(vlastní) pokus o "Autobus" 810

Založil Papiňák, 26.12.2009, 14:30:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Papiňák

Poslední dva dny jsem si hrál s ML cadem a pokoušel jsem se vytvořit tento vláček, se kterým jsem  léta jezdil do školy. Chybí mu interiér, (polovina je zabraná PF prvky) a asi i nějaký kostky, bez kterých by se to v reálu rozpadlo - s tím se v MLCADu pracuje blbě. Pohon je řešen RC motorem, bez jedné nápravy.

Bohužel, nemám prostředky, abych to mohl postavit v reálu :-( Ale jestli se najde někdo jiný, kdo by to zkusil, byl bych rád :-)

Anatyt

Trochu si toto fórum prebrowsi a zistíš, že to bolo postavené už niekoľkokrát.  ;)

Papiňák

Já našel 1- pekiho, která je téměř stejná, jako tato (přiznám se, okopíroval jsem počet bočních oken, ale zbytek už vyšel sám), ale nebyla tam vyřešená motorizace... Jen sem si hrál, ale výsledek celkem ujde, tak jsem ho hodil sem. :-) snad to nevadí :-)

Anatyt

Cavelon ju má aj motorizovanú myslím. A neviem, či aj Micho nerobil takú.

peki

Citace od: Papiňák kdy 26.12.2009, 15:11:49
Já našel 1- pekiho, která je téměř stejná, jako tato (přiznám se, okopíroval jsem počet bočních oken, ale zbytek už vyšel sám), ale nebyla tam vyřešená motorizace... Jen sem si hrál, ale výsledek celkem ujde, tak jsem ho hodil sem. :-) snad to nevadí :-)

Tak ukaž tu motorizaci  ;)

Papiňák

ta je na druhým obrázku - původně jsem to zkoušeln přes normální 9V motor, ale jednodušší to bylo takhle - napevno přidělaný RC train motor bez nápravy. Jen si nejsemn jistý,jestli by to s takovýmhle rozvorem vytočilo nějakou zatáčku.

Micho

#6
Citace od: Anatyt kdy 26.12.2009, 15:38:24
Cavelon ju má aj motorizovanú myslím. A neviem, či aj Micho nerobil takú.


Dobrá pamäť, Cavelon tento motoráčik spracoval, bola už na výstavách v Brne a vo Svitavách. Je aj v Banskej Štiavnici (súprava 2 vozňov), ale mám ju len maličkú v celkovom zábere koľajišťa.

Výstava v Brne 2008 (Jindroushova galéria)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=318317

Výstava v o Svitavách 2007 (Jindroushova galéria)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2527965

Ja som sa týmto vozňom nezapodieval, všetky jej variácie sú mi však sympatické ...   ;)