DISKUSE OCTAN CUP - PODZIM 2008

Založil Marty713, 06.09.2008, 17:43:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Zúčastnili byste se soutěže i pokud by se soutěžilo pouze o slovní ocenění?

Ano, jde přece o zábavu.
Nevím, musel bych se ještě rozmyslet.
Ne, bez věcné ceny o soutěž nemám zájem.

descale

Citace od: MwK kdy 09.11.2008, 22:03:41
Prepáč,nechcem spamovať,ale dovolím si tvrdiť že nemám zažltlé diely. :P

Podle mě, šedé plates (na třetím obrázku) zažloutlé jsou. ;D

MwK

#121
Citace od: descale kdy 09.11.2008, 22:20:39
Citace od: MwK kdy 09.11.2008, 22:03:41
Prepáč,nechcem spamovať,ale dovolím si tvrdiť že nemám zažltlé diely. :P

Podle mě, šedé plates (na třetím obrázku) zažloutlé jsou. ;D
Hehe,vieš o rozdielnych šedých?Tak,to je ten prípad... ::)
Vermi,naozaj som to zbúchal narýchlo a šlo mi len o body,aj keď v konečnom dôsledku,nemusel som mať body a túto "hambu"...  ;D
Inak,chceš to foto?Zajtra dodám na tvoj mail... ;)


EDIT for Colonel32:
Je mi to jasné,tá stavba je nanič,už som to vysvetlil... ;)
Ale,diskutoval som a obhajoval som svoje kocky... :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Colonel32

Citace od: descale kdy 09.11.2008, 22:20:39
Citace od: MwK kdy 09.11.2008, 22:03:41
Prepáč,nechcem spamovať,ale dovolím si tvrdiť že nemám zažltlé diely. :P

Podle mě, šedé plates (na třetím obrázku) zažloutlé jsou. ;D

skutecne nejsou zazloutle, coz vsak autora dle meho nazoru rozhodne neomlouva za jejich pouziti.

MasterWindu

A:
Prevedenie kováčskej dielne je skvelé aj z hľadiska reálnosti a používania v histórií. Vonkajšie kolo na vodu je detailne spracované,komín pri domčeku pôsobí hutne a jeho spracovanie v hnedej by lepšie zvýraznilo. Interiér je skvelý, drobné detaily ako voda super, no a podlaha s tiles 1x1 paráda. Určite po zverejnení výsledkov daj model do vlastného topicu, viac kvalitných foto interiéru by stálo za to. No a dúfam, že sa tam pripletie aj odkaz na video a motorizovaná funkčnosť celého modelu v chode.

B:
Aj keď model mi nepadol hneď do oka, spomenul som si na klasický Harvester z hier Command & Conquer. Laserový zberač dobrý nápad, spracovanie OK.Antigravitačnú jednotku by som riešil asi TrClean alebo svetlejšou TrBlue.Model ako nápad je fajn,náklon kabíny a modrej časti dáva tomu celému fajn tvar, no celkovo ho degraduje použitie čiernej, iná šedá by zvýraznila použité detaily.

C:
Konečne nejaká volovina na ktorej sa dá dobre pobaviť. Spracovanie je dosť morbídne a má u mňa sympatie, hlavne ten semafór, len neviem ako by sa volal ten výsledný produkt na páse /koňo-praso-ovco steak/. Oceňujem vzájomnú pomoc zvieratiek /koň+malé prasiatko/. Spracovanie je jednoduché a víťazí tu nápad a humor.

D:
Model a automobilová linka s droidmi ako spracovanie je fajn, v podstate to odráža blízku budúcnosť v priemysle. No vzhľadom na zámerné porušenie pravidiel bod 3 a neposkytnuté info podľa pravidiel bod 5 model síce nediskvalifikujem /to by už skoro nikdo nestaval/ ale udelujem najnižšie hodnotenie, vzhľadom na férovosť voči ostatným súťažiacim.

E:
Spracovanie je ušité horkou ihlou a mohlo sa na ňom popracovať trocha viac /som Sw fan takže to hodnotím kritickejšie/. Použitie "blue" farby mi tam vôbec nesedí, pravá časť horného výrobného pásu sa ide pomaly zrútiť. Inak je to celkom fajn.

F:
Máme tu špeha !!! :D viz model B. Oveľa jednoduchšie spracovanie ako predošlý harvester, zaradil by som do vekovej kategórie 6-9. Inak model strohý, aspoň dobré použitie farieb, mohlo sa trocha popracovať na okolí už keď tam je...chudák R2
Dark ages forever ...

Marty713

#124
MwK, skoro ani nevim, kde mám začít hele: ::)

1) Zmíněné porušení pravidel bylo v řádech milimetrů. Ty jsi překročil limit více než dvojnásobně!

2) Poslal jsi mi 3 maily. Bral jsem ten popis, u kterého byly fotky. Navíc mi přišly všechny stejné a nikde jsem neviděl větu: Ostatní jsou špatně, použij tenhle. Pokud tam někde byla, sorry.

3) Tvoje fotky jsem alespoň trochu doostřil, víc to nešlo, bylo by to pak moc hrubé. Měl jsem ještě ubrat žlutou (= zažloutlé dílky). :P

4) 53 minut? To bych snad ani radši neříkal. Pokud na to nemáš čas, nestav, ale rozhodně tím neomlouvej kvalitu. Pokud něco postavíš s tím, že nahraješ aspoň nějaké body, pak se dobře rozmysli jak budeš reagovat na kritiku. :(

5) Je pravda, že někdo mi to občas pošle třeba v pondělí ráno a já to vezmu, protože to stejně zpracovávám až když přijdu ze školy (ne, fakt tu nečekám po každý do půlnoci se stopkama v ruce 8)), ale rozhodně bych se na to neodvolával.

Protože pokud by jsi chtěl hrát přesně podle pravidel, do 3. kola bych tě nemohl pustit a ty to víš. ;)

EDIT: Odkaz na video s hamrem je uveden v tématu OCTAN CUP!

descale

Citace od: MwK kdy 09.11.2008, 22:24:15
Hehe,vieš o rozdielnych šedých?Tak,to je ten prípad... ::)

Z těch nekvalitních fotek jsem to nepoznal, omlouvám se ti z nařčení. ;)  I kdyby plates měly stejný odstín, model by v mém hodnocení na posledním místě zůstal...

Colonel32

Citace od: Colonel32 kdy 03.11.2008, 13:34:42
...Stejne jako u minimodel souteze, se do kritiky porotcu pousti prave clovek, ktery predvedl svym souteznim modelem vystup vice nez tragicky, a opravnene skoncil na samem chvostu startovniho pole....

Fascinujici, jak se ta historie opakuje. Opet nejhorsi model, autor mu venoval pouhych 53 minut (pokud dobre chapu), ale o tom, proc mu model kritizujeme najednou tlacha jiz druhou hodinou...

MwK

#127
Citace od: Marty713 kdy 09.11.2008, 22:37:22
4) 53 minut? To bych snad ani radši neříkal. Pokud na to nemáš čas, nestav, ale rozhodně tím neomlouvej kvalitu. Pokud něco postavíš s tím, že nahraješ aspoň nějaké body, pak se dobře rozmysli jak budeš reagovat na kritiku. :(
Jediné kolo ktoré ma bavilo bolo to prvé,tam som sa naozaj pohral tak,ako už dávno nie,vtedy som mal aj čas,a aj sa mi chcelo,lebo zadanie bolo viac než super,ale bohužial ostatné bolo všetko stavané na rýchlo... :-\

A ďakujem,že si mi poupravoval fotky,aj keď to bolo zjavne jedno,ale popis sa nachádzal v súkromnej správe na ktorú si mi odpovedal... ;)

Citace od: Colonel32 kdy 09.11.2008, 22:57:36
Citace od: Colonel32 kdy 03.11.2008, 13:34:42
...Stejne jako u minimodel souteze, se do kritiky porotcu pousti prave clovek, ktery predvedl svym souteznim modelem vystup vice nez tragicky, a opravnene skoncil na samem chvostu startovniho pole....

Fascinujici, jak se ta historie opakuje. Opet nejhorsi model, autor mu venoval pouhych 53 minut (pokud dobre chapu), ale o tom, proc mu model kritizujeme najednou tlacha jiz druhou hodinou...
Toto by si si fakt mohol odpustiť,vieš akosi mohol by si pochopť že v nedelu večer som už asi naučený aj do školy,a akosi ani niesom v banke kde brigádujem a akosi už si ani nemakám na svojom aute a akosi s priatelmi som bol v sobotu... ::)
Čiže,našiel som si čas na "tláchanie"...čo už ako vidím,bola veľká chyba,znovu...
(škoda,minule to také ideálne nebolo :P)

Ozaj,myslíš že keď niekto odpovedá na príspevky,znamená to že tu sedí celé tie dve hodiny? ::) :P

A zamysli sa nad tým,či sa niekedy bude v legu vyrábať nejaký "dúl" alebo niečo iné,čo tam bolo,lebo ako som zistil,môj nápad z minifigmi sa stal skutočnostou,a nebol sa na poslednom mieste... ::) :P
(narážam na pravidlá)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

otaznik

Citace od: MwK kdy 10.11.2008, 06:48:24
A zamysli sa nad tým,či sa niekedy bude v legu vyrábať nejaký "dúl" alebo niečo iné,čo tam bolo,lebo ako som zistil,môj nápad z minifigmi sa stal skutočnostou

LOL, tak znovu:

Minifig Pack pro rok 2009 už byl skutečností dávno předtím, než byl Octan Cup vyhlášen!

Togaran

Děkuji všem pilným za hodnocení :) a teď postupně, na mou obranu  >:D
Citace od: otaznik kdy 09.11.2008, 21:49:02
B - Futuristický kombajn G1
Ne moc originální, ale čistě postavený model. Zajímavě sestaveno, šikmé stěny jsou neobvyklé, nicméně model je dost krabicový. V dané konkurenci ale jasné druhé místo.
Nevím, proč ne originální, kombajn jako zemědělský stroj mi přijde jako jasná volba. V tomto kole jsem postavil asi tři modely a pořád mi to nějak nesedělo, až u tohoto nápadu s kostkami různě přes sebe, jsem byl spokojen. Původně byly i motory kvádrovitější, ale pak vypadala šikmá radlice moc osamoceně. Ke krabicovitosti - jak jsem tu kdysi četl: "It's not a bug, it's a feature!"

Citace od: descale kdy 09.11.2008, 21:58:40
B - Futuristický kombajn G1
+ originalita
+ z kostek vytvořený název kombajnu (G1)
+ ukázka kombajnu v akci
-  barevné provedení mohlo být zvoleno lépe
S těmi barvami máte pravdu, že černá je moč černá a skrývá detaily, měl jsem ji nechat poze na drobnosti a radlici i motory udělat z tmavé šedé, bohužel kvantita dílů hraje pro černou :P Nebo ti vadí ta modrá?

Citace od: Colonel32 kdy 09.11.2008, 22:11:30
B - Futuristický kombajn G1
Ne moc originální, ale čistě postavený model. Zajímavě sestaveno, šikmé stěny jsou neobvyklé, nicméně model je dost krabicový. V dané konkurenci ale jasné čtvrté místo.
Opakoval bych se. Snad jen škoda toho čtvrtého místa  ;D

Citace od: MasterWindu kdy 09.11.2008, 22:31:46
B:
Aj keď model mi nepadol hneď do oka, spomenul som si na klasický Harvester z hier Command & Conquer. Laserový zberač dobrý nápad, spracovanie OK.Antigravitačnú jednotku by som riešil asi TrClean alebo svetlejšou TrBlue.Model ako nápad je fajn,náklon kabíny a modrej časti dáva tomu celému fajn tvar, no celkovo ho degraduje použitie čiernej, iná šedá by zvýraznila použité detaily.
Když jsem viděl zadání, okamžitě jsem si vzpoměl na C & C - Tiberian Sun ;) Ale opravdu nerad kopíruji, snažil jsem se o něco co tu ještě nebylo. A o barvách jsem už mluvil.

Ještě jednou díky všem, musím říct, že tohle kolo mě opravdu bavilo zatím nejvíc :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

descale

Citace od: Togaran kdy 10.11.2008, 13:44:44
S těmi barvami máte pravdu, že černá je moč černá a skrývá detaily, měl jsem ji nechat poze na drobnosti a radlici i motory udělat z tmavé šedé, bohužel kvantita dílů hraje pro černou :P Nebo ti vadí ta modrá?

Přesně tak, měl jsem na mysli tu černou.

JimB

Díky všem za kladné ohlasy. Samostatný topic pro můj hamr bude, musím ale ještě vytřídit a upravit další fotky. Srovnal jsem si dobu stavby s MwK: dělal jsem na hamru nejmíň 7x déle, naštěstí do toho spadly podzimní prázdniny, takže čas jsem měl.

Z ostatních modelů se mi nejvíc líbí Togaranův kombajn G1, za ním je Salamův porcovač. Povedená je i Bambusova Droid factory, ale potřebovala by více dodělat.

Ještě něco: Special thanks to Marty for uploading my video. ;)
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

Džejkob

#132
děkuji všem za hodnocení mého modelu. Přiznávám že to bylo slabé, moc jsem to neměl promyšlené.
to salam:díky za vypracování tabulky. to já budu mít bramborovou medaili ze spoda ;D
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

JimB

Ještě mi může selhat kámoš s foťákem a bude po srandě. Taky je škoda, že se Robbed neúčastnil 3 kola a ztratil tím hodně bodů.
Moje BS galerie k prohlédnutí zde

Džejkob

přesně to se mi stalo v prvním kole a musel jsem fotit z mobilu :'(
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

Marty713

Saláme díky :),
zrovna dneska jsem si říkal, zda už si někdo sám pro sebe zjišťoval kolikátý vlastně je. ;D

No, nějaký přehled jsem měl, ale že je to na prvních pozicích až takhle těsné, to jsem netušil. Doufám pánové, že svedete o vyrovnaná místa lítý boj!!! >:D ;D 8) ;)

Robbed

Citace od: JimB kdy 10.11.2008, 19:10:07
Taky je škoda, že se Robbed neúčastnil 3 kola a ztratil tím hodně bodů.

Bohužel jsem to nějak časově nezvládl. Ale tohle kolo se budu snažit >:D, bude to můj historicky první castle MOC 8) ;D

Džejkob

můj taky ;D ;D
u mě bych to ale spíš nazval KATASTROFA
Star Wars, Western, Fantasy Castle, různý věci stavím a sbírám :)
Jsem také aktivní na Instagramu: @CzechMateBricks

Marty713

Už mi přišel jeden výtvor - laťka je pořádně, ale pořádně vysoko. :o >:D ;)

Tak se snad nebude opakovat situace z 3. kola. ::)

MwK

Citace od: salam kdy 10.11.2008, 19:00:47
O bramborovou medaili (nebo aspoň předposlední místo :)) jsem však připraven svést nelítosný boj ;D.
Ak narážaš na náš zhodný počet bodov,budeš to mať asi v "kapse"... ;)
Inak,nechcem rýpať,ale nemal by som byť pred tebou kedže som vpodstate teoreticky dva krát získal lepšie umiestnenie? >:D >:D ;)
Ja len tak,vieš,napadlo mi že aj v F1tke sa to tak počíta... ;D ;)


Ozaj,otázočka pre všetkých,dovoluje sa odoslať súťažné fotky v úprave "sépiovohnedý"? ???
Ďakuje za odpoveď...
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Marty713

#140
CitaceOzaj,otázočka pre všetkých,dovoluje sa odoslať súťažné fotky v úprave "sépiovohnedý"?

No ne "pre všetkých", já jsem organizátor. 8)

Sám víš, že se tyhle věci už od začátku řeší skrz soukromou zprávu. Myslím, že důvod proč pochopíš z odpovědi:

Ne, nemůžeš. Teď je všem jasné, že fotky v sépii jsou od MwK. ::) Tím bychom porušili anonymitu (na salama se neodvolávej, to je výjimka potvrzující pravidlo).

Nechci ti brát chuť do soutěže, ale mysli trochu. :)



P.S. Celkové výsledné hodnocení OCTAN CUPu možná nebude pouhým součtem bodů z jednotlivých kol. Musím se ještě s porotci domluvit. Je docela možné, že se ve výsledku bude zprůměrovávat udělená známka, tzn. daleko menší rozdíly mezi soutěžícími a větší šance na zlepšení pozice.

MwK

#141
Citace od: Marty713 kdy 11.11.2008, 20:24:37
Ne, nemůžeš. Teď je všem jasné, že fotky v sépii jsou od MwK. ::) Tím bychom porušili anonymitu (na salama se neodvolávej, to je výjimka potvrzující pravidlo).
Prepáč,práve naňho som myslel,vždy je jasné ktorý model je od neho,tak som to tiež tak chcel spraviť,pretože ja verím v nezaujatosť poroty... ::) ::) ;D
A vpodstate,jediný "súper" je on,napadlo mi že by to mohlo byť lepšie a hlavne spravodlivejšie,veď očo by tu už len mne mohlo ísť... ;)


(úvodzovky v slove súper neznamenajú narážku na konkrétnu osobu,len som nemal vhodnejšie slovo)


A mne to nedá! ;D
Cez súkromú správu?Cez tú kde som ti poslal aj popis? >:D

EDIT:
Napadla mi ďalšia haluz,vytiahnem svoje duplo? >:D ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Marty713

#142
Dodržuj pravidla ve svém vlastním zájmu:

Citace4.4) Soutěžící/porotci budou odesílat fotografie svých modelů/hodnocení na organizátorovu emailovou adresu (je uvedena v mém profilu).
- z pravidel OCTAN CUPu

+

Citace5. Každý model musí obsahovat stručný popis toho, k čemu daný stroj slouží a jak by měl fungovat.
- ze zadání 3. kola

Zatím to každý pochopil, ale máš pravdu, aby to bylo v pravidlech doslovně, poupravil jsem bod 4.4:

Citace4.4) Soutěžící/porotci budou odesílat fotografie svých modelů s popisem/hodnocení na organizátorovu emailovou adresu (je uvedena v mém profilu).



Kdyby ses zeptal na sépii přes SZ, nebyl by v tom problém. Ale tohle je proti pravidlům:

Citace2.7) Soutěžící nesmí komukoliv (kromě organizátora), poskytovat informace o svém výtvoru. Pokud se tak stane, bude se postupovat podle bodu 2.6.

To, že salámovy modely pozná každý, je něco jiného, než kdyby tu o nich veřejně psal. ;)

MwK

#143
Prepáč,asi sa idem zakopať... ::)
Napísal som ti predsa aký problém som mal,že som vôbec nevedel či niečo odoslalo,lebo mi to viackrát padlo,a takisto mi nenapísalo že sa niečo odoslalo... :-\
A myslím,že popis v PM,je skoro to isté,ako foto na ďalší deň...

Ale nechajme to tak... :)
Určite by som podľa viacerých mal ísť stavať... ;)
Tak idem aspoň premýšlať,či spraviť to vymyslené a upraviť fotky,či vytiahnuť Duplo,či dostať nový nápad,alebo to zabaliť... ;)


EDIT:
Škrtol som po prečítaní tvojho editu... ::)
A vyznačil som po prečítaní tvojho editu... ::)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Marty713

Neházej flintu do žita... :)

Vždyť se nic neděje. 3. kolo dopadlo jak dopadlo a myslím, že tvé umístění nezáviselo na popisu modelu a ve 4. kole holt nebudeš mít hnědý fotky, jinak postav co chceš, svůj nápad jsi ještě nezveřejnil, nebo ne? ;)

MwK

Citace od: Marty713 kdy 11.11.2008, 21:26:19
Neházej flintu do žita... :)

Vždyť se nic neděje. 3. kolo dopadlo jak dopadlo a myslím, že tvé umístění nezáviselo na popisu modelu a ve 4. kole holt nebudeš mít hnědý fotky, jinak postav co chceš, svůj nápad jsi ještě nezveřejnil, nebo ne? ;)
Nechcem tu viesť zbytočnú diskusiu a spamovať...
Ale strašne ti závidím ten prístup a silu,fakt,nič ťa nerozhádže a dokonca vieš povzbudiť... :)

A nie,nezverejnil,iba,bez tej hnedej,niesu potrebné farby... :-X
Inak,nie,z popisom to nič nemalo,bohužial bola to tá svinka čas... ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Marty713

S ohledem na to, že je v pondělí 17.11. svátek, posunuji termín odeslání fotografií modelů 4. kola s popisem (na mail ;)) o 24 hodin dopředu. Tedy klidně zasílejte až v pondělí. 8)

Ostatní termíny zůstávají stejné. :)

Marty713

A konečně je tu zadání posledního (tedy pátého) kola.

Možná někoho trochu zarazilo, ale já věřím, že si každý k tématu najde svoji cestu. Nápadů mám já osobně nespočet, a tak si myslím, že ani vy nebudete mít problém na něco přijít.

Originalita bude vítána.

P.S. Postavte parašutistu vyskakujícího z letadla s nadějí, že se mu v příštích několika vteřinách otevře padák, slepce s nadějí, že přechází vozovku na zelenou nebo otce početné rodiny, který odchází do města s nadějí, že získá lepší práci a bude tak moci uživit své děti.

Hrajte si. 8)


Colonel32

Citace od: Marty713 kdy 16.11.2008, 20:36:10
A konečně je tu zadání posledního (tedy pátého) kola.

Možná někoho trochu zarazilo, ale já věřím, že si každý k tématu najde svoji cestu. Nápadů mám já osobně nespočet, a tak si myslím, že ani vy nebudete mít problém na něco přijít.

Originalita bude vítána.

P.S. Postavte parašutistu vyskakujícího z letadla s nadějí, že se mu v příštích několika vteřinách otevře padák, slepce s nadějí, že přechází vozovku na zelenou nebo otce početné rodiny, který odchází do města s nadějí, že získá lepší práci a bude tak moci uživit své děti.

Hrajte si. 8)



Prosim o info pro porotce, podle jakeho klice maji vlastne vytvory hodnotit.

Marty713

Stejně jako v předchozích čtyřech kolech (zatím vlastně jen třech).

Pokud bude porotce schopen přihlédnout k pomyslné hloubce myšlenky a originalitě nápadu, bude toto zohlednění v hodnocení velice vítané. ;)