(vlastní) Zábavní park + horské dráhy

Založil Chairudo, 24.06.2016, 12:09:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Začal jsem stavět nový panel horské dráhy na Lipno a pro sebe panel zábavního parku na další výstavy, obojí tu budu pomalu prezentovat, obojí bude mít nějakou tu horskou dráhu a všemožné atrakce.

Hledám nápady na pohyblivé atrakce co dát do parku a budu rád za jakékoli vaše tipy. Když mi pošlete odkazy co by jste rádi viděli z Lega, moc mi tím pomůžete a pokusím se vám taky udělat radost a pistavit to :D

díky

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Já jsem ztroskotal při pokusu postavit do Vesnice před školu klasický kolotoč a prolejzky v minifig měřítku. Ale to je na tebe asi moc obyčejnské, co?  >:D


Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Citace od: milanv kdy 24.06.2016, 12:45:38
Já jsem ztroskotal při pokusu postavit do Vesnice před školu klasický kolotoč a prolejzky v minifig měřítku. Ale to je na tebe asi moc obyčejnské, co?  >:D

No... hledám atrakce do zábavního parku, né na dětské hřiště  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

To je asi tím, že já hledám spíš zábavu vlastní než aby mě to usadilo a pak bez mého přičinění mě to házelo, točilo, houkalo, blikalo - a na mě zůstalo jen to zvracení potom :)

A co tohle, to by zakomponovat šlo? Taky to není klasický zábavní park (ve stylu Matějská pouť), ale třeba v Mirákulu nebo na Gutovce je to nejoblíbenější dětská atrakce. A stavebně by to byla výzva velká, protože očekávám, že bys to udělal funkční. Samozřejmě :)

Pán na Žlutém hradě

papluh

Niečo na spôsob LEGOREDO Canoe Ride čo je v LEGOLANDe
https://www.youtube.com/watch?v=p9jg-vICThM
Samozrejme aj s reálnou vodou  ;) Technic kolečká poháňané oskami, reťazou z brehu budú fungovať aj pod vodou, origo kanoe sú dosť veľké ne to aby boli stabilné

yoshimaka

Skákací hrad přeci - využití pneumatic dílků a motorků zajistí pohyblivost  ;D
Lust och fägring stor

Tomik

Tohle byla moje nejoblíbenější atrakce v zábavním parku v německém Geiselwindu. Ve zkratce: jde o vysokou věž kolem které je prstenec sedaček. Sedačky jsou vystřeleny na vrchol věže a odtud puštěny dolů (možná trochu rychleji než volný pádem). V konstrukci je zabudován pneumatický píst, který se při pádu sedaček stlačuje a zpomaluje jejich pád. Když sedačky při plném stlačení úplně zastaví, následuje jejich opětovné vymrštěný vzhůru obrovskou silou, se kterou se snaží vzduch v pístu vrátit do původního objemu. Můžu vřele doporučit, ideálně několikrát za sebou. 8) Podle webových stránek je maximální přetížení 4 G!
http://www.freizeitlandgeiselwind.de/attraktionen/himmelsstuermer/t-rex-tower

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izabella08

Tomikova věž je dobrý nápad...pěkně by se vypínala vzhůru jako solitér. Dále by to chtělo dost vymazlené střelnice :)

linhi


Chairudo

Citace od: Tomik kdy 25.06.2016, 16:09:58
Tohle byla moje nejoblíbenější atrakce v zábavním parku v německém Geiselwindu. Ve zkratce: jde o vysokou věž kolem které je prstenec sedaček. Sedačky jsou vystřeleny na vrchol věže a odtud puštěny dolů (možná trochu rychleji než volný pádem). V konstrukci je zabudován pneumatický píst, který se při pádu sedaček stlačuje a zpomaluje jejich pád. Když sedačky při plném stlačení úplně zastaví, následuje jejich opětovné vymrštěný vzhůru obrovskou silou, se kterou se snaží vzduch v pístu vrátit do původního objemu. Můžu vřele doporučit, ideálně několikrát za sebou. 8) Podle webových stránek je maximální přetížení 4 G!
http://www.freizeitlandgeiselwind.de/attraktionen/himmelsstuermer/t-rex-tower

Tohle jsem se pokoušel udělat na ten panel co už je na Lipně, ale neúspěšně. Možná to ještě jednou zkusím.

Citace od: linhi kdy 25.06.2016, 22:16:38
A klasické houpací klece....

Měl jsem udělaný design ale vypadalo to hrozně :D

Nejjednodušší je dělat atrakce s točivým pohybem, něco co se pohybuje tam a zpět po jedné dráze je pro mě zatím velký oříšek.

Věnoval jsem dnes hodinku LDD a vypadly z toho houpačky, ještě pár větších atrakcí a bude vystaráno ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Citace od: milanv kdy 24.06.2016, 12:45:38
Já jsem ztroskotal při pokusu postavit do Vesnice před školu klasický kolotoč a prolejzky v minifig měřítku. Ale to je na tebe asi moc obyčejnské, co?  >:D

Do parku to dávat nebudu, ale co třeba takto?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

V panelu na Lipně je strašidelný dům, pro sebe chci dělat hlavně věci co se hýbou.

Sním o strašidelném domě s vozíčky na sednutí a projetí po patrech, to by ale byla samostatná stavba o tak 2x4 32 baseplate
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Petronel

A co ta lochneska co jsem ti psal?
https://youtu.be/cuNg4IljVmM

včetně draků, toho vlnění a košů uprostřed kam se dají házet míče?

Hlavně se ale těším na ty horské dráhy! Mohlo by jich být i víc. Třeba zajímavá by byla i ta otočená, kdy dráha je nad kabinkama a ty jsou na ní jakoby zavěšeny. A pokud přidáš mimo motorizace i osvětlení do stavby, bylo by to super!

Pak už bude chybět jen hudba. Takové ty pouťové vypalovačky.  >:D

david4662


Chairudo

Citace od: Petronel kdy 29.06.2016, 19:43:22
A co ta lochneska co jsem ti psal?
https://youtu.be/cuNg4IljVmM

včetně draků, toho vlnění a košů uprostřed kam se dají házet míče?

Hlavně se ale těším na ty horské dráhy! Mohlo by jich být i víc. Třeba zajímavá by byla i ta otočená, kdy dráha je nad kabinkama a ty jsou na ní jakoby zavěšeny. A pokud přidáš mimo motorizace i osvětlení do stavby, bylo by to super!

Pak už bude chybět jen hudba. Takové ty pouťové vypalovačky.  >:D

Ten nápad je super a určitě to zkusím nadesignovat.

S dráhami to nebude lehké, zatím jsem zkusil jen ten typ co jsem prezentoval v Olomouci a tam je problém s třením a ztrátou rychlosti při stoupání, že se po sjezdu vozíky dostanou jen na asi 50% předchozí výšky. Z té udělám kratší dráhu s lopingem.
Chci udělat standardní dráhu viz obrázek, ale k tomu musím vymyslet nový typ tratě s minimálním třením. Už mám něco v hlavě, jen to otestovat.

Třetí dráhu se pokusím udělat sedačkovou lanovku jako okružní jízdu parkem.

Se světly a zvuky se trápit nebudu, nejsem elektrikář a každá taková drobnost na zapojování pak pěkně komplikuje sestavení modelu ;)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Co se týká té ztráty rychlosti - u delší horské dráhy to můžeš řešit podobně jako na "Mamutovi" v Gardalandu. Tam tě během jízdy po okruhu třikrát vytáhnou nahoru, abys to celé projel - viz odkaz:
http://www.gardaland.it/park-en/ATTRACTIONS/Adventure-en/Mammut-en/
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Petronel

Wau, tak to je něco! Do dnešního dne jsem Gardaland neznal. Je tam hodně luxusních horských drah! Třeba Raptor, Blue Tornado...
Hodně dobré, díky za odkaz!
Neuděláme tam taky nějaký společný trip?  >:D

PS: sorry za OT

Chairudo

Citace od: Petronel kdy 29.06.2016, 19:43:22
A co ta lochneska co jsem ti psal?
https://youtu.be/cuNg4IljVmM

Tak tady je první nástřel vagonů lochnesky, celé se to tak tak vleze na baseplate 48, ale menší už to asi nepůjde.
Snad to +- odpovídá měřítku.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

HD

Vidím správně, že jednotlivé vagóny napojuješ přes "Mixelské" klouby? Nejdou otáčet zbytečně příliš ztuha? Nebo to je záměr?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Foton

Citace od: Petronel kdy 30.06.2016, 18:35:18
Wau, tak to je něco! Do dnešního dne jsem Gardaland neznal. Je tam hodně luxusních horských drah! Třeba Raptor, Blue Tornado...
Hodně dobré, díky za odkaz!
Neuděláme tam taky nějaký společný trip?  >:D

PS: sorry za OT

Som za!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Citace od: HorcikDesigns kdy 01.07.2016, 06:53:31
Vidím správně, že jednotlivé vagóny napojuješ přes "Mixelské" klouby? Nejdou otáčet zbytečně příliš ztuha? Nebo to je záměr?

U Mixels jdou ztuha a nehodili by se (můžu zapůjčit, Chairudo), ale myslím že existuje i "snadná" varianta.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 01.07.2016, 08:47:48
Citace od: HorcikDesigns kdy 01.07.2016, 06:53:31
Vidím správně, že jednotlivé vagóny napojuješ přes "Mixelské" klouby? Nejdou otáčet zbytečně příliš ztuha? Nebo to je záměr?

U Mixels jdou ztuha a nehodili by se (můžu zapůjčit, Chairudo), ale myslím že existuje i "snadná" varianta.

Vím, mám je. Jen jsem testoval co nejmenší dílky, ve skutečnosti použiju 63082 nebo 3730 s tím mixeláckým kloubem 14417
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Napadla mě ještě jedna varianta vpravo kde s použitím těch nejmenších plastových koleček jsou sedačky skoro o brick níže a malinko zasazené do vozíku. Bojím se ale, že ty plastová kolečka budou oproti gumovým drhnout o dráhu - když počítám s ježděním v řádu měsíců.
Co vy na to?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Omlouvám se velice za tento kacířský dotaz, ale zná někdo dobrý způsob jak ohýbat vlakové koleje?

Chtěl bych udělat trasu pro velkou horskou dráhu z těchto plastových kolejí, jednoduše proto že je to nejlepší řešení co se týče nejmenšího tření. Potřebuji pár rovných kusů pozohýbat nahoru/dolů v +- 10 stupňových úhlech abych vytvořil souvislou vrstvu.

díky


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

To už zase zasahuješ do modelářských praktik, což pak model bude trochu snižovat, jelikož to nebude úplně košer řešení ??? Osobně bych se snažil tato zaoblení řešit jinak. Prvně bych zkusil spojení flexi kolejí, jelikož jsou kratší a tak půjdou lépe sami prohnout. Pokud to je málo, využil bych SNOT a staré obloukové kolejové profily.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

úplně košer řešení je krásné a když to jde tak se pro to vždy snažím.
Nebude to ale statický model, musím vytvořit pevnou dráhu o rozměrech cca 1,5x4m, po které bude neustále po dobu několika měsíců jezdit cca čtvrt kilový vozík, aniž by dráhu postupně mikron po mikronu deformoval a zhoršoval její stav.
Proto použití standardních kolejnic bude asi to nejelegantnější řešení co se týče pevnosti i rychlosti dráhy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Tak jsem dnes strávil jedno deštivé odpoledne hraním v LDD a vznikla z toho první možná verze horské dráhy.
Model má 600x120cm, max výška 1 metr, délka trati asi 25 metrů.
je tam dost místa aby se do panelu vlezla ještě jedna podobná dráha v jiné barvě, akorát bude problém sehnat díly  ;D

Jako nosné pilíře jsem použil tento díl Support: 64448 a v návrhu je jich cca 2500.
Tak musím doufat, že krabice s pár tisíci kusů v reddish brown co jsem viděl u Michala v ateliéru tam ještě, a že ji Linhi nebo Hardegon nezakomponovali do staveb  :D Na Bricklinku jsou zásoby bohužel mizerné.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

To je hustý  ;D
Jen mám obavy, že i přes tu počáteční rychlost z předchozího kopečku, se to na ten nejvyšší nevyšphá  :(. A dole z toho velkého kopce bude muset být určitě zatáčka hodně klopená, ale to je asi všem jasné. A co po tom bude vůbec jezdit za raketa?  >:D

Foton

#29
Vypadá to mohutně. Sdílím obavy xPoola s tím, že  sjezd z prvního vrcholu nebude stačit na vyjetí prostředního kopečku.

Vycházím z předpokladu že první kopec je ten na prvním obrázku nad růžovým kurzorem a zatáčka na spodku/dně je nájezd na výtah na něj.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.