Lego Movie 2

Založil MeNadruhou, 11.03.2019, 08:08:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MeNadruhou

Ahoj, rozhodl jsem se napsat další recenzi.

počet dílků: bžiliony + 15 nových imaginárních
doba stavění: 15 minut ve frontě na check-in u
hratelnost: cca 95 minut
rok vydání: 2019
cena: cca 150-400 kč / osoba, podle toho jak se rozšoupnete s colou a popcornem ve foajé

Dostal jsem lístek na předpremiéru filmu Lego movie 2, s měsíčním předstihem oproti normálnímu uvedení.
Rozhodně mě to potěšilo, a jako afol jsem si tuto premiéru nenechal ujít. Samotnýmu spuštění projekce předcházel krátký proslov, každý návštěvník dostal polybag (některé byli, a některé nebyli tematické k filmu), a byli věnovány 3 stavebnice na vylosované sedadla. Potěšením byla absence veškterých -(omlouvám se za slovo) komerčních předprojekčních srač*k a upoutávek. projekce začala díky tomuto krátkému uvodu o 5 -10 minut později. Ceny kina -obvyklé vstupné, cola popcorn apod) jsou po přepočtu na srovnatelné úrovni s cenami v čechách moravě i slezku.

A ted už samotná recenze:
Děj začíná přesně v okamžiku, kde první film skončil, tedy příchodem rasy žvatloňů z vesmíru Duplon do bricksburku. Započíná tak apokalyptická éra  se všemi proprietami co k apokalyptickému světu patří. Během ní se pokusí liga spravedlivých o průnik do nepřátelského vesmíru, ale bohužel už se nevrací. Po pěti letech vytrvalých bojů s těmito vetřelci se však začíná dít něco zvláštního. Emet a jeho banda si totiž všímají, že vetřelci se vivinuli.
Z vesmíru Duplon přilétá loď a unáší Emmetovi přátele. Emmet jako správný hrdina se rozhodne pro záchrannou misi. Dostává se do nepřátelského vesmíru Sestra system (Si Stars system), jak se vesmír vyvinutý z vesmíru Duplon začal nazývat, kde se chystá se utkat s mimozemskou královnou Whatever´I Wanna´bi a překazit jí svatební ceremoniál s Betmenem.
Podaří se Emetovi zachránit Wildstyle a přátele a zachránit bricskburg  tím že zhatí ceremoniál?

Více už z děje vyzrazovat nebudu, a u plus/mínusů budu trochu obecný, abych nevyspoiloval všechno to dobré co zbylo.

plusy a mínusy:

+ Supr scénky se zvířaty a vesmírnými loděmi
+ nové podoby batmena
+ Královna Wateva Wanabi a její metamorfní podoba
+ Bruce willis dabující bruce willise
+ vesmírná loď z vesmíru Sistar system
+ supr začátek
+ "you are good boy"
+ útočná srdíčka

- levný marketing (přímé představování setů)
- krkolomná a pro děti asi ne lehce pochopitelná dějová zápletka / back ground story
- věčně červená "drsná" Unikitty
- opakující se vtipy z prvního dílu
- chudý soundtrack
- nevyužitý potenciál (jednička a batmen movie nasadili laťku asi moc vysoko)
- opakující se "vykrádání" jiných filmů (odkazy za vesmírnou odyseu, což asi cílová skupina nepochopí)
- při prostřihu na plující lod chybí ikonické "prrrrrr"
- postava Rexe Výstražňákovesta (Dangerwest a)
- chybí mi pár scének s boji s Duploňanami
- klišé se třpitkama


Závěrečné hodnocení:  za mě cca 6/10 
Once, everything was awsome ...  :-\




Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

STARHAWK

Latka pri jednotke bola fakt nasadena visoko. Dalo sa to pozret, celkova myslienka bola ok, dej pre decka fakt doooooost silny sci-fi kaliber podla mna - nase 5rocne to urcite nemali sancu poriadne pochopit.

Faire

Byli jsme na filmu ve složení 7, 6, 4 + 2x rodiče, všem se velmi líbilo (netvrdím, že všichni pochopili celou zápletku, která byla trošku překombinovaná). Jednička to nebyla, ale bylo to z mého pohledu blízko, a vysoko nad Batmanem, který mi osobně moc nesedl.

Mínusové body u mě leda tak postava otce (klišé neschopného, nepřítomného otce), a s Rexem to bylo fakt trochu překombinované.

Plusy za královnu, která byla nejednoznačná, celkem originální, a povšechně super, postapo (dají se u nás sehnat sewer babies?), dinosaury, sci-fi, odhalení Luciny minulosti (napojené na CMF), a super sety, které k filmu vydali.

Villa Legina

Poviem takto - chystám sa na Lego Movie 2 do kina už dlho, ale neviem sa k tomu dostať. Do Bratislavy nemám cestu a vo Viedni sa neviem odvážiť sadnúť si do kina. Už niekoľko mesiacov zúri všade naokolo SVRAB (20 nových prípadov denne a to počítam len to, čo príde do AKH) a pri mojom šťastí som v každom vypolstrovanom kine schopná chytiť toho hnusného parazita. Keď idete do DZ dávajte si tam pozor, nesadajte si ani na tie koženkové resp. textilné kreslá čo sú po chodbách, pri záchodoch, reštauráciách... nevidíte večer aké indivíduá sa tam ponevierajú a vysedávajú... Svrab môžte chytiť veľmi ľahko, nie je pravda - čo sa tvrdí na ukľudnenie verejnosti - že iba dlhodobejším kontaktom, viem o čom hovorím. :(

Izabella08

Citace od: Villa Legina kdy 13.03.2019, 09:41:03
Poviem takto - chystám sa na Lego Movie 2 do kina už dlho, ale neviem sa k tomu dostať. Do Bratislavy nemám cestu a vo Viedni sa neviem odvážiť sadnúť si do kina. Už niekoľko mesiacov zúri všade naokolo SVRAB (20 nových prípadov denne a to počítam len to, čo príde do AKH) a pri mojom šťastí som v každom vypolstrovanom kine schopná chytiť toho hnusného parazita. Keď idete do DZ dávajte si tam pozor, nesadajte si ani na tie koženkové resp. textilné kreslá čo sú po chodbách, pri záchodoch, reštauráciách... nevidíte večer aké indivíduá sa tam ponevierajú a vysedávajú... Svrab môžte chytiť veľmi ľahko, nie je pravda - čo sa tvrdí na ukľudnenie verejnosti - že iba dlhodobejším kontaktom, viem o čom hovorím. :(

Děkuji za upozornění, budeme si dávat pozor...šílená doba!