konec kovových osiček ?

Založil peki, 23.07.2019, 10:55:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Koukal jsem na FB skupinách na hodně diskuzí. Hodně lidí (firem, nebo nevím jak to označit), co dělají custom koleje oznamují, že budou dělat i custom kolečka a nápravy. Ceny na bl prý rostou. Někdo navrhoval v souvislosti s novým Disney vlakem napsat Disney, aby napsali TLC, že takové kolečka do disney vlaku nechtějí :D
Někde jsem viděl myšlenku, že by nápravy bez kovových osiček mohli být jen u "nevlakových" setů, jako ten s duchem, aby se snížila cena, ale to myslím, že nebude.

peki

#31
Citace od: Matthes_CS kdy 13.08.2019, 15:41:43
Kolečka do náprav i červené a použité i na okrasu a dají se uchytit i třeba takto:



Včera jsem ty kolečka držel u Mirka v ruce. Překvapilo mne že ten "pin" který vede z kolečka


nemá průměr jako texnic pin, který se strčí to otvoru v technic bricku. Jinými slovy to kolečko v technic bricku nedrží (vypadne). Není to jako když  jako když tam nasadíte :


Takže ano podvozky se dají stavět, ale spíše pro vlaky které budou na poličce.

Chairudo

řeší se to nějak na LAN? Proč to tak LEGO udělalo a názory lidí?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 15.08.2019, 09:54:47
řeší se to nějak na LAN? Proč to tak LEGO udělalo a názory lidí?

Na LAN se to řeší, Osobně jsem to reportoval i do vlákna o kvalitě.

Reakce lidí:
- všichni to kritizují (vláčkaři, kterých se to týká jsou naštvaní)

Reakce Lega
- mlčí
- Respektive když se spekulovalo, že je to zatím jen v "nevlakovém setu", tak jeden který věděl o novém vlaku poslal info že to je i novem vlakovém setu. Tak se LEgo hned ozvalo že informace o novém vlakové setu jsou pod embargem do 13.8

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 14.08.2019, 16:59:35
Koukal jsem na FB skupinách na hodně diskuzí. Hodně lidí (firem, nebo nevím jak to označit), co dělají custom koleje oznamují, že budou dělat i custom kolečka a nápravy

Tak sem dávej rovnou i odkaz
===========================
Since there seems to be a lot of chatter regarding LEGO's change to the train wheels, it makes sense to announce that BrickTracks has already started on a replacement. We are currently designing the molds and securing the funding for the tooling and parts.

We are going to make a change though to the design: instead of the point at the end for fitting into the wheel holders, these will have a fully functional stud on the hub. The inside will be a tighter fit on the axle. These will not be a direct replacement for the current wheels, rather they are for use with metal axles and ball bearings.

If any of the 3rd party manufacturers or resellers or kit makers are interested in bulk lots of wheels, please don't hesitate to get in touch.
=================

davroman

Citace od: peki kdy 15.08.2019, 10:25:57
Citace od: Chairudo kdy 15.08.2019, 09:54:47
řeší se to nějak na LAN? Proč to tak LEGO udělalo a názory lidí?

Na LAN se to řeší, Osobně jsem to reportoval i do vlákna o kvalitě.

Reakce lidí:
- všichni to kritizují (vláčkaři, kterých se to týká jsou naštvaní)

Reakce Lega
- mlčí
- Respektive když se spekulovalo, že je to zatím jen v "nevlakovém setu", tak jeden který věděl o novém vlaku poslal info že to je i novem vlakovém setu. Tak se LEgo hned ozvalo že informace o novém vlakové setu jsou pod embargem do 13.8

Asi bude potřeba trocha negativní reklamy a na výstavách u LEGO kolejišť do budoucna instalovat cedulky ve smyslu "tento model je provozován díky ne-Lego kolům a osám, protože standardní Lego řešení není pro provoz kolejišť použitelné".   ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Chairudo

No zajímalo by mě co k tomu LEGO vede, jestli je jim jedno že zhoršují kvalitu svých výrobků...protože (aspoň myslím) si musí uvědomovat že jdou s kvalitou dolů a tím způsobí problémy spoustě Afolů i běžným zákazníkům.

Chtějí zvýšit spotřebu dílků?
Chtějí se oprostit od externích dodavatelů?
Je to čistě otázka výrobních nákladů?
Nebo tam za ty plastové osičky někdo tak úspěšně loboval, že přesvědšil vedení, že jsou vlastně lepší než kovové?

Moc rád bych časem viděl nějaké oficiální vyjádření LEGA proč se tímto směrem vydali.

A nebylo by vůbec na škodu se jich takto přímo zeptat  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 15.08.2019, 15:18:47
No zajímalo by mě co k tomu LEGO vede, jestli je jim jedno že zhoršují kvalitu svých výrobků...protože (aspoň myslím) si musí uvědomovat že jdou s kvalitou dolů a tím způsobí problémy spoustě Afolů i běžným zákazníkům.

Chtějí zvýšit spotřebu dílků?
Chtějí se oprostit od externích dodavatelů?
Je to čistě otázka výrobních nákladů?
Nebo tam za ty plastové osičky někdo tak úspěšně loboval, že přesvědšil vedení, že jsou vlastně lepší než kovové?

Moc rád bych časem viděl nějaké oficiální vyjádření LEGA proč se tímto směrem vydali.

A nebylo by vůbec na škodu se jich takto přímo zeptat  >:D

To by asi chtělo se zeptat.

Osobně čekám, že napíšou, že měli problémy s těmito dílky a/nebo externím dodavatelem a takhle to vyřešili, aby si na to mohli dohlížet sami. Že to není to nejlepší, ale dětem to stačí, ale pak už neplatí ten jejich slogan jen to nejlepší je dost dobré.

peter

Citace od: Matthes_CS kdy 15.08.2019, 16:40:28neplatí ten jejich slogan jen to nejlepší je dost dobré.

Za mne tento slogan neplatí už dobrých 20 let.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

fanda

Citace od: peter kdy 15.08.2019, 16:53:36
Citace od: Matthes_CS kdy 15.08.2019, 16:40:28neplatí ten jejich slogan jen to nejlepší je dost dobré.

Za mne tento slogan neplatí už dobrých 20 let.

Myslím, že to je o voze a koze.

Jestli TLG to chápe tak, že Lego je nejlepší stavebnice ve známém vesmíru, tak mají bezesporu pravdu.

Ale ty (a my všichni afolové samozřejmě také) to chápeš asi tak, že pro výrobu a vývoj by měly být použity ty nejlepší současné technologie, které by byly ještě dostupné za rozumný peníz. A v tomto chápání jejich sloganu máš (máme) bohužel také pravdu.

Pořád je potřeba si uvědomovat, že TLG živí moderní děti, z kterých jsme my afolové na mrtvici. Stále více nám (afolům) TLG dává najevo, že je neživíme a neuživíme (snad jen, kdybychom se množili jak kobylky, což civilizovaní afolové zrovna moc nečiní).

Kuba

Vyzkouset vzit osicky a dalsi komponenty jeste v nadchazejicim lugbulku.  :)

Nez zaniknou nadobro...


Chairudo

Citace od: Kuba kdy 15.08.2019, 22:17:29
Vyzkouset vzit osicky a dalsi komponenty jeste v nadchazejicim lugbulku.  :)

Nez zaniknou nadobro...


Měli by jsme urychlit malý lugbulk  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#42
Citace od: Kuba kdy 15.08.2019, 22:17:29
Vyzkouset vzit osicky a dalsi komponenty jeste v nadchazejicim lugbulku.  :)

Nez zaniknou nadobro...
A cenu bludišťáka vyhrál KUBA  ;D

Osička bylo naposledy dostupná v LUGBULKU 2012  ;) Což je tak dávno že ani současní zam. Lega tomu nechtěli věřit, že něco takového bylo v minulosti vůbec možné.

sohibil

Vyzerá to tak, že máme utrum a musíme si kovové osičky zohnať u third party :)
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Matthes_CS

Citace od: sohibil kdy 18.08.2019, 13:25:36
Vyzerá to tak, že máme utrum a musíme si kovové osičky zohnať u third party :)

Tak to už nám doporučilo smao lego, ale teď k němu nebudou vyrábět ani kolečka a nápravy. Takže celou nápravu third party.

Jezevec

Citace od: peki kdy 13.12.2019, 10:00:30
Video od lega. 

Funguje odkaz?

Sorry, there is a problem

You do not have permission to view this content.
Error code: 2F173/H

Sign in
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

#46
video

Tak než to dají jinam odkud to bude fungovat (hlavní myšlenky[/url]:
- po 200 hodinovém testu dosahují nová kolečka lepší výsledek, vlak dojel dále
- dětem se ty kolečka špatně skládala, nyní si to poskládají i bez pomoci rodičů
- plastové řešení je z ekologického lacinějšího materiálu v důsledku čehož budeme mít v krabicích více kostek
- tím že mezi kolečky není osička, tak se dají nová kolečka spojit pomocí plate i ze spodu více jak 2x2 study


Pool

Tomu říkám správné propagandistické video  ;D. Strhla se vlna kritiky na ty jejich nové kolečky, tak se snaží toho vlka narvat do kostýmu beránka a předhodit to veřejnosti.

- Tohle se mi vůbec nechce věřit a těším se, až to nějaký AFOL vyvrátí. Ty plastové kolečka měly evidentně větší tření, takže menší dojezd, větší spotřeba energie a větší opotřebení. Jasně, časem po zajetí se to může zlepšit, ale nikdy to podle mě nemá šanci být lepší než ty kovové osičky. Vsadím své kaťata, že to mají zfixlované a buď ty baterky pro staré kolečka méně nabíjeli, nebo to mají cinknuté jinak. A pokud by to bylo nějakým božským zázrakem pravda, tak pak bych to nechal testovat ještě pár set hodin do té doby, až se ty plastové kolečka úplně opotřebí a rozpadnou, a bude hned jasné, co je lepší  >:D.
- Záleží asi na věku a šikovnosti každého dítěte. Secvaknutí klasických větších plate je mnohdy dost složité a na sílu náročné a pokud to už zvládnou, tak ty osičky jim určitě problémy dělat nebudou.
- Totální kravina, kovová osička oproti tomu platu mnohonásobně vyšší živostnost a tedy naopak jsou ekologičtější, než výroba tuny plastu. Navíc když srovnám výrobku toho kovu a plastu, tak na menší zátěž životního prostředí určitě ten kov vyhraje.  Bohužel výroba té kovové osičky bude pro lego dražší, takže pak cpe veřejnosti tyhle kraviny.
- Tohle bych viděl asi jako jediné plus, ovšem ty staré nápravy na kola se dají secvaknout nahoře, takže jako žádné velké plus to zase není.

poMOCník

Mohu potvrdit, že syn se naučil osičky nacvakávat ve 3,5 letech. Větší plate k sobě secvakne, ale na některých místech uprostřed to nepřiléhá, protože na to nemá sílu.

Matthes_CS

Nevím, ale než se tyhle nové kolečka objevily, tak jsem stížnosti na to, že se to špatně secvakává a špatně drží u sebe neviděl.

Na FB u diskuze k tomuto videu byl tento odkaz s disney vlakem:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212271486062606&set=p.10212271486062606&type=3&theater