(vlastní) Přípojný vůz 010

Založil pryb, 08.05.2011, 21:02:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

pryb

Po delší době jsem se dal do stavění a postavil přípojný vůz 010. Vytvořil jsem 3 varianty. Zatím jsem se nerozhodl, které dám přednost, takže uvítám cizí názor.
Vagón je určen k lokomotivě 714.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

germik

#1
Těžko říct, nejvíc se mi líbí ten druhý, u něj by to ale chtělo dělené přední/zadní sklo... jen škoda že se nevyrábí :( Ale někdo to tu myslím už jednou nějak vyřešil... ???

Edit: tak zpět, vyrábí se... http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=29183.30
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

pryb

Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

kryst.off

Mě se nejvíc líbí první verze  ;) jen by světla asi měly být jedno bílý a jedno červený (koncový).
kryst.off

Anatyt

Jednoznačne posledná verzia! Tá jediná proporčne zodpovedá originálu. Šírka má byť vačšia, ako výška a delné sklo. Čelné sklá taktiež proporčne najlepšie vystihuje posledná varianta.
Len zmeň biele svetlá za červené.

Kiko97

Mne sa páči 2 verzia, ale súhlasím s Anatytom. Zas pri tretej verzii tie bočné okná nie sú také dobré.  :)

Colonel32

verze 2. Jen to okno vedle dveří mírně předělat, ať sklo nejde přímo do střechy a okrového pruhu, chce to červenou plate na každé straně.

Kubajs

Kubajs :)

Berndthardt

určitě verze č.2, ale s dělenými okny jak má 3  ;)

pryb

Citace od: Berndthardt kdy 18.05.2011, 12:01:55
určitě verze č.2, ale s dělenými okny jak má 3  ;)
No jo, jenže taková okna se nedělají :)

Vyhrála verze 2 s Colonelovou úpravou. Co se světel týče, červená mi přijdou oproti reálu příliš výrazná, takže jsem je nechal, jak byla.
Teď už jen sehnat díly, několikrát zopakovat a hurá na trať...
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

AdamKo

Citace od: pryb kdy 23.05.2011, 23:20:01Vyhrála verze 2 s Colonelovou úpravou. Co se světel týče, červená mi přijdou oproti reálu příliš výrazná, takže jsem je nechal, jak byla.
Teď už jen sehnat díly, několikrát zopakovat a hurá na trať...
Už se těším na soupravu s Lachtanem.

Citace od: pryb kdy 08.05.2011, 21:12:43
Citace od: germik kdy 08.05.2011, 21:07:05Edit: tak zpět, vyrábí se... http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=29183.30
To je samolepka.
A touto cestou, jak jsem pochopil, asi jít nechceš (?) :)

pryb

Pochopil  :)

Na úplnou soupravu si ještě počkáme - lokomotiva je v KŽ, vagóny čekaj hlavně na dokup oken a na střechy z LugBulku.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

grohl

Výborně zpracované. Okamžitě je poznat, o co se jedná.

Anatyt

Ako hračka pekné, ale proporčne to nesedí. Zpredu tie proporcie nie sú správne. Najbližšie k realite mala varianta C.

Kiko97

Súhlasím s Anatyt, ale zatiaľ je to najkrajšia verzia.  ;)

pryb

Díky za komentáře.

Anatyt: Ano, třetí varianta sedí proporčně mnohem líp. Nicméně toho si všimne málokdo, zatímco nevlaková okna považuje za divná skoro každý. Hranatá okna jsou prostě pro většinu lidí divná.
Trochu mi to připomíná diplomku - oponent mi napsal, že je sice hezké, že jsem se snažil o matematicky co nejpřesnější výsledek, ale to nikoho nezajímá  ;D Vizuální dojem může být důležitější.

Možností by samozřejmě bylo rozšíření vagónu, tím by to vypadalo lépe i vůči kolejím. Nicméně zatím se držím šířky 6 studů.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

pryb

Výstava v KŽ skončila, většina exponátů se k velké radosti potomstva vrátila domů. Zde jsou slíbené fotky soupravy.
Druhá lokomotiva je narychlo secvakaná obrana proti neustálemu "půjdeme na výstavu a přineseme si mašinku LEGO" (moc to nezabralo), barevná dotvorba je výsledek řádění velkáče.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

hobby

Vidím dobře na fotkách, že ty vozy jsou dvouosé? Což je v pořádku, akorát, že´není´ motorový vůz. Asi v zatáčkách je už větší tření, než je běžné.
Tohle prosté, malé kolejiště(ťátko) má také něco do sebe a hlavně,  naplňuje prapůvodní smysl - hru, což ty děti dobře demonstrují  :)

peki

Kromě toho, má pryb vyřešený i pohon/napájení vlaků  ;D   

pryb

Citace od: hobby kdy 09.01.2012, 08:52:08
Vidím dobře na fotkách, že ty vozy jsou dvouosé? Což je v pořádku, akorát, že´není´ motorový vůz. Asi v zatáčkách je už větší tření, než je běžné.
Tohle prosté, malé kolejiště(ťátko) má také něco do sebe a hlavně,  naplňuje prapůvodní smysl - hru, což ty děti dobře demonstrují  :)

hobby, vidíš dobře, vozy jsou dvouosé. Výsledkem vymýšlení motorového vozu je nakonec ta sedmsetčtrnáctka. :)
Tření v zatáčkách není problém - nápravy jsou otočné, uchycené na technic axle a vzájemně propojené. Funguje to lépe, než jsem vůbec doufal.

peki, máš pravdu, ale ta spotřeba...  ;D Mašinky si na motor pouštim jenom výjimečně, většinou chlapci trvaj na ručním pohonu.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál