(vlastní) Klubův první hrad

Založil klubo, 17.02.2019, 20:16:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

klubo

Chtěl bych zde prezentovat svůj první castle MOC, zatím jsem ve fázi stavění v počítači a pomalu se chystám na reálnou stavbu.

Při návrhu jsem kladl důraz na hratelnost a tím pádem jednoduchost stavby bez zbytečných cingrlátek.  Šlo mi o to aby si s tím mohlo i dítě pohrát a nemuselo to jen stát na polici. Proto jsou například věže sundávací a skála je odklápěcí.

Inspirací mi byly classic castle sety 6040, 6073 a 6074.

Velký důraz jsem také kladl na výběr kostek a jejich barev, tak abych většinu kostek měl ze zásob a co bude potřeba koupit, aby bylo běžně k dispozici v českých BL shopech. Nevyskytují se tam tedy žádné extra "rare" kostky.

Přikládám pár renderů, ještě budu nějaké detaily upravovat, ne se vším jsem spokojen, a až budu mít hotovou reálnou stavbu, přidám další.

Petronel

Paráda! Tak jednoduché,až je to moc pěkné! Další nostalgická vzpomínka na staré sety (a časy). 8)
Až mi kluk povyroste, postavím mu taky takový hrad!

Jezevec

Paráda, přesně o takovém hradu jsem snil, když jsem byl malý. Ideální velikost v poměru k hratelnosti a náročnosti. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

sohibil

#4
Zaujímavé že drvivá väčšina MOC hradov má šedé múry. Pritom v TAN alebo DARK TAN farbe by tiež vyzerali dobre.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

tomaslambo

Paráda.
Zrovna nedávno jsem si, taky pouze na PC, stavěl staré sety hradů a hned jak jsem rozklik toto téma a uviděl náhledy tvého hradu, tak mi, aniž bych četl text, byla inspirace hned jasná.

Nechceš to poslat do Ideas, aby TLC vědělo jak se mají dělat setové hrady  ;D

Daniel

Takové milé nostalgické retro - vypadá to fajn! ;) Jen bych ještě udělal hrad otevírací, jak ty staré hrady byly...

Citace od: sohibil kdy 19.02.2019, 21:57:35
Zaujímavé že drvivá väčšina MOC hradov má šedé múry. Pritom v TAN alebo DARK TAN farbe by tiež vyzerali dobre.
To je jako se podivovat nad tím, že se voda dělá modrá, dřevo je hnědé, sklála tmavě šedá, když zeď nad ní je světle šedá... - prostě to tak bylo kdysi nastaveno a už to máme všichni někde vzdau v hlavách takto ukotveno :) .

klubo

#7
Díky za reakce. Co se týče barevnosti, TAN jsem taky zvažoval, ale nakonec výběr barev jsem vysvětlil v úvodním příspěvku.

Otevírací hrad by byl fajn, možná příští tak udělám. Teď jsem se to snažil vynahradit sundávacíma věžema a vyklápěcí skálou...ale uznávám, že je to uvnitř na malé ruce...

Na ideas to dávat nebudu...to by stejně nemělo šanci, možná to dám na BL do moců, třeba si to bude chtít někdo postavit a nechce vymejšlet vymyšlené...

Furt jsem nevěděl kam schovám truhlu s pokladem... tak kde asi bude?  :)

linhi

Moc se mi to vážně líbí,jako set bych si to i koupil...úplně z toho srší ty 80tky

Chairudo

Na Ideas jako set je to ideální, ještě tam přidej ze dva koníky a malou armádu  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

linhi

Ano zkusit do ideas urcite..

Mr. Cube

Citace od: klubo kdy 20.02.2019, 22:33:24
Furt jsem nevěděl kam schovám truhlu s pokladem... tak kde asi bude?  :)

...za terčem? :)

Jinak je to krásná stavba, připomínající zlaté doby Classic Castle.  :)

klubo

no nebylo to zas tak těžký uhádnout  :)

klubo

Tak mám takový pocit, že stavba v PC už je u konce a přes víkend budu utrácet na BL.

Přidávám další dva rendery kde je víc vidět i vnitřek.

Jezevec

Jak tu bylo řečeno výše, chtělo by to mít tu možnost otevření. Za mě je teda možnost rozdělat hrad na dvě půlky o dost lepší prvek hratelnosti než oddělávání věží. Přece jen otevírací hrad tohoto formátu nabízí o dost více interakce s nádvořím a dalším prostorem uvnitř. Ale to je jen poznatek a velký souhlas s tímto super návrhem od Daniela. I bez otevírání je to moc povedené dílo. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

klubo

no co se týká otevírání, určitě je to fajn řešení, je to z pohledu hratelnosti lepší než sundávací veže, ALE má to svá omezení, například kostky s panty musí být úplně na kraji baseplate, jinak to prostě nezlomíš, to u tohodle hradu bez výrazné přestavby neudělám, další otázka je co použít za (base)plate... ale jak jsem psal, příští hrad (jestli bude), bude otevírací

PS: ne všechny classic castle hrady byly otevírací  ;)

Jezevec

Co se týká baseplate pro otevírací hrad. Tento hrad máš na 32 x 32, tak co třeba příště poloviční velikost 16 x 32.
Když se dají k sobě dvě, tak to je stejně velké a zároveň to nijak nebrání rozevření hradu na dvě poloviny. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Martins

Ahoj, přidávám se k ostatním s chválou. Dýchá z toho klasický Castle, je to jednoduché, hratelné. Použils hezky i tu dark red a tady bych se přimlouval za nahrazení té žluté věžičky za stejnou dark red barvu. A hurá na Ideas! :-)

Jo a render je perfektní! I když fotka reálu tě nemine :-)

Igorus

Pochval není nikdy dost tak i já chválím  :D

Líbí se mi propojení starého stylu s novými díly! Palec nahoru!

klubo

dark red jsem zkoušel a nevypadá to dobře a bohužel ani v dark red nejsou k dispozici všechny potřebné dílky, už s tou bránou jsem zápasil...

samozřejmě na ideas by se to dalo udělat v barvách co hrdlo ráčí, ale já volil barvy, který jsou v reálu dostupný

richchie

musim povedat ze keby to bol ideas set tak dufam ze prejde abude sa predavat, citi z toho ako tu uz bolo viac krat spomenute stare clasiccastle so stipkou novych kociek ktore to ozivili. co sa tyka otvarania moze byt ale nemusi, ja osobne tiez radsej robim oddelitelne celky.. ale zas musim povedat ze moj  hrad je cely rozlozitelny na 2 polovice, to ale nie kvôli hratelnosti ale uskladneniu a transportu....

klubo

Přidávám finální rendery, včera jsem objednal chybějící dílky na BL... akorát mě trochu vyškolila moje neznalost, když jsem zjistil kolik stojí a jaká je dostupnost dílku 3685 v černé barvě... příště si na to dám pozor  :)

Futurion

Tohle má skutečně originální 80'-90' "feeling". Nádherná práce.

klubo

začínám stavět....

Sihaja

Vypadá to fakt skvěle!
Každý, kdo zvládne postavit digitálně a pak objednat dílky a postavit to má můj velký obdiv.

No a tahle stavba má... jak to napsat... Duši!

Petronel

A copak je vlastně v té schované truhle? Doufám, že ne diamantíky, ale spíše kulatá světýlka jako za starých časů. >:D
:D

klubo

poklad je stejný jako ve vedle stojící 6077  :)

klubo

tak hrad je konečně hotov, nakonec jsem musel při stavbě provést nějaké změny v zájmu pevnosti stavby, ale s tím jsem počítal...

Chairudo

Super, pošli pak odkaz na Ideas ať pro něj můžeme hlasovat  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

klubo

tak to by mi s tim musel někdo pomoct, nevládnu angličtině  ;)