Společný projekt: Fantasy bitva

Založil Hacislav, 01.11.2014, 11:38:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hacislav

Rád bych navázal na velkolepou bitvu z Lipna 2013 . Kde bylo k vidění výkvět jednotlivých šlechtických rodů se svými družinami.

Tentokrát bych, ale rád uspořádal fantasy bitvu.
Bitvu, kde jeden silný protivník spojí dohromady různé (do té doby často znepřátelené spojence)
,,Bitva, která rozhodne zda stávající castle lego svět přežije, nebo zda bude poroben a uvržen do područí temna."

V bitvě na jedné straně stane Mistrem Nekromanstké hanzy, Arcinekromant Wiztrach z Vitorazi. a jeho věrní členové Nekromanstké hanzy spolu se svými armádami nemrtvých. Na této straně stane také armáda porobených skřetů.



Příběh: Záplavě nemrtvých postupně podlehla řada hradů a měst. Do jejich temného područí padlo již i několik království lidí. Nyní je jasné, že pokud lidé prohrají tuto bitvu tak padne i poslední největší lidské království. Pokud lidé padnou, příjde řada i na ostatní rasy, které dosud nebyli tímto válečným tažením zasaženy. Ale toho jsou si jejich vládci vědomi a proto v této bitvě nenechají lidi osamocené, po mnoha letech bok po boku stanou nejen jednotlivé lidské národy, ale i trpaslíci, elfové a možná, že i hobiti pozdvihnou své zbraně.

spojovaní sil
Je jasné, že u některých armád asi budou spolupracovat více stavitelů. (u nemrtvých je to dokonce nezbytnost). V této bitvě nebudeme moci použít čistě rozlišení pomocí erbů a barev, jako tomu bylo v bitvě na Lipně 2013. Nicméně i to se dá poměrně snadno rozlišit. Každou armádu vyfotím na předávací fotku/y a především každý účastník bude mít určenu svojí jedinečnou barvu  vyšívací bavlnky, kterou přiváže zezadu na nohu každého svého minifiga. Takto bude možné po bitvě od sebe oddělit a rozlišit i dvě skupinky téměř identických kostlivců.


Bitva ve vzduchu
Když  už to bude fantasy bitva, tak proč by se měla odehrávat pouze na zemi.  Byl bych velmi rád, když by se podařilo přenést bitvu i do vzduchu. Protože obsadit vzduch za Spojence je poměrně snadné (draků a orlů z Lego setů je dostatek), ale síla nekromantů by měla být ve vzduchu minimálně vyrovnaná. Budu za Spojence pouštět bojovníky/jednotky do vzduchu až, když se podaří naakumulovat dostatečnou protiváhu na straně nekromantů. Obecně bych raději upřednostňoval MOCbojovníky/jednotky před těmi prefabrikovanými od Lega. (nicméně nějaké ty hlavní zástupce by to chtělo).
Začal bych tedy jedním drakem na straně spojenců, půjčí nám někdo Šmaka?

Čarodějové/nekromanti
a jiní vládci praktické magie. Magie je to co dělá fantasy bitvy, fantasy bitvamy. Proto by bylo dobré, aby byli praktické ukázky magie přítomny i v naší bitvě. ,,Není nic co by z lega nešlo postavit." Takže ani magie do bitvy. Inspirací jak to poměrně snadno vyřešit, mi byl FilipSův návrh pro minulou bitvu:
Citace od: FilipS kdy 24.03.2013, 20:47:19
Ještě mě napadlo pohodlné řešení, jak vylepšit bojiště. Kdo by chtěl, mohl by udělat ostrůvky viz fotky.
zhora, zdola, na baseplate.
Vtip je v tom, že díky technik pinům na baseplate drží, ale nejsou napojené study, každý si je může obohatit podle svého, dát na ně keře, kytky stromy atd. Navíc si je všichni snadno poznáme, který je koho.
Prostě si složit takový malý podstavec, takovou vignettu, na takovéto podstavci bude čaroděj sesílající kouzlo a  měl by tam být i oběť zasažená kouzlem. Vše si snadno může příslušný stavitel připravit předem doma a na místě se to již jen postaví na baseplate a obklopí ruchem další bitvy.
No a jak sesílat ,,lego kouzla" to už nám napověděl jeden s kostkařu:

Třeba takto, ikdyž samozřejmě je lepší, když by byla oběť přímo zasažena kouzlem.

Rozvržení armád, které bych si představoval:

Nekromanti
*  Téměř neomezené množství nekromantů se svými hordami nemrtvých. Nekonečné řady kostlivců, ale i jiných nemrtvých. (zombie, mumie, ghůlové, fexti, spektry, strygy, duchové, upíři ...)
Každý kdo by se chtěl bitvy účastnit (s jakoukoli armádou), by měl zároveň vypravit nejméně jednoho nekromanta s alespoň 20nemrtvími)
* 2 různé armády porobených skřetů, kterým nezbývá nic jiného než bojovat za nekromanty. (jedna třeba založená na skřetech s Fantasy ery a druhá spíše skřety z Lotr setů)
* nemrtví rytíři – bývaly výkvětem lidských válečníků, nicméně podlehli v bitvách záplavě nemrtvých. Nekromanti je pak na bojištích znovu povolali do služby, nyní stojí na temné straně jako jedna z jejich nejhrůznějších jednotek.
* Kostlivá jízda – kostlivci na kostlivých koních + dvoukolové vozy tažené kostlivými koni.
* Všechny možné druhy nemrtvých jednotek, které vymyslíte/postavíte
* Kostlivý draci – chtělo by to aspoň dva kostlivé MOC draky, troufne si někdo na ně? Není podmínkou, že musí být schopni letu/zavěšení – mohou se klidně účastnit jen pozemní bitvy.
*Letecké jednotky – bitva by se měla odehrávat i ve vzduchu a v tomto prostoru by měla mít temná strana minimálně vyrovnané síly, ideálně převahu.
A co na straně nekromantů poslat do vzduchu?
Jakékoli okřídlené a oživené mrtvoly.  Anatomické experimenty = něco jako okřídlené frankensteinovo monstrum. Duchy, spektry a jiné díky magii vzniklé temné bytosti.
* Aki přišel s nápadem létající lodi duchů. Když se takový polorozpadlý vrak udrží na vodě, proč by nemohl vzlétnout? (jen pozor žádné palné zbraně bez střelného prachu se obejdeme) Troufne si někdo na takovou loď?

Spojenci
* dva až tři erby lidských rytířských rodů/armád, výkvět lidských válečníků, zocelení bojovníci s vysokou morálkou. (každá armáda by měla mít jednotný znak na štítech, barvy prapory atd.)
* Dvě až tři armády ostatních lidských národů (vikingové/seveřani, saracéni nebo něco podobného inspirovaný našimi blízkovýchodními národy, nebo třeba pohádkami tisíce a jedné noci, případně jakákoli vhodná lidská nerytířská armáda, která vás napadne)
* Jeden až dva rody elfů (mohou být i klidně jedni ,,žlutí" a druzí ,,růžoví" jen nesmí být promísení v rámci jednoho rodu)
* Jeden až dva klany trpaslíků (podobně jako u elfů mohou být jedni ,,žlutí" a druzí ,,růžoví")
* Pulčíci – odvážná skupinka hobitů. Dáte někdo dohromady alespoň malou skupinku?
* Green army – ano i tito se zapojí do bitvy na straně spojenců
* Další zajímavý národ/armáda (může jich být i víc), kterou vymyslíte a která nebude dublovat některou z výše jmenovaných.

Velitelé - Hrdinové
každému z oddílů by měla velet nějaká osobnost (se svým vlastním jménem a legendou)
Myslete na to při prezentaci své armády. Samozřejmě i nekromanti mají své "hrdiny"  a význačné válečníky.

Seznam armád/stavitelů (prosím uvádějte i počty minifigů, které vypravíte do bitvi zpočátku mohou být ta čísla klidně jen přibližná)
Jen připomínám, že každý kdo se účastní, by měl zároveň vypravit aspoň jednoho nekromanta s 20nemrtvími.

Tak co vy na to?

Svarenie - Příběh který je přímo provázán s Fantasy bitvou.
povídací Svarenské vlákno
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#1
Nekromanti

Wiztrach z Vitorazi + nemrtví - Hacislav
Nemrtví rytíři - 10 jezdců - Hacislav
Obří kostlivci - 16  - Hacislav
lichové, wraithtové, spektry + death knight - Ryxe
kostlivá pěchota a jízda - 100 kostlivců s toho 40 jízdních - mesje
nemrtví - ?? - Petronel
kostlivci  - cca 20 - Jago

Porobený kmen skřetů I (LOTR)  - cca 80 - Mr. Cube 
Porobený kmen skřetů II (Fantasy era) - cca 70darkdrago
Porobený kmen skřetů II (Fantasy era) - ?? - Hacislav


Povinné skupinky (nekromanta + minimálně 20nemrtvích):
Aki,  Mr. Cube , Zichi, darkdrago, Šipka (bavlnka černá), linhi, sakoras, bubutymmy, elerond,

Kouzlící nekromanti:
Hacislav, Hardegon,

Letecké jednotky nekromantů:
genosiánské zombie - 11 - Hacislav
vampiry - zatím 6 - Hacislav

Spojenci
Lidské Rytířské erby:

Král + královské vojsko -  - Aki
Vlastní oddíl krále Všebora III - 50 - Aki
královy družiníci:
  Družina pána Olkše z Rašic - 23 - Aki
  Družina pána Pertolda z Templštejna - 22 - Aki
  Družina pána Rajmund z Herštejna - 20 - Aki
  družina Lorence zvaného Prohrávač - cca 28 - Hacislav
  zlatí královští rytíři - cca 10 - mesje
  družina Urozeného Pána Erharta staršího z Dubče - cca 20  - sakoras
krone armáda  - cca 32  - Jago

Řád Škorpióna  - cca 100 -- darkdrago

Trnínský kníže Přibík z Pořešína a jeho hotovost - - cca 200  cca 100 - linhi

Další národy lidí i nelidí:
Lesní lid vedený Vilémem z Kiefernwaldu -   cca 35 - Šipka (bavlnka černá)
Vikingové - cca 40 - Hardegon
amazonky - cca 17 - Sihaja

oddíl elfů  Z Lothlórienu vedený Haldirem, z Imladrisu vedený půlelfem Elrondem, z Temného hvozdu vedený králem Thranduilem - cca 35 - Aki
Trpaslíci I (růžové tváře) - cca 20 - Mr. Cube (bavlnka červená)
Trpaslíci II (žluté tváře)  - pod vedením krále Tooroga - cca 30 - Zichi
  Krále Tooroga podpoří trpasličí kovkopové   pod vedením Gromka Dlouhovouse - cca 20 - Hacislav
Hobiti - cca 20 - Mr. Cube (bavlnka červená)

Green army - Hač - ?? - Hacislav

Minotauři - cca 20darkdrago
  další minotauři - 4 - Hacislav

čarující kouzelníci:
Hacislav, Hardegon,

Letecké jednotky spojenců:
?? - ?? - Hacislav

bavlnky
Aki -  (bavlnka tmavě zelená)
bubutymmy -  (bavlnka bila)
danyboy
DarkDrago
elerond
Hačislav - (bavlnka šedohnědá)
Hardegon
Jago - bledozelená
Linhi
mesje
Mr. Cube - (bavlnka červená)
Ryxe
sakoras - (bavlnka fialová)
Sihaja -  (bavlnka žlutá)
Šipka - (bavlnka černá)
Zichi

plánek
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Mr. Cube

#2
Zní to výborně, skvělé využití pro Fantasy Era a LotR/Hobbit figy, navíc to není klasický středověk, takže při tvorbě se může trochu více popustit uzda fantazii. Já bych do toho šel.

Nabízím:

- několik nekromantů (tam bych udělal asi ty ostrůvky s různými situacemi, je to dobrý nápad jak se zaměřit na souboje jedinců v bitevní vřavě)

- 100+ ks Uruk-hai (ty mohu do bitvy dodat buď v klasickém LotR provedení, nebo např. bez helem, aby až příliš neasociovali Pána prstenů. Místo helem bych jim dal různé pokrývky hlavy (vlasy, různé druhy helem, čapek...).

- menší skupinu různých skřetů, tovární verze (LotR + Hobbit) bych různě nakombinoval, aby to bylo pestré, a proložil to skřety z Fantasy Era (20-30 ks)

- menší jednotku trpaslíků (okolo 20 ks)

Co se týče větších staveb (tím myslím ty létající lodě), napadlo mě se inspirovat Magic: The Gathering, tam měli jednu takovou hezkou loďku záporáků, která by do tohoto příběhu pěkně pasovala:

To by ale asi bylo pro zkušenější stavitele.  ;D

Aki

Také do toho určitě jdu. Do boje proti nekromantům vyrazí menší oddíl elfů, rád bych i nějakého čaroděje.

Docela fajn by bylo kdyby zase každému z oddílů velela nějaká osobnost (se svým vlastním jménem a legendou), což by umožnilo zajímavější presentaci fotek zde na fóru i případný popis v bitvě.

Zichi

#4
Do této bitvy se rád připojím se svojí malou jednotkou trpaslíků pod vedením krále Tooroga.

germik

Hmm, fantasy bitva - to mu trochu připomíná Warhammer - i ten popis na to dost sedí ;)
Teda krom green army na straně dobra - všichni ti skřeti a podobní patří na stranu chaosu... K oběma stranám taky neodmyslitelně patří "šampioni" - válečnící nechávající za sebou brázdu mrtvých nepřátel... Jo a draci možná taky k evil - na stranu dobra třeba trpasličí gyrokoptéry, orly, gryfy... ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

DarkDrago

#6
Určitě budu moct zapojit Štíří armádu (k dnešku cca 100ks), větší skupinu skřetů trollů z fantasy esy (k dnešku do 80 ks), možná bych zapojil i dračí armádu >:D
Jo a taky skupinku minotaurů (cca 20 ks všech barev)

Abych dostál svému jménu, tak možná bych se pokusil o sestavení nějakého toho draka. 100% neslibuju, že budou, ale přiložím tu několik obrázků podle nichž bych draky dělal, takže kdokoliv kdo by na to měl (dílky/odvahu) to může klidně sfušovat :D

První dráček se hodí k nekromancerům
možná bych ho ztvárnil malinko jinak. A to tak, že špičku skály bych "utrhnul" a draka tak přinutil k letu


Nebo jeho vykostěnej protějšek
nevím jak svět, který hodláš stvořit podporuje takovéto draky za letu, ale určitě by stačilo ho použít jako kýj ;D


Jako takové oživení by mohli zapůsobit i kentauři
Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

Teď na začátek bude určitě super, když sem budete nahazovat inspirační fotky/obrázky.
Jako je létající loď od Mr. Cube nebo draci od darkdrago

Časem ale bych upřednostnil fotky vašich armád, popisy a historie vašich hrdinů a velitelů.



Třeba nějakou takovoudle ponenší armádu kostlivců
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

#8
Taky nahodím nějaké inspirační fotky na kostlivé draky:

http://www.mocpages.com/moc.php/246622



K drakům na straně Nekromantů, draci případně jiné lítající nestvůry rozhodně ano a jsou vřele výtany.
Má to ale jeden háček předtím něž byli zverbovaný k nekromantům tak umřely!
Takže oživené kostry, případně více či méně (raději více) rozpadající se mrtvoly.  ;)
Takže žádné okřídlené nestvůry na kterých létali Nazgůlové, před tuningem od Eovin.

Obecně k létaní - není problém, aby létaly lodi (třeba loď duchů) nebo oživlé kostry (přesto, že defakto nemají křídla), fyzikální zákony nejsou problém o jejich překonání se postará magie. (Mimochodem věděli jste, že většina fantasy draků tak jak jsou zobrazovaní by v našem reálném světě nebyli schopni letu? Nicméně i chroust trochu odporuje fyzikálním zákonům a přesto létá  :D  )

Takže pokud budu mluvit zda něco je nebo není schopno letu, půjde o to zdali je to sestaveno tak aby to bylo schopno "letět nad naší bitvou a musí to zvládnout po celou dobu výstavy na Lipně.
Létat se bude ve dvou verzích:
Přízemní let - řekněme letící drak bude podepřený zespodu nějakým průsvitnými lego prvky atd. Upřednostňoval bych ale spíše druhou verzi letu. Ale v rozumné míře určitě i přízemní letci budou fajn.

Vysoké létání - cokoli co bude zavěšeno odshora. Je tudíž potřeba taková konstrukčně aby zvládla dlouho dobé zavěšení.

Určitě budou fajn i létající jednotky, které budou spojeny do nějaké formace.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

Když jsi psal o té magii, tak jsem teď narazil na jeden pěkný obrázek k vyvolávání



A na druhou stranu by mohli vyvolat několik kamenných obrů

Dračí páni s mocí ohně...

Hacislav

#10
Citace od: germik kdy 01.11.2014, 21:36:46
Hmm, fantasy bitva - to mu trochu připomíná Warhammer - i ten popis na to dost sedí ;)
Teda krom green army na straně dobra - všichni ti skřeti a podobní patří na stranu chaosu...
Jestli se ti ten nápad libí, tak se přidej budeš vítán.

Ale ne, není to Warhammer. Není to ani nic, ze světa Pána prstenů, jak se mi snažil podsunout kdosi v poště.
Není to Zlo versus dobro, řád versus chaos ...
Není to ani "My zlí hoši (připadně mi hoši od chaosu) se vezmeme za ruce a půjdeme těm dobrákům nakopat zadky."
Čili žádné prapodivné spojenectví a nefunkční koalice "zlých", kteří spolupracují protože "mi jsme přeci ti zlý".

Nicméně těží to s některých dobrých fantasy klišé.  >:D
Jsou to zlý a sebevědomý nekromanti a jejich moooc.  Jsou natolik silní, že jsou hrozbou pro všechny. Tak silnou hrozbou, že spojí všechny ostatní proti nim. Ale spojenectví těch "dobrých" může existovat a bude trvat jen po dobu kdy tu bude akutní hrozba nekromantů ...

I Green army na straně "dobra" má svůj příběhový důvod.  >:D

Citace od: germik kdy 01.11.2014, 21:36:46
K oběma stranám taky neodmyslitelně patří "šampioni" - válečnící nechávající za sebou brázdu mrtvých nepřátel...
Rozhodně máš pravdu. Bez hrdinů by to nebylo dostatečně epické. Ostatně s tímto nápadem už přišel Aki, dva příspěvky nad tebou. A já jsem pro všema deseti.  :D

Citace od: germik kdy 01.11.2014, 21:36:46
Jo a draci možná taky k evil - na stranu dobra třeba trpasličí gyrokoptéry, orly, gryfy... ;)
Jak už jsem psal není to svět Warhammera, takže žadní draci jen na straně zla. Je spousta světu kde jsou draci zlý, dobří i neutrální. A tady se nebudou zlý draci přidávat k nekromantům, jen protože mi jsme přeci taky evil. Tady se budou draci k nekromantům přidávat protože si je nekromanti sami oživi.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Shrnuli to krátce, pak mi z toho vychází:
Mrtví proti živým.  8)

šipka

Rád se přidám a  podpořím "živé", mohu do boje poslat lesní loupežníky  cca 35 ks.

foto pracovní  ;)

Hacislav

Citace od: šipka kdy 02.11.2014, 22:23:00
Rád se přidám a  podpořím "živé", mohu do boje poslat lesní loupežníky  cca 35 ks.

Super, Spojenci rádi mezi sebou uvítají Šipkův Lesní lid.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Ryxe

Zajímalo by mě, jestli už máš představu o barvě podkladu.  Některé mé jednotky totiž budou na podložce kolem 6x6 studů, atk aby ladily do barvy podkladu. Chtěl bych kolem určitých druhů jednotek(levitujících) udělat z trans green round platů jakoby dým, proto pod nimi ty podložky.
Jinak já bych měl o svých jednotkách představu asi takovouto: menší skupinky(kulty) magických a polomagických nemrtvých (lichové, wraithtové, spektry...), případně nějakou menší jízdu death knightů. Některé kulty by měly i své hrdiny.
Přidávám i obrázek, takové testovací verze. Měl by to být lich, ale jelikož nemám zatím hotovou hůl dostal do rukou kosu wraitha. Modrýma round platama jsem naznačil, jak by mohl přibližně vypadat ten dým, ale finální verzi bych chtěl ještě o něco zvýšit... 

Hacislav

Citace od: Ryxe kdy 03.11.2014, 20:25:53
Zajímalo by mě, jestli už máš představu o barvě podkladu. 

Základ bude green  (green baseplate), prostě boj na zelené louce. Nicméně i s terénem budu chtít krapet pracovat. Minimálně by měl být terén krapet podmáčenej a bažinatej. Takže pokud budeš chtít na podložce pod jednotkou udělat víc "temnou a ponurou atmosféru", tak já jsem určitě pro.

Citace od: Ryxe kdy 03.11.2014, 20:25:53
menší skupinky(kulty) magických a polomagických nemrtvých (lichové, wraithtové, spektry...), případně nějakou menší jízdu death knightů. Některé kulty by měly i své hrdiny.
Přidávám i obrázek, takové testovací verze. Měl by to být lich, ale jelikož nemám zatím hotovou hůl dostal do rukou kosu wraitha. Modrýma round platama jsem naznačil, jak by mohl přibližně vypadat ten dým, ale finální verzi bych chtěl ještě o něco zvýšit... 

To je pecka! Na tohle jsem se těšil od chvíle, kdy jsi mi napsal, že chceš stavět nemrtvé...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

linhi

Pokud bude treba mohu na stranu lidi poslat svou zlutozelenou armadu,mam
asitak 70 az 100 bojovniku,dalsi jeste nejsou hotovi,ale tak 200 jich mam pripravenych na sestaveni.

Hacislav

Citace od: linhi kdy 03.11.2014, 21:09:40
Pokud bude treba mohu na stranu lidi poslat svou zlutozelenou armadu,mam
asitak 70 az 100 bojovniku,dalsi jeste nejsou hotovi,ale tak 200 jich mam pripravenych na sestaveni.

zlutozelenou armadu - chapu to správně, že se bude jednat o rytířskou armádu?
Super to je mocná posila na straně spojenců.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Počet lidských rytířských erbů je naplněn. To ovšem neznamená, že už nikdo další nemůže vypravit do pole taky své rytíře.
Znamená to pouze, že další přibyvší rytíři se musí erbem a volbou svých barev přispůsobyt, standardům, které stanoví (Aki, linhi a darkdrago). Takže pokud budete chtít přihlásit své rytíře nesmí mít například erb falkonů, ale štíry ano.

Stále je tu možnost dalších lidských národů/armád, ale s nerytířskou kultůrou a hierarchy-jí.

Přesto, že jsou již nějací elfové a trpaslíci přihlášeni určitě jsou vítáni další.

Celý vzdušný prostor je otevřen vašim nápadům a armádám.

Nekromantská hanza je organizace s širokou základnou a měla své agenty ve všech větších lidských městech.
Kdo se jednou stal členem, nemůže neuposlechnout a nepřidat se k tomuto velkému tažení.
TAKŽE I TY POZVEDNI SVÉ SLUŽEBNÍKY A PŘIDEJ SE K VÝTĚZNÉMU TAŽENÍ PROTI ŽIVÁKŮM!!!
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Citace od: Hacislav kdy 03.11.2014, 20:49:44
Citace od: Ryxe kdy 03.11.2014, 20:25:53
Zajímalo by mě, jestli už máš představu o barvě podkladu. 

Základ bude green  (green baseplate), prostě boj na zelené louce. Nicméně i s terénem budu chtít krapet pracovat. Minimálně by měl být terén krapet podmáčenej a bažinatej. Takže pokud budeš chtít na podložce pod jednotkou udělat víc "temnou a ponurou atmosféru", tak já jsem určitě pro.
Tak to bych se přimlouval za Dg.Green barvu těch ostrůvků.

Lichové sice nevím co jsou, ale ten nástřel vypadá skvěle.   :)

Aki

#21
Citace od: Hacislav kdy 04.11.2014, 01:04:47
Znamená to pouze, že další přibyvší rytíři se musí erbem a volbou svých barev přispůsobyt, standardům, které stanoví ([Aki , linhi a darkdrago). Takže pokud budete chtít přihlásit své rytíře nesmí mít například erb falkonů, ale štíry ano.....
Citace od: Hacislav kdy 01.11.2014, 11:39:31
Seznam armád
Spojenci
Lidské Rytířské erby:
Král a jeho družiníci + královské vojsko - Aki + DALŠÍ ZÁJEMCI

Ještě jsem sice nedokončil přípravu krále a jeho družiny, ale aby jste pochopili a rozuměli idee:
Lidský král bude tím, kdo bude svolávat celou alianci. Současně, jde ale o rytířské království (s inspirací asi nejvíc Artušem). Tedy Král bude mít vlastní družinu, ale další rytíři jeho království by měli vyslyšet jeho výzvy k tažení a do armády se přidat se svými družinami. Znakem království bude zlatá koruna přes čtvrcené pole z Fantasy éry . Takže každá další družina může mít svůj vlastní design, svého hrdinu i své barvy na korouhvi, jen štíty musí být s tímto erbem (jsou celkem 3 druhy štítů). Jak se to komu podaří sladit bude určitě cílem našeho sledování. Abych uvedl příklad, tak třeba moje vlastní družina Rajmunda z Herštena vlastně jen vymění štíty a hned se může účastnit bitvy pod královským praporem.
Jak velkou družinu dokážete postavit je jen na vás, jen připomínám, že je povinností postavit i dvacetičlenný oddíl kostlivců.
Erb jsem zvolil takový, aby bylo jednoduché se bitvy účastnit a doufám, že to mezi nás přivede i nové vystavovatele - ano i za takovouto účast získá účastník status vystavovatele na Kostkách a s ním například možnost účastnit se do budoucnosti Lugbulků.

Těším se na další družiny a honem jdu dál pracovat na králi, aby se vám mohl představit a pak svolat svou armádu.  ;)

Hacislav

Citace od: Aki kdy 04.11.2014, 03:38:18
Tak to bych se přimlouval za Dg.Green barvu těch ostrůvků.
Není problém, aby byl ostrůvek z 90% Dg.Green, případně i třeba ze 100%, ostrůvek se částečně může barvou/struktůrou vymykat podkladu, od toho je to ostrůvek.  :D  Nicméně základní barvou celého terénu budu Green.

Citace od: Aki kdy 04.11.2014, 03:38:18
Lichové sice nevím co jsou, ale ten nástřel vypadá skvěle.   :)
Lichové jsou ve zkratce nemrtví čarodějové.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

DarkDrago

#23
Citace od: Aki kdy 04.11.2014, 18:16:26

Erb jsem zvolil takový, aby bylo jednoduché se bitvy účastnit a doufám, že to mezi nás přivede i nové vystavovatele - ano i za takovouto účast získá účastník status vystavovatele na Kostkách a s ním například možnost účastnit se do budoucnosti Lugbulků.


Když už zmiňuješ tuto věc, tak jsem ochoten zapůjčit 8 štítů s královským erbem (zatím jsem jich nedohledal víc), pod podmínkou, že ten kdo je bude chtít musí být nováček (beru to jako podporu nováčků a né stálejších členů) s tím, že mi nebude dělat problém dokoupit štíty do minimálního počtu, protože do budoucna počítám s různými skupinami rytířů ;D

Teď jdu přepočítávat stavy svého vojska takže dám vědět kolik jich ve skutečnosti mám (do dnešního dne)

škorpíků: 60
trpaslíků: 12
královi muži (koruna ve znaku): 24 + 2 králové
Dračí páni s mocí ohně...

linhi

Pokud nedam dohromady tu skupinku 20 kostlivcu mam poslat armadu jinam?
Pokud by se chtel pripojit jiny stavitel s armadou a je to treba novacek,rad mu uvolnim pozice :-D

mesje

Veľmi dobrý nápad táto fantasy bitka. Keď sa spojí veľa armád, môže to byť dobrá podívaná.
Ak by bolo treba posilniť nemŕtvu stranu, vedel by som dodať vyše 100 kostlivcov z fantasy castle (bieli, cierni, v roznych typoch brneni - copper, spider, speckle, v plášti a kapucni, atd, vrátane bishopa a evil queen z castle šachu), cca 40 vie osedlať bielych a čiernych kostlivcových koňov, všetci majú rôzne druhy zbraní, kostlivcových štítov, atď.
Na strane živých by som vedel dodať cca 10 zlatých rytieroch (z 7079) + pár ďalších rytierov na koňoch s rôznymi bardings.

Hacislav

Citace od: linhi kdy 04.11.2014, 21:12:46
Pokud nedam dohromady tu skupinku 20 kostlivcu mam poslat armadu jinam?
Pokud by se chtel pripojit jiny stavitel s armadou a je to treba novacek,rad mu uvolnim pozice :-D

Neřikej mi, že nezvládneš dát dohromady dvacet nemrtváčků, navíc nikdo neříká, že to musí být zrovna nutně kostlivci. Je spousta dalších zajímavých "mrtváků" a klidně můžeš postavit i kombinaci, nemusí být jen jednoho druhu.
Pro nováčky je tu stále místa dost a spousty pozic je neobsazených.

Citace od: mesje kdy 04.11.2014, 22:21:25
Ak by bolo treba posilniť nemŕtvu stranu, vedel by som dodať vyše 100 kostlivcov z fantasy castle (bieli, cierni, v roznych typoch brneni - copper, spider, speckle, v plášti a kapucni, atd, vrátane bishopa a evil queen z castle šachu), cca 40 vie osedlať bielych a čiernych kostlivcových koňov, všetci majú rôzne druhy zbraní, kostlivcových štítov, atď.
Na strane živých by som vedel dodať cca 10 zlatých rytieroch (z 7079) + pár ďalších rytierov na koňoch s rôznymi bardings.
Další silná nemrtvá armáda se rozhodně šikne, pokud se chceš přidat jsi rozhodně vítán.
A co se zlatých rytířů týče, ty nosí "Krone" insignije, což jsou přesně ty správné erbovní znaky na posílení armády hlavního velitele Spojenců. Takže super. (Jen ty bardings pokud jsou jiné než krone, případně škorpióni by asi nebyli to pravé ořechové).
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

#27
Citace od: darkdrago kdy 04.11.2014, 19:55:44
královi muži (koruna ve znaku): 24 + 2 králové
Ze dvou králů udělej jednoho (nebo dva) rytíře a bude to super družina. (Mimochodem fotky vítány  8)), krále tam budeme mít jen jednoho!

Citace od: mesje kdy 04.11.2014, 22:21:25
Ak by bolo treba posilniť nemŕtvu stranu, vedel by som dodať vyše 100 kostlivcov z fantasy castle (bieli, cierni, v roznych typoch brneni - copper, spider, speckle, v plášti a kapucni, atd, vrátane bishopa a evil queen z castle šachu), cca 40 vie osedlať bielych a čiernych kostlivcových koňov, všetci majú rôzne druhy zbraní, kostlivcových štítov, atď.

Jsem rád, že se přidáš.  ;)
Čím více bude kostlivců tím lépe, takže určitě berem.

CitaceNa strane živých by som vedel dodať cca 10 zlatých rytieroch (z 7079) + pár ďalších rytierov na koňoch s rôznymi bardings.
To bude přímo zlatá královská garda, to je super. Další rytíři jsou také fajn, jen ten výběr čabrak (ang. barding), bych volil buď takové co mají na sobě korunu, nebo takové, které nemají žádný erb.

Mr. Cube

Hacislav: Když vidím, kolik je už toho na "živé straně", tak mě napadlo těch mých 20 trpajzlů dodat v nemrtvé podobě. Může být?

šipka

Jen pro upřesnění, moje družina Viléma z Kiefernwaldu patřící mezi "lesní lid" má svůj erb a sice jelena, musí do boje nasadit královský erb s korunou ?   Nemrtváci budou také  ;)