Dáme další kolo soutěže ve stavbě alternativních modelů?

Založil Tomik, 28.12.2016, 08:47:10

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Z jaké tématické řady byste chtěli soutěžní set? Můžete zvolit i více možností, pokud vám to je jedno.

Creator
19 (61.3%)
City
14 (45.2%)
Friends
7 (22.6%)
Technic
14 (45.2%)
Jiné
5 (16.1%)

Celkem hlasů: 31

milanv

Jo, tak se potvrdily obě věci, které jsem si myslel: za prvé, že ty se předvedeš s něčím opravdu zajímavým, a za druhé že nedostatek rozumných kostek v setu příliš ovlivní výsledný design.

Nicméně ten blikací mechanismus... (Je to dostatečně pevný? Nerozláme se to při jízdě?) ...je skvělý nápad! opravdu výborný, protože najednou získá model vlastní postavenou funkci. Je na co se těšit a pak, jako dítě, na co být hrdý. To je opravdu efektní trik, který by v tak maličkém setu nikdo nečekal. Kam se hrabe svítící przadnice!
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 09.01.2017, 23:56:38
Jo, tak se potvrdily obě věci, které jsem si myslel: za prvé, že ty se předvedeš s něčím opravdu zajímavým, a za druhé že nedostatek rozumných kostek v setu příliš ovlivní výsledný design.
Červenám se ::) Jak jsem psal, nápad není můj, byť konečnou realizaci nápadu i model jsem vymyslel tak z 90 %.


Citace od: milanv kdy 09.01.2017, 23:56:38
Nicméně ten blikací mechanismus... (Je to dostatečně pevný? Nerozláme se to při jízdě?)
Dostatečně je asi výstižné slovo - jeden z důvodů, proč stavba vypadá tak divně, je že jsem hledal způsob, jak stavbu zpevnit. Kdyby na to byl model zaměřený, tak použiju jiné součástky. Ale mohu prohlásit, že v téhle podobě neměl tendenci se rozpadat, jen kvůli absenci "cheat wheel", které má titulní robot, jezdí jen po měkkých površích jako je matrace, deka atd. Ale to jsou asi známé problémy pásů.
Mimochodem, musel jsem řešit také uchycení zdviže - dost dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, jak ji spojit s hlavní konstrukcí ještě na jednom místě a pak už byla velmi pevná. Detaily stavby jsou doufám dostatečně vidět v přiložené galerii.

Citace od: milanv kdy 09.01.2017, 23:56:38
...je skvělý nápad! opravdu výborný, protože najednou získá model vlastní postavenou funkci. Je na co se těšit a pak, jako dítě, na co být hrdý. To je opravdu efektní trik, který by v tak maličkém setu nikdo nečekal. Kam se hrabe svítící przadnice!
Popravdě k dokonalosti tomu triku chybí eliptická techniková součástka a osa délky 3 bez koncovky. Oboje by se do tak malého setu s přehledem vešlo:-)
Jinak se nijak netajím tím, že legem si kompenzuji své nesplněné dětské sny:-) Proto mě hrozně baví křiklavé sety, ze kterých mnoho dospělých dostává facepalm - doteď si pamatuji, když jsem poprvé uviděl Ninjago v obchodech a říkal jsem si, že jako dítě bych přesně tohle chtěl:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Ať se trochu pohneme z místa, tak jsem udělal anketu a prosím všechny zájemce o čast v soutěži, ať se v ní vyjádří. Zatím mi nejde o to, z jakého přesně setu budeme stavět, ale spíše z jakého tématu. Jakmile se toto vyjasní, potom se můžeme dohodnout na konkrétním setu. Osobně se mi líbí Technic, ale je mi jasné, že moc lidí z něj nestaví, a tak bych nechtěl skončit pouze se dvojicí soutěžních modelů...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Ahoj,
za mne Technic a hodnocení klidně obojí - hlasování i porota. Ceny nejsou důležitý a výstava je takový "bonus" :)
Sti

Klaj

Draco dormiens nunquam titiliandus

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 10.01.2017, 07:00:56
Ať se trochu pohneme z místa, tak jsem udělal anketu a prosím všechny zájemce o čast v soutěži, ať se v ní vyjádří. Zatím mi nejde o to, z jakého přesně setu budeme stavět, ale spíše z jakého tématu. Jakmile se toto vyjasní, potom se můžeme dohodnout na konkrétním setu. Osobně se mi líbí Technic, ale je mi jasné, že moc lidí z něj nestaví, a tak bych nechtěl skončit pouze se dvojicí soutěžních modelů...
Jenom pro pořádek - kdy je konec hlasování?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 10.01.2017, 10:36:38
Jenom pro pořádek - kdy je konec hlasování?
Až to uznám za vhodné, respektive až tam bude reprezentativní počet hlasů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

#37
Já jenom doufám, že hlasující pro City mají v zásobě alespoň dva sety na výběr, které obsahují rozumné díly a ne ve stylu "kabina vrtulníku i s čumákem jako jeden díl"...

Mně je celkem jedno zaměření toho setu, když bude obsahovat zajímavé díly a dostatek možností pro stavění. Od Friends po Technic. Ale překvapuje mě ten zájem o City, když vím, jak i Tomik měl fůru práce s těmi sety pro LEGO Rebrick (či jak se to jmenovalo).
Ačkoliv s Techincem zdaleka neumím, tak to se raději budu učit ten.
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 10.01.2017, 14:38:41
Já jenom doufám, že hlasující pro City mají v zásobě alespoň dva sety na výběr, které obsahují rozumné díly a ne ve stylu "kabina vrtulníku i s čumákem jako jeden díl"...
Což o to, u velkého množství velkých kabin se postupně ukázalo použití i v autě (závodním nebo něčem jaki batmobil). Ale třeba ty kouzla co předvádí Grohl s mechakoněm z Nexo Knights ukazují, že jde spíš o cvik a představivost než o pouzitou sadu. Na druhou stranu si říkám, že technic je možná výhodný v tom, že nemívá takové množství speciálních kostek jako současné city.
A taky mě napadlo zkusit nějaké lego Classic:-) Letošní sada zaměřená na dveře a okna vypadá slibně:-)

A pokud zase vyhraje Creator, tak hlasuji buď pro dinosaury, nebo nějaký menší set (letos tuším helikoptéra), ať je sranda.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 09.01.2017, 09:05:17
@ThomasMorta:
(...) Tvůj nápad s nakladačem je dobrý, ale mě osobně moc nazaujal - více bych ocenil nějakou konvenčnější variantu než to, co jsi postavil ty. Vůbec si to nedokážu spojit s nějakým reálným strojem.

A co třeba pásový nakladač předělaný na rolbu? :-) Původně jsem opravdu chtěl postavit nějaký nakladač, ale nějak jsem pořád nebyl schopný vytvarovat lžíci - nebo jsem ji vytvaroval a nezbylo mi na kabinu:-) Tak jsem to předělal na rolbu, jen jsem zapomněl, že rolby mají kabinu vepředu...



A tahle hromada kostek mi zbyla:



Funkce v podstatě žádné, jen to má vepředu zabudované cheat-wheel, díky kterému pásy dobře jezdí po stole. Přední radlice lze otáčet do stran, ale jinak nic, ani jsem nepoužil světelnou kostku.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Citace od: ThomasMorta kdy 12.01.2017, 03:38:31
A co třeba pásový nakladač předělaný na rolbu? :-)
Tak tohle je už jiné kafe. Rolbu v tom sice moc nevidím, ale zato mi to přijde jako slušný buldozér, tedy spíše tiltdozer. Udělal bych tam pouze pár drobných úprav - tu menší radlici (nebo co to je), bych nahradil rozrývacím trnem nebo jejich skupinou a trochu učesal vzhled, hlavně toho čumáku. Každopádně skělý model.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Na to, z jakých je to kostek, je to dost povedený model!
A se světelnou kostkou se netrap, do tohoto modýlku bys potřeboval víc kostek, abys to tam zapracoval pěkně a nepřišel zase zpátky o tu alespoň jakous-takous věrnost předloze.

Pokud tě baví experimentovat s tímto setem, tak co se zamyslet nad něčím úplně jiným? Jakože úplně a zcela, žádné vozidlo. Třeba pásový dopravník na poště? Ten by mohl i blikat. A dají se nacvaknout kostky (Brick/plate 1x3 nebo 1x4) na díl pásu... Nebo ještě něco jiného. Třeba hipík s dlouhými černými vlasy  >:D
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 12.01.2017, 11:02:36
Pokud tě baví experimentovat s tímto setem, tak co se zamyslet nad něčím úplně jiným? Jakože úplně a zcela, žádné vozidlo. Třeba pásový dopravník na poště? Ten by mohl i blikat. (...) Nebo ještě něco jiného. Třeba hipík s dlouhými černými vlasy  >:D
Bavi mě experimentovat s něčím, o čem se tvrdí, že se z toho nic jiného postavít nedá:-) Jenom nevím, jestli na to tedy nezaložit vlastní téma - chtěl jsem to tu jen trochu oživit, ne zaspamovat:-)
Nápady jsou to rozhodně zajímavé! V Lego Movie byly použity tyhle pásy jako tuším jako garážová vrata - jsou vidět ve scéně, kde Emmet s Wildstyle prohrabují ulici, aby postavili nějaké únikové vozidlo.

Citace od: milanv kdy 12.01.2017, 11:02:36
A dají se nacvaknout kostky (Brick/plate 1x3 nebo 1x4) na díl pásu...
Na tenhle typ pásu se dalí nacvaknout nějaké kostky? To jsem nevěděl - jak?

Citace od: Tomik kdy 12.01.2017, 10:51:58
Tak tohle je už jiné kafe. Rolbu v tom sice moc nevidím, ale zato mi to přijde jako slušný buldozér, tedy spíše tiltdozer. Udělal bych tam pouze pár drobných úprav - tu menší radlici (nebo co to je), bych nahradil rozrývacím trnem nebo jejich skupinou a trochu učesal vzhled, hlavně toho čumáku. Každopádně skělý model.
Z rolby to má právě tu přední radlici - vzhledem k použitým součástkám je to spíš pluh než radlice z buldozeru.
Rozrývací trny jsou zajímavý nápad - ale nevím, co bys učesával na čumáku:-) Ono to není vidět, ale pod čumákem je právě cheat-wheel a není tam tak moc prostoru pro nějaké úpravy.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

milanv

Citace od: ThomasMorta kdy 12.01.2017, 11:44:15
Na tenhle typ pásu se dalí nacvaknout nějaké kostky? To jsem nevěděl - jak?
Normálně to jde. Naposledy to bylo použité, co vím, na nádrži na vodu na střeše Detektivní kanceláře (modulár).
Pán na Žlutém hradě

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 12.01.2017, 12:22:30
Normálně to jde. Naposledy to bylo použité, co vím, na nádrži na vodu na střeše Detektivní kanceláře (modulár).

Tak jsem to vyzkoušel - a už vím jak na to, i když mi to nepřijde zvlášť pevné. Rozhodně děkuji za tuhle informaci! Občas přemýšlím, že by se hodila knížka, která by popisovala, jak lze kostky spojovat - čas od času vidím i v oficiálních setech spojení, které by mě nenapadlo.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

_Beny

To se ti povedlo :-). Líbí se mi to. Pěkná rolbička. Rolby s kabinou vzadu jsem viděl taky, takže od reality to není tolik vzdálené. Nebo to můžeš nazvat "rolbotraktor" :-D.

ThomasMorta

Citace od: _Beny kdy 12.01.2017, 13:14:04
To se ti povedlo :-). Líbí se mi to. Pěkná rolbička. Rolby s kabinou vzadu jsem viděl taky, takže od reality to není tolik vzdálené. Nebo to můžeš nazvat "rolbotraktor" :-D.

Rolbotraktor! Našel jsem buldotraktory, ale rolbotraktor jsem ještě neslyšel - jdu to napsat do popisku modelu v galerii:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Tomik

Pokud se vrátíme k původnímu tématu debaty, tak prozatimní výsledky ankety hovoří opět ve prospěch Creatoru. Je tu ještě někdo, kdo by chtěl svými hlasy zvrátit výsledky? Překvapilo mě, kolik hlasů získal Technic, kterého jsem měl za většího outsidera než Friends.

Anketu asi ještě nechám doběhnout do konce týdne a pak se dohodneme na konkrétním setu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

martinlx

Technic mě taky příjemně překvapil. Ať se vybere cokoli, tak jsem zvědavý, jestli se počet soutěžících alespoň přiblíží počtu hlasujících. To by v případě Creatora bylo 17 (hlasoval jsem Technic only, když Technic nebude, tak se třeba ještě rozmyslím  ;))
BTW ještě jsem nikdy anketu nedělal, vidí autor přímo kdo a jak hlasoval, nebo taky jenom souhrn?

milanv

A co vzít alespoň první dva kandidáty na kategorie a pobavit se nad konkrétními sety?

Jinak: já jsem třeba hlasoval i pro Technic, ačkoliv jsem nikdy alternativní model z Technic setu nedělal. Ale třeba ten oranžový set náklaďáku s bagrem mi přijde jako hodně nadějný, tak jsem to risknul a beru to jako výzvu.
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Tak jsem zastavil hlasování do ankety a je na řadě přikročit k výběru setu. Celkově to sice vyhrál Creator, ale díky tomu, že jsme ho měli ve všech předchozích kolech, ho diskvalifikuju. Zbývá nám tedy City a Technic. Osobně jsem pro Technic, protože ho mám jednak raději a druhak to bude větší výzva pro stavitele. Vedlejším produktem může být nárůst fanoušků LEGO Technic a oživení této sekce fóra. ;)

Navrhuji tedy stavět ze setu 42060



V úvahu by ještě přicházel ten vrtulník nebo natahovací policejní auto. Oba tyto sety jsou ale mnohem menší a nabízejí méně základních dílů nemluvě o tom, že se do nich budou těžko integrovat nějaké funkce (buď nemají ozubená kola vůbec, nebo jen v malém počtu).



Kdyby se zvedla velká vlna odporu proti Technicu, potom bych to ještě viděl na to pizza auto.



Co vy na to?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hroch

Souhlasím s navrženým oranžovým Technic setem 42060. U policajtů je zbytečné natahovadlo a vrtulník má málo dílů.

ThomasMorta

Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Faire

Asi jediný set, který by mě teď zlákal, je 31064 Seaplane Adventures .
Přijde mi, že tam jsou docela zajímavé díly (byť žádná kolečka :) ).

Klaj

Osobne zvedavm velkou vlnu odporu proti technicu a hlasuju pro Pizza auto :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

HD

Technic by mě asi přesvědčil o výhodách účasti.  ;D
(ale nechci nic slibovat)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martinlx


milanv

Jsem pro oranžový Technic, bude to pro mě opravdu výzva.

Mimochodem, jaké uděláme pravidlo pro samolepky? Nelepit vůbec (to bych nejraději) nebo naopak povinně na místa podle hlavního modelu, jako musejí skuteční designéři v TLG, když navrhují B modely?
Pán na Žlutém hradě

janopr

Nelepit. U TLG take neni pravidlem, že by B model musel mít samolepky A modelu, např. Volvo L350F Wheel Loader http://brickset.com/sets/42030-1 má pro B model speciální samolepky.
Pak by zde byla ještě (šílená) možnost použít samolepky jako stavební prvek - slepit jimi 2 kostky, které by spolu jinak nedržely  ;D

Foton

Technic se mi líbí! Surfuju na vlně odporu proti němu. 8)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.