(Vlastní) Alternativní model ze setu 70827

Založil Tomik, 20.01.2019, 21:01:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

S přicházejícím druhým LEGO příběhem vyšla řada zajímavých setů, ze kterých se mým favoritem stala naježená Ultrakatty.



Když jsem přemýšlel nad tím, na co jí přestavět, nejprve mě napadlo postavit Ultrapuppy (ultraštěně). Jeho stavba mě ale moc nebavila a štěněti chyběl šmrnc. Netrvalo to dlouho a přišel druhý nápad, který mě pořádně nadchnul: Co takhle postavit Emmetovi a Lucy pořádného vetřelce, který by zatočil s těmi příšerami z Dupla? ...a nebude to jen takový obyčejný vetřelec, ale rovnou jejich královna! :o


"A kdo je teď hustější vetřelec?" >:D

Při stavbě jsem se snažil maximálně držet originálu a dát královně nejcharakterističtější rysy vetřelců jako druhou čelist v tlamě, velký límec za hlavou a hromadu ostnů na zádech a na ocasu. Samozřejmě jsem musel i některé detaily oželet jako třeba druhý pár rukou na hrudi a smířit se s divokým barevným schématem. Nohy jsou schválně hodně velké, aby dávaly celému modelu dostatečnou stabilitu. Vetřelčí královna je díky velkému množství kloubů dobře polohovatelné, jen se potřeba si dávat pozor na těžiště, aby neupadla na hubu. ;D







Doufám, že se vám bude líbit. Jakékoliv komentáře jsou vítány.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

petsild

Mnohem sympatičtější stvoření >:D než je dle návodu.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Pěkná potvora, doma do obýváku bych ji nechtěl :)

Ale celkově (stavitelsky) mi přijde moc podobná původnímu setu: vyznění, ocas, stavba těla... Nechtěl bys z toho postavit něco úplně jiného? Autobus mi asi neprojde, ale spoléhám na tvou fantazii :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Díky všem za komentáře.

Citace od: milanv kdy 21.01.2019, 00:42:47
Pěkná potvora, doma do obýváku bych ji nechtěl :)

Ale celkově (stavitelsky) mi přijde moc podobná původnímu setu: vyznění, ocas, stavba těla... Nechtěl bys z toho postavit něco úplně jiného? Autobus mi asi neprojde, ale spoléhám na tvou fantazii :)
Souhlasím s tebou, Milane, že tam jistá podobnost je. Ostatně vetřelec mě napadl právě díky ocasu kočky, který se velmi podobá tomu vetřelčímu. Druhá vypůjčená věc jsou potom stehna. Jako další možnosti na alternativní modely mě napadá dotáhnout toho psa a případně králík. Autobus to díky absenci kol určitě nebude... :P
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

#5
Citace od: milanv kdy 21.01.2019, 00:42:47
Nechtěl bys z toho postavit něco úplně jiného? Autobus mi asi neprojde, ale spoléhám na tvou fantazii :)

Jestli je ten autobus nějaká challange, tak přijímám  >:D

Citace od: Tomik kdy 21.01.2019, 06:59:32
Autobus to díky absenci kol určitě nebude... :P

Koukal jsem na seznam součástek a je tam dostatek zaoblených součástek, aby nějaká, byť lehce bachratá brickbuildová kola šlo postavit  8)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 21.01.2019, 11:24:21
Citace od: milanv kdy 21.01.2019, 00:42:47
Nechtěl bys z toho postavit něco úplně jiného? Autobus mi asi neprojde, ale spoléhám na tvou fantazii :)

Jestli je ten autobus nějaká challange, tak přijímám  >:D

Citace od: Tomik kdy 21.01.2019, 06:59:32
Autobus to díky absenci kol určitě nebude... :P
Koukal jsem na seznam součástek a je tam dostatek zaoblených součástek, aby nějaká, byť lehce bachratá brickbuildová kola šlo postavit  8)
No, možná by nějaké kolové vozidlo postavit šlo, ale není to teď moje priorita. Nicméně napadlo mě ještě jedno zvířátko, které z tohoto setu pravděpodobně postavím - zatím to nechám jako překvapení.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Robbed


Marty713


Tomik

Citace od: Marty713 kdy 16.09.2019, 12:54:18
Co papoušek nebo ankylosaurus?
Asi by to šlo, ale aktuálně to není priorita. Osobně jsem uvaoval spíše o jelenovi...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Nedávno jsem znovu vytáhl tento set a postavil z něj dříve avizovaného jelena. Stavbu jsem začal od parohů, protože od nich přišla prvotní myšlenka na využití různých trnů, kterých je v setu požehnaně. Snažil jsem se dodržet proporce a zároveň vytvořit rozumné barevné schéma. Výsledek můžete posoudit na obrázcích níže. Viktorie (moje žena) na něj pěla tolik chvály až mě to překvapilo, tak snad se vám bude taky líbit. Ze zbývajících dílů jsem postavil ještě jednoduchou želvu, aby měl i Emmet na čem jezdit. ;D











www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr