Santafe vs BNSF

Založil J_BOB, 14.12.2005, 16:37:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aka lokomotiva sa vam paci viac? Santa Fé F7A alebo BNSF GP-38 ?

Santa Fe F7A
BNSF GP-38

J_BOB

paci sa vam viac santafe alebo BNSF? mne osobne sa viac paci santa fe. ako je to u vas?

Edit: tak som to opravil. :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Police collector

Ono to je taky santa fé. Jenže nákladní. Mě se imho líbí víc Big Chief.  I když ten náklaďák taky není špatný....
Terminated.

Cavelon

Mne sa viac páči BNSF.

J_BOB

Citace od: Police collector kdy 14.12.2005, 16:46:10
Ono to je taky santa fé. Jenže nákladní. Mě se imho líbí víc Big Chief. I když ten náklaďák taky není špatný....
som si takmer uplne isty ze som myslel len tie legove. a to su dve Burlington Northern Santa Fe a santa fe....nehovorim teda ze BNSF neni santa fe, len sa pytam ktora santafe sa vam viac paci....
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Micho

Mne sa obidve rátajú asi rovnako. Ťažko by sa mi rozhodovalo. Keby som mal ale pred sebou obidve tieto stavebnice, aby som si mal vybrať iba jednu, tak by som si určite vybral BNSF. Ale to len preto, lebo BNSF mám len 1 ks, kým klasických SF pár kusov.

TomG

BNSF sem osobne nevidel, ale co sem koukal na klasicke Santa Fe, tak je to docela povedena lokomotiva, na to, ze je to z roku 2002.
Only the best can survive.

Colonel32

Udelam anketu, ne?

a) Santa Fe Super Chief (F7A), klidne samotna
b) F7A+F7B
c) BNSF GP-38

J_BOB

aky je rozdiel medzi F7a a F7b?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Micho

Citace od: J_BOB kdy 14.12.2005, 18:28:16
aky je rozdiel medzi F7a a F7b?

F7b je len motorová jednotka (bez priestoru pre rušňovodiča), musí sa pripojiť k samotnej lokomotíve. Písalo sa o tom tu - Santa Fe - A+B Unit. Sú tam aj obrázky.

J_BOB

aha dakujem uz je mi to jasne  ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

proc jste do hlasovani nedali F7A+F7B komplet?

pac imho je nejlepsi komplet, pak bnsf a nakonec samotna F7A

J_BOB

bol ten komplet aj z lega robeny?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

TomG

#12
Citace od: J_BOB kdy 14.12.2005, 20:12:40
bol ten komplet aj z lega robeny?

ne, na F7B potrebujes 1-2 dalsi lokomotivy F7A a vse je to MOC podle fotografii skutecne B unit.
Only the best can survive.

J_BOB

dakujem. myslel som si to ;) tak preto som tam nedal F7A+F7B. islo mi ciste o to ktora oficialna Legova Santa-fe sa vam paci viac.
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Dansson

No, vzhledem k tomu, že mám obě dvě, tak to vidím takhle: ještě předtím než sem si je kupoval sem myslel, že favoritem u mě bude BSNF, ale nakonec to je SF. Z několika důvodů:
1) UPlně sem se zhrozil, když sem zjistil jaká mezera zůstává u těch oken vzadu u BSNF...(na fotce na krabici to není vidět, protože je focená ze předu, hajzlíci...)
2) Samotný trup není moc promakaný, i když není nejhorší
3)interiér a místo uvnitř....taky nic moc
I když si myslím, že časem bude vzácnější BSNF, protože jich tolik nešlo..., líbí se mi víc, i je jakoby hratelnější...SF(i díky té dobře proveditlené odklápěcí střeše) ;)

betakaroten

Zmiňovaná mezera je patrná dokonce i na renderu. Pohled z "odvrácené strany" odhalí i další nedostatky: čelo kapoty přečuhuje nahoru; pod mřížkami jsou vidět jak plné, tak duté čudly.

(P.S. POV-Ray mi zobrazuje kola "dvojitě" - dá se to nějak vyřešit, aniž bych musel sestavovat rozsochy zvlášť a dvojkolí zvlášť?)

Micho

Citace od: Dansson kdy 15.12.2005, 20:41:21
No, vzhledem k tomu, že mám obě dvě, tak to vidím takhle: ještě předtím než sem si je kupoval sem myslel, že favoritem u mě bude BSNF, ale nakonec to je SF. Z několika důvodů:
1) UPlně sem se zhrozil, když sem zjistil jaká mezera zůstává u těch oken vzadu u BSNF...(na fotce na krabici to není vidět, protože je focená ze předu, hajzlíci...)
2) Samotný trup není moc promakaný, i když není nejhorší
3)interiér a místo uvnitř....taky nic moc
I když si myslím, že časem bude vzácnější BSNF, protože jich tolik nešlo..., líbí se mi víc, i je jakoby hratelnější...SF(i díky té dobře proveditlené odklápěcí střeše) ;)

Obidve lokomotívy mám tiež a v týchto bodoch si dovolím s tebou súhlasiť. Na druhej strane mne sa viacej pozdáva BSNF po stránke farebnosti, aj keď obidve podľa mňa majú vynikajúce farebné zladenie.

peter

Citace od: Dansson kdy 15.12.2005, 20:41:21
No, vzhledem k tomu, že mám obě dvě, tak to vidím takhle: ještě předtím než sem si je kupoval sem myslel, že favoritem u mě bude BSNF, ale nakonec to je SF. Z několika důvodů:
1) UPlně sem se zhrozil, když sem zjistil jaká mezera zůstává u těch oken vzadu u BSNF...(na fotce na krabici to není vidět, protože je focená ze předu, hajzlíci...)
2) Samotný trup není moc promakaný, i když není nejhorší
3)interiér a místo uvnitř....taky nic moc
I když si myslím, že časem bude vzácnější BSNF, protože jich tolik nešlo..., líbí se mi víc, i je jakoby hratelnější...SF(i díky té dobře proveditlené odklápěcí střeše) ;)

Citace od: Micho kdy 15.12.2005, 22:27:40
Obidve lokomotívy mám tiež a v týchto bodoch si dovolím s tebou súhlasiť. Na druhej strane mne sa viacej pozdáva BSNF po stránke farebnosti, aj keď obidve podľa mňa majú vynikajúce farebné zladenie.

Jen si Vás dovolím trošku poopravit. Nejedná se o lokomotivu BSNF ale BNSF, tedy tak jak je správně uvedeno v nadpisu tématu ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Micho

Citace od: peter kdy 16.12.2005, 07:20:22
...
Jen si Vás dovolím trošku poopravit. Nejedná se o lokomotivu BSNF ale BNSF, tedy tak jak je správně uvedeno v nadpisu tématu ;)

A mne to nejak nesedelo, ale som bol tvrdo lenivý to mrknúť. Dík za opravu. A koniec koncov je to aj v nadpise.  ;)

Colonel32

koukam, ze prvni to tu pouzil Dansson...

hele, jestli mas problem se naucit zkratku, tak se anuc celej nazev:
Burlington Northern Santa Fe, a muzes to od toho odvozovat

KLF

Mojim snom je nejake taketo promo Trains... Urcite by to slo, keby chceli.

Terminated.

muzzo

Vidím, že anketa je velmi vyrovnaná. Já preferuji Santa Fe F7A. ;)

peter

Citace od: muzzo kdy 16.12.2005, 12:59:32
Vidím, že anketa je velmi vyrovnaná. Já preferuji Santa Fe F7A. ;)

To je prvda, když jsem ještě hlasoval já, tak celkem s přehledem vedlo SF-čko, ale koukám, že ho BNSF pěkně stáhno, na právě pouze rozdíl jednoho hlasu. Jinak já hlasoval pro BNSF ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

betakaroten

Citace od: Colonel32 kdy 16.12.2005, 10:56:32
koukam, ze prvni to tu pouzil Dansson...

hele, jestli mas problem se naucit zkratku, tak se anuc celej nazev:
Burlington Northern Santa Fe, a muzes to od toho odvozovat
Takhle nějak ta chyba vznikla ;)

Dansson

To mě fakt rozesmálo-bomba postřeh ;D
Holt nikdo není dokonalý! ;)

Micho

Citace od: Dansson kdy 16.12.2005, 16:51:09
To mě fakt rozesmálo-bomba postřeh ;D
Holt nikdo není dokonalý! ;)

A ja sa môžem vyhovoriť na teba.  ;D  Inak je fakt sranda, aká sa tomu venovala polemika ....  ;)

Dansson

Jednoduchá úprava mojí BNSF:

Dansson

a ještě jednoduchý light system:
Co se týče celé lokomotivy, v podstatě jsem otočil (předek za zadní část a naopak)

peki

Citace od: Micho kdy 14.12.2005, 18:36:41
Citace od: J_BOB kdy 14.12.2005, 18:28:16
aky je rozdiel medzi F7a a F7b?

F7b je len motorová jednotka (bez priestoru pre rušňovodiča), musí sa pripojiť k samotnej lokomotíve. Písalo sa o tom tu - Santa Fe - A+B Unit. Sú tam aj obrázky.


Existovala motorizovaná jednotka i u BNSF ? http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1343601

Ondra