Začínám prosím o rady. 42037, 42065

Založil Gizmo_CZ, 24.05.2018, 10:33:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Gizmo_CZ

Ahoj všem.

Předně jmenuji se Martin, bydlím v Prostějově a je mi už.. mno hodně... 42let :-)

Lego jako takové miluju od první chvíle, ale nedávné zjištění, že ten "technic" může být i na dl. ovládání mě totálně dostalo... (ano vím že sem asi zaspal :-) ) On za to může můj 7letý syn :-)

Jsem naprostý začátečník v techniku a tak sem koupil první set:

LEGO Technic 42065 RC pásový závoďák

Bohužel jelikož by to bylo mému dítku asi líto, že si tatínek "hraje" a on ne tak sem ten set samozřejmě musel koupit 2x :-) (toho tříletého neřeším ten má lego city setů jako hrom - ale potvůrka pokukuje :-)

Tak že přikládám první co sem složil (bagr složil můj kluk a říká že je to daleko lepší než originál a já mu dávám za pravdu!) a chtěl bych poděkovat uživateli TOMIK za parádní návod na postavení bagru z tohoto setu.
Přidávám foto prvních staveb.



...
Jako další jsem si vzal na mušku set:

Lego Technic 42037 Terénní formule (zakoupený dnes ve výprodeji za 1600kč)

Tento set se mi strašně libí a po tom co jsem viděl o něm na youtube bych ho rád "oživil".

Chtěl bych ho předělat na 4x4.

Zatím mám jen XL motor, IR ovladače, servo a bateribox 2x. 
A teď mé otázky:
1, Nevím zda by byl vhodnější 2x L motor?
2, Co se baterií týče hodlám bateribox předělat na lipol 11V nebo 7,4V - těch 11V ještě zvažuji zda to elektronika vydrží?
3, jaké díly navíc budu potřebovat co v setu chybí? (set ještě nemám v ruce)

Jinak na netu jsme prolez prostudoval  již opravdu hodně návodů rad atd... hledat umím ale rád se přiučím novým věcem.

Předem díky za cenné rady. Martin

papluh

#1
1. L-motor je menší, rýchlejší a slabší ako XL-motor, pokiaľ nehodláš jazdiť terény a podobne tak by mal stačiť.

2. motory zvládnu aj 11V, ale u dlhodobého používanie cez IR receiver by som si nebol istý. Odporúčam stránku http://www.philohome.com/tech.htm na štúdium charakteristík LEGO motorov, battery boxov a pod. Originál LEGO LiPo funguje na 2 článku tj 7,4V.

3. Budeš potrebovať diely na prerobenie prednej nápravy, minimálne diferenciál, nejaký rám, kĺby a osky .. najskôr aj uloženie. Je otázne či je 4x4 na tomto sete veľkým prínosom, to odpruženie nieje moc na jazdu terénom. Na začiatok by som skúsil konverziu len zadného pohonu, dá sa to aj s dielmi v sete, a potom zistil či vôbec modovať tento set alebo sa pozreť po úplne inej koncepcii pre 4x4.

Gizmo_CZ

Díky za odpověď. Dám na rady a tedy ještě seženu 2x L motor a na tu 11V lipol se vykašlu. No s různých setů mám dost dílků (kupovali jsme dětem Lego na kila tak že tam toho bylo dost i s techniku...  Diferenciál navíc mám.

Zkusím tedy nejprve zadokolku a pak se třeba uvidí...

Gizmo_CZ

Tak dneska složená má "první" stavebnice 42037. 

Teď dumat nad tím jak nejelegantněji a s co možná nejmenším vzhledovým zásahem do toho narvat XL motor.


Gizmo_CZ

Tak si hraju...  Mám ale dotaz - jeden CV Joint mě u diferenciálu přeskakuje při zatížení a to dost. Sačí aby jedno kolo najelo na vyšší překážku a druhé začne jen "cukat" - přišel jsem na to že přeskakuje spoj CV Jointu - dělá to pouze a jeden konkrétní - tak že předpoklad že je asi špatný? Nebo to je vlastnost této konstrukce?

Technic BOOM

Asi nemáš kardany. Ale ak hej skus ich použiť, ale musel by si trocha upraviť zavesenie.

Gizmo_CZ

Kardany mám asi 10ks... Ale když sem zkoušel je tam dát, tak ty jo to by se musel drasticky zvýšit rozchod kol...