(vlastní) Německá ponorka " KVÍKSMARINE "

Založil Vasyk, 13.08.2007, 15:44:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

Pokusil jsem se o stavbu německé ponorky z období II. světové války.

Je to můj první takhle velký model. Chtěl jsem zkusit něco opravdu
velkého, tak to prosím berte jako takový pokus.
Jsem si vědom, že tento model má asi spíše více nedostatků než nějakých
kladů. Vím, je docela krabicoidní, některé dílky by potřebovaly koupel, odprášit
(zaviněno dlouhou stavěcí dobou), potom také více odstínů šedé (nedostatek dílků ve stejné barvě,
nejsem asi jediný s tímto problémem), no a spousta dalších věcí.
Nejsem zrovna zkušený stavitel, tak jsem si na tomto modelu chtěl vyzkoušet spoustu věcí,
co se týče velikosti atd., je to takový test.
Dobové svastiky nejsou, chci předejít diskuzi na téma německo a spol,
historii všichni známe, netřeba opakovat. Po dohodě s Jindroushem jsem je
nahradil lepší vlastní vlajkou (tímto mu děkuji za nápad).

Takže zde je LEGO GERMAN U-BOAT "KVÍKSMARINE".

Model měří na délku 180cm.
Hmotnost ani počet kostek nevím, nevážil ani nepočítal.
Provázek není origo LEGO, ale napodobenina lana z galanterie.
Čerpal jsem pouze podle plastikového modelu co mám doma a sem tam nějaké
obrázky z internetu, takže je to tak z půlky vymyšleno dle fantazie.
Hlavní je, že jsem se u stavby dobře bavil.

Ponorka obsahuje i interiéry, které jsou z části osvětlené.

FOTO: Celkový pohled

Vasyk

Kulomety, osvětlení..

Vasyk

...

Vasyk

Interiéry jsou dělané jako moduly a ponorka je z poloviny rozebíratelná.

Vasyk

#4
Interiéry:

- přední torpédová místnost ( torpédové komory jsou průchozí)

- lůžková část

- kuchyně se skládkem potravin

- jídelna + WC

- řídící můstek

- lůžková část

- strojovna

- zadní sklad torpéd

Pepan

Moc pěkný model, 2. světová válka to je moje, takže máš u mě velké plus  ;D

Ale vážně, zpracování je výborné, alespoň mi to tak příjde - nejsem v této oblasti LEGA odborník... takže to posuzuju, podle toho, jak na mě ponorka působí  :) Hodně detailů, vypadá realisticky... A funkční osvětlení! Paráda  ;)

Vasyk

...

Vasyk

...

Vasyk

a nakonec statečná posádka  ;D

LiBorec

Model je opravdu moc pekny,detaily,interier,ale tedka jeden mensi zapor:me moc nesedí ta myska u toho kulometu  >:D >:D >:D

Hansel

Model je svými rozměry na české poměry vskutku nevídaný. Než jsem si prohlédl galerii, myslel jsem, že uváděná délka je překlep.
Jestli sis doteď myslel, že nejsi zkušený stavitel, myslím, že teď už se za něj můžeš považovat. Líbí se mi, jak sis pohrál s každým detailem a nevykašlal se na interiéry. Vypadá to fakt úžasně, můžeš si doma zřídit vlastní výstavní místnost :D
Mimo to máš obdivuhodné množství součástek.
Mé dílo se rozrostlo o další kus.
I když mírně infantilní :)

Jonas

Skvělé!

Postavit (skoro) dvoumetrový model, to už vyžaduje skutečně koncepční přístup. To se těžko dá sflikovat za den či za dva. Klobouk dolů.
Jonas - Můj Brickshelf

Jamesek

Nádhera. Pěkně propracovaný model.

No nic, založíme sbírku na dodávku, co doveze ponorku do Brna, ne? ;)

hobby

Obdivuji každého, kdo se pustí do podobného obřího modelu. Je to práce na měsíce, či stovky hodin, neustále se přestavuje, mění, chce to trpělivost, často je výsledek nejistý. Ale tady je výsledkem vynikající model, gratuluju. Musel jsi toho hodně seštudovat a asi je teď z tebe odborník přes německé ponorky. Sám bych takovou trpělivost neměl.
Pokud jde o tu svastyku, souhlasím s Kanálem. Pokud tam ta vlajka patří, tak ji tam rozhodně dej, nebo jestli patří "háknkrajc" i na trup, tak samozřejmě také. Ten současný praporek mi tam opravdu nesedí >:D. Koneckonců - německá válečná U-Marine byla  technicky nejdokonalejší a strategicky nejobávanější flotila na světě.

linhi

Jako blázen do WWII který chodí na rekonstrukce historických bitev a řadí se mezi stejnokroje wehrmachtu říkám krása!!! Ne že bych měl nějak rád němce,ale techniku měli skvělou! A  ponorky jsou jejich nejlepším dílem,ale je pravda že tyto zbraně byli ne vždy nasazeny zrovna rytířským způsobem... Tvůj model je krásný,já se o U - boot snažil když jsem měl lego jako malí kluk a s ne vždy vydařeným koncem.Musím říct že tenhle model by se do Brna jistě hodil!

inetovka20

Mě se tenhle model moc líbí, já sám jsem něco takového ještě nepostavil.. Smekám

" Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl, a když kouká aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je! "  Jan Werich

Marťan

#16
Ponorka je nádherná. Fakt se ti moc povedla. Interiéry jsou moc pěkné, kuchyně, záchod, řídící místnost, strojovna, no prostě paráda. Ale mám jednu výhradu: Sundej tu vlajku a vyhoď ty figy!!Omg!

PS: vím že jsi to s těmi figy myslel jinak, ale kazí mi to celkový dojem ze stavby..

Vasyk

#17
Citace od: Marťan kdy 13.08.2007, 19:31:54
Ale mám jednu výhradu: Sundej tu vlajku a vyhoď ty figy!!Omg!

JOKE  ;D ;D Figy jsou tam pro pobavení  ;).

Jinak moc děkuji za kladné komentáře, potěší a dodají další odvahu ke stavění.

peter

Pane jo, tak já Tě mám jen za velkého fandu do Batmana a ty takhle :o Nevím co bych dodal. Když jsem dočetl tu číslovku označující délku, musel jsem si jít pro metr, abych si to dokázal představit. Opravdu neuvěřitelný, kor když zvážím, že já sám měřím cca 185cm.

Každopádně jako mnozí i já jsem za zachování originálních znaků a symbolů. Škoda také, že nebydlíš blíže Kanálovi, protože s jeho figy by to teprve dostalo ten pořádný šmrnc. Též se musím připojit k těm co kvitují, že jsi se dělal i s interiéry. Z mé strany bych tomu jen vytkl, že jsou vidět study. Už jsem tak trochu naočkován, že study na takto velké MOCy nepatří >:D Ještě jednou smekám, před tímto neuvěřitelným dílem a těším se na další tvůj výtvor - nasadil jsi laťku krutě vysoko.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

grohl

Upadla mi hlava úžasem-tohle bych chtěl taky umět

otaznik

Luxusní model, musel dát spoustu a spoustu práce.

Na modely study patří, alespoň já jsem jejich příznivcem!  :)

Jindroush

Každý další příspěvek o nacistických insigniích je rovnou důvod k týdennímu banu.
Tohle není historickej server, tohle je server o LEGO. Lampárna je na nádraží.

xadmin
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Honzik

#22
Vasyku gratuluji. Opět jeden hodně povený výtvor, za který se rozhodně nemusíš stydět - ba naopak. Celá ponorka je hodně dobrá, interiéry jsou super. Ohledně insignií (nechci nijak provokovat, ani nic podobného) jen si myslím, že na lodi opravdu chybí - může to být stejně dobře nekonfliktní ponorka anglická či americká.

Takže moje celkové hodnocení - 1A *****

JardaL

#23
UF, chtělo by to více sebevědomí a můžeš se rovnou porovnávat s těmi, co mají příspěvky v Brickjournalu.

Tak si tak s obavami říkám, s čím se představíš v "letní soutěži". :_)) Ale pst, musí to podle pravidel být tajemství. ._))
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

MwK

Waw! :o :o :o
Toto už nikdy nerozober!Iba ak by si to chcel upravit...ibaže neviem ako lebo je to dokonalé!!! :D
Naozaj je to super!Bol to dobrý napad a spravil si ho na jednotku! ;)
Mimochodom fakt žeriem Nemecké ponorky(+lietadlá)z WWII ked sú spravené z lega a toto patrí k najlepším ktoré som videl! :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

ulrike

 Tak to je mazec! A je to aj dobře a detajlně nafocený! Fakt pěkný!

Panther

Také tě musím pochválit. Jelikož jsem celkem fanda vojenské techniky z WWII tak mohu potvrdit, že je to skvěle zpracovaný model. Study mi na něm opravdu nevadí. Interiéry jsou opravdu super. Vešlo se ti tam vše co by tam mělo být, takže k němu opravdu nemám výhrady. Klidně můžeš nosit hlavu hrdě vztyčenou, jelikož toto je hodně vysoko postavená laťka.  ;)

bejver

Och, tak to je nádhera. Ani vlastně nedokážu říct proč - ale všechno vypadá neskutečně realisticky - děla, všechny ty poklopy... A ty osvětlený interiéry jsou naprosto kouzelný, úplně z nich dýchá taková ta ponorková  strašidelnost. Závidím a jdu prohlížet.

Šejmus

Obdivuji stejně jako ostatní, ale místy se mi zdá, že je interiér moc barevný/přeplácaný (jen na 2-3 fotkách) , možná to ale bude nedostatkem (neexistencí v té barvě) dílů. Ještě by nebylo špatný vyfotit se s ní... někomu velikost možná na první pohled nedocvakne.
Fool of a Took!

TomG

Jak se mi moc nelibil ten tvuj space, tak tohle je hodne dobre. Parada  :)
Only the best can survive.