soutěž o nejlepší modulární dům 2016 (III ročník)

Založil peki, 17.12.2015, 09:39:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vyber  2 MD které tě nejvíce zaujaly

1) Ázijská reštaurácia.
32 (50%)
2) Policajná stanica.
8 (12.5%)
3) "Cukrárnu pana Svobody".
25 (39.1%)
4)  Mirkův dům s jeho úžasným kolejištěm na půdě
9 (14.1%)
5) Nárožní dům kopírující předlohu z přelomu 18. a 19. století
20 (31.3%)
6) samostatně stojící vilu Purple Hous
7 (10.9%)
7) dům U sochaře
4 (6.3%)
8 ) olivový dům.
0 (0%)
9)  rohový dvojdům.
3 (4.7%)

Celkem hlasů: 64

Hlasování ukončeno: 28.11.2016, 13:06:59

peki

Po loňském a předloňském úspěchu III kolo

Podmínky stejné (jako loni):
- prezentace na kostkách
- bude nainstalován (všechny přihlášené MD) na libovolné výstavě kostek(která dostane podporu Lega) po celou dobu výstavy
- jde o novou na kostkách nepublikovanou stavbu
- rozměry pohledová strana baseplate 32 studů nebo 16 studů, je potřeba udělat i chodník(šířka) jako u modulárů.
- domek může být rohový nebo řadový
1 fotka na kostky (ideálně vložit fotku přes odkaz adresy obrázku), pokud máte odkaz na ostatní fotky výhodou
- neřeší/nehodnotí se interiéry)

Novinkou
může jít o samostatně stojící vilu = (nemá a nebude mít žádného souseda)
ale v měřítku MD = hodí se velikostí do města MD

Ukončení soutěže instalace (neni nutná osobní účast, stačí MOC  ;D ) zatím je poslední akcí LP nebo Kostkoland Praha


Vyhodnocení: hlasování anketou členů kostek .

Seznam soutěžících MD:
===============
1) Ázijská reštaurácia.


2) Policajná stanica.


3) "Cukrárnu pana Svobody".


4)  Mirkův dům s jeho úžasným kolejištěm na půdě


5) Nárožní dům kopírující předlohu z přelomu 18. a 19. století


6) samostatně stojící vilu Purple Hous


7) dům U sochaře


8 ) olivový dům.


9)  rohový dvojdům.





seznam cen

1) 10251 Brick Bank (nový MD)

2-3) přidám (podle podpory co dorazí)

peki

Budou nějaké nové soutěžní MD nebo tu chcípl pes  >:D

skmaand

Zatiaľ iba pracovné foto nedokončenej stavby ázijskej reštaurácie. Chce to ešte nejaké diely z BL. Náš pes žije  8) .

yoshimaka

Citace od: peki kdy 04.03.2016, 16:47:25
Budou nějaké nové soutěžní MD nebo tu chcípl pes  >:D
budou...budou, pracujeme na tom
Lust och fägring stor

skmaand

Ázijská reštaurácia.
Pre Chez Albert vyrástla v meste nová konkurencia. Reštaurácia Červený drak pána Wua. Bude možné ju vidieť na Kostkolande v Prahe.

skmaand

Policajná stanica.
Policajná stanica obsahuje ohlasovňu, celu predbežného zadržania a dve garáže. Na poschodí sa nachádzajú tri služobné byty. Naživo si ju budete môcť obzrieť Na Kostkolande v Prahe.

Mamut

#6
Moduláry su fajn, klasicky vysoká úroveň, ale tá kačica ma  dostala. Skvelé detaily v danej mierke.
TECHNIC občas CREATOR

peki


Foton

Kdy je deadline, v úvodu to není? Jenom dva kousky, to bych měl i šanci :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Kuba

Citace od: Foton kdy 16.05.2016, 09:13:53
Kdy je deadline, v úvodu to není? Jenom dva kousky, to bych měl i šanci :-)

jsi to myslel ze srandy, že?  ;)
protože to zní, jako záměr postavit něco na rychlo jen proto, že je málo účastníku...  >:D


Když není moc účastníku, není lepši soutěž omezenou jen na moduláry nedělat a udělat soutěž jinou které by se mohly zúčastnit jak tyto moduláry, tak i jiné MOC z Lipna a z Prahy.  ;)

Izabella08

Já si myslím, že by měl skmmand cenu dostat.
Není jeho chyba, že se další soutěžící nepřihlásili. On svoji stavbu postavil a odprezentoval...tedy podmínky soutěže splnil.

skmaand

Aj ja som sklamaný zo slabej až nijakej účasti. Po minulé roky bola konkurencia na veľmi vysokej úrovni. Myslím, že je možnosť zúčastniť sa Kostkolandu v Prahe po prestavbe. Yoshimaka ma čosi rozostavané, možno sa ešte niekto pridá. A Izabele ďakujem za podporu.

peki

Na podzim,začátkem října bude obměna koskolandu Praha. To je poleni možnost. Soutěž ve které soutěží ( bohužel ) jeden soutěžící by byla pro nezájem zrušena. Věřím že k tomu nedojde  ;)

šipka

#13
Přidávám svojí "Cukrárnu pana Svobody". 

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=49952.0

Izabella08

Šipko, jednoduché, nepřeplácané, a díky tomu více doopravdické! :)

matka

Využiji soutěže k prezentování jednoho domku, který by podle mého neměl dále chybět v kolejišti na výstavách.
Tenhle modulár nemá žádné ambice vyhrát, jeho účel je úplně jiný. Je to mé poděkování Mirkovi  (předlohou moduláru je Mirkův dům s jeho úžasným kolejištěm na půdě) za to, že každé vánoce dělal svými vláčky radost všem dětem z Berouna a okolí - včetně těch mých.
Paní na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: matka kdy 30.08.2016, 10:45:13
Využiji soutěže k prezentování jednoho domku, který by podle mého neměl dále chybět v kolejišti na výstavách.
Tenhle modulár nemá žádné ambice vyhrát, jeho účel je úplně jiný. Je to mé poděkování Mirkovi  (předlohou moduláru je Mirkův dům s jeho úžasným kolejištěm na půdě) za to, že každé vánoce dělal svými vláčky radost všem dětem z Berouna a okolí - včetně těch mých.

Napřed jsem si prohlédl obrázky, než jsem přečetl text, a hned jsem mirka poznal. Parádní práce

matka

Citace od: Hardegon kdy 30.08.2016, 14:56:41
Citace od: matka kdy 30.08.2016, 10:45:13
Využiji soutěže k prezentování jednoho domku, který by podle mého neměl dále chybět v kolejišti na výstavách.
Tenhle modulár nemá žádné ambice vyhrát, jeho účel je úplně jiný. Je to mé poděkování Mirkovi  (předlohou moduláru je Mirkův dům s jeho úžasným kolejištěm na půdě) za to, že každé vánoce dělal svými vláčky radost všem dětem z Berouna a okolí - včetně těch mých.

Napřed jsem si prohlédl obrázky, než jsem přečetl text, a hned jsem mirka poznal. Parádní práce

Díky, těší mě, že je k poznání.
Paní na Žlutém hradě

klubo

já bych se rád zúčastnil, právě stavím modulár 32x32, do toho října bych to stihnul, ale problém pro mě je dovézt ho do prahy, kdyby to stačilo poslat poštou a pak by mi to někdo poslal zpět....

Ivansliz

#19
Nárožní dům kopírující předlohu z přelomu 18. a 19. století

Další FOTKY: http://legomodely.blog.cz/1609/modularni-dum-8-narozni-dum-kopirujici-predlohu-z-prelomu-18-a-19-stoleti
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

peki

#20
Citace od: Ivansliz kdy 02.09.2016, 19:18:49

Organizátoři: Jde jeden z nich do soutěže přihlásit?   ;D >:D

Co je na těchto pravidlech nejasného?

Požadavek na násobek 16 je z důvodu kompatibility s Lego silnicí. Kdy jsou tyto MD volně kombinovány s dalšími MOC MD či v případě nouze s továrními MD (např. na kolejišti).

Je to prezentované někde na kostkách?
Byl letos na nějaké hlášené akci kostek?
Co je/není modulár jsme tu diskutovali loni. Letos to může být i samostatná vilka.

Igorus

Citace od: matka kdy 30.08.2016, 10:45:13
Využiji soutěže k prezentování jednoho domku, který by podle mého neměl dále chybět v kolejišti na výstavách.
Tenhle modulár nemá žádné ambice vyhrát, jeho účel je úplně jiný. Je to mé poděkování Mirkovi  (předlohou moduláru je Mirkův dům s jeho úžasným kolejištěm na půdě) za to, že každé vánoce dělal svými vláčky radost všem dětem z Berouna a okolí - včetně těch mých.

Rozmáhá se nám taky takový nešvar (naštěstí ne jako v Pelíškách  ;D) a to, že zajímavé stavby nemají svoje téma :) Ale jinak pěkné!  ;)

Izabella08

Citace od: matka kdy 30.08.2016, 10:45:13
Využiji soutěže k prezentování jednoho domku, který by podle mého neměl dále chybět v kolejišti na výstavách.
Tenhle modulár nemá žádné ambice vyhrát, jeho účel je úplně jiný. Je to mé poděkování Mirkovi  (předlohou moduláru je Mirkův dům s jeho úžasným kolejištěm na půdě) za to, že každé vánoce dělal svými vláčky radost všem dětem z Berouna a okolí - včetně těch mých.

Mně se  růžový dům líbí, vyzařuje z něj takové teplo domova, pohoda...navíc holčičky-návštěvnice budou na tento domeček ukazovat jako na první ze všech vystavovaných domů:)

mirek

Dito, nádherná práce. Děkuji i za milý doprovodný text k modulárnímu domu. Děkuji.

Pool

Mám rozpracovaný dům pro tuto soutěž a chtěl bych se zeptat, kdy je poslední termín pro prezentaci?

peki

Citace od: xPool kdy 11.09.2016, 21:01:43
Mám rozpracovaný dům pro tuto soutěž a chtěl bych se zeptat, kdy je poslední termín pro prezentaci?

Koskoland Praha II. Respektive nevím o žádné další akci kostek, která by byla plánovaná do konce roku. Jak bylo psáno výše jde o to aby to bylo reálně postaveno, odprezentováno na kostkách a  vystavenono na nějaká akci kostek v daném roce.

Pool

#26
Chtěl bych přihlásit do soutěže tuto samostatně stojící vilu Purple House.



Odkaz na prezentaci a případnou diskuzi:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50146.msg237299;topicseen#msg237299

yoshimaka

Pokud se ještě vleze dům U sochaře na Kostkoland Praha II, tak bych přihodil želízko do soutěže. Viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50156.msg237428;topicseen#msg237428
Lust och fägring stor

Chairudo

Super zlepšení středu , kdyby byl v mikro, hned ho beru do svého budoucího panelu londýna  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: xPool kdy 17.09.2016, 18:33:00
Chtěl bych přihlásit do soutěže tuto samostatně stojící vilu Purple House.


A co to má být? Nedovedu si představit (byt je to v měřítku MD) kam s tím např. na kolejišti. Což bylo hlavním cílem. Takovou  vilku  jakou kdysi např. prezentovala Hana129 (byla na kolejišti v roztokách)



http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4166823