. Oficialny Lego servis ma odporucil na sukromne zbierky a zberatelov, lebo to uz nemaju....a jednym dychom ma upozornovali na kopu falosneho Lega po svete... :-)

Este som nasiel maly poklad, cesky casopis ABCcko, po Vasom Abíčko - a z neho vystrizky fotky z casopisu z navstevy tovarne LEGO v Dansku :-)ň

Klubo: Myslim si, ze ak sa aj uplne nepodari zazltnute kocky vycistit maly by mozno ostat, pokial niesu fakt velmi silne znecistene :-) preto tak to bolo ako original a na vsetkom sa cas podpise.... a kocky kde su nalepky a drzia a kocky su zazltnute by som asi urcite nic nerobil....   

otaznik

Citace od: klubo kdy 19.01.2018, 12:52:53
když už jsme u toho měnění zažloutnutých dílků, je ze sběratelského hlediska "vhodné" dílky nahradit úplně novými z aktuální produkce?
Já osobně to nedělám, ale sehnat díly z dané doby je čím dál obtížnější.

otaznik

Citace od: Danniell kdy 19.01.2018, 14:14:56
Cital som tip na cistenie tu na webe, pustim sa do toho casom, viac ma trapia okienka na policajnom kamione - su tam 4 okienka modre sklicka na pevno a na rohoch su vsetky prasknute....a neviem ich zohnat...ak by niekto mal tip na tieto 4 dieliky. Oficialny Lego servis ma odporucil na sukromne zbierky a zberatelov, lebo to uz nemaju....a jednym dychom ma upozornovali na kopu falosneho Lega po svete... :-)

Tak to jsi odvážný, já bych se na díly, které už 20 let nevyrábějí, neptal.
Vše najdeš na bricklink.com. Konkrétna ta okna zde.

Danniell

Ano, ale to som nevedel, ze uz nie su a nevyrabaju ich, dik za web link.

Drobuliatko

Kraaaasa Danniell! :) A ktory obchodik mas na mysli? Ten v Petrzalke? ;)

Villa Legina

Citace od: klubo kdy 19.01.2018, 12:52:53
když už jsme u toho měnění zažloutnutých dílků, je ze sběratelského hlediska "vhodné" dílky nahradit úplně novými z aktuální produkce?

Určite nie!

Villa Legina

Citace od: Danniell kdy 18.01.2018, 20:39:01
Mal som aj starych Lego panačikov s dlhymi rukami - "Lego rodina" nezachovalo sa to...

Lego 200. Dnes sa dá v pohode zohnať aj nový neotvorený.

Danniell

Take spomienkove foto, fragmenty... :-)

klubo

tak z toho bych se jako dítě v té době posr*l  :)

Danniell

V tych casoch bol taky nabytok volal sa univerzal  - Rousinov - a postele maly taky velky suflik - ulozny priestor a Lego bolo na doske polozene do suflika, podperami boli klasicke drevene kocky take decke, sa z nich skaldali obrazky - /nezajem - Lego malo prednost vtedy :-) /, aby sa to dalo cele vybrat v, prakticke bolo, ze sa to zavrelo - zasunulo pod postel a nezavadzalo, skoda, ze niesu dalsie fotky, ked to toho bolo viac, hustejsia zastavba, viac detailov....problem bol prach...mala kefka od vysavaca bola perfektna, ale pravidelne vrecko z vysavaca slo na pitvu :-), ked daco zhltlo...  cele to malo 75x125 cm ak tak dobre pozeram na fotku, klasicka doska cesta ma myslim 25x25 cm....
Ked prisla navsteva, sa cudovali, ze ci ako deti nemame doma hracky....lebo nikde nic nebolo na polickach /ine hracky v tej dobe nemali u mna sancu, nic ine som nechcel, ziadne anglicaky a "hluposti" / , az kym sa nevysunul suflik spod postele,... doslova sa spalo na Legu :-D

Mozno niekoho inspirujem uloznym priestorom.... :-)

Danniell

:-)

Danniell

 ;)

Danniell

Kabel od zdroja po motorcek na helikoptere Technic uz nie je original, podarilo sa mi to skalpelom, pinzetou a ihlou otvorit tu kocku, kde su kontakty a vybrat kovove casti a pricinovat novy kablik a poskaldat to spat, stopy na kocke su minimalne :-), .....kablik zo starej nabijacky od Sony Ericson mobilu..... :-D, chirurgicke nastroje a najma zubarske su na niektore veci velmi uzitocne... :-), tazko zohnat , ale da sa....

Posledne natahovacie auticko na gumicku uz nema originalnu gumku, podarilo sa mi zohant rovnako hrubu ale len v ciernej a myslim, ze to vyzera lepsie ako s bielou :-D, ale povodnu gumicku mam, keby sa objavila v galanterii....aby som mal zachovanu hrubku...

Danniell

Citace od: Drobuliatko kdy 19.01.2018, 17:35:11
Kraaaasa Danniell! :) A ktory obchodik mas na mysli? Ten v Petrzalke? ;)

Nie, na východnom Slovensku.

klubo

tak z posledních fotek se mi z mého dětství dochovaly zametač 6649 a bagřík 6512, ten byl dokonce mým prvním legem, které jsem si koupil za "svoje" peníze a tuším že tenkrát stál 89 kč...

Danniell