LEGO TRANSFORMERS 42009 set

Založil pepos007, 02.03.2018, 11:35:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

pepos007

Zdravím všechny.
LEGO TECHNIC 42009 TRANSFORMERS

Po delší době se mi konečně podařilo dotáhnot MOC TRANSFORMERS ze setu 42009. Z tahače robot během několika úkonů.
main by PETER HURRY, on Flickr

Dosti složitá věc, protože pracujete na dvou modelech zároveň a každá změna se promítá do druhého modelu. Takže nekonečné přestavování :-). Navíc máte omezené typy a počty součástek.

01-00 by PETER HURRY, on Flickr

Samotný tahač: plně funkční řízení, celkem pevný a dá se s ním manipulovat. Přidal jsem i plošinu, ale ta není součástí robota.

01-02 by PETER HURRY, on Flickr

04-01 by PETER HURRY, on Flickr

bonus03 by PETER HURRY, on Flickr

Samotný robot má pohyblivé ruce i nohy. Ty se ale aretují pomocí pístů a tak robot stojí a je stabilní.
Pro rovnováhu se musejí sklápšt i přední kola na "záda robota."

05-04 by PETER HURRY, on Flickr


Tak pokud se líbí, vše je dobře patrné z videa. Tak můžete mrknout ;-)

https://youtu.be/ERifPTuD-SM

Anatyt

Táááák toto je pecka! Aj to zvolené pozadie je super!

stricekfido

Tak to ovšem nemá chybu! Parádní věc, hlavně neokoukaný nápad ke kterému lego přímo vybízí. Super

Borekity

Prostě paráda, úžasný model a skvělý nápad!

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Zajímavý model a perfektní prezentace. Ty fotky se ti opravdu povedly. Co se týká vlastního modelu, tak náklaďák se mi líbí, robot už trochu méně a transformace mi přijde hodně komplikovaná. Každopádně na alternativní model to je suprový výkon.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peki

No 1 přízpěvek a hned taková pecka  >:D . Paráda.

pepos007

Citace od: Anatyt kdy 02.03.2018, 11:45:13
Táááák toto je pecka! Aj to zvolené pozadie je super!
TAky to zabralo hodně času ve photoshopu. A přitom taková blbost :-)

pepos007

Citace od: stricekfido kdy 02.03.2018, 11:49:55
Tak to ovšem nemá chybu! Parádní věc, hlavně neokoukaný nápad ke kterému lego přímo vybízí. Super
Díky ;-)

pepos007

Citace od: Borekity kdy 02.03.2018, 13:12:37
Prostě paráda, úžasný model a skvělý nápad!
Díky...

pepos007

Citace od: Foton kdy 02.03.2018, 14:07:01
Teda to muselo být práce. Parádní kousek/ky.
Založíš si taky serii jako https://www.youtube.com/watch?v=eCRPaI0dLlI&list=PLDqXmV8HTf3OPlg8yh6jiPwZaFKTz0mVt ?
:-)), ty malé modely jsou fakt SUPER, ale nemám lupu a nemám nadaní si hrát s takovými detaily! Respekt, ale raději budu plácat TECHNIC a nějaká ta chybička se ztratí :-). Nicméně zakládám LEGO TECHNIC TRANSFORMERS. Chci na tom dělat......
Díky za koment!

pepos007

Citace od: Tomik kdy 02.03.2018, 21:36:16
Zajímavý model a perfektní prezentace. Ty fotky se ti opravdu povedly. Co se týká vlastního modelu, tak náklaďák se mi líbí, robot už trochu méně a transformace mi přijde hodně komplikovaná. Každopádně na alternativní model to je suprový výkon.
Díky za názor! Z mého pohledu je tahač kopií již udělaných alternací tohoto setu. Dost jsem se inspiroval. Ale robota jsem takového nenašel, takže mu dávám + za originalitu. Co se týká transformace, tak máš pravdu, je to komplikované a sám jse se musel naučit poskládat robota :-) Nicméně je to tam..... Je to můj první transformer z TECHNIC, takže jsem se toho hodně naučil a další bude snad lepší. Díky za upřímnost i ocenění....

pepos007

#12
Citace od: peki kdy 02.03.2018, 22:02:02
No 1 přízpěvek a hned taková pecka  >:D . Paráda.

"Dlouho mě trvalo než jsem se na KOSTKY vůbec dostal, nepřicházely mi ověřovací emaily a nemohl jsem se zaregistrovat :-("

STARHAWK

Parada. Sakra velka vizva to musela byt lebo:
1) alternativny model = obmedzene mnozstvo suciastok
2) funkcny TRANSFORMER bez odpajania dielov (s vinimkov osiek, co ale je nevyhnutne pre stabilitu)
3) oba modely vyzeraju super aj samostatne - mne ako fanusikovy transformers sa ten robot paci - na to ze si mal omedzeny vyber suciastok je perfektny

co mi tam chyba:
1) logo frakcie - je to Autobot alebo Decepticon ? Neviem teda ci tm ale chces dat nejaku custom nalepku - uz by to nebolo ciste lego :)
2) zbran - pripevnit by sa dala v mode auta ako vyfuky za kabinu napr
    a) len neviem ci ti este ostal material na nejaky jeden kver alebo dva mensie
    b) ci tie klby unesu dalsiu zataz, aby to mohol mat v ruke a normalne s tym mierit

Inak podotazka. Si aj transformer fanusik ? Ak ano ktorich verzii ? Ja som Generation 1 fanusik ale robotov zbieram z novodobych G1 dizajn hraciek - nie tych povodnych G1. filmy som videl vsetky, ale nijak moc im neholdujem a tak nejak to oddelujem od tych transformerov, ktorych mam rad a zbieram.

pepos007

Citace od: STARHAWK kdy 03.03.2018, 10:49:43
Parada. Sakra velka vizva to musela byt lebo:
1) alternativny model = obmedzene mnozstvo suciastok
2) funkcny TRANSFORMER bez odpajania dielov (s vinimkov osiek, co ale je nevyhnutne pre stabilitu)
3) oba modely vyzeraju super aj samostatne - mne ako fanusikovy transformers sa ten robot paci - na to ze si mal omedzeny vyber suciastok je perfektny

co mi tam chyba:
1) logo frakcie - je to Autobot alebo Decepticon ? Neviem teda ci tm ale chces dat nejaku custom nalepku - uz by to nebolo ciste lego :)
2) zbran - pripevnit by sa dala v mode auta ako vyfuky za kabinu napr
    a) len neviem ci ti este ostal material na nejaky jeden kver alebo dva mensie
    b) ci tie klby unesu dalsiu zataz, aby to mohol mat v ruke a normalne s tym mierit

Inak podotazka. Si aj transformer fanusik ? Ak ano ktorich verzii ? Ja som Generation 1 fanusik ale robotov zbieram z novodobych G1 dizajn hraciek - nie tych povodnych G1. filmy som videl vsetky, ale nijak moc im neholdujem a tak nejak to oddelujem od tych transformerov, ktorych mam rad a zbieram.
Díky za komentář!
Nicméně, nejsem úplným fanoušek transformer. Líbí se mi film (inspirace velká) ale beru to spíš jako výzvu a možnost kreativního přístupu. Proto jsem do toho šel. Takže AUTOBOT, nebo DECEPTICON - nedokážu říct :-).
Jinak vše co popisuješ je pravda. Ruce jsou slabé a dalo by se to řešit jinými součástkami, které ale v setu chybějí. Zbraň je dobrý nápad a součástek zbylo ještě dost na dodělání. Určitě nějaká vyvážená zbraň by se hodila! Proto i budu dávat videonávod na sestavení a třeba se někdo chytí a vyšperkuje tento model. Je určitě co vylepšovat!!!
Jinak mi už došly síly to dále ladit a rád to přenechám druhým. Teď mám v plánu postavit jiného a zakomponovat i POWER FUNCTION LEGO.
Tak pokud máš tento set, ocenil bych, kdyby se fanoušek TRANSFORMERS jako ty podílel na dalším vývoji...

STARHAWK

Citace od: pepos007 kdy 03.03.2018, 17:47:55
Tak pokud máš tento set, ocenil bych, kdyby se fanoušek TRANSFORMERS jako ty podílel na dalším vývoji...
Bohuzial nie som fanusik do Technic takze mi dost chybaju zrucnosti v stavbe s nim. Par technic setov som pokupoval v zlavach aby som mohol pouzit na Mindstorms co som kupil (s tim ale zatial nic moc nerobim, nieje cas).
Ak hodis videonavod a part list, mozem skusit kuknut ci ho dokazem postavit z toho co mam k dispozicii kludne aj v inich farbach.
Ja som hlavne fanusik Generation1 stylu. Tento tvoj v tej technic forme dost zapada do toho filmoveho stylu. Ja by som ho musel azi z toho technic oplatovat system suciastkami.

pepos007

Tak jsem dnes narazil. Chtěl jsem udělat video návod "rozebrat, natočit a pustit pozpátku, ale po shlédnutí je to úplně špatné. Sám mám problém to sestavit znovu dohromady. Takže zpátky na stromy a začít znovu.
Má někdo zkušenosti jak točit "HOW TO BUILD?." Každá rada drahá :-)
Díky

domac

Tak to je velká škoda, snad to dáš znovu dohromady! Já na svůj 42069 C model taky točil tutorial pozpátku a naštěstí to vyšlo. V čem přesně byl problém? snad bych dokázal poradit.

ThomasMorta

Citace od: pepos007 kdy 07.03.2018, 00:57:15
Tak jsem dnes narazil. Chtěl jsem udělat video návod "rozebrat, natočit a pustit pozpátku, ale po shlédnutí je to úplně špatné. Sám mám problém to sestavit znovu dohromady. Takže zpátky na stromy a začít znovu.
Má někdo zkušenosti jak točit "HOW TO BUILD?." Každá rada drahá :-)
Díky

Popravdě raději model postavím ve Stud.io, nebo v horším případě LDD. Stud.io TI umožňuje rovnou ukládat kroky, LDD je zpětně generuje, ale u složitějších konstrukcí dělá chyby v pořadí.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

pepos007

Citace od: domac kdy 09.03.2018, 20:34:18
Tak to je velká škoda, snad to dáš znovu dohromady! Já na svůj 42069 C model taky točil tutorial pozpátku a naštěstí to vyšlo. V čem přesně byl problém? snad bych dokázal poradit.
No když to rozkládáš, tak si neuvědomíš, že spoustu detailů uniká mezi rukama který jsou v záběru. Takže jsem to rozdělil do sekcí - nárazník, hlava, rameno atd. a postupně natáčím sestavy, který pak natočím jak se sestaví. Vždy ukážu seznam součástek a potom "rozložím" daný celek. Tak udělám první vlaštovku a pošlu pro komentáře... Snad se to povede.
Dík

pepos007

Citace od: ThomasMorta kdy 09.03.2018, 22:13:20
Citace od: pepos007 kdy 07.03.2018, 00:57:15
Tak jsem dnes narazil. Chtěl jsem udělat video návod "rozebrat, natočit a pustit pozpátku, ale po shlédnutí je to úplně špatné. Sám mám problém to sestavit znovu dohromady. Takže zpátky na stromy a začít znovu.
Má někdo zkušenosti jak točit "HOW TO BUILD?." Každá rada drahá :-)
Díky

Popravdě raději model postavím ve Stud.io, nebo v horším případě LDD. Stud.io TI umožňuje rovnou ukládat kroky, LDD je zpětně generuje, ale u složitějších konstrukcí dělá chyby v pořadí.

Thomas, zkoušel jsem dělat věci v LDD a to mě dostalo. Než jsem se proklikal k součástce co potřebuji ,tak jsem málem zešedivěl :-) Stud.io neznám a jdu prozkoumat. Ale tento model je dost složitý a nevím jestli u sestavování manuálu tak dlouho vydržím. Ale díky za radu, jdu hledat Stud.io. "Jinak, pokud si zběhlý v 3D modelech LEGA, zkoušel jsem převést data z LDD do programu 3DMAX apod. ale nedařilo se mi... nemáš s tím zkušenosti?"

pepos007

Tak konečně jsem nahrál první díl videonávodu na YOUTUBE. Tak pokud bude mít někdo chuť postavit tento model, může začít :-)
https://www.youtube.com/watch?v=ubfeskcaSwE&t=28s