(Vlastní) Bradavický hrad

Založil Hardegon, 25.01.2014, 20:13:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Tak balíme a jedem na Lipno. Hotovo 99%. Poslední se dá dodělat až když se to rozebere. >:D

Igorus

Těším se, až to uvidím naživo. Vypadá to fakt šíleně (myšleno pozitivně  ;) )

Hardegon

Pár věcí nedorazilo na Lipno úplně v pohodě, ale základy jsou na místě a zítra bude hotovo. ;)

linhi

To mě celkem děsíš....

Sanna

Nooo pěkně. Tak sis zase trochu zastavěl no,to aby si nevyšel ze cviku  ;).

Luky1987

Citace od: Hardegon kdy 19.05.2015, 21:27:30
a zítra bude hotovo. ;)
A že se nepochlubíš, optimisto  ;D

Hardegon

Citace od: linhi kdy 20.05.2015, 08:00:23
To mě celkem děsíš....

To bylo tim velkym nakládákem, co to vezl. Model nadskakoval a takhle to dopadlo. Dva moduly skal se mi dokonce k sobě při nějakym většim výmolu spojili k sobě >:D

Citace od: Luky1987 kdy 20.05.2015, 21:16:24
Citace od: Hardegon kdy 19.05.2015, 21:27:30
a zítra bude hotovo. ;)
A že se nepochlubíš, optimisto  ;D

Zpomalilo mě neustálé upravování a dolaďování hradu. A taky to, že jsem si při balení dal ten největší kus hradu navrch jedné palety, sám jsem to nezvedl a k celému jednomu bloku hradu jsem se nemohl dostat, když tu jsem na to sám  >:D

Hardegon

Hotovo.

Finální čísla jsou: rok a půl práce, 3000 hodin, rozměry 5x6m, 1 000 000 kostek.

flickr

Peesko

Peesko

peki

Citace od: Hardegon kdy 21.05.2015, 21:47:30
Hotovo.

Finální čísla jsou: rok a půl práce, 3000 hodin, rozměry 5x6m, 1 000 000 kostek.

flickr

Hmotnost ?

Jinak parada, ať tě někdo vyfotí s hradem, pro porovnani velikosti  >:D

Chairudo

#130
Vypadá to impozantně.
Moje Minas Tirith má 112kg na asi 120,000 kostek, jestli ty máš opravdu 1 000 000 kostek tak váha bude kolem 1 000 kg, možná i víc,
1 000 000 bricků 1x2 váží 820kg, tak si spočítej cos použil ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

april.lix

   ...já, kterej umí pouze scvaknout k sobě +- 50 kostek a říká tomu autíčko,
nestačím valit oči  ::) . Jsou to neuvěřitelný stavby, co tady někteří prezentujete.

   Klobouk dolů, opravdu moc moc skvělá práce.

linhi

Je to luxusní! Jen dotaz,nemá bejt na té velké věži na střeše ještě taková malá věžička?? To jen že jsem to asi někde viděl,ale to je jen maličkost,těším se na úterý!

Hacislav

Citace od: Hardegon kdy 01.06.2015, 16:26:29
Jako kdyby Harry šel bydlet radši na Karlštejn...  >:D



A ty se mu divíš? Vždyť je tam chudák úplně sám.
Za to na Karlštejně je celá parta kamarádů a určitě i lepší kuchyně než je ta "školní" na Bradavicích.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hardegon

Stejně jako linhy se svým Karlštejnem mám i já své video z Ábíčka  >:Dhttps://www.youtube.com/watch?v=dZSn0rOEi9U

Hacislav

Citace od: Hardegon kdy 26.06.2015, 18:12:43
mám i já své video z Ábíčka  >:Dhttps://www.youtube.com/watch?v=dZSn0rOEi9U

Koukl jsem na všechny ABC videa a Musím říct, že ty jsi Harde nejlepší kostkařskej spieker.

Citace od: MÍLA kdy 26.06.2015, 21:01:52
Hezké video a hodně se mi líbí ten záběr v 00:34  ;D moje auta.

Ty máš na výstavě své vlastní auto, tyýbrďo! No to je úžasný vážně fakt.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hardegon

Citace od: Hacislav kdy 26.06.2015, 21:46:25
Citace od: Hardegon kdy 26.06.2015, 18:12:43
mám i já své video z Ábíčka  >:Dhttps://www.youtube.com/watch?v=dZSn0rOEi9U
Koukl jsem na všechny ABC videa a Musím říct, že ty jsi Harde nejlepší kostkařskej spieker.

Já ještě čekam na video o kostkách. S Měchem jsme se tomu novináři doslova vecpali, aby tam bylo něco i o foru. Snad to ještě přijde...

Marty713

Potěšilo mě, že se v ABC na konci článku nakonec doopravdy objevil rámeček s informacemi o LDD a odkazem na Kostky.org. Když jsem sestavoval podle programu Příšerky s.r.o., přišel k nám reportér a chvíli jsme se tam o tom bavili. Pokud se nepletu, tak je z toho jediná zmínka o fóru v celém článku, což mi se vší úctou ke knihovně, oběma hradům a mrtvé nevěstě přijde trochu líto :-\

Tak snad se ještě nějaké to video objeví.

Hardegon

Citace od: Marty713 kdy 27.06.2015, 13:22:33
Potěšilo mě, že se v ABC na konci článku nakonec doopravdy objevil rámeček s informacemi o LDD a odkazem na Kostky.org. Když jsem sestavoval podle programu Příšerky s.r.o., přišel k nám reportér a chvíli jsme se tam o tom bavili. Pokud se nepletu, tak je z toho jediná zmínka o fóru v celém článku, což mi se vší úctou ke knihovně, oběma hradům a mrtvé nevěstě přijde trochu líto :-\
Tak snad se ještě nějaké to video objeví.

Novinářum vždycky o kostkách povídam, ale v článcích to pro ně neni nějak důležitý. Chytaj se jen toho "nej" a zbytek vytěsňujou.

Marty713

Já vím, že o nich povídáš/povídáte :) Je to holt reportáž primárně z Lipna, s tím se nic nenadělá.
Přitom by samo Abíčko prostřednictvím fóra mohlo daleko víc upoutat a "přiblížit" LEGO svým čtenářům (dětem). Ostatně jak se v článku píše: možná budete jednou i vy vystavovat své modely z lega.

Třeba se tu přecijen objeví pár nových KFOLů :)

Ivansliz

Mám nápad, a nevím, jestli už to tu někdo náhodou nepsal dřív.

Viděl jsem dneska fotku Hagrida u Bradavic s tím trojhlavým psem, který je velký cca jako ten minifig. Ve filmu je ten pes ale vysoký minimálně jak 5 minifig-Hagridů. Co takhle místo toho malého trojhlavého psa udělat vysokého psa z kostek o výšce cca 30-40 cm?  >:D >:D Myslím, že by se ten čokl u toho hradu vedle malýho Hagridka docela vyjímal.  ;)

Ten pes se tuším jmenoval "Chloupek"(?).
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

germik

No počkej - tak velký nebyl  ;D. Teď si teda úplně přesně nevybavím film ale předevčírem jsem zrovna četl knížku, a řekl bych že chloupek byl vysoký tak maximálně 4 nebo 5 metrů (ono i to je ažaž ;) ) a ten "fig" je tím pádem docela dobrý...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Hardegon

Jedna zajímavá noční fotka.

Hardegon

Po několika letech jsem konečně nahrál někam video ze stavby.

Chairudo

Citace od: Hardegon kdy 16.12.2018, 10:56:00
Po několika letech jsem konečně nahrál někam video ze stavby.

No super, jak dlouho to trvá reálně?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Citace od: Hardegon kdy 16.12.2018, 10:56:00
Po několika letech jsem konečně nahrál někam video ze stavby.
Parádní video. Je škoda, že tak rychle skončí - závěrečný obraz s cedulí bych protáhl na několik vteřin, ať je "finále" a video bude i srozumitelnější.

Co mě ale zaujalo nejvíc, je jak na ty spodní patra v klidu při stavní stoupáš - to tě to jako fakt udrží?!
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Citace od: milanv kdy 16.12.2018, 21:55:29
Parádní video. Je škoda, že tak rychle skončí - závěrečný obraz s cedulí bych protáhl na několik vteřin, ať je "finále" a video bude i srozumitelnější.
Co mě ale zaujalo nejvíc, je jak na ty spodní patra v klidu při stavní stoupáš - to tě to jako fakt udrží?!

Videu ještě budu věnovat nějakou úpravu. Taky mi ten rychlý konec vadí.
Nosnost modelu je obrovská. V základech jsou sloupy do kříže 4x4 study, takže teoretická nostnost jednoho sloupu 700kg minimálně. Sloupů je tam několik málo stovek. Takže jen stačí vědět kam šlápnout a je to v pohodě.
Pro zajímavost most, který spojuje tu hlavní síň a budovu u skleníků, nemá schávlně dostavěnou zídku, protože je od začátku kontruován jako sedací místo pro focení  >:D

Chairudo

Bavím se s jedním klukem ze Srbska co chce postavit největší Bradavický hrad na světě a zjišťuje co je vlastně ten největší.

Myslel si, že největší je od Alice Finch z Guinessovky z roku 2015 se 400 000 kostkami.
Ten tvůj není moc propagovaný a skoro nikdo mimo Kostky o něm neví.

Jelikož je to oficiální rekord v GBR, nechceš se s nimi spojit a mít ho v knize pro rok 2019? Pro lepší pocit  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hardegon

Citace od: Chairudo kdy 14.01.2019, 06:51:16
Bavím se s jedním klukem ze Srbska co chce postavit největší Bradavický hrad na světě a zjišťuje co je vlastně ten největší.
Myslel si, že největší je od Alice Finch z Guinessovky z roku 2015 se 400 000 kostkami.
Ten tvůj není moc propagovaný a skoro nikdo mimo Kostky o něm neví.
Jelikož je to oficiální rekord v GBR, nechceš se s nimi spojit a mít ho v knize pro rok 2019? Pro lepší pocit  ;D

Jsem limitován tím, že není můj. Sám mám jen svoje "pracovní" fotky. Na tohle mi prostě jen musí stačit ten lepší pocit, ale do knihy to asi ještě dlouho nepůjde.

Petronel

Je to tvoje práce, to je důležité. Mrzí mě, že takové mega stavby tu (i jinde) nejsou moc vidět...
Nestyďte se za to.  >:D