Společný projekt: Fantasy bitva

Založil Hacislav, 01.11.2014, 11:38:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Já mám ty královské štíty jen 4 - takže nevím jak s tím přešťítováním??????

Hacislav

#31
Citace od: Mr. Cube kdy 05.11.2014, 07:17:03
Hacislav: Když vidím, kolik je už toho na "živé straně", tak mě napadlo těch mých 20 trpajzlů dodat v nemrtvé podobě. Může být?

Živých trpaslíku je zatím hrozně málo, takže je nech tam kde jsou jako celek. Nicméně pokud si budeš chtít udělat i nějakého toho nemrtvého trpaslíka, rozhodně tě omezovat nebudu.

Citace od: šipka kdy 05.11.2014, 08:58:11
Jen pro upřesnění, moje družina Viléma z Kiefernwaldu patřící mezi "lesní lid" má svůj erb a sice jelena, musí do boje nasadit královský erb s korunou ?
To je v pořádku, lesní lid pokud někdy spadal pod království, tak jen velmi formálně. Vilém z Kiefernwaldu přivedl své vojsko protože nyní jde o přežití nás všech, je logické že jeho vojsko si nese sebou své označení, své barvy a svůj erb. A to, že řada  královských, kdysi před  před bitvou, a možná (budou-li vůbec ještě nějací na živu) časem i po bitvě mu upírají právo na vlastní erb, je úplně jina pohádka...

Citace od: šipka kdy 05.11.2014, 08:58:11
  Nemrtváci budou také  ;)
Super

Citace od: linhi kdy 05.11.2014, 09:00:08
Já mám ty královské štíty jen 4 - takže nevím jak s tím přešťítováním??????
Ty nejsi královská zemská hotovost. Dokonce nejsi ani jeho leníkem. Jsi suverénním šlechticem, který přivedl své vojsko pro záchranu všech "lidí". Uznal jsi krále jako hlavního velitele a koordinátora společné armády všech spojenců. Logicky tvé vojsko má své barvy (žlutou a zelenou, svůj erb (jaký že je vlastně ten erb?) a patříš do úzkého kruhu velitelů vojsk.
Je možné, že se k tobě přidá některý s tvých odbojných nebo váhavých leníků. Který ale logicky také ponese tvé barvy a tvůj erb.

Podobně jsou na tom Štíři.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

linhi

Můj erb už několik let,přeci pan Přibík z Pořešína a pánem i na Brlohu a Trníně..

Aki

Citace od: linhi kdy 05.11.2014, 12:10:39
Můj erb už několik let,přeci pan Přibík z Pořešína a pánem i na Brlohu a Trníně..
Takže pro potřeby bitvy ho budeme titulovat Trnínský kníže Přibík z Pořešína.  8) Přeci jenom je Trnín nejen hrad, ale i velké a výstavné město, ne?

Mr. Cube

#34
Citace od: Hacislav kdy 05.11.2014, 11:53:15
Citace od: Mr. Cube kdy 05.11.2014, 07:17:03
Hacislav: Když vidím, kolik je už toho na "živé straně", tak mě napadlo těch mých 20 trpajzlů dodat v nemrtvé podobě. Může být?

Živých trpaslíku je zatím hrozně málo, takže je nech tam kde jsou jako celek. Nicméně pokud si budeš chtít udělat i nějakého toho nemrtvého trpaslíka, rozhodně tě omezovat nebudu.

Dobrá, chápu, nechám je živé. Jen jsem si na zkoušku pár trpajzlích zombíků složil a nevypadá to vůbec špatně, zase je to trochu změna od všech kostlivců atd. Toho nemrtvého udělám jako raritku, bude čerstvě padlý a oživený během bitvy.  ;) Zkusím v dohledné době zkompletovat to, s čím bych do bitvy přispěl a nafotit to (ještě musím doplnit nějaké dílky).

Aki

Citace od: šipka kdy 05.11.2014, 08:58:11
Jen pro upřesnění, moje družina Viléma z Kiefernwaldu patřící mezi "lesní lid" má svůj erb a sice jelena, musí do boje nasadit královský erb s korunou ?   
Citace od: linhi kdy 05.11.2014, 12:10:39
pan Přibík z Pořešína a pánem i na Brlohu a Trníně.

Marně hledám Viléma i Přibíka v lexikonu castle osobností>:D Pánové začínám si myslel, že bychom se mohli znovu pokusit dát dohromady castle mapu.  8) 8) :-*

Abych ale nebyl OT. Včera jsme se Sakorasem diskutovali o jeho družině se kterou se chce také zapojit a došlo nám, že bychom, vzhledem k protivníkovi měli omezit luky a kuše. Přeci jenom šípem kostlivce nezničíš. Určitě nějaké luky budou mít elfové, ale ty bychom v bitvě asi nasadili proti zotročeným skřetům. Pro všechny ostatní na straně živých bych doporučoval spíše sečné zbraně, řemdichy, sekery, bijáky apod.

Hacislav

Citace od: Aki kdy 05.11.2014, 13:40:37
Marně hledám Viléma i Přibíka v lexikonu castle osobností>:D Pánové začínám si myslel, že bychom se mohli znovu pokusit dát dohromady castle mapu.  8) 8) :-*
To zní jako zajímavý nápad.

Citace od: Aki kdy 05.11.2014, 13:40:37
vzhledem k protivníkovi měli omezit luky a kuše. Přeci jenom šípem kostlivce nezničíš. Určitě nějaké luky budou mít elfové, ale ty bychom v bitvě asi nasadili proti zotročeným skřetům. Pro všechny ostatní na straně živých bych doporučoval spíše sečné zbraně, řemdichy, sekery, bijáky apod.
Kdyby jen kostlivci, ale i zombie, mumie, duchové a spektry se ukázali jako značně šípu odolné. Řada dobrých lidských vojáků tuto zkušenost zaplatili svým životem...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Ryxe

Tak jsem si po večerech trochu hrál a udělal zástupce každé skupinky. Představuji Vám tedy zástupce wrightů, lichů a death knightů. A zde trochu historie:

Wrighti: Za života byli bratry mnišského řádu, který měl za úkol pečovat o nemocné. Řád postupem času bohatl a získával velkou moc. To ale mnichům nestačilo, toužili po větší moci! Proto se začali zajímat o nekromancii. Pro jejich pokusy skvěle posloužili nemocní, o něž se mniši měli starat. Z těch nemocných chudáků začali vytvářet nemrtvé, které zotročovali, ale i to jim bylo málo. Věděli, že jejich čas tady na zemi je omezený a tak začali vymýšlet, jak oddělit ducha od těla a uchovat jej na tomto světě. Po množství pokusech se jim to podařilo. zbavili se svých tělesných schránek a jejich duchové setrvali ve světě živých, kde terorizují ubohé obyvatelstvo. Jejich hlavní zbraní je magická kosa, která jedním švihem skosí vše živé v okolí několika metrů.

Lichové:Za života to byli druidi, vládnoucí přírodní magií. Jeden z nich, druid Nageasch propadl síle nekromancie, své druhy pozabíjel a vytvořil z nich liche. Jsou to silní nemrtví čarodějové, kteří disponují mocnými kouzly. Pokud spojí svoje síly, jsou schopni na nepřátelskou armádu seslat morovou nákazu, která značně zůží jejich řady. Veškerá jejich magická síla je v jejich holích. Každý lich má svou vlastní a pokud by o ní v boji přišelje velmi zranitelný.

Death knighti: Jsou to mrtví aristokraté, nekromantem přetvoření na nemrtvé rytíře. Jsou to velice agresivní,silní bojovníci v těžkém oddění, kteří v nepřátelský řadách rozsévají paniku.


Každá skupinka bude mít svého hrdinu. Zatím nejsem schopen říct, kolik jaká skupinka bude mít bojovníků, budu na nich pomalu pracovat, ale tím, že všechno to oblečení vystříhávám to docela trvá. Myslím ale, že Wraithů bude asi nejméně a death knightů nejvíc. Snad pomůžou k drtivému vítězství nemrtvých >:D

Izmael10

Citace od: Hacislav kdy 05.11.2014, 18:45:34
Kdyby jen kostlivci, ale i zombie, se ukázali jako značně šípu odolné. Řada dobrých lidských vojáků tuto zkušenost zaplatili svým životem...

Daryl Dixon protestuje.  ;)

DarkDrago

Citace od: Aki kdy 05.11.2014, 13:40:37
Abych ale nebyl OT. Včera jsme se Sakorasem diskutovali o jeho družině se kterou se chce také zapojit a došlo nám, že bychom, vzhledem k protivníkovi měli omezit luky a kuše. Přeci jenom šípem kostlivce nezničíš. Určitě nějaké luky budou mít elfové, ale ty bychom v bitvě asi nasadili proti zotročeným skřetům. Pro všechny ostatní na straně živých bych doporučoval spíše sečné zbraně, řemdichy, sekery, bijáky apod.

Já několik svojich určitě vyzbrojím luky, jednak jsou zkušení v boji proti nemrtvím a vědí, že šípy musejí být minimálně zápalné, nebo očarované a taky vědí kde mají nekromanti srdce ;)
Navíc si uvědom, že vycházíš ze svojich zkušeností (pravděpodobně), ale vojáci které do bitvy posíláš už nemusí vědět, že kostlivci nic šípem neuděláš ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

Citace od: Ryxe kdy 05.11.2014, 19:02:47
Představuji Vám tedy zástupce wrightů, lichů a death knightů. A zde trochu historie:

Všichni jsou hodně "dobří" ale mě se nejvíc libí wrighti. Jak Provedením tak popisem.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

Takže oblečení můžeme dělat i vlastní?

DarkDrago

Citace od: Mr. Cube kdy 05.11.2014, 21:47:44
Takže oblečení můžeme dělat i vlastní?

Je pravda, že dotaz na custom věci ještě nepadl a ani to nikde nebylo zmiňované, ale předpokládám, že to ani nebude zakázané. Tedy pokud by to nebylo v rámci nějaké soutěže, která by zakazovala custom ;D

Tak si říkám, že škorpíků asi bude daleko víc ;D nechci sice upravovat torza (i když rád dělám custom úpravy, tak jen v případě, že daná věc vůbec neexistuje), ale nějaké tuniky a tak určitě zvládnu >:D
Dračí páni s mocí ohně...

Thrawn

Já bych mohl přispět dračím čarodějem a jeho rytíři z Kingdoms. Podle potřeby 50 až 100.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Hacislav

Citace od: darkdrago kdy 05.11.2014, 20:28:18
Já několik svojich určitě vyzbrojím luky, jednak jsou zkušení v boji proti nemrtvím a vědí, že šípy musejí být minimálně zápalné, nebo očarované a taky vědí kde mají nekromanti srdce ;)
Citace od: Izmael10 kdy 05.11.2014, 20:23:19
Daryl Dixon protestuje.  ;)

Něco jiného jsou specializovaní lovci nemrtvích. Ti obvykle vědí, jakým přesně způsobem, je potřeba jejich střelné zbraně používat proti nemrtvím. Navíc obvykle jsou schopni dosti efektivně používat střelné zbraně i v přímém boji muže proti "muži".
Nicméně vojáci, ze střeleckých jednotek mají vícvik pro užití střelných zbraní v bitvě. Což je něco jiného a v tomto případě nejsou normální, ale i zápalné šípy k ničemu. A ty očarované nejsme schopni dodat v dostatečném množství, krom toho, že by to bylo zbytečné plýtvání magickými prostředky.

Citace od: darkdrago kdy 05.11.2014, 20:28:18
Navíc si uvědom, že vycházíš ze svojich zkušeností (pravděpodobně), ale vojáci které do bitvy posíláš už nemusí vědět, že kostlivci nic šípem neuděláš ;)
Královští mají již několik dílčích bitev s nekromanty za sebou a zaplatili krvavou cenu. Tudíž je pro ně dostatečně všeobecně známo, že je více než záhodno střelecké jednotky přezbrojit.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Thrawn kdy 05.11.2014, 23:19:42
Já bych mohl přispět dračím čarodějem a jeho rytíři z Kingdoms. Podle potřeby 50 až 100.

Děkuji za nabídku, budu ji vést v patrnosti. Ale zatím bych spíše počet rytířských jednotek nesoucích další erby nerozšiřoval. Dal bych přednost doplňování vojska spojenců o nerytířské lidské jednotky a "nelidí" bylo zatím z verbováno taky dosti málo.

Ale může se ukázat, že  pokud nenaverbujeme "nelidí" a "nerytířu" dostatek. Bude nutné přidat další erby rytířů.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: darkdrago kdy 05.11.2014, 21:52:09
Citace od: Mr. Cube kdy 05.11.2014, 21:47:44
Takže oblečení můžeme dělat i vlastní?
Je pravda, že dotaz na custom věci ještě nepadl a ani to nikde nebylo zmiňované, ale předpokládám, že to ani nebude zakázané. Tedy pokud by to nebylo v rámci nějaké soutěže, která by zakazovala custom ;D
Custom a samodomo úpravy výrobky není problém. Jen pokud pokud by jste sáhli k nějakým razantnějším zásahům dílků do lega., buďte ohleduplní k na tytověci citlivějším spolukostkařum )ne každý snese pohled na lego kostku do které bylo třeba vrtáno) a upozorněte na to, že "následující záběry mohou být drastické".

Co se týče custom výrobců dílků na figy atd. (Brickforge a další) i ty jsou povolené. Ani ty nejsou problém.

Jediné co bych dal mezi striktně nepovolené jsou všechny komerční na Legu parazitující značky od Megablocku dál...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

Tak mě napadlo, že by bylo dobré, aby i strana klaďasů měla nějakého svého čaroděje Dobroděje (nebo i více), formou viněty by se pak mohla zobrazit magická bitva dvou kouzel.


peki

Citace od: Hacislav kdy 07.11.2014, 03:02:01

Jediné co bych dal mezi striktně nepovolené jsou všechny komerční na Legu parazitující značky od Megablocku dál...


No nevím jestli jediné  ::) je to výstava z lega. Předpokládám že jsou všichni rozumní. Nechci do toho kecat a bránit tvůrčí kreativitě, apeluji míru citu a vkusu.

Hacislav

Citace od: Mr. Cube kdy 07.11.2014, 06:47:38
Tak mě napadlo, že by bylo dobré, aby i strana klaďasů měla nějakého svého čaroděje Dobroděje (nebo i více), formou viněty by se pak mohla zobrazit magická bitva dvou kouzel.

To vše spadá pod bod, který jsem zmiňoval v prvním příspěvku viz.
Citace od: Hacislav kdy 01.11.2014, 11:38:44
Čarodějové/nekromanti
a jiní vládci praktické magie. Magie je to co dělá fantasy bitvy, fantasy bitvamy. Proto by bylo dobré, aby byli praktické ukázky magie přítomny i v naší bitvě. ,,Není nic co by z lega nešlo postavit." Takže ani magie do bitvy.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

Teď nevím jak se tomu správně říká (pokud to má nějaký název), ale můj mág dokázal vyvolat deset oživlých brnění (více jich zatím nedokáže ovládat; řekl bych, že je to dost příbuzné s golemem).

((fotky dodám až budu mít v ruce foťák))
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

Citace od: darkdrago kdy 08.11.2014, 12:46:51
Teď nevím jak se tomu správně říká (pokud to má nějaký název), ale můj mág dokázal vyvolat deset oživlých brnění (více jich zatím nedokáže ovládat; řekl bych, že je to dost příbuzné s golemem).

((fotky dodám až budu mít v ruce foťák))

Netuším co máš na mysli za magickou bytost. Jen by bylo dobré, aby byli na první pohled rozlišitelní od pouho pouhých lidí v brnění.  ;)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

Citace od: Hacislav kdy 08.11.2014, 21:26:14
Citace od: darkdrago kdy 08.11.2014, 12:46:51
Teď nevím jak se tomu správně říká (pokud to má nějaký název), ale můj mág dokázal vyvolat deset oživlých brnění (více jich zatím nedokáže ovládat; řekl bych, že je to dost příbuzné s golemem).

((fotky dodám až budu mít v ruce foťák))

Netuším co máš na mysli za magickou bytost. Jen by bylo dobré, aby byli na první pohled rozlišitelní od pouho pouhých lidí v brnění.  ;)

Myslím, že rozpoznat půjdou v pohodě. Nemají totiž hlavičku, ale jen přilbu.


(je o dost menší než klasická přilba..)

Jako tělo jim poslouží rytíř z sběratelských >:D
Dračí páni s mocí ohně...

Petronel

Citace od: mesje kdy 04.11.2014, 22:21:25
Veľmi dobrý nápad táto fantasy bitka. Keď sa spojí veľa armád, môže to byť dobrá podívaná.
Ak by bolo treba posilniť nemŕtvu stranu, vedel by som dodať vyše 100 kostlivcov z fantasy castle (bieli, cierni, v roznych typoch brneni - copper, spider, speckle, v plášti a kapucni, atd, vrátane bishopa a evil queen z castle šachu), cca 40 vie osedlať bielych a čiernych kostlivcových koňov, všetci majú rôzne druhy zbraní, kostlivcových štítov, atď.
Na strane živých by som vedel dodať cca 10 zlatých rytieroch (z 7079) + pár ďalších rytierov na koňoch s rôznymi bardings.

OMG kde jsi jich vzal 10ks?  :o Já chtěl zamachrovat, že postavím nějakou družinku vedenou tímto rytířem a ty jich máš 10!  ;D To asi nebyla vůbec levná záležitost, co?  ;D

Evil queen taky teda padá, taky jsem myslel že tu moc lidí nemá.  >:D

No ale zkusím vymyslet něco vlastního, nějakou družinku vybavených kostliváků a nějaký rytíře. Uvidím jak mi to výjde, mám v plánu již dlouho vlastní malé dílko s mágy proti rytířům.



Hacislav

#54
Tak co jak se Vám rozrůstají armády?
Já jsem si dal v neděli stavěcí odpoledne, na ověření některých technologii, propočítaní na jaké počty mi stačí stávající dílky a co je potřeba doplnit.

Tady jedna pracovní fotka.

foto

Delší dobu bylo zde ve vláknu ticho po pěšině. Přes vánoce jsme toho stejně asi všichni měli dost.
Přesto, že to zatím nebylo moc vidět tak já s Akim jsme aktivně "kuli pikle" a na výsledku tohoto se můžete již v brzké době těšit nejen v příběhu Svarenie.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

Hm...pěkné, pěkné. Vidím, že v pár věcech (obří kostlivec, využití helmy Úst Sauronových...) jsi měl stejné myšlenky, jako já...tak to nebudu dělat, ať to nevypadá, že se opičím :)

Hacislav

Helmu ze Saouronových úst jsem zvolil pro jednu s klíčových figur.
Velké kostlivce plánuji celkem tak 4 a obří tak 10 až 12.

With kinga neplánuji v setové podobě, ten příjde rozebrat, poslouží jako dárce orgánů.
Ostatně řada figur je na této fotce v pracovní/rozpracované podobě.

Někteří z vás se mi omlouvali, že stavíte jen "obyčejné kostlivce".
To vůbec není špatně! Naopak je to dobře, kostlivců by mělo být hodně, obecně by to měla být nejpočetnější figura v celé bitvě.
Samozřejmě budeme vděční za každého kdo postaví větší počet než jen "povinných 20 kousků.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Moje partička nemrtvých je také již více méně hotová. Včetně dvou mágů, co budou mít v bitvě speciální úkol.

Aki

#58
Mé hlavní síly, ale směřuji na opačnou stranu.
Družiny pánů Olkše z Rašic a Pertolda z Templštejna jsou již v hrubých rysech hotové. Ještě pár koníků, přileb, štítů a korouhví a mohou vyrazit.  ;)

Mr. Cube

Jsem rád, že se tady už objevují další fotky. Já furt ještě čekám na nějaké díly z BL, jakmile mi dojdou, tak to nafotím a nahodím.  ;)