*TOP* (Vlastní) Owl Castle

Založil Radegast, 10.12.2011, 18:07:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Radegast

Konečně jsem se po delší době dostal ke stavění a rád bych představil Soví hrad.

http://www.mocpages.com/moc.php/298971

Postupně upravuju ořezy....

Colonel32

Škoda toho relativně nešťastného ořezu fotografií, protože stavbě jako takové není co vytknout. Doufám, žes to přihlásil do CCC

Daniel

To je velká paráda a myslím, že jsi překonal i své minulé dílo(Radoch), možná ne velikostí, ale propracovaností a celkovým dojmem!!! :) Jsou někde k dispozici detailnější fotky?
Souhlas, že ten ořez je takový podivný, škoda. Pokud půjdeš do CCC, tak přeji co nejlepší umístění ;).

Jen teda jedna malá připomínka k šikmému hrázdění - našikmo nacvakané tiles jsou z dálky pěkné, ale z blízka se mi prostě nelíbí.

Radegast

Tenhle ořez by byl OK?   :o

Colonel32


linhi

Moc pěkná stavba,mohu se jen kochat,propracované,členité,líbivé! Palec nahoru!  TOP!

mizdas

Nádhera, také se přimlouvám za TOPku  :).

P4tr1cius

#7
Toto je naozajstná paráda. Veľmi sa mi páčia strechy. Rovnako "pekne" si sa vyhral s obydliami vo vnútri hradu. Takisto by som zo svojho pohľadu vyzdvihol drevené časti hradu. Je teda načo sa pozerať. Veľmi, veľmi pekné.

Zaujímalo by ma, ako dlho si to staval?

A neodpustím si jednu poznámku. Nemôžem pochopiť, prečo na tak veľkom, peknom a zložitom hrade NEDÁŠ VIAC ŽIVOTA?!?! Nerozumiem tomu, je tam zopár figov, čo niekam idú - NUDA, myslím, že to trochu dehonestuje vysokú kvalitu "neživej" časti tvojho veľkého diela. Za perfektný príklad by som dal veľkolépé dielo od Gearcs - Mesto Annin (http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=418117). Tam sa okrem fantastickej stavby, človek mohol dlho kochať aj neskutočne čulím životom.

Vtedy staviteľ (podľa mňa) vyhrá dvakrát. Raz, keď všetci obdivujú neživú stavbu, a druhý krát, keď si ju opäť prezrú, aký život sa tam odohráva. A vlastne aj tretí, keď pri študovaní života, niekedy (vlastne väčšinou) objaví nejaké ďalšie skryté detaily. Tomuto sa povie - výhra na tretiu.

Jotun

Wow :D tak ten tvůj hrad se mi tedy líbí hodně moc, je to přesně dle mého vkusu:D Líbí se mi barevnost zdí, a střechy, přijde mi to tak akorát nakombinované, vyvážené - ne přeplácané. Dále se mi líbí provedení a terénu a staveb uvnitř hradu na nádvoří. Ještě jednou opravdu moc hezké.

Luky1987

Takhle to vypadá, když se nekecá a staví 8)

Anatyt

Luky to vystihol najlepšie.  ;)
Skutočne dielo, ktoré si zaslúži TOP. V reále to musí byť impozantné!

Colonel32

Citace od: P4tr1cius kdy 11.12.2011, 09:13:06
Nemôžem pochopiť, prečo na tak veľkom, peknom a zložitom hrade NEDÁŠ VIAC ŽIVOTA?!?!

Ty tvoje recepty na pravdu... Dobré dílo musí mít hodně života, dobrá soutěž musí mít drahé ceny... ::)

P4tr1cius

Citace od: Colonel32 kdy 11.12.2011, 12:14:43
Citace od: P4tr1cius kdy 11.12.2011, 09:13:06
Nemôžem pochopiť, prečo na tak veľkom, peknom a zložitom hrade NEDÁŠ VIAC ŽIVOTA?!?!

Ty tvoje recepty na pravdu... Dobré dílo musí mít hodně života, dobrá soutěž musí mít drahé ceny... ::)

No čo ti poviem...
Múdri sa poučia, obmedzení si stále budú myslieť že sú králi, a hlupáci, hlupákmi ostanú.

Ryxe

Skvělé, hrad který dokáže nakopnout ostatní ke stavbě (tedy alespoň mě), škoda, že mám tak málo času... Jinak se mi moc líbí, jak suprově to máš členité, chválím také množství úhlů a terén. Také se přikláním k TOPce.

Anatyt

Budem trochu OT, ale napadlo ma to práve pri tomto diele. ;) Teraz keď sa tak rozmáha to 3D, tak ma napadlo, že by bolo cool fotiť takéto kreácie 3D foťákmi. Doma by sme si potom nasadili 3D brýle a pekne by sme si stavbu natáčali do strán a mohli si ju trojrozmerne pozrieť. :) Pri takýchto dielach by to bolo ideálne riešenie. Ale to je asi ešte stále hudba budúcnosti.

Radegast

Děkuji všem za příznivé ohlasy.
Stavba začala v srpnu a oproti stavbě hradu Radoch šlo vše mnohem snadněji a rychleji. ::)

Přidávám pár fotek detailů, snad je tam i trochu živo.

Colonel32

Zajímavé je, že když tu byla Obrana Magnothova dolu, tak po TOPce nikdo ani neštěkl.

Colonel32

Citace od: P4tr1cius kdy 11.12.2011, 13:29:44
No čo ti poviem...
Múdri sa poučia, obmedzení si stále budú myslieť že sú králi, a hlupáci, hlupákmi ostanú.

No, to jsi řekl naprosto správně  ;D Ale teď si ještě uvědomit, že mluvíš sám o sobě  >:D

gearcs

Konečně se to tu začíná rozjíždět a to rovnou na maximálku! Naživo to musí být ještě mnohem krásnější než na fotkách - a život je v hradu opravdu zachycený moc pěkně!  :D

gearcs

Citace od: Colonel32 kdy 11.12.2011, 17:19:47
Citace od: P4tr1cius kdy 11.12.2011, 13:29:44
...hlupákmi ostanú.

No, to jsi řekl naprosto správně  ;D Ale teď si ještě uvědomit, že mluvíš sám o sobě  >:D
Těším se, až se vy dva potkáte někde na výstavě, u toho chci být!  ;D

Kiko97

 ;D Hrad je veľmi premakaný.

P4tr1cius

Citace od: gearcs kdy 11.12.2011, 20:05:34
Citace od: Colonel32 kdy 11.12.2011, 17:19:47
Citace od: P4tr1cius kdy 11.12.2011, 13:29:44
...hlupákmi ostanú.

No, to jsi řekl naprosto správně  ;D Ale teď si ještě uvědomit, že mluvíš sám o sobě  >:D
Těším se, až se vy dva potkáte někde na výstavě, u toho chci být!  ;D


Sú veci, a sú ľudia, čo sa svojou vinou (resp. svojou hlúposťou) dostanú u mňa do kategórie: "Nestoja mi ani za komentár". A C32 sa svojou neskutočnou aktivitou neustále vyvolať so mnou konfrontáciu, do tejto kategórie páve expresne dostal. Už ma to nudí.

Colonel32

Mojí největší hloupostí je, že se ti snažím vysvětlit, že jsi na Radegasta zbytečně zlý a že si to nezaslouží. Není to žádný blbý KFOL co si nedokáže přečíst pravidla ať jsou sebevětším fontem, je to prostě V.I.P. stavitel jako gearcs, Aki nebo hardegon, tak by se s ním také mělo tak jednat.

"Nemôžem pochopiť, prečo na tak veľkom, peknom a zložitom hrade NEDÁŠ VIAC ŽIVOTA?!?!"

totiž většina lidí volně přeloží jako "ty jsi úplný blbec, že tam nedokážeš dát více života".

Takže jsem ti schválně připravil formulaci, která umožní vyjádřit tvůj názor, aniž bys stavitele urazil:

"Přijde mi/myslím si, že by té stavbě prospělo trochu více života"

A zbytek už může pokračovat úplně stejně, akorát to "NUDA" opět nemusí být velkými písmeny.

frantoka

WooW, krásne dielo prepracovnané do detailu.  :)

Aki

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 10.12.2011, 19:04:06
myslím, že jsi překonal i své minulé dílo(Radoch), možná ne velikostí, ale propracovaností a celkovým dojmem!!!
No tedy asi jak v čem. Také se mi líbí jak je hrad členitý i zajímavý.Života tam vidím víc než dost, ale co se mi hodně nelíbí je logika provozu na hradě. Je mi divné, že do hradního předhadí se vstupuje skze hradní jádro. Palác je tak jen průchoďákem do stájí, kovárny a chlívů. Logické by bylo, kdyby byl hlavní vstup kdesi v předhradí, skrze něj se pak vstupovalo podél hlavní věže do jádra. Místo současné brány by pak mohla být jen malá fortna, nebo výpadní branka.
Druhou věcí je smysl cimbuří na hradní zdi. Zeď jako taková je už sama o sobě dost slabá, ale na co je tam ještě cimbuří, když tam v některých místech není žádný ochoz? Cimbuří mělo hlavně chránit lidi na ochoze, nemělo okrašlovací funkci.

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 10.12.2011, 19:04:06
Jen teda jedna malá připomínka k šikmému hrázdění - našikmo nacvakané tiles jsou z dálky pěkné, ale z blízka se mi prostě nelíbí.
K tomu se také jednoznačně přidávám.

Shrnuli to, jsem z tohoto hradu rozpačitý.
Na jedné straně skvělá stavební práce. Pěkné detailíky. Šikovně nepravidelně situované budovy předhradí - což dynamicky doplňuje pravidelnost hradního jádra a to celé mi dvojnásob dotváří iluzi realistického hradu.
Na straně druhé to kazí hlavně základní chyba v logice hradního provozu.

Škoda, škoda, mohlo to být dílko patřící do zdejší první desítky...  :'(

Daniel

Citace od: Aki kdy 12.12.2011, 22:17:44
...Palác je tak jen průchoďákem do stájí, kovárny a chlívů...
Aha, pravda. Jsem si vůbec nespojil čelní fotku s fotkama uvnitř, ze kterých jsem si logicky říkal, že by se procházelo celé předhradí dokola a až pak by se vstupovalo do jádra hradu...
Citace od: Luky1987 kdy 11.12.2011, 10:24:16
Takhle to vypadá, když se nekecá a staví 8)
Ono občas i kecání není špatné(naopak je i potřebné), jinak by to tu byla jen obyčejná fotogalerie...

Radegast

#26
Připomínku s vchodem jsem tušil....:)

Řešením je druhá brána do podhradí pro hospodářské účely. Hlavní bránu do paláce bych nechal, aby šlechta nechodila křivolakými uličkami kolem stájí.
Hlavní jádro je z obou stran chráněno mosty.

Aki

I ty filuto, takhle zatajit takovou důležitou informaci. To měla být jako zkouška kdo první zareaguje?
Každopádně nyní mohu také s klidným svědomím zatleskat.  :-*

Daniel

To je divné - pokud jsi to tušil, tak proč jsi ji tam nepostavil už na první pokus...? 8)

Radegast

Nechtěl jsem druhou bránu do hradu....už jednou jsem ji na jiném místě zrušil kvůli kovárně a domečku.
Ale takhle je to jistě praktičtější z hlediska provozu