RECENZE setu 42056 - Porsche 911 GT3 RS - 3.část - závěr

Založil hawran, 01.06.2016, 12:07:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hawran

člověče to mi neříkej že je to fakt takovej prů...švih že by se až předělávaly návody...
Faktem je že jsem to auto stavěl ve strašným kalupu, ale že by tam bylo něco tak fatálního to jsem si nevšim.. :(
Bricks Forever!

tomaslambo

Myslím, že návody nepředělávají. Nově natisknout návod byla pekelně drahá sranda, navíc jen kvůli dvěma přehozeným ozubeným kolům. kdyby chtěli řešit toto, tak by nejspíše do bedny vkládali jeden samostatný list. Počítám, že mají natištěné návody na celou produkci tohoto setu. Řekl bych že problém bude v té rozmašírované čtvrté krabici

papluh


papluh

Inak obsah po zadaní kódu je len pár posterov a wallpapers. A certifikát.
Ale niekomu sa podarilo zistiť, že ak zadáte nasledovnú adresu, na chvíľu tam preblikne stránka s postermi. Ak sa vám podarí zastaviť preskočenie na stránku s kódom, tak sa postery dajú stiahnuť aj bez neho  ;)
http://www.lego.com/de-de/technic/codebreaker/download-poster

hawran

Citace od: papluh kdy 08.06.2016, 23:01:03
Inak obsah po zadaní kódu je len pár posterov a wallpapers. A certifikát.
Ale niekomu sa podarilo zistiť, že ak zadáte nasledovnú adresu, na chvíľu tam preblikne stránka s postermi. Ak sa vám podarí zastaviť preskočenie na stránku s kódom, tak sa postery dajú stiahnuť aj bez neho  ;)
http://www.lego.com/de-de/technic/codebreaker/download-poster

Jo, ten unikátní obsah spočívá v tom, že zadáš svoje jméno a ten kód a mimo pár posterů se ti vygeneruje certifikát, že "hawran vlastní set QQXYZABC" :)
Tak to fakt velká paráda :)
Bricks Forever!

tomaslambo


hawran

No rozhodně cokoli jinýho než "unikátní" wallpaper stejnej pro všechny :)
Bricks Forever!

tomaslambo


hawran

Bricks Forever!

tomaslambo

Mimochodem, opravdu je v tom návodu tolik chyb? Když jsem to stavěl v tom LDD tak jsem si ničeho nevšiml, ale je možné, že to pdfko už je opravené

Tomik

Citace od: tomaslambo kdy 09.06.2016, 07:37:04
Mimochodem, opravdu je v tom návodu tolik chyb? Když jsem to stavěl v tom LDD tak jsem si ničeho nevšiml, ale je možné, že to pdfko už je opravené
Ty chyby nejsou takového rázu, že by tam něco nešlo nacvaknout nebo chybělo. Jde o to, že pokud to postavíš podle aktuálního návodu, tak výsledný model nebude fungovat tak, jak by měl. Toto bohužel v LDD nezjistíš...

Citace od: zdenek.f kdy 08.06.2016, 17:40:22
Z chyby udělali fíčuru.
A těm, kdo už mají Porsche doma, bude návod zdarma vyměněn?
Možná je to důvod, proč Kladno stojí - čeká se na nové návody.
Ta hláška z eurobricks nebyla oficiálním prohlášením od Lega, ale vtipnou poznámkou AFOLa...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: hawran kdy 09.06.2016, 07:07:39
Jo, ten unikátní obsah spočívá v tom, že zadáš svoje jméno a ten kód a mimo pár posterů se ti vygeneruje certifikát, že "hawran vlastní set QQXYZABC" :)
Tak to fakt velká paráda :)
Jestli chceš něco lepšího, nesmíš se ptát v TLG, ale u Milana :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 09.06.2016, 08:51:20
Citace od: hawran kdy 09.06.2016, 07:07:39
Jo, ten unikátní obsah spočívá v tom, že zadáš svoje jméno a ten kód a mimo pár posterů se ti vygeneruje certifikát, že "hawran vlastní set QQXYZABC" :)
Tak to fakt velká paráda :)
Jestli chceš něco lepšího, nesmíš se ptát v TLG, ale u Milana :)
Tak to je dost dobrý! ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

hawran

Citace od: milanv kdy 09.06.2016, 08:51:20
Citace od: hawran kdy 09.06.2016, 07:07:39
Jo, ten unikátní obsah spočívá v tom, že zadáš svoje jméno a ten kód a mimo pár posterů se ti vygeneruje certifikát, že "hawran vlastní set QQXYZABC" :)
Tak to fakt velká paráda :)
Jestli chceš něco lepšího, nesmíš se ptát v TLG, ale u Milana :)

Dík, to si vytisknu a pověsím nad stůl :)
Bricks Forever!

papluh

#44
Ono ide skôr o funkčné úpravy. Z tých aktuálne 7 sú tam :

1. už v 5. kroku nahradenie konektora 2 Bushmi znižuje trenie a sekanie prevodov - podstatná zmena, áno ubere to trenie, či je lepšie sa dotýkať väčšou ale hladkou plochou Pin Connectora, alebo menšou ale "neokrúhlou" plôškou po obvode 2 Bushov ... ukáže čas
2. zmena orientácie dielov v mechanizme pádiel znižuje protiťah pri vrátení pádiel a tým šancu, že zostanú (polo) zaradené dva prevody - podstatná zmena, avšak mení to charakteristiku nielen pohybu späť ale aj tam. A možno tam je dôvod prečo. Ale stále to po úprave prehadzuje lepšie.
3. úprava znemožňujúca radenie "dokolečka" - zmena k realizmu,  blokuje to až ku koncu mechanizmu prehadzovania, takže to robí tlak v systéme, preto to asi nieje v origo.
4. prehodenie poradia pomerov prevodo do vzostupného 1 -> 2 --> 3 --> 4   - zmena k realizmu, toto vôbec nechápem prečo spravili, ak to teda nebola blbá chyba zrkadlového prepisu do manuálu, viď dole
5. pridanie kolečka na externé zatáčanie - zlepšuje hrateľnosť (pre veľkorukých  ;) ) predpokldadám, že to tam nieje kvôli narušeniu modelu
6. blokovanie viacerých rýchlostí pri zaradenej spiatočke - zmena k realizmu, je to pekné, ale stále to zablokuje len prehadzovanie, tj pri spiatočke používa posledne zaradenú rýchlosť. A funguje to podobne ako u 3., tj neblokuje to samotné pádla, ale mechanizmus na konci = tlak pri prehadzovaní naprázdno
7. ľahšie oddelenie karosérie - zmena na ľahšie prezentovanie skrytých mechanizmov, dáva zmysel

Aj keď nejde o priamo funkčný problém, tak za absolútny fail považujem prehodenie radenia z  1 -> 2 --> 3 --> 4 na 1 -> 3 --> 2 --> 4 (v origo návode). A najmä tú komunikáciu TLG, že to tak má byť. Nieje tam, žiaden logický dôvod neprehodiť tie prevody zrkadlovo, nič čo by blokovalo jednu stranu a druhú nie. Jediné čo ma napadá, je že po započítaní finálneho prevodu sú tieto príliš blízko pri sebe, rozhodením vzniká pri dvoch radeniach (1-3 a 2-4 ) vizuálne väčší rozdiel rotácie a zákazník má pocit, že sa to prejavuje aj inak ako cvakaním  8).

Viď priložený obrázok zospodu. Žltá ide z fake motora, svetlo modrá ide skrz DNR volič do kolies (zelenou)
Z pohľadu motora ide o prevody :
- tmavo červená - 1,66 (20:12)
- limetková - 0,60 (12:20)
- hnedá - 1,00 (16:16)
- fialová - 0,33 (8:24 )

A v takom poradí to aj radí.
Ak sa použije úprava podľa EB tj sa prehodí prevod 0,60 s 1,00 vymenou čierneho súkolia so šedým, tak už to bude v poradí 1,66 - 1,00 - 0,60 - 0,33
=>

Vďaka tomaslambo za LXF súbor!

zdenek.f

Ještě by jako bonusový materiál mohla z disketové mechaniky vypadnout polepka na kabelu s iniciály majitele.

tomaslambo

Díky papluh za vyčerpávající odpověď.
Prakticky se vším co jsi napsal souhlasím, ale mám drobné výhrady k bodu 7. Myslím si, že oddělitelná karosérie nebyl úplný záměr, že to prostě vyvstalo z okolností, jinak by tam nejspíše necpali tolik těch pinů a také by se asi i snažili o realističtější znázornění zavěšení. A to je jedna s věcí které nechápu: proč když dělali nové přední náboje (proč je takto nedělali už od 42000, místo těchto, bych je používal naprosto všude), si rovnou nenavrhli takové, se kterými by udělali zavěšení typu McPherson bez větších potíží. ZDE na eurobrick už někdo dal jednoduchý návod na přestavbu přední nápravy.
Ještě bych se zmínil o těch pinech, které drží rám karoserie na podvozku. Nevím jak v reálu na stavebnici, ale když jsem si hrál s tím 3d modelem, tak mi přišla ta jejich červená barva jako pěst na oko, protože panely je nezakryjí dostatečně. 

papluh

#47
hej, ten 7. MOD s odnímateľnou karosériou je u mňa zatial na poslednom mieste čo sa týka "potrebnosti"

Čo sa týka nápravy, tak si nemyslím, že by ju LEGO dizajnéri nevedeli spraviť inak. Len toto je stávka na istotu  (zložitosť, náklady, ...) Ja len dúfam, že odozvách z komunity - sťažnosti a MODy, to budú dizajnéri ukazovať komukoľvek kto to schvaľuje. A možno v 3-4. kuse tejto série sa dočkáme (predpokladám, že 2. je už dosť ďaleko vo vývoji).
Beriem to tak, že aj v napr sérii modularov je patrný vývoj medzi prvými a poslednými kusmi..

Inak, na EB sa objavil zaujímavý detail. Týka sa to toho ako robia návody, lebo evidentne to nieje zo SW ktorý rieši integritu modelu.
Je to vidieť na CV kĺbe a jeho orientácii. Lôžko kĺbu má zárez vodorovne, lenže oska na ktorú je napojený je otočená o 45 stupňov - aj ten žltý knob aj žltý axle connector. Takže po správnosti by mal byť tiež natočený o 45 stupňov.
 
Takto to nieje možné fyzicky postaviť. Ten diel teda skončí takto:


Z čoho vyplýva otázka, nakoľko sú manuály ručná práca. A či to nieje aj dôvodom tej zrkadlovej zámeny prevodov (ktorú TLG kryje tým vyjadrením)

tomaslambo

Samotnému se mi nejednou stalo, když jsem si něco překresloval z fotek do LDD, že jsem nechtěně zrcadlově přehodil díly (téměř vždy se mi to povedlo u převodovek). Takže zde bych chybu přičítal jednoznačně tomu kdo vytvářel finální 3D model pro zpracování do manuálu a to je ruční práce (dle mého názoru) v programu né nepodobnému LDD, MLCad ....

Noki

Dikes za perfektnu recenziu,este viacej som nabudený a tento set musim mat doma. Uz sa neviem dockat kedy to zacnu predavat. najviac ma stve,ze neni B model. To sa im nedal postavit?

otaznik

Citace od: hawran kdy 08.06.2016, 20:25:18
člověče to mi neříkej že je to fakt takovej prů...švih že by se až předělávaly návody...
Faktem je že jsem to auto stavěl ve strašným kalupu, ale že by tam bylo něco tak fatálního to jsem si nevšim.. :(
Tak průšvih je to bezpochyby. Špatně fungující převodovka si rozhodně errata návodu zaslouží - předpokládám, že, stejně jako v jiných podobných případech, vloží dotištěné opravené kroky návodu.

Noki

Urcite bude aj na oficialnych strankach navod,ako to upravit. Takto to bolo aj s buldozerom na dialkove ovladanie,aj tam bola chyba a hned aj oprava

tomaslambo

No já nevim. Mi ty přehozené rychlostní nepřijdou jako až takový průšvih. Nafouknutou bublinu s toho děláme jen my pokročilí uživatelé :D. K ostatním (běžným uživatelům) se informace o tom, že je tam nějaké přehozené kolečko, nikdy nedostane a vzhledem k tomu, jak je celý mechanismus zakrytý, tak si toho nikdy ani nevšimnou. Faktem ale zůstává, že první prodané kusy, kde tato chyba není ošetřená, skončili právě u nedočkavých pokročilých uživatelů jako jsme my a ti ví, že se takové věci prostě stávají i u TLC. A tak mne napadá jedna otázka ohledně oné Ultimate serie: pro koho je tato série vlastně určená? Protože to budou stavebnice, které se v běžných řetězcích prodávat nebudou a ti kteří se o Lego nezajímají, přesto potenciální zákazníci, se o existenci takové specialitky nedozví. :-\     

juraj

#53
Mno asi mas pravdu, ale Lego a automagaziny urobili taku PR, ze ta stavebnica skoncila alebo skonci  ako model v neAFOL rukach. Kolega ktory pozna Lego, ale nezbiera, mal to stastie a urobili objednavku. Zrusili mu ju.
Myslim, ze vo svete bude takych ludi viacej.

papluh

#54
Tak Porsche sa dalo kúpiť aj cez ich obchod http://shop4.porsche.com/germany/kids/toys/map07026816/porsche-911-gt3-rs-lego-technic-ab-september-2016.pdds
Keďže tam nemali limit na objednávku, tak akonáhle to šlo von, tak vypredané :D Plus tie problémy s posielaním poštou .

Uvididíme, či a čo bude ďalej v Ultimate sérii. Nikto nevravel že to musia byť len autá :D Ale pravdepodobne to bude práve séria zameraná na prilákanie fanúšikov mimo Technic/LEGO.
keď sa to tak zobere, tak nejaké superšporty sú plus mínus funkčne podobné, dá sa akurát tam zmeniť uloženie a typ motora a otváranie dverí a pod. Inak len vizuál.

Ak by som si môhol želať tak by som bral LR Defendera, s rozumnými nápravami, uzamykateľným pohonom na 4x4 (nie ten fake z Crawlera) s redukciou, navijákom a A,B,C,D...modely z 90ky, 110 wagon, pickup, 130 soft top,...

tomaslambo

Pro přilákání fanoušků mimo Technic/LEGO by se muselo zůstat u vysoce atraktivních témat a nějak si nedovedu představit, co je atraktivnější než supersporty nebo pořádné off-roady.

Tomik

Včera jsem se konečně pustil do stavby svého Porsche a po prvním dni mám hotovou první část (první krabici). Stavím to tak, že rovnou odstraňuji ty nejzásadnější chyby bránící funkčnosti a začíná mi docházet, kde se stala chyba. Zatím, co prohození pořadí druhého a třetího stupně převodovky vzniklo tím, že si tvůrce návodu neuvědomil, že má model obrácený vzhůru nohama, tak problém s válečkem z 5. kroku vznikl trochu jinak. Dle mého se tvůrce návodu snažili zamezit povysunutí os, na které se v následujících krocích ze stran navlékají ozubená kola a spojky. V tu chvíli mu bohužel nedošlo, že tím enormně zvýší tření a de facto zablokuje celý převod.

Trochu to na mě působí dojmem, že designér postaví model, předá ho někomu, kdo prověří jeho funkčnost, a následně se model dostane do ruky dalšímu člověku, který na něj udělá návod. Ten, který dělá návod, si tu a tam model upraví tak, aby byl "snadno postavitelný". Tyto změny pravděpodobně už nekonzultuje s designerem a následně se nidko další již neobtěžuje prověřit, zda všechno funguje, jak má. A výsledek? Model se dá postavit, vypadá tak, jak ho dal dohromady designer, ale bohužel nefunguje tak dobře, jako na začátku procesu... :o

Jinak, stavbu si užívám a dokonce lepím i samolepky. Některé fígle a stavební techniky určitě použiju i u svých modelů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

lukasenko

Taky se chystám na stavbu, ale jsem línej prohledávat net... Existuje nějaký ucelený a hlavně přehledný a blbuvzdorný seznam nejzásadnějších chybek a návod na jejich odstranění, které si vystačí jen s dílky ze setu 42056?

Tomik

Tak už mám hotovo. Zbylé tři krabice jsem dostavěl za poslední dva večery. I když už jsem to Porsche měl v ruce na otevírání pražské výstavy, opět mě překvapilo, jak je gigantické. Stavění jako takové mě bavilo, protože se tam toho moc neopakuje a stavba celkem odsýpá. Zajímavostí je, že hodně částí, které jsou symetricky na levém a pravém boku, je stavěno trochu odlišně, čímž je stavba také trochu zajímavější.

Pokud bych se měl vyjádřit k často kritizovaným detailům modelu, tak barevnost pinů a osiček objevující se na karosérii a v interiéru vozu téměř nevnímám a nepřipadá mi rušivá. Dle mého je celkem škoda, že sedačky a interiér nejsou provedeny v jiné než černé barvě, protože takto splývají s okolím. Při letmém pohledu jen těžko poznáte, že vevnitř jsou vůbec nějaké sedačky a podobně. Ovládání a přístupnost jednotlivých funkčních částí je možná snad jen s otevřenými dveřmi, nebo jak k tomu vybízí návod - vyzkoušejte si funkce po postavení krabice číslo 1 a pak na ně zapomeňte. :P Jinak s pevností modelu jsem spokojený a jedninou výtku mám k oranžovým flex osám, které dotvářejí oblé tvary karoserie - moc nedrží a snadno vypadávají nebo se rozpojují.

Citace od: lukasenko kdy 29.08.2016, 07:53:10
Taky se chystám na stavbu, ale jsem línej prohledávat net... Existuje nějaký ucelený a hlavně přehledný a blbuvzdorný seznam nejzásadnějších chybek a návod na jejich odstranění, které si vystačí jen s dílky ze setu 42056?
Ucelený a přehledný návod jsem nenašel. V zásadě jsem opravil pouze 3 věci:

  • vyměnil jsem šedivý pin connector (váleček) za 2x bush hned v úvodu návodu (v setu jsou 3 náhradní, takže nemusíš nic přidávat)
  • prohodil jsem orientaci červených "převodovkových přehazovacích páček" v bloku s pádlovým řazením (stačí díly otočit o 180°)
  • prohodil jsem dvě osičky s ozubenými koly v převodovce (tu, která je v návodu vlevo, jsem dal doprava a tu, která je v návodu vpravo, doleva)
Zkusím to nafotit nebo najít na netu a dát to sem. Ostatní drobnosti jsem neřešil, protože ty už vyžadují přidávání dalších dílů z vlastních zásob.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Citace od: Tomik kdy 29.08.2016, 07:46:54
Včera jsem se konečně pustil do stavby svého Porsche a po prvním dni mám hotovou první část (první krabici). Stavím to tak, že rovnou odstraňuji ty nejzásadnější chyby bránící funkčnosti a začíná mi docházet, kde se stala chyba. Zatím, co prohození pořadí druhého a třetího stupně převodovky vzniklo tím, že si tvůrce návodu neuvědomil, že má model obrácený vzhůru nohama, tak problém s válečkem z 5. kroku vznikl trochu jinak. Dle mého se tvůrce návodu snažili zamezit povysunutí os, na které se v následujících krocích ze stran navlékají ozubená kola a spojky. V tu chvíli mu bohužel nedošlo, že tím enormně zvýší tření a de facto zablokuje celý převod.

Trochu to na mě působí dojmem, že designér postaví model, předá ho někomu, kdo prověří jeho funkčnost, a následně se model dostane do ruky dalšímu člověku, který na něj udělá návod. Ten, který dělá návod, si tu a tam model upraví tak, aby byl "snadno postavitelný". Tyto změny pravděpodobně už nekonzultuje s designerem a následně se nidko další již neobtěžuje prověřit, zda všechno funguje, jak má. A výsledek? Model se dá postavit, vypadá tak, jak ho dal dohromady designer, ale bohužel nefunguje tak dobře, jako na začátku procesu... :o

Jinak, stavbu si užívám a dokonce lepím i samolepky. Některé fígle a stavební techniky určitě použiju i u svých modelů.

Zas vec, ktorú si LEGO pri 300eurovom modeli nesmie dovoliť! Ale tu je LEGO posvätná firma, tak každý sa to snaží ospravedlniť, resp. bagatelizovať. No ale načo tie polemiky? Veď sa stačí spýtať Grohla prečo sú tam tie chyby a možno bude vedieť odpovedať, keďže je insider. Nerobí síce návody, ale možno pozná odpoveď.
Takže Grohle?