Nový vagón 10170

Založil Jindroush, 03.05.2005, 00:33:53

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Na Legofan.org se objevily obrázky nového exclusive - kontejnerového vagónu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Me osobne se teda moc nelibi... hlavne, jak bylo zmineno, kontejnery nebudou mit na krajich dvere, ale budou odlamovaci...

ja osobne si radsi poridim jeste par 4549 tek, nez tohlencto... docela me s tim novym vagonem zklamali, cekal jsem neco zazivnejsiho, treba nejakej Reefer, nebo Amtrakovy vagony, co by zbarvenim pasovaly k metrolineru...

otaznik

Není to vyloženě špatný, ale že bych si z toho sednul na zadek?

Stejně si to koupím  ;D

Maci

Mě se líbí všechny vagóny co mají klouby. ( Vždycky si vzpomenu na tu super dlouhou mašinu černokněžníka Zababy z Pohádek o mašinkách jak vypadla v první zatáčce... ;D)

otaznik

Citace od: Maci kdy 03.05.2005, 09:20:54
Mě se líbí všechny vagóny co mají klouby. ( Vždycky si vzpomenu na tu super dlouhou mašinu černokněžníka Zababy z Pohádek o mašinkách jak vypadla v první zatáčce... ;D)

Jo, jo, český pohádky jsou stejně nejlepší, většinou vítězí chytrost a ne hrubá síla.  ;)

Colonel32

jinak, kdyz uz jsme u te rychlosti...

vite ktera lokomotiva je na okruhu rychlejsi? Jestli 4551 nebo zluta z 4564?

Mates

Citace od: Colonel32 kdy 03.05.2005, 12:18:02
jinak, kdyz uz jsme u te rychlosti...

vite ktera lokomotiva je na okruhu rychlejsi? Jestli 4551 nebo zluta z 4564?

Já bych si tipnul, že rychlejší bude 4551, už jenom proto, že nemá za sebou žádné vagónky....  ;D >:D :D ;)

Micho

Citace od: Jindroush kdy 03.05.2005, 00:33:53
Na Legofan.org se objevily obrázky nového exclusive - kontejnerového vagónu.

Mne sa celkom pozdáva, hlavne decká si s ním určite vyhrajú. Ten klbový spoj aj celková dľžka je super. Bude sa tam dať nakladať toho hodne.

Colonel32

obe jsou bez vagonu... ale presto ze krok je delsi a tezsi, tak ma mnohem lepsi podvozek, proste minimalni treni... takze v zatackach jasne vede, a 4564 dozene

muzzo

Taky bych rek, ze je hezka. Uz urcite Lego udelalo i horsi vagon. :)

Mates

I já si myslím, že zase není tak špatný, i když pár těch starších 4549 by se mi taky hodilo, ale komu ne, žeeee?  ;D

Citace od: Colonel32 kdy 03.05.2005, 17:19:30
obe jsou bez vagonu... ale presto ze krok je delsi a tezsi, tak ma mnohem lepsi podvozek, proste minimalni treni... takze v zatackach jasne vede, a 4564 dozene
Takže jsem si tipnul dobře krokodýlka, no vidíš  ;) :D

chadzi

ten vagon vypada solidne, 4549 je lepsi uz kvuli jerabu, atd..
Ten novej ma ale hezky barvy a s BNSF to bude fakt pekny, urcite jich par vyladim (ale nejdriv bude potreba ta masina  :-\ )
kazdopadne mohl byt levnejsi, ale vypada to na dost dilku tak asi proto...

Mates

našel jsem předchůdce nového modelu 10170  ;D


[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Mates

a ještě jeden pohled...

Micho

Podarilo sa mi dnes z Mníchová získať nový vagónik 10170 a neodolal som a po dlhom čase som si aj ja zastaval. Celkom sa hodí k tej novej SantaFe lokomotíve. Veď posúďte samy.

Nafotil som aj postup stavby, kerď bude záujem, hodím tu nejaké zábery (ale najskôr až v sobotu).

Micho

V princípe tu popíšem zjednodušený návod na stavbu.

Stavebnica sa skladá z 366 dielikov uložených v 5 sáčkoch. Na peerone už sú nahodené - tu. Krabica je klasickej veľkosti ako u ostatných vagónikoch, návod bol prekvapivo trochu v menšom formáte. Cena je klasicke pre vlakové veci nie malá (40eur), za to dostanete celkom bohatý sortiment dielikov z toho mnoho špeciálnych.

Niektoré obrázky som trochu zosvetlil aby lepšie bolo vidno štruktúru čiernych kociek. Vagónik sa skladá z 2 identických častí, naopak vytočených. Návod teda popisuje stavbu len 1x a dajú sa stavať naraz obidve časti.

Prvé kroky.

Micho

Časti, pod ktoré prídu podvozky si zaslúžia najviac pozornosti.

Micho

Krajné podvozky sú prevedené klasicky, najzaujímavejší je samozrejme stredný.

Micho

Nasadiť stredný podvozok na dva vozňové diely už nie je problém (stredné diely sú na podvozok položené voľne, môžu vyskočiť). Kontajnery zložiť už je jednoduché, škoda, že nemajú otváracie dvierka, len ako napísal Colonel - vylamovací systém.

Záverečný výsledok je úctyhodne dlhý, presne vojde na 4 priame koľajničky, teda ledva vojde do depa.

Nevyskúšal som ešte jazdne vlastnosti, snáď dnes alebo zajtra. Stavebnica sa mi nakoniec celkom zapáčila. Dajú sa do vagónika vkladať a vyberať kontajnery a určite decká prídu aj na iné veci, čo sa im určite bude rátať. Tá žltá farba mi nakoniec celkom sedí, aj keď určite vzniknú aj iné farebné verzie. K novej SantaFe proste sekne. Ja som zobral síce 2 stavebnice, ale jedna je pre brata - už je v Poprade. Takže momentálne neviem vyskúšať súpravu z 2 vozňami.

KLF

Este posledny vlak... ;) Inspirovany trocha 10170. Ale zapadol by. ;)
Terminated.