SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostrava 2018 - Jaro

Založil danyboy, 21.10.2017, 14:06:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Mě se líbilo taky, jen sobotu bych příšti rok doporučil zkrátit o hodinu a končilo by se už v 18h. s tím, že pokladna by se zavírala v 17.30. Ta poslední hdina do 19h už totiž byla taková mrtvá.  ;)

Jinak fakt super. Překvapila mě návštěvnost. Určitě tady dej Danku čísla. a seznam vítězných modelů.

Už jsem na Youtube objevil i nějaké video+fotky: https://www.youtube.com/watch?v=zxtNlpikfkU

Chairudo

Přispívám svým skromným videem, je to spýš takový přelet výstavou, nebylo lehké to vtěsnat do 4 minut ;D
Musím si hlavně koupit jinou kameru kde je vidět co vlastně natáčím  ;D

Akce super, příští rok zase  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

davroman

Skvělá akce, děkujeme za možnost zúčastnit se.
PS: Sobotní zkrácení do 18hod je myslím dobrý nápad.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Clermont

Nemůžu než souhlasit.

Akce byla super. Rád jsem se zúčastnil a poznal nové lidi.

Děkuji

Jezevec

Citace od: Chairudo kdy 27.03.2018, 22:34:44
Přispívám svým skromným videem, je to spýš takový přelet výstavou, nebylo lehké to vtěsnat do 4 minut ;D
Musím si hlavně koupit jinou kameru kde je vidět co vlastně natáčím  ;D

Akce super, příští rok zase  ;D

Tome, náhodou to video bylo super. Takové svižné, ne moc krátké, aby člověk získal přehled nad obsahem výstavy, ale na druhou stranu ne moc dlouhé, aby se člověk začal nudit a přetáčet. Tak nějak jsi ten balanc dost dobře trefil. A při tom pohledu kamery očima duplo vláčku jsem šel teda nostalgicky do kolen. I jiné "techniky" se mně líbily - jako "oblety" kamerou kolem dokola porubského oblouku, dokola kolem hrajících si dětí na koberci, takové ty přelety kamerou nad silnicemi. Tyhle drobnosti hodně udělají na celkovém dojmu diváka. Ve výsledku to působí prostě mnohem líp než videa z podobných výstav na youtube, kde to většinou lidi natáčí jakoby pasivně (nevím jak jinak to nazvat), že si stoupnou před model a prostě tou kamerou pohnou zprava doleva, většinou i velmi rychle, takže je nakonec i špatně rozpoznatelné, co jaký model vůbec představuje. Je poznat, že sis na tom dal záležet. Navíc velmi vhodně zvolený hudební doprovod, který dává celému videu pozitivní a hravý nádech! Je vidět, že to neděláš poprvé.  :)

Mimochodem, ten kdo vystavoval toho technic tancujícího mamuta, to je pán!  :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

#155
Akce byla opravdu super. Byl jsem jenom v sobotu, seděl jsem celou dobu u hlasovacích plechovek. Takže jsem pozoroval příchozí cvrkot, a bavil se s lidmi při odchodu.

Co mne ráno zaujalo byla rozlehlost akce jako takové. Škola se proměnila doslova v takové Lego bludiště nebo takový obří Lego kalendář. Za každými dveřmi bylo nějaké překvapení.

Poznal jsem několik pro  mne nových členů. K vidění bylo mnoho nových MOC. Jeden jsem dokonce viděl pouze na mobilu, pěkná pouťová atrakce od našeho člena který se zatím ještě neosmělil k publikování. Je fajn vidět že to žije a z kostek se staví.

Pěkný pohled (sám jsem nefotil, ale Hačislav slíbil že to nafotí) byl na hrací koutky kostek. Po několika letech se začíná vršit pěkná hromádka materiálu. Na akci byl:
1) koutek DUPLO
2) koutek s kostkami 2x4
3) koutek s kostkami LEGO creator¨
4) a ještě minecraft

Návštěvníkům se akce líbila, doházelo ke spoustě legračních situací. Například poznal jsem např. fanynku Mirka, bude i na akci v Olomouci (lego je pro ní terapie po nemoci). Sama je z Kroměříže, takže odešla s hromádkou letáků na propagaci akce v Kroměříži. Některé rodinky dokupovali (při odchodu) vstupenku, jen aby mohli všechny děti hlasovat podle svého vlastního přesvědčení.

Legrace byla i u tradičního rozdávání lego kostek, či při pořádání aukce.  Večerní posezení v restauraci s dobrou kuchyní pak bylo takovou pěknou tečkou za parádní sobotní akcí.

Organizace akce byla parádní, velké poděkování Monice (danyho mamka) a danymu.

VYÚČTOVANÍ AUKCE ZDE

papluh

Okrem kamery by som pouvažoval aj nad nejakým ručným stabilizátorom, tým by sa mal zlepšiť obraz tých zrýchleným videí, takto sú trocha nepríjemné...

Mamut je slon z EV3 Education Expansion Set-u, z krátkeho úryvku nieje jasné či má nejaký custom program
https://education.lego.com/en-us/support/mindstorms-ev3/building-instructions
https://le-www-live-s.legocdn.com/sc/media/lessons/mindstorms-ev3/building-instructions/model-expansion-set/ev3-model-expansion-set-elephant-3c8304efe699169ffe82b85cb01a01cb.pdf

Chairudo

Citace od: Jezevec kdy 28.03.2018, 10:30:29
Tome, náhodou to video bylo super. Je vidět, že to neděláš poprvé.  :)

Díky, pomalinku se učím. Není to nic profi, ale lepší, než někomu platit 10-15 000,-  :D


Citace od: papluh kdy 28.03.2018, 12:02:03
Okrem kamery by som pouvažoval aj nad nejakým ručným stabilizátorom, tým by sa mal zlepšiť obraz tých zrýchleným videí, takto sú trocha nepríjemné...

Stabilizátor s dalším příslušenstvím jsem před pár týdny koupil a čekám na zprávu z pošty, další videa budou zase o něco kvalitnější :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

#158
Ahoj milí kostkaři,
omlouvám se, že jsem nenapsala hned, ale po výstavě je ještě spoustu administrativních dodělávek, tak jsem to dříve nestihla.
Ráda bych shrnula pár informací k víkendové výstavě v Ostravě, kterou máme již za sebou.
1) Akce měla velký úspěch a lidé si ji velice chválili, také vedení tuto akci patřičně kladně ohodnotilo a dle mne vše proběhlo, jak jsem si představovala. Ráda bych příští rok výstavu opět s vaší pomocí v této škole uspořádala. V sobotu dorazilo 2839 návštěvníků, v neděli 2285. Celkem za víkend 5044 návštěvníků. Příjem ze vstupného nepokryl zdaleka náklady, jako loni (loni byla výstava o hodně menší) a snad proto budeme příští rok i vstupné navyšovat.
2) Moc bych chtěla všem vystavovatelům kostkařům a pomocníkům poděkovat nejen za instalaci, celý průběh výstavy,  aktivitu u soutěží, ale i perfektní uklizení a že jste vše zvládli.
3) Také chci poděkovat Pekimu, který dorazil se svou manželkou a celou sobotu na akci zůstal. Také za vše co nám zapůjčil (kostky na hraní) a vše co vystavovatelům dovezl a za Kostky.org věnoval, kostičky pro vystav., ceny pro prvních 5 vyst., kteří získali nejvíce hlasů a také, že přivezl lego na aukci.
4) Také chci poděkovat Samymu405, který se nabídl s potiskem triček, zapůjčil stroj na tisk a ve volných chvílích trička tiskl.
5) A také Hance129, která odměnila všechny ostatní vystavovatele, kteří nevyhráli a zajistila nám prodej pro návštěvníky.
6) Chairudovi, že zpracoval pěkné video a Hačislavovi, že opět akci fotil,
7) Svému synovi Danyboi, který mi byl nápomocný (uspořádal spolu s kolegyní s úřadu soutěž pro veřejnost do které i věnoval Lego set) při celé přípravě a radil, co a jak, protože já se od vás stále učím a jen díky tomu, že vás díky svému synovi znám, tak jsme to mohli takto společně zvládnout. a v neposlední řadě také své rodině, která mi pomáhala (nejen Vlastík na výstavě), ale že jsem posledních 14 dnů byla nervózní a protivná a zanedbávala domácnost a pořádně neměli ani co jíst:)
Co se týká výherců tak:
1. místo získal Miho, 2. místo CHairudo, 3. Fuente a studenti SŠ, 4. místo Borún a 5. Danyboy
Snad jsem na nikoho a na nic nezapomněla, pokud máte nějaké připomínky, tak mi napište, budu vděčná za jakýkoliv názor.
Děkuji všem a budu se těšit na další ročník.
Posílám i odkazy týkající se výstavy a fotky v zásilkovně
Monika

edit peki:
portál město Ostrava

FB


Mr. Cube

Já bych chtěl poděkovat Monice a celému odboru + Pekimu a spol. za (opět) skvělou organizaci a zajištění výstavy. Zároveň všem vystavovatelům, z jejichž modelů až oči přecházely, což potvrzovali i samotní návštěvníci. Určitě jsem tam viděl i nějaké tváře/rodinky, které byly na loňské výstavě, takže nejen že přišli noví, ale i někteří loňští se vrátili.

K bodu 1) ohledně vstupného - od samotných návštěvníků jsem párkrát slyšel, že vstupné mohlo být klidně i vyšší, takže bych se toho určitě nebál. Zároveň se připojuji k úvaze o posunutí otevírací doby o tu hodinu.

V soutěžním úkolu jsem měl občas celkem nával, některé děti se pak ještě vracely a stavěly si autíčka i mimo soutěž. Průběžně jsem zkoušel jejich výtvory fotit, dám dohromady nějakou koláž a nahodím to sem nebo na fb.

Akce byla super a rychle utekla, těším se na příště.

Foton

U videa jsem chvilku uvažoval, jestli nemám stále zapnutou rychlost přehrávání 1,5x (ideální pro  přednášky a konference).  Ale musím uznat že takhle to bylo tak akorát, "průlety" to hodně oživili. A musím říct že jsem zíral co všechno na té výstavě bylo. Wau!
Pobavila mě technic sekačka ;D
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: danyboy kdy 28.03.2018, 22:47:15

Děkuji všem a budu se těšit na další ročník.
Posílám i odkazy týkající se výstavy a fotky v zásilkovně
Monika

Odkazy na fotky nevidím  :)
Pokud má někdo další fotky dejte sem také  sem také odkazy. Potřebuji nějaké fotky přiložit k hlášení do lega.
Dále odkazy na sociální sítě, média kde se o akci píše díky.

samy405

Citace od: danyboy kdy 28.03.2018, 22:47:15
Ahoj milí kostkaři,
omlouvám se, že jsem nenapsala hned, ale po výstavě je ještě spoustu administrativních dodělávek, tak jsem to dříve nestihla.
Ráda bych shrnula pár informací k víkendové výstavě v Ostravě, kterou máme již za sebou.
1) Akce měla velký úspěch a lidé si ji velice chválili, také vedení tuto akci patřičně kladně ohodnotilo a dle mne vše proběhlo, jak jsem si představovala. Ráda bych příští rok výstavu opět s vaší pomocí v této škole uspořádala. V sobotu dorazilo 2839 návštěvníků, v neděli 2285. Celkem za víkend 5044 návštěvníků. Příjem ze vstupného nepokryl zdaleka náklady, jako loni (loni byla výstava o hodně menší) a snad proto budeme příští rok i vstupné navyšovat.
2) Moc bych chtěla všem vystavovatelům kostkařům a pomocníkům poděkovat nejen za instalaci, celý průběh výstavy,  aktivitu u soutěží, ale i perfektní uklizení a že jste vše zvládli.
3) Také chci poděkovat Pekimu, který dorazil se svou manželkou a celou sobotu na akci zůstal. Také za vše co nám zapůjčil (kostky na hraní) a vše co vystavovatelům dovezl a za Kostky.org věnoval, kostičky pro vystav., ceny pro prvních 5 vyst., kteří získali nejvíce hlasů a také, že přivezl lego na aukci.
4) Také chci poděkovat Samymu405, který se nabídl s potiskem triček, zapůjčil stroj na tisk a ve volných chvílích trička tiskl.
5) A také Hance129, která odměnila všechny ostatní vystavovatele, kteří nevyhráli a zajistila nám prodej pro návštěvníky.
6) Chairudovi, že zpracoval pěkné video a Hačislavovi, že opět akci fotil,
7) Svému synovi Danyboi, který mi byl nápomocný (uspořádal spolu s kolegyní s úřadu soutěž pro veřejnost do které i věnoval Lego set) při celé přípravě a radil, co a jak, protože já se od vás stále učím a jen díky tomu, že vás díky svému synovi znám, tak jsme to mohli takto společně zvládnout. a v neposlední řadě také své rodině, která mi pomáhala (nejen Vlastík na výstavě), ale že jsem posledních 14 dnů byla nervózní a protivná a zanedbávala domácnost a pořádně neměli ani co jíst:)
Co se týká výherců tak:
1. místo získal Miho, 2. místo CHairudo, 3. Fuente a studenti SŠ, 4. místo Borún a 5. Danyboy
Snad jsem na nikoho a na nic nezapomněla, pokud máte nějaké připomínky, tak mi napište, budu vděčná za jakýkoliv názor.
Děkuji všem a budu se těšit na další ročník.
Posílám i odkazy týkající se výstavy a fotky v zásilkovně
Monika

Krásné čtení i my moc děkujem :) Krásná akce a víc takových ! kostkám zdar !!!

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

danyboy

Citace od: danyboy kdy 28.03.2018, 22:47:15
Ahoj milí kostkaři,
omlouvám se, že jsem nenapsala hned, ale po výstavě je ještě spoustu administrativních dodělávek, tak jsem to dříve nestihla.
Ráda bych shrnula pár informací k víkendové výstavě v Ostravě, kterou máme již za sebou.
1) Akce měla velký úspěch a lidé si ji velice chválili, také vedení tuto akci patřičně kladně ohodnotilo a dle mne vše proběhlo, jak jsem si představovala. Ráda bych příští rok výstavu opět s vaší pomocí v této škole uspořádala. V sobotu dorazilo 2839 návštěvníků, v neděli 2285. Celkem za víkend 5044 návštěvníků. Příjem ze vstupného nepokryl zdaleka náklady, jako loni (loni byla výstava o hodně menší) a snad proto budeme příští rok i vstupné navyšovat.
2) Moc bych chtěla všem vystavovatelům kostkařům a pomocníkům poděkovat nejen za instalaci, celý průběh výstavy,  aktivitu u soutěží, ale i perfektní uklizení a že jste vše zvládli.
3) Také chci poděkovat Pekimu, který dorazil se svou manželkou a celou sobotu na akci zůstal. Také za vše co nám zapůjčil (kostky na hraní) a vše co vystavovatelům dovezl a za Kostky.org věnoval, kostičky pro vystav., ceny pro prvních 5 vyst., kteří získali nejvíce hlasů a také, že přivezl lego na aukci.
4) Také chci poděkovat Samymu405, který se nabídl s potiskem triček, zapůjčil stroj na tisk a ve volných chvílích trička tiskl.
5) A také Hance129, která odměnila všechny ostatní vystavovatele, kteří nevyhráli a zajistila nám prodej pro návštěvníky.
6) Chairudovi, že zpracoval pěkné video a Hačislavovi, že opět akci fotil,
7) Svému synovi Danyboi, který mi byl nápomocný (uspořádal spolu s kolegyní s úřadu soutěž pro veřejnost do které i věnoval Lego set) při celé přípravě a radil, co a jak, protože já se od vás stále učím a jen díky tomu, že vás díky svému synovi znám, tak jsme to mohli takto společně zvládnout. a v neposlední řadě také své rodině, která mi pomáhala (nejen Vlastík na výstavě), ale že jsem posledních 14 dnů byla nervózní a protivná a zanedbávala domácnost a pořádně neměli ani co jíst:)
Co se týká výherců tak:
1. místo získal Miho, 2. místo CHairudo, 3. Fuente a studenti SŠ, 4. místo Borún a 5. Danyboy
Snad jsem na nikoho a na nic nezapomněla, pokud máte nějaké připomínky, tak mi napište, budu vděčná za jakýkoliv názor.
Děkuji všem a budu se těšit na další ročník.
Posílám i odkazy týkající se výstavy a fotky v zásilkovně
Monika
zásilkovna:
http://www.uschovna.cz/zasilka/XAG763YB4DAJDZVW-IA7


Chairudo

Koukám do krabice s vesnicí a chybí mi silnice. U koho zůstala?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Také bych se chtěl přidat s poděkováním za uspořádání a organizaci této akce. Ze všeho nejvíce oceňuji výběr místa konání výstavy - tím, že jsme byli rozlezlí skoro po celé škole, tak se návštěvníci rozptýlili po jednotlivých třídách a nevznikaly tlačenice. Jedinou výtku mám k délce otevírací doby - podle mě by bohatě stačilo mít otevřeno v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli také začít raději až v 10. Co si tak pamatuju, tak v neděli mezi devátou a desátou hodinou k nám zavítaly pouze 2 rodiny.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Borun

Také bych chtěl poděkovat Monice,Danymu,Pekimu atd.za zorganizování tak skvělé výstavy.Díky těmto vÿstavám můžeme ukázat spoustě lidem naše sbírky,modely,šikovnost a fantazii.Hlavně v dnešní době plné různé elektroniky je třeba lidem a hlavně dětem ukazovat ,že se dá bavit I jinak.Ještě jednou díky,bylo supr.

danyboy

Děkujeme moc za pěkné ohlasy. :) Jak bylo řečeno v závěru výstavy, příští rok určitě pokračujeme. :) Co se týče Vašich poznámek kolem organizace, určitě budeme brát v potaz. :) Rozhodně to zkrácení otevírací doby v sobotu.

S pozdravem,
Danyboy a Monika

Igorus

Já bych ještě rád vyzdvihl svačinářky, které nám s radostí a úsměvem vařily kávu a servírovaly koblihy.

Každopádně jsem rád, že jsem se konečně donutil se na daleké Ostravsko vydat. Výstava byla fakt povedená.

Za sebe potvrzuji výše uvedené - zkrácení otvírací doby a zvýšení vstupného. A vlastně přidávám tip aby směrové cedule byly více výrazné.

peki

Připomínám vyúčtování (žádám o uhrazení) aukce Ostrava. Info zde