modernizace loga kostek

Založil peki, 02.06.2017, 09:45:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

#30
Srdce se stejnou barevnou paletou používá Brick republik, oni ji mají study nahoru, tady je dolů.

- Jeden důležitý detail, na studech nesmí být nápis Lego.

ThomasMorta: Ta kvalita je úžasná, ale takhle barevně roztahané mi to přijde zbytečně komplikované.
- zkus prosímtě bílou nechat jak je, a prohodit prostřední barvy aby byly stejné jako horní se study. Tím by si mohlo logo stále zachovat podobu vlajky s barvami na správných místech.

- taky tě poprosím jestli bys mohl na zkoušku udělat kostku 2x2 o co jsem se pokoušel já, s tímto úhlem zkosení. Ve tvém provedení by to mohlo vypadat mnohem lépe.


díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ThomasMorta

Citace od: Chairudo kdy 02.06.2017, 17:51:47
Srdce se stejnou barevnou paletou používá Brick republik, oni ji mají study nahoru, tady je dolů.

- Jeden důležitý detail, na studech nesmí být nápis Lego.

Vím o tom, ale jak jsem psal, je to narychlo vyrenderované z programu Stud.io, abych to vyretušoval, musel bych použít Photoshop, který mám jenom v práci (asi bych se konečně měl naučit s GIMPem).

Citace od: Chairudo kdy 02.06.2017, 17:51:47
ThomasMorta: Ta kvalita je úžasná, ale takhle barevně roztahané mi to přijde zbytečně komplikované.
- zkus prosímtě bílou nechat jak je, a prohodit prostřední barvy aby byly stejné jako horní se study. Tím by si mohlo logo stále zachovat podobu vlajky s barvami na správných místech.
Četl jsem to několikrát a nejsem si jistý, jestli jsem správně pochopil, co jsi mi chtěl říct - myslel jsi to takhle?




Citace od: Chairudo kdy 02.06.2017, 17:51:47
- taky tě poprosím jestli bys mohl na zkoušku udělat kostku 2x2 o co jsem se pokoušel já, s tímto úhlem zkosení. Ve tvém provedení by to mohlo vypadat mnohem lépe.


díky
Zkusil jsem si trochu pohrát v Paint.netu s rendrem tří barev a takhle by asi vypadal Tvůj návrh:





Kdyby to bylo čistě na mě a měla by se použít kostka 2x2, tak bych asi raději použil něco takovéhohleho (ale chtělo by to jiný úhle natočení a výraznější barvy) - měly by to být barvy naší vlaky ve svislé podobě (které jsou oproti vodorovné podobě transponované, což doteď úplně nechápu, proč tomu tak je):

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Chairudo

Citace od: ThomasMorta kdy 02.06.2017, 18:43:04
Četl jsem to několikrát a nejsem si jistý, jestli jsem správně pochopil, co jsi mi chtěl říct - myslel jsi to takhle?


Přesně tak, tohle je mnohem lehčí na oči.

Citace od: ThomasMorta kdy 02.06.2017, 18:43:04
Zkusil jsem si trochu pohrát v Paint.netu s rendrem tří barev a takhle by asi vypadal Tvůj návrh:



Tohle už taky vypadá mnohem lépe než ta moje verze, ale teď mě ještě napadlo, že ty stěny jsou zbytečně vysoké a mohlo by to být ještě lepší jen s plate 2x2 nebo dokonce 2x3. Tak jestli tě můžu dál obtěžovat s dalšími nápady tak bych tě poprosil o zkoušku těchto dvou verzí.

Díííky moc :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ThomasMorta

Ještě abych odpověděl na to, že je to tvarem podobné logu Brick Republic - podobné ano, trikolóra je celkem samozřejmě stejná, ale princip je velmi odlišný:

Brick Republic má prostě tři kostky 1x1 vedle sebe:



Můj návrh je oproti tomu postavený z pěti desek:
1x rohová deska bílá 2x2
1x deska červená 1x1
1x deska červená 1x2
1x deska modrá 1x1
1x deska modrá 1x2




Jinak kdyby ještě někoho zajímalo, jak to vypadá čenobíle:

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: Chairudo kdy 02.06.2017, 18:58:54
Tohle už taky vypadá mnohem lépe než ta moje verze, ale teď mě ještě napadlo, že ty stěny jsou zbytečně vysoké a mohlo by to být ještě lepší jen s plate 2x2 nebo dokonce 2x3. Tak jestli tě můžu dál obtěžovat s dalšími nápady tak bych tě poprosil o zkoušku těchto dvou verzí.

Jak jsem psal, když to není prosté renderování, tak to musím zbytečně složitě upravovat v nevhodných nástrojích, takže zkusím navrhnout variantu, která klín vyrábí přirozeným tvarem kostek (což podle mě mnohem víc odpovídá povaze AFOLů, kteří obvykle kostky neradi barví nebo modifikují):




Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

HD

Citace od: ThomasMorta kdy 02.06.2017, 19:25:50


Na první pohled mi toto evokovalo písmeno K, což myslím hovoří ve prospěch loga. Osobně bych ale trošku vyhladil horní stranu, i za cenu snížené podobnosti s originálem.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

ThomasMorta

#36


Citace od: HorcikDesigns kdy 02.06.2017, 19:36:39
Na první pohled mi toto evokovalo písmeno K, což myslím hovoří ve prospěch loga. Osobně bych ale trošku vyhladil horní stranu, i za cenu snížené podobnosti s originálem.

Vidíš, to mě při tvorbě ani nenapadlo. Myslíš to vyhlazení nějak takhle?

Varianta s tile na vrchu:


Varianta s plate na vrchu:


[UPDATE] ještě mě napadla tahle varianta - předchozí verze mi přijdou už moc vysoké, navíc takhle se barvy mnohem více přelévají (jen jsme nakonec totálně zazdili nějaký odkaz na slovenskou část komunity :()

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

HD

No, skoro, já to myslel takto.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Poco

Prečo 3D? (navyše s tieňmi - podľa mňa na logo príliš nevhodné)

ThomasMorta

Citace od: Poco kdy 02.06.2017, 20:41:43
Prečo 3D? (navyše s tieňmi - podľa mňa na logo príliš nevhodné)
Citace od: HorcikDesigns kdy 02.06.2017, 20:02:57
No, skoro, já to myslel takto.

Ok lidi, jdu kvůli vám zpátky do práce vyrobit tu představu, kterou jsem měl:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Tak jo, zde dávám k dispozici nástřel své představy - stále je to jenna rychlo vyrobený náhled konceptu, ale už se mnohem víc blíží tomu, co jsem si představoval.




A tady je varianta na světlé pozadí:

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

otaznik

Citace od: ThomasMorta kdy 02.06.2017, 23:24:54
Tak jo, zde dávám k dispozici nástřel své představy - stále je to jenna rychlo vyrobený náhled konceptu, ale už se mnohem víc blíží tomu, co jsem si představoval.

Ta velká jednobarevná plocha nahoře je rušivá, co jen vlajka na kostce 1 x 2 x 2 ?
Co se týče návrhu "srdce", tak první varianta (česká a slovenská trikolora) se mi líbila více.

Když se ale dívám na aktuální logo kostek, tak bych kostku nechal, jak je (je jednoduchá a snadno identifikovatelná), a změnil bych hlavně font!

ThomasMorta

Citace od: otaznik kdy 02.06.2017, 23:55:18
co jen vlajka na kostce 1 x 2 x 2 ?

Přijde mi vtipné, že jsi v jiném vlákně ještě před pár hodinami říkal "Z mého pohledu je vrtání, barvení apod. (v 99%) zbytečné a jde to proti myšlence LEGA, tedy postavit, rozložit, postavit něco jiného, rozložit atd.", ale jakmile jde o návrh toho, co máme mít na štítu, tak to navrhuješ:-)
Nechci být zlý, jenom mi vždy přišlo, že logo má nejakým způsobem vyjadřovat něco podstatného. A myslím, že v našem případě je to krásná možnost ukázat, co lze s legem dělat za kouzla v mikroměřítku.
Jako, jestli tam chceme za každou cenu dávat "nálepku", tak bych asi doporučoval modifikovat štít se lvem královských rytířů na český znak. Nebo klidně dva štíty, v jednom český v druhém slovenský znak...
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

otaznik

Jedna věc je logo a druhá skutečná stavba.
Nevšimnul jsem si, že by někdo za tu dobu, co aktuální logo používáme, tu kostku z něj chtěl nějak fyzicky vyrábět.

Cavelon

Trochu som si zasnotil :)

ThomasMorta

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

HD

Stavba je to mistrovská, ale použitelné logo pro běžnou komunikaci to není dle mého názoru ani náhodou. V tom má Poco pravdu, nač zbytečně 3D. To ale myslím platí i na jiné libůstky, které lze odhalit jen bližším prozkoumáním okem zkušeným.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

ThomasMorta

Citace od: HorcikDesigns kdy 03.06.2017, 17:48:20
Stavba je to mistrovská, ale použitelné logo pro běžnou komunikaci to není dle mého názoru ani náhodou. V tom má Poco pravdu, nač zbytečně 3D. To ale myslím platí i na jiné libůstky, které lze odhalit jen bližším prozkoumáním okem zkušeným.
Já nějak nechápu, co myslíte tím 3D - současné logo je také 3D.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: Cavelon kdy 03.06.2017, 17:31:33
Trochu som si zasnotil :)
Mimochodem, nevypadá to vůbec špatně ani když použiješ variantu čistě v barvách trikolory

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

HD

3D mám alespoň já na mysli, že logo nemusí být nutně reálně postavitelné. Mělo by být jednoduché na zapamatování, na reprodukci. SNOT metody ocení jen AFOL-ové, neznalí návštěvníci uvidí jen stylizovanou vlajku.
Současné logo na mě působí tak, že je vytvořeno za účelem dosažení určitého prostorového efektu, ale to má myslím do 3D (třech rozměrů) stále ještě hodně daleko. Ale je to názor laika, mohu se mýlit.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

ThomasMorta

Citace od: HorcikDesigns kdy 03.06.2017, 18:15:33
3D mám alespoň já na mysli, že logo nemusí být nutně reálně postavitelné. Mělo by být jednoduché na zapamatování, na reprodukci. SNOT metody ocení jen AFOL-ové, neznalí návštěvníci uvidí jen stylizovanou vlajku.
Současné logo na mě působí tak, že je vytvořeno za účelem dosažení určitého prostorového efektu, ale to má myslím do 3D (třech rozměrů) stále ještě hodně daleko. Ale je to názor laika, mohu se mýlit.
Pokud má něco 2 osy, tak je to 2D, pokud má 3, tak je to 3D, tedy cokoliv prostorového je podle mě 3D, proto naprosto nechápu, o čem se tu mluví.

Souhlasím s tím, že musí být jednoduše zapamatovatelné - na druhou stranu, automobilky také mívají ve znaku něco, co vymysleli a málokdy to laik pochopí. Nicméně, zadání bylo moderní logo - proto jsem vycházel například z toho, jaké logo má LEGO IDEAS, které skvěle odpovídá požadavkům současné internetové komunikace.
Současné logo Kostek vypadá, jako by ho malovalo pětileté dítě - sorry, ale pokud nechceme vyvolat dojem, že jsme jen malé děti, tak je naprosto příšerné.

Nicméně, abychom byli konkrétní - co z Tebou požadovaných atributů nesplňuje to logo, které jsem rozkreslil (můžeme se dohadovat o konkrétních detailech jako jestli má být půlená barva na vrchnu, nebo jednolitá plocha, ale na principu to nic nezmění):

Citace od: ThomasMorta kdy 02.06.2017, 23:24:54

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

HD

Pokračuji v SZ, ať neplevelíme.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Pool

#52
Mně osobně se líbí stávající logo, ale je fakt, že by chtělo inovovat  :). Takže bych ho navrhoval převést do 3D v mírném náklonu kostky. A kdyby se to ujalo, tak by to chtělo udělat v lepším editoru, že ten co použil ThomasMorta, tam to stínování vypadá lépe, jen pak odmazat logo Lega, ale to by nebyl problém :).

Cavelon

Až keď som to mal fyzicky v ruke, tak som si uvedomil, že by sa takéto ľahko postaviteľné logo z bežných dielikov mohlo hodiť na rýchle a jednoduché označenie exponátu na výstave, najmä na medzinárodnej. Je možné ho ľahko previesť aj do jednofarebnej verzie (napr. na tričko), kde dva dominantné prvky (plocha rodzelená písmenom Y a obrysy studov) zostanú jednoznačne identifikovateľné aj ľahko zapamätateľné.

Chairudo

#54
Citace od: Pool kdy 03.06.2017, 19:17:12
Mně osobně se líbí stávající logo, ale je fakt, že by chtělo inovovat  :). Takže bych ho navrhoval převést do 3D v mírném náklonu kostky. A kdyby se to ujalo, tak by to chtělo udělat v lepším editoru, že ten co použil ThomasMorta, tam to stínování vypadá lépe, jen pak odmazat logo Lega, ale to by nebyl problém :).

Přesně tento formát jsem měl na mysli, teď jen vyzkoušet různé náklony a stínování jak to bude vypadat nejlépe a za sebe budu nadmíru spokojen. Hodilo by se vidět to i na plate 2x3, sedělo by to správně rozměrům vlajky, ale nevím jak to bude na oči.
- taky by mohla být sranda kdyby se plate nějak vlnila/kroutila, jakože ve větru ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

Zkusil jsem jednoduchý náčrt loga...

otaznik

Za mě plate ne.

To bude co člověk, to názor. To chce připravit anketu např. s 3-4 návrhy a z nich pak vybrat.

Navíc, jak už jsem tu psal, podle mého není problém v logu, ale ve fontu slova "kostky.org", ten by chtěl inovovat určitě.

ThomasMorta

Především by někdo měl dát dohromady pořádné specifikace, k čemu se to logo má používat - protože třeba to logo načrtnuté v ruce sice vypadá dobře v záhlaví stránek a na plakátu, ale zase je nepoužitelné pro ikonku v prohlížeči, která potřebuje rozlišení cca 32x32 px.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Chairudo

Citace od: Robkteryten kdy 03.06.2017, 21:45:01
Zkusil jsem jednoduchý náčrt loga...

Ještě to vybarvi pastelkami ať vidíme jakou máš představu ;)

Spíš než aby ten text vystupoval z kostky by se mi víc líbil gravírovaný v kostce.

Citace od: otaznik kdy 03.06.2017, 21:45:33
Navíc, jak už jsem tu psal, podle mého není problém v logu, ale ve fontu slova "kostky.org", ten by chtěl inovovat určitě.
Jindra taky psal že by se mohl změnit font na něco jednoduššího, s tím se dá taky pohrát.

Ale v logu problém je, dej ho na dvoumetrový baner a pozvracíš se z toho. - menší facelift to 100% potřebuje, stejně jako windows98 už taky není aktuální :D
- nevím o tom že by stávající logo existovalo v jakémkoli použitelném rozlišení větším než na maličké letáky.

Citace od: ThomasMorta kdy 03.06.2017, 21:51:52
Především by někdo měl dát dohromady pořádné specifikace, k čemu se to logo má používat - protože třeba to logo načrtnuté v ruce sice vypadá dobře v záhlaví stránek a na plakátu, ale zase je nepoužitelné pro ikonku v prohlížeči, která potřebuje rozlišení cca 32x32 px.

Dovolím si tedy napsat nějaké specifikace:
1) samostatná ikona na stránky
2) ikona s názvem - na plakáty, letáky, velké banery...
- velké rozlišení - zmenšit se dá kdykoli.
- možnost použít i pro jiné pozadí než jen černé nebo bílé.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

tomaslambo

Taky jsem se trochu zamyslel a toto je výsledek (zatím je to jen koncepční návrh, ještě si s tím chci pohrát v nějakém softu)