Nexo Knights - líbí, nelíbí

Založil ThomasMorta, 28.09.2016, 13:04:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

ThomasMorta

Citace od: mesje kdy 28.09.2016, 00:15:43
to ze tato rada pokracuje, je zle - znamena to, ze normalne castle sa ani buduci rok nekona...
a zas to ulietava tym divokym smerom ako ninjago, nehovoriac o tom ze to ma aj vlastne bionicle...

Vzhledem k tomu, že všude říkají, že Nexo Knights vyvíjeli 6 let, má vlastní seriál i aplikaci, tak by bylo překvapením, kdyby téma nebylo rozvíjené alespoň 3 roky.
A jak psal Papluh, s bioniclem to moc společného nemá, spíš s mixels. Osobně budu mixels postrádat, byl to skvělý zdroj levných součástek.

A celkově bych chtěl poprosit, jestli by se nešlo omezit ten naprosto nekonstruktivní hejt na Nexo Knights, Ninjago a vůbec všechny moderní sety. Jak už jsem psal v loňském vlákně, lego za posledních patnáct let výrazně zvýšilo komplexnost detailů, je trochu časově i technicky náročnější z něj něco postavit, ale neznamená to, že je to horší. Naopak bych řekl, že se lego v současné době umožňuje vyšší míru realističnosti.

Pro podložení svého tvrzení doporučím srovnávacívidea na JangBricks - porovnává tam zejména star wars se stejným tématem a často desetiletým odstupem, ale měl tam i video na téma staré versus nové lego demonstrované na hasičské stanici.

Co se týče technicu: Přiznám se, že nejsem nadšený z plošného zavádění nových barev, ale jinak tohle jsou mé názory na sady 2016: skvělý kombinovaný model pullbacků, zajímavý důlní nakladač, jsem rád za relativně levnou motokáru s funkční převodovkou, skvělá helikoptéra jako vlajková loď první poloviny roku, kdybych měl penízel, tak rozhodně chci to obří důlní rypadlo z podzimních modelů... To mi jepřijde jako úpadek.

Co se týče bioniclu, mixels nebo ninjaga: zkuste se někdy podívat, co tyto řady představily za dílky a jestli je náhodou nepoužíváte. Bionicle myslím přispěl do technicu ozubenými kolečky, které se dají spojovat kolmo na sebe. Mixels rozpracovaly malé kloubové spoje - a viděl jsem videa člověka, který díky těmto spojům stavěl skvělé transformery v měřítku pro minifigy.
Ostatně - už jsem někde narazil i na hejt na nový bezsnopový technic (ten uvedý okolo roku 2000). A schéma bylo dost podobné tomu, co zaznívá na adresu šílených stavebnic jako ninjago: starý systém byl lepší, protože se to snáz spojovalo, člověk mohl stavět jednodušší technikou (zdola nahoru, kdežto nový technic vyžaduje metodu odprostředka k povrchu)... ale už zapomínají zmínit, jaké všechny nové spojení nový systém přinesl, která ten předchozí neumožňoval.
Takže můj názor je takový, že nic není černobílé, každý má právo na osobní vkus, ale to, že se mi něco nelíbí, neznamená, že je to hned špadné a úpadkové

A ještě jedna věc k barvám: Lego má naprosto neschopné grafiky propagačních materiálů. Nexo Knights nebo třeba ten lezošníkaskadérský technic s azurovou barvou vypadají ve skutečnosti mnohem lépe než na fotkách - a na propagačních fotkách mají zcela očividně posunuté barvy.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Citace od: ThomasMorta kdy 28.09.2016, 13:04:41

A celkově bych chtěl poprosit, jestli by se nešlo omezit ten naprosto nekonstruktivní hejt na Nexo Knights, Ninjago a vůbec všechny moderní sety. Jak už jsem psal v loňském vlákně, lego za posledních patnáct let výrazně zvýšilo komplexnost detailů, je trochu časově i technicky náročnější z něj něco postavit, ale neznamená to, že je to horší. Naopak bych řekl, že se lego v současné době umožňuje vyšší míru realističnosti.


Nexo sa mi nepáči, tak prečo by som ho nemal hejtovat. Je to môj názor. Možno sa to deckám páči, ale toto je AFOL stránka, tak sa na to pozerám z tohto pohľadu. Možno je to úspešné v predaji, ale tipol by som, že úspešné by bolo čokolvek, čo bude mať masívnu reklamu a podporu v podobe hier a pod. Pre mňa ako AFOLa je to premárnená príležitosť mať normálnu castle tému X rokov. Čo bolo zlé na Kingdoms, či Fantasy Castle? Prišli si tam na svoje aj klasickí hradari, a boli tam aj príšery pre decká. Stačilo to trochu rozvinúť, a nerobiť vozidlá, lasery a pod. Tieto somariny boli v Ningago a Chima, nestačilo to? Takisto sa vsadím, že o pár rokov po Nexo ani pes neštekne, nemá to žiadnu nadčasovú hodnotu.
Čo sa týka komplexnosti a progresu v legu, trochu si odporuješ - však keď pribúda viac dielikov, tak je lahšie spraviť realistickejší model, nie? A takisto je logické, že súčasné modely sú vďaka detailnejšie ako tie spred 15 rokov. Či je to lepšie alebo horšie, to je už vec názoru - ja moc nefandím novým dielikom za každú cenu, v extrémnom prípade môže dôjsť k tomu, že modely budú brutal realistické, ale plné nových, jednorazových dielov (viď lietadlá - kokpit je realistický, ale za cenu jednoliateho megadieliku). Čaro lega je v tom vyrobiť z jednoduchších dielov niečo čo vyzerá detailisticky.

Villa Legina

#2
Nexoknights sú niečo ako v odevnom priemysle nepraktický módny výstrelok, ktorý sa nosí jednu sezónu a potom to je už jasný no go s nulovým využitím (v prípade ošatenia ako príklad nemožný strih - ani bezdomovec sa s ním nezakryje, neohreje, nemožný materiál - nedá sa s tým ani podlaha vytrieť). Naschvál to urobili také hnusné, aby si to konzumní Američania a Západniari nebodaj neodkladali - ale vyhodili do smetia po roku-dvoch bez výčitiek svedomia. Keby to bolo len o trošku krajšie, človeku by toho bolo ľúto hádzať do smetí, takto sa to rodičia budú hanbiť vôbec darovať príbuzným, či posunúť ďalej. Ide o to, zabezpečiť maximálny odbyt setom budúcim, čiže aha, doma nemáme žiadne lego, začíname odznova :-\

Anatyt

Citace od: Villa Legina kdy 28.09.2016, 17:58:41
Nexoknights sú niečo ako v odevnom priemysle nepraktický módny výstrelok, ktorý sa nosí jednu sezónu a potom to je už jasný no go s nulovým využitím (v prípade ošatenia ako príklad nemožný strih - ani bezdomovec sa s ním nezakryje, neohreje, nemožný materiál - nedá sa s tým ani podlaha vytrieť). Naschvál to urobili také hnusné, aby si to konzumní Američania a Západniari nebodaj neodkladali - ale vyhodili do smetia po roku-dvoch bez výčitiek svedomia. Keby to bolo len o trošku krajšie, človeku by toho bolo ľúto hádzať do smetí, takto sa to rodičia budú hanbiť vôbec darovať príbuzným, či posunúť ďalej. Ide o to, zabezpečiť maximálny odbyt setom budúcim, čiže aha, doma nemáme žiadne lego, začíname odznova :-\

Takto v LEGU určite neuvažujú. :D

Villa Legina

#4
Anatyt, možno som sa v tej poslednej vete nepresne vyjadrila, chýba mi tam po slove zabezpečiť vsuvka "aj", ale áno, trvám na tom, že pre detskú klientelu robia naschvál veci bez trvalejšej hodnoty, tak ako to charakter spotrebného tovaru vyžaduje. Lego musí byť spotrebný tovar pre väčšinu zákazníkov, nie je v záujme tej firmy aby ho generácie uchovávali (viď krásne nadčasové klasické castle sety), ide o to, aby ľudia vždy kupovali nové a nové a to budú v maximálnej miere len vtedy, ak staré budú vždy likvidovať.

ThomasMorta

Citace od: Villa Legina kdy 28.09.2016, 17:58:41
Nexoknights sú niečo ako v odevnom priemysle nepraktický módny výstrelok, ktorý sa nosí jednu sezónu a potom to je už jasný no go s nulovým využitím (v prípade ošatenia ako príklad nemožný strih - ani bezdomovec sa s ním nezakryje, neohreje, nemožný materiál - nedá sa s tým ani podlaha vytrieť). Naschvál to urobili také hnusné, aby si to konzumní Američania a Západniari nebodaj neodkladali - ale vyhodili do smetia po roku-dvoch bez výčitiek svedomia. Keby to bolo len o trošku krajšie, človeku by toho bolo ľúto hádzať do smetí, takto sa to rodičia budú hanbiť vôbec darovať príbuzným, či posunúť ďalej. Ide o to, zabezpečiť maximálny odbyt setom budúcim, čiže aha, doma nemáme žiadne lego, začíname odznova :-\

Pokud bude kdokoliv vyhazovat Nexo Knights, velmi rád se jich ujmu. Mně se líbí, ale zjevně v 31 letech jsem ještě příliš mladý na AFOLa.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: mesje kdy 28.09.2016, 17:21:49
Nexo sa mi nepáči, tak prečo by som ho nemal hejtovat. Je to môj názor. Možno sa to deckám páči, ale toto je AFOL stránka, tak sa na to pozerám z tohto pohľadu.

Mně je 31 let a Nexo Knights se mi hrozně líbí. Byl jsem zpočátku skeptický, ale nakonec mě to chytlo. A mezi námi - když jsem poprvé viděl Ninjago, tak jsem si říkal, že přesně to bych jako dítě chtěl.


Citace od: mesje kdy 28.09.2016, 17:21:49
Pre mňa ako AFOLa je to premárnená príležitosť mať normálnu castle tému X rokov. Čo bolo zlé na Kingdoms, či Fantasy Castle? Prišli si tam na svoje aj klasickí hradari, a boli tam aj príšery pre decká. Stačilo to trochu rozvinúť, a nerobiť vozidlá, lasery a pod. Tieto somariny boli v Ningago a Chima, nestačilo to? Takisto sa vsadím, že o pár rokov po Nexo ani pes neštekne, nemá to žiadnu nadčasovú hodnotu.

Slyšel jsi někdy o hře Warhammer 40.000 (https://cs.wikipedia.org/wiki/Warhammer_40,000)? Točí se v tom celkem dost peněz, zabývá se tím mnoho modelářů... První verze tohoto wagmanigu vznikla v roce 1987, od té doby se objevilo spoustu nových edic nebo klonů - nejslavnější klon je třeba StarCraft. A světe div se, skvěle se pro tyto modely dají využít díly z Ninjago nebo Nexo Knights. Takže o nadčasovosti tématu, který je v oblibě už 30 let bych nedělal unáhlené závěry - protože Nexo Knights mají mnoho prvků vypovídajících o tom, že je to dětská verze Warhammeru.
To, že to zazdí klasické hrady je trochu škoda... Ale ještě tu jsou Lego Elves:-) Nehledě na to, že letos vyšel hrad v Lego Angry Birds nebo velmi pěkný Popelčin hrad - a ten je určen především pro AFOLy, ne?


Citace od: mesje kdy 28.09.2016, 17:21:49
(...) ja moc nefandím novým dielikom za každú cenu, v extrémnom prípade môže dôjsť k tomu, že modely budú brutal realistické, ale plné nových, jednorazových dielov (viď lietadlá - kokpit je realistický, ale za cenu jednoliateho megadieliku). Čaro lega je v tom vyrobiť z jednoduchších dielov niečo čo vyzerá detailisticky.

Otázkou je, jestli jsou jednorázové dílky opravdu tak jednorázová, nebo je jen potřeba přestat myslet v krabici: všiml sis, že světla na Creatorech i něterých Technicích jsou v poslední době dělaná z drápů z Bioniclu? Nebo třeba skvělý mech Hulk Buster ze série Marvel Super Heroes je kombinací dílků Systemu, Technicu a právě Bioniclu!
Nebo třeba takové zubové dílky, používané hojně v Chimě jsou skvěle využité v některých modelech zvířat, nebo byly ve velké míře použité v Lego Architecture 10253. Stejně tak je tam použito mnoho noh od kostlivců jako ozdobný sloupek zábradlí. Takže můj názor je, že je to spíš ustrnulost konzetvativních stavitelů, než jednoúčelovost nových dílků.


Možná je to velmi ofenzivní z mé strany, ale nářky mnohých konzervativních AFOLů mi připomínají postavu otce z The Lego Movie. Máte tak silné představy o tom, jak by to mělo vypadat, že v konečném důsledku potlačujete veškerou kreativitu, která není v souladu s vaším vkusem :P
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Mr. Cube

Z pohledu AFOLa, který vyrůstal v době Classic Castle, je podle mě škoda, že neběží souběžně s Nexo Knights ještě nějaká více Castle řada, která by navazovala na to nejlepší, co se v LEGO hradech v posledních letech povedlo, a co bylo korunováno třešničkami na dortu v podobě 7189, 10193 a 10223. Byl bych hrozně rád (ale tady se dostává asi do popředí nějaká ta nostalgie) za návrat 2-3 frakcí, zahrnujících samozřejmě Falcony (když už dělali ten nový štít!?), a třeba Forestmeny a Wolfpack...a tu sponu na novém loupežníkovi z CMF 16 beru jako mrknutí na AFOLy od někoho z designerů, který to vidí třeba podobně...nicméně, manažeři to asi vidí jinak a nechtěji vzájemně kanibalizovat své produkty, a tak nebudou pouštět ven rytíře a "rytíře s upgradem".

Co jsem tak odpozoroval, tak Ninjago a Nexo Knights u malých opravdu letí, malý synovec se mě ptal, jestli mám tyto řady a vyjmenovával mi minifigy, které má on. Zároveň jsem ale u něj zrovna dnes uspěl s vysypáním starého setu 6953 z krabice a sestavením "rakety" podle své fantazie, do které si on posadil Darth Vadera a vesele si létal...to jsem měl pocit, že jsme dostáli tomu, o čem asi LEGO v té prapůvodní myšlence je - z hromady kostek udělat cokoliv. Samozřejmě to je mimo jakoukoliv statistiku, ale viděl jsem, že dnešní děcka si dokážou hrát i s tím, co si sami postaví (nebo jim s tím někdo pomůže), a nejsou upnutí jen na sériové sety konkrétní řady.

Velkou pravdou je také, jak už  tady zaznělo, množství nových dílků, které tyto, pro někoho asi už moc "ztřeštěné" řady nabízejí. Nemusíte milovat Nexo Knigts, ale budete velmi rádi, když se v tom či onom setu objeví nový, zajímavý a použitelný dílek.

I když mám nějaké výhrady a stýská se mi po klasičtějším provedení světa LEGO hradů, tak se nestavím na stranu těch, kteří Nexo Knights (Chima, Ninjago) zavrhli úplně. Myslím si, že ideálním kompromisem by bylo vydávat tyto řady, ale zároveň hodit jednou do roka exkluzivitu v podobě nějakého velkého Castle setu z klasičtějšího prostředí. Odbyt by byl předem zajištěný, o tom jsem přesvědčen.

ThomasMorta

Citace od: Mr. Cube kdy 28.09.2016, 23:11:06
Z pohledu AFOLa, který vyrůstal v době Classic Castle, je podle mě škoda, že neběží souběžně s Nexo Knights ještě nějaká více Castle řada, která by navazovala na to nejlepší, co se v LEGO hradech v posledních letech povedlo, a co bylo korunováno třešničkami na dortu v podobě 7189, 10193 a 10223. Byl bych hrozně rád (ale tady se dostává asi do popředí nějaká ta nostalgie) za návrat 2-3 frakcí, zahrnujících samozřejmě Falcony (když už dělali ten nový štít!?), a třeba Forestmeny a Wolfpack...a tu sponu na novém loupežníkovi z CMF 16 beru jako mrknutí na AFOLy od někoho z designerů, který to vidí třeba podobně...nicméně, manažeři to asi vidí jinak a nechtěji vzájemně kanibalizovat své produkty, a tak nebudou pouštět ven rytíře a "rytíře s upgradem".

Tohle naprosto chápu, já vyrostl na Dragon Masters. Jako velkou výtku řadě Nexo Knights bych viděl téměř úplnou absenci staveb. Je sice hezké, že je sada postavená na tom, že rytíři chrání vesničany před příšerami - ale je opravdu smutné, že absentují ti vesničani. A skvělé sady z kingdoms jako 7189 nebo 6918 jsou teď prakticky k nedostání. Mimochodem, 10193 by podle mě šlo snadno předělat na Nexo vesnici.
Mám pár nápadů, co postavit nového pro Nexo Knights a inspiraci bych rád vzal právě z klasických setů - chtěl bych třeba předělat Robina Hooda do NK a forestmen mi přijde jako skvělá předloha (jestli znáš seriál, mohl sis všimnout, že se tam objevují roboti v oblecích forestmenů). Celkově mi přijde skvělé, že mohu vzít starší set a přidělat ho do světa NK. Což mi připomíná - podle seriálu je slavný Žlutý hrad právě ze světa NK, jenom pár století nazpět:-) (Jenom ho tedy nazývají zlatým hradem, ale při natáčení filmu o něm tam chodí rytíři s emblémy právě ze žlutého hradu)
Kanibalizaci celkem chápu - nejspíš se jim stalo, že se jim kanibalizovala Chima s Ninjagem. Ale všimni si, že když nějaký řadu vypustí, tak ji třeba nahradí sezónními sety jinde. Letos nejsou piráti, ale zase bylo pirátské téma v Ninjagu. A obráceně, nejsou klasické hrady, ale jako hradní téma se objevily Angry Birds, Popelčin hrad a nezavrhoval bych ani Minecraft Fortress.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Citace od: ThomasMorta kdy 28.09.2016, 22:21:50

Slyšel jsi někdy o hře Warhammer 40.000 (https://cs.wikipedia.org/wiki/Warhammer_40,000)? Točí se v tom celkem dost peněz, zabývá se tím mnoho modelářů... První verze tohoto wagmanigu vznikla v roce 1987, od té doby se objevilo spoustu nových edic nebo klonů - nejslavnější klon je třeba StarCraft. A světe div se, skvěle se pro tyto modely dají využít díly z Ninjago nebo Nexo Knights. Takže o nadčasovosti tématu, který je v oblibě už 30 let bych nedělal unáhlené závěry - protože Nexo Knights mají mnoho prvků vypovídajících o tom, že je to dětská verze Warhammeru.


S tým warhammerom mi to príde akože nájdime aspoň niečo pozitívne na Nexo... ver mi, že o 10 rokov nikto nebude zháňať Nexo kvôli warhammeru, maximálne časti figov a dieliky... budúcnosť ukáže až budúcnosť, ale podľa toho, ako sa darí podobným psycho-sériam z minulosti sa dá predpokladať aj aký bude záujem o Nexo. Vsadím sa že nulový. Bez tej masívnej podpory reklamy, hier a pod o to žiadne decko ani neštekne, to už bude šlapať na ďalšej sezónnej hitovke, a AFOLovia radšej budú zháňať classic castle.


Citace od: ThomasMorta kdy 28.09.2016, 22:21:50

Možná je to velmi ofenzivní z mé strany, ale nářky mnohých konzervativních AFOLů mi připomínají postavu otce z The Lego Movie. Máte tak silné představy o tom, jak by to mělo vypadat, že v konečném důsledku potlačujete veškerou kreativitu, která není v souladu s vaším vkusem :P

Práveže naopak, TLG zabíja kreativitu. Jednak jednorázovými dielikmi (netreba rozmýšlať, ako vyskladať určitú časť stavby, lebo je jednoliaty dielik + čím väčší a detailnejší dielik mám, tým ťažšie ho použijem na niečo iné - z kokpitu lietadla proste predok auta neurobím), jednak setmi, ktoré sa nedajú prestavať na nič iné iba na konkrétny model. Volakedy spravili set, kde sa dalo postaviť 5 modelov + dali tam motor, ano boli tie modely jednoduchšie, ale dali sa využiť na rôzne ďalšie a ďalšie stavby. Kto sa teraz pohrá napr s chimou, keď väčšina triedy má Nexo? A ktoré decko sa o 5 rokov pohrá s nexo, keď vtedy bude frčať na plné obrátky napr. reklama na vesmírny hmyz a zároveň celá trieda bude hrať takúto hru na tabletoch?

V pohode že sa niekomu páči Nexo. Ale mne proste príde ako krok vedľa, bez budúcnosti, a radšej by som videl sety, ktoré zaujmú aj bez masívnej reklamy. A hlavne blokuje classic castle - kým bude Nexo, proste castle nebude. A je to škoda, lebo som mal pocit, že divotvorných tém bolo viac než dosť (chima, ninjago), nemuseli zasviniť aj castle. A nepáči sa mi tá tendencia - pár rokov dozadu sa castle dostalo na nový vrchol (medieval market, kingdoms joust), ale aj Pirates (imperial flagship), a zrazu došiel pád - castle spravili tie hnusné modré juniorizované sety a ešte klesli na nexo, Pirates spravili recykláciu setov spred X rokov a ešte to viac zjednodušili. Akoby sa zľakli, že zlenivené decká nebudú vedieť postaviť nič zložitejšie. Plus niečo na tom bude čo hovorí Legina, že dôležitá je recyklácia - načo by robili nadčasové veci, ku ktorým sa vrátia decká a ich mladší súrodenci, keď treba kupovať každý rok nové a nové, postaviť, chvílu sa pohrať, a zasa nové a dokola. Ideálne by bolo spraviť tak ako píše Cube, raz ročne jeden poriadny AFOL castle set.

ThomasMorta

Citace od: mesje kdy 29.09.2016, 08:28:31
S tým warhammerom mi to príde akože nájdime aspoň niečo pozitívne na Nexo... ver mi, že o 10 rokov nikto nebude zháňať Nexo kvôli warhammeru, maximálne časti figov a dieliky... budúcnosť ukáže až budúcnosť, ale podľa toho, ako sa darí podobným psycho-sériam z minulosti sa dá predpokladať aj aký bude záujem o Nexo. Vsadím sa že nulový. Bez tej masívnej podpory reklamy, hier a pod o to žiadne decko ani neštekne, to už bude šlapať na ďalšej sezónnej hitovke, a AFOLovia radšej budú zháňať classic castle.

Deset let je u lega tak dlouhá doba, že si snad žádné téma nemůže být jisté. Ale řekni mi, comje podle Tebe classic castle: Já vyrůstal na Dragon Masters, ve své době naprostá bomba díky uvedení draka a kouzelníka. Kdo se po nich dneska shání?
Ale nastartovalo to směr, kdy v dalšímsezóně předtavili krále s velkým pozlaceným mečem... Kdyby tyto řady nebyly úspěšné, tak nikdy nevzniklymty opěvované Kingdoms nebo Fantasy Era
Když jsme u klasického lega - kdo se shání po policejní stanici z konce osmdesátých let? Nebo po tehdejší nemocnici?
Ve vesmíru lidi sbírají classic space, sem tam prvncí space police - ale přijde Ti, že Blactron II, M-tron nebo Ice Planet 2002 byla špatná témata? Že by tu byl úpadek už v devadesátých letech? :o


Citace od: mesje kdy 29.09.2016, 08:28:31
Práveže naopak, TLG zabíja kreativitu. Jednak jednorázovými dielikmi (netreba rozmýšlať, ako vyskladať určitú časť stavby, lebo je jednoliaty dielik + čím väčší a detailnejší dielik mám, tým ťažšie ho použijem na niečo iné - z kokpitu lietadla proste predok auta neurobím), jednak setmi, ktoré sa nedajú prestavať na nič iné iba na konkrétny model.

Můžeš jmenovat příklad setu, který se nedá přestavět na nic jiného? Uznávám, že je to u některých setů výrazně těžší než bylo v devadesátých letech, ale pořád je to lego. Koukám na YouTube na videa různých lidí, kteří staví alternativní modely a musím říct, že mě často fascinuje, co se z čeho dá postavit. Viděl jsem jednoho Rusa, který ze setu Ultimate Clay po přidání koleček (tedy dost jednoúčelových součástek, které lego produkuje už od sedmdesátých let) postavil skvělé auto, do kterého se pohodlně vešel minifig.
YouTube plný videí s alternativními stavbami svědčí spíš ve prospěch ustrnulého uvažování těch, kteří nadávajímna jednoúčelové sady, než v prospěch jejich názoru.


A co se týče toho jednoho setu s hradem ročně: Proč se nikdo, kdo po něm volá, nevyjádřil k tomu Disneyho Popelčinu hradu? Je to snad málo hrad???
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Anatyt


ThomasMorta

Citace od: Anatyt kdy 29.09.2016, 10:25:54
Citace od: ThomasMorta kdy 29.09.2016, 10:02:22
Můžeš jmenovat příklad setu, který se nedá přestavět na nic jiného?

http://www.legenio.cz/lego-led-baterka-star-wars-yoda-15-cm/
;D ;D ;D Uznávám, s jedním dílkem toho moc nevymyslíš:-)
Takže upravuji: Příklad nějakého setu, který není tvořen jen minifigurkami nebo není zamýšlen jako sada náhradních dílů, ze kterého údajně nemá jít postavit nic jiného:-)
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Citace od: ThomasMorta kdy 29.09.2016, 10:02:22

Deset let je u lega tak dlouhá doba, že si snad žádné téma nemůže být jisté. Ale řekni mi, comje podle Tebe classic castle: Já vyrůstal na Dragon Masters, ve své době naprostá bomba díky uvedení draka a kouzelníka. Kdo se po nich dneska shání?
Ale nastartovalo to směr, kdy v dalšímsezóně předtavili krále s velkým pozlaceným mečem... Kdyby tyto řady nebyly úspěšné, tak nikdy nevzniklymty opěvované Kingdoms nebo Fantasy Era
Když jsme u klasického lega - kdo se shání po policejní stanici z konce osmdesátých let? Nebo po tehdejší nemocnici?


Jasne, spochybnit sa da vsetko, lebo ved nikto nevie do buducna nic zaručiť. To by sme sa nemohli o ničom baviť - o budúcnosti setov (nejsme veštci), hodnotení setov (každý má inú predstavu), atď. Ale dá sa aspoň s velkou pravdepodobnosťou tipnúť, čo môže mať úspech a čo nie, podla toho, čo zo starín je žiadané dnes - tj žiadané sú modulary, exkluzivy, veľké SW, hrady, lode, naopak nikto sa netrhá za Atlantis, Prince of Persia, Sponge bob - čo neznamená že sa nenájde niekto čo to bude zhánať, ale bude to zanedbateľné množsto ludí.
A porovnávaš neporovnateľné - castle a policajné stanice. Treba porovnávať castle a castle, tj napr žltý hrad vs. knights kingdom či jak sa to volalo.

Citace od: ThomasMorta kdy 29.09.2016, 10:02:22

Můžeš jmenovat příklad setu, který se nedá přestavět na nic jiného? Uznávám, že je to u některých setů výrazně těžší než bylo v devadesátých letech, ale pořád je to lego. Koukám na YouTube na videa různých lidí, kteří staví alternativní modely a musím říct, že mě často fascinuje, co se z čeho dá postavit...


Ďalši relativizmus - jasne že všetko sa dá prestavať, ale určite toho viac kombinácií postavím z brickov, plates a tiles ako z bionicle torza či kokpitu lietadla.

Citace od: ThomasMorta kdy 29.09.2016, 10:02:22

A co se týče toho jednoho setu s hradem ročně: Proč se nikdo, kdo po něm volá, nevyjádřil k tomu Disneyho Popelčinu hradu? Je to snad málo hrad???

Disney hrad je super. Ale je to skôr jednorazová vec, nesmerovaná pre hradarov (i keď bez tých figov, pozlátka a so zadnou stenou by sa dal prestavať na plnohodnotný zámok).

yoshimaka

Také přispěji svojí troškou do mlýna:

Po prvotních rozpacích z Nexo Knights jsem se začal těšit, jak jinak, na nové díly. Umocnil to ještě zážitek z promo akce, kde jsem s dětmi stavěl z Nexo Knights dílů.
Vyzkoušel jsem i aplikaci Merlok 2.0 a nebýt toho, že mi jednoho dne zmizelo nascannovaných asi 107 štítů, tak bychom ji s dětmi hráli doteď.
K samotným stavebnicím - postavili jsme si několik "ultimátních" bojovníků a následně jsem je rozebral na díly. Tady představuje řada Nexo jedinečný potenciál svých nových dílů využitelných v širokém spektru témat od castle, space, přes fantasy až po mecha/steampunk. Krom toho doufám (jako pasivní hradař), že se některé nové díly brnění a helmic dostanou (a doufám moc moc moc) do nového castle (třeba za 2 roky - moc doufám). Prozatím je pro mne barevnost dílů spíše na obtíž, ale space to snese :-)

Pravděpodobně na Vánoce čeká na složení Fortrex, se kterým si děti i chvíli pohrají, než to tatínek (zase) rozloží.

V tuto chvíli se čas od času nechám zlákat padesátkovou slevou ke koupi některého Nexo setu, nicméně si opravdu hodně vybírám, co za díly bych mohl využít.

Jako spousta jiných AFOLů však doufám v návrat klasických a propracovaných hradů, jejichž pomyslný vrchol osobně vnímám sérií Fantasy Era a Kingdoms, zakončenou báječným setem 10223 v roce 2012. Další hrad už byl dle mého pouze přípravou na přechod na Nexo sérii, i přesto mám 2-3 sety i z této dosud nepojmenované série.

Uvítal bych funkce, detaily a propracovanost Kingdoms s rozsáhlostí setů na začátku 90. let, klidně i vzkříšení některých rodů typu Forestman či Wolfpack.

Tak jsem si pobrečel, zadoufal a (ne)pohanil současnou (rádoby)castle produkci...
Lust och fägring stor

Faire

Modely "dobráckých" strojů z Nexa jdou obecně mimo mě, ale především zloduši mi přijdou geniální (Lavaria) i se svými stroji. Použití je pro fantasy (vč. Star Wars) ideální, o moc lépe to nejde. Jasně, chybí tam hrady a není to malá věc - ale ta to není důvod odsoudit celé Nexo téma.

Mr. Cube

#16
Citace od: mesje kdy 29.09.2016, 11:07:49
Ďalši relativizmus - jasne že všetko sa dá prestavať, ale určite toho viac kombinácií postavím z brickov, plates a tiles ako z bionicle torza či kokpitu lietadla.

Bionicle prosím nezatracovat, už tam vyšlo poměrně dost vhodných dílků na Balroga (stejně jako v Nexo) :) I když chápu tu argumentaci univerzální x jednoúčelový dílek. Na druhou stranu jsou ale borci, kteří z Bionicle staví doslova umělecká díla.

Villa Legina

#17
Citace od: ThomasMorta kdy 28.09.2016, 22:21:50... že to zazdí klasické hrady je trochu škoda... Ale ještě tu jsou Lego Elves:-) Nehledě na to, že letos vyšel hrad v Lego Angry Birds nebo velmi pěkný Popelčin hrad - a ten je určen především pro AFOLy, ne?

:o ;D :-X

Citace od: ThomasMorta kdy 28.09.2016, 22:21:50Možná je to velmi ofenzivní z mé strany, ale nářky mnohých konzervativních AFOLů mi připomínají postavu otce z The Lego Movie.

Ten chlapík bol jednoznačný magor, používal lepidlo, to normálny AFOL by nikdy neurobil. Navyše tá postava otca pripomínajúca mi výzorom G.Busha pôsobí na mňa ako zvrátený fanatik alebo ako taký typický filister. 

Citace od: ThomasMorta kdy 28.09.2016, 22:21:50Máte tak silné představy o tom, jak by to mělo vypadat, že v konečném důsledku potlačujete veškerou kreativitu, která není v souladu s vaším vkusem :P

Naopak. Človeku nemusia v kreativite brániť jeho etické a estetické ideály, ak má slobodného, nezaťaženého ducha. Ak ale pod kreativitou rozumieme aj konanie v dôsledku zvrátenosti, perverzného myslenia a fantázií, čo si myslím, že sa tiež musí akceptovať (nie je náhoda, že práve medzi umelcami je mnoho perverzných jedincov), tak potom áno, Tvoj výrok čiastočne môže platiť. V tom prípade má človek istú hranicu, za ktorú nejde. U každého je tá hranica inde, a preto je to celé s umením a estetikou a hodnotami také záhadné a nejednoznačné. To, že vzťah medzi kreativitou a perverziou nemusí byť vždy záhadný, dokazuje práve Nexo Knights, počnúc v mojich očiach násilnou idealizáciou týchto primitívnych objektov, končiac potrebou zachovať ilúziu za každú cenu. Reklama podporuje akceptáciu tejto zvrátenosti v každom ohľade, konzumenti pod vplyvom reklamy nemajú problém so sebaúctou (inak by povedali, je to blbosť, nedá sa s tým normálne hrať), to je práve to, že dostanú ešte i manuály a rady (sprievodné hry atď.) ako sa s tým hrať. Akonáhle však reklama skončí, tak ako napísal mesje, nik po tom ani neštekne.


Faire

#18
Jestli chceš vyprovokovat flame war, tak to děláš skvěle! Tolik urážek jsem na svou adresu neslyšel... nu... přinejmenším od doby, co jsem naposledy četl Tvé příspěvky k Nexo knights. Takže co jsem se dozvěděl tentokrát:

- nechám se manipulovat reklamou (škoda, že jsem žádnou reklamu na Nexo knights mimo Lego katalogu a aplikace neviděl)
- jsem zvrhlík (no dobře, Lavárie se mi líbí, proč to nepřiznat)
- násilně si Nexo objekty idelizuji (a proto v každé diskuzi říkám, že se mi vozidla z kladné strany nelíbí)
- a protože si je násilně idealizuji (kde jen se ve mě ta touha bere? to bude asi ta zvrhlost, co?), potřebuju si to sám před sebou ospravedlnit reklamou (takže mi nezbývá, než se na ni ode dneška začít dívat, co?)
- má sebeúcta je založena na reklamě

Tak, další schůzku u psychoterapeuta už asi můžu zrušit. Díky!

Citace od: ThomasMorta kdy 28.09.2016, 13:04:41
A celkově bych chtěl poprosit, jestli by se nešlo omezit ten naprosto nekonstruktivní hejt na Nexo Knights, Ninjago a vůbec všechny moderní sety.

Odpověď je zřejmá.  ???

Darth

#19
Osobně se mi moc nelíbí, ale malý je jimi nadšený, tak kupujeme většinu setů. Už se nemůžu dočkat, jak mu budou zářit očka, když rozbalí pod stromečkem Fortrex. Dokonce si z CMF kouzelníka vyrobil Merloka, společně jsme postavili vozidlo s odpojitelnou věží (to nebylo v plánu koupit, tak jsme vybudovali něco podobného z dílků, co jsme doma měli). Pokud se dostane do slev Volcano Lair, jdeme do něj také. A ty šedivé sety 2017, které vypadají méně šaškovské (Jestrovské), více depresivní (mumie, zombie, nemrtví) budou také táhnout.

Lego je primárně pro děcka, jak City, tak Ninjago, tak Nexo Knights, AFOLové, i když s větší kupní silou, tvoří minoritu. Pro nás je určeno hlavně Architecture, Ideas, modulary, winter sety, případně neherní UCSka. A dětem se tyto sety líbí, jak divoké Ninjago, tak sci-fičkové Nexo Knights.

Villa Legina

Citace od: Faire kdy 29.09.2016, 14:35:00
Jestli chceš vyprovokovat flame war, tak to děláš skvěle! Tolik urážek jsem na svou adresu neslyšel... 

To ma mrzí, nechcela som nikoho uraziť :-[
Pod zvrátenosťou -perverziou mám na mysli určitú dimenziu psychiky každého z nás. Každý človek má iný (rôzny, rôzne odstupňovaný) potencionál manipulovať s realitou. Nevidím na tom konštatovaní nič urážlivé. Povedala som môj názor, že táto fantazmagória je perverzná, zvrátená (v psychickom zmysle), je to ďaleko za mojim osobným limitom fantazírovania, kam už nie som schopná ani ochotná zájsť. Môžeš to zobrať naopak pozitívne, že si za hranicami niečoho, kam iní nemajú dosah a nechápu to, nečuduj sa preto ich kritike, keď sú takto oklieštení.

ThomasMorta

Citace od: Villa Legina kdy 29.09.2016, 16:03:36
Povedala som môj názor, že táto fantazmagória je perverzná, zvrátená (v psychickom zmysle), je to ďaleko za mojim osobným limitom fantazírovania, kam už nie som schopná ani ochotná zájsť.

Jenom pro zajímavost, nemyslím to nijak zle:   čem je principiální rozdíl mei Nexo Knights a Star Wars? Oboje má rytíře a kouzelníky postavené do technického světa, dokonce oboje příběhově stojí na hledání a překračování hranice mezi dobrem a zlem... Na první pohled je vidět rozdíl v cílové věkové skupině, ale je to skutečně principiální rozdíl? Kdyby cílová skupina byla mládež 15+, tak má příběh docela solidní zázemí na rozjetí podobného válečného dramatu, jako v Epizodě I až III.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: Darth kdy 29.09.2016, 16:00:27
(...) společně jsme postavili vozidlo s odpojitelnou věží (to nebylo v plánu koupit, tak jsme vybudovali něco podobného z dílků, co jsme doma měli). Pokud se dostane do slev Volcano Lair, jdeme do něj také.

Máte fotky toho vozidla s odpojitelnou věží?

Jak velká sleva je dostatečná u Volcano Lair? Dají se najít e-shopy, kde ho prodávají za cca 2500 Kč, sem tam najdeš i levnější přes inzerát.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

mesje

Citace od: ThomasMorta kdy 29.09.2016, 18:32:36

Jenom pro zajímavost, nemyslím to nijak zle:   čem je principiální rozdíl mei Nexo Knights a Star Wars?


je to skor uveritelne tie veci v SW - aj ked casto psycho, neni to taka nelogicka kombinacia ako rytier, hrad, lasery...
plus ludia uz beru SW ako nieco zabehane, akoby sa zobrazovala "realita"...

Faire

Já bych to viděl spíše na tu zaběhanost. Ve Star Wars se principiálně neřeší spousta věcí - rychlost světla (!), gravitace, fyzikální jednotky, dýchatelná atmosféra, specifika působení síly, celá vojenská stránka, teplota vesmírných těles / vesmíru, návaznost technologií...

NEXO je samozřejmě jako téma ulítlé z podstaty věci, stejně jako každý setting, kde jsou proti sobě postavené zbraně nablízko a moderní zbraně (byť se dá třeba přemýšlet nad tím, co by se stalo, kdyby lidstvo nikdy nevynalezlo střelný prach...).

Villa Legina

#25
Citace od: ThomasMorta kdy 29.09.2016, 18:32:36
Jenom pro zajímavost, nemyslím to nijak zle:   čem je principiální rozdíl mei Nexo Knights a Star Wars? Oboje má rytíře a kouzelníky postavené do technického světa, dokonce oboje příběhově stojí na hledání a překračování hranice mezi dobrem a zlem...

Legové SW a legové Nexo Knights nemajú spoločné absolútne nič.

Ideovo a stvárnením Lego SW patrí do kategórie ako Classic Town, Classic Space, Architecture, LOTR, Hobbit a dali by sa ešte ďalšie menovať ale uviedla som tie, čo sú v tej najčistejšej forme. Podobnou kategóriou sú i Sponge Bob, Simpsons a Disney veci. Z hľadiska ideového je v tej istej skupine i Duplo,Technic a samozrejme modulary. Zaujímavá je pozícia Lego City a to ako je vnímané, ale nebudem to teraz rozoberať.

Ale Nexo Knights k horeuvedeným nepatrí. Nexo patrí tam kde je Mixels, Elves, Chima. 

Skús porozmýšľať nad tým. Mesje to naznačil dostatočne. Nie je náhoda, že práve tie sety, čo majú spoločný jeden ideový prvok sú najžiadanejšie, najuznávanejšie a najobľúbenejšie u zberateľov i staviteľov. 



 

Pool

Co se týče toho zařazení, tak podle mě oba máte částečně pravdu, ale i oba jste i mimo  >:D. Co jsem tu někde viděl propagační leták Lega, tak firma Lego považuje Nexo Kinght za přímého pokračovatele Castle  ;D

ThomasMorta

Citace od: mesje kdy 29.09.2016, 22:32:02
je to skor uveritelne tie veci v SW - aj ked casto psycho, neni to taka nelogicka kombinacia ako rytier, hrad, lasery...
plus ludia uz beru SW ako nieco zabehane, akoby sa zobrazovala "realita"...

Asi je chyba ve mně, ale nevím, v čem je kombinace kouzelník, laserový(světelný) meč a lasery logičtější než rytíř, hrad a lasery. Mimochodem - fakt je takový velký rozdíl mezi jawovským sandcrawlerem a Fortrexem?
Podle mě jediný důvod, proč lidé nevnímají Star Wars jako "nelogickou psycho kombinaci" je to, že je tu už 40 let - to je dost času, aby se nějaká "šílená pastiš" stala "tradiční kulturou". Víš, že dobové recenze odsuzovaly Mrazíka jako hroznou slátaninu?

Citace od: Villa Legina kdy 30.09.2016, 09:15:15
Legové SW a legové Nexo Knights nemajú spoločné absolútne nič.

Ideovo a stvárnením Lego SW patrí do kategórie ako Classic Town, Classic Space, Architecture, LOTR, Hobbit a dali by sa ešte ďalšie menovať ale uviedla som tie, čo sú v tej najčistejšej forme. Podobnou kategóriou sú i Sponge Bob, Simpsons a Disney veci. Z hľadiska ideového je v tej istej skupine i Duplo,Technic a samozrejme modulary. Zaujímavá je pozícia Lego City a to ako je vnímané, ale nebudem to teraz rozoberať.

Ale Nexo Knights k horeuvedeným nepatrí. Nexo patrí tam kde je Mixels, Elves, Chima. 

Skús porozmýšľať nad tým. Mesje to naznačil dostatočne. Nie je náhoda, že práve tie sety, čo majú spoločný jeden ideový prvok sú najžiadanejšie, najuznávanejšie a najobľúbenejšie u zberateľov i staviteľov. 

Četl jsem si to, co jsi napsala několikrát, četl jsem to své přítelkyni a ani jeden z nás netuší, co jsi chtěla říct.

Co se týče společných prvků SW a NK, tak jsem jich myslím vyjmenoval dost na to, abych vyvrátil tezi, že nemajímabsolutně nic společného: oboje jsou rytíři a kouzla  vsazená do technického prostředí.

Jestli jsi chtěla říct, že town, classic space, LOTR, Hobbit či Starwars se snaží jít cestou realističnosti, kdežto Mixels, Chima či Nexo Knights sází na metaforičnost - ok, to by mi asi smysl dávalo, byť ta hranice je diskutabilní a zařezení Lego Elves naprosto nechápu, protože kromě barevného schématu a minidolls mají podle mě blízko k hradnímu tématu.

A ohledně toho, které sety jsou nejoblíbenější, nejžádanější a vůbec nej - mohu se zeptat z jakých dat jsi získala tuto informaci? A na základě čeho jsi vyloučila možnost, že classic casfle je oblíbený protě proto, že většina afolů vyrůstala přesně v době, kdy tyto sety vycházely a sběratelé mají tendenci sbírat to, co si pamatují z dětství?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Mr. Cube

#28
ThomasMorta: Star Wars x Nexo Knights

Citace od: ThomasMorta kdy 30.09.2016, 12:39:36
Asi je chyba ve mně, ale nevím, v čem je kombinace kouzelník, laserový(světelný) meč a lasery logičtější než rytíř, hrad a lasery.

Mno...jak začít?  >:D Když to napíšeš takhle, tak to vypadá, že je to dost podobné. Ale ono tohle zkratkovité popsání není úplně nejšťastnější, a když se to rozebere více, rozdíly pak nabydou zřetelnějších obrysů. Soustředit se jen na podobné vnější znaky nemusí znamenat, že to je stejné.

Především je LEGO Star Wars součástí jednoho z nejvytěžovanějších filmových merchandisingů všech dob. Nejdříve byly filmy, ty se staly známými, slavnými, kultovními (důvody tady asi rozebírat nebudem, to by asi bylo na celodenní seminář) a následně ty filmy přinesly obří příjmy z prodeje všech věcí a hraček s jejich trademarkem. V průběhu let pak následovalo několik nových nakopnutí celého vytvořeného univerza v podobě nových filmů (EP I - III) i animovaných seriálů, knih (romány i encyklopedické). Aktuálně zažíváme a budeme zažívat další sérii nových nakopnutí a oživení, která budou generovat v podobě sekundárních produktů (hraček) další miliardy. To jsme u toho byznysu. Kromě toho byznysu je však za fenoménem Star Wars bohatá mytologie, udržovaná jak autory románů (dnes už z většiny odkázanými do oblasti legend), tak oddanými fanoušky. Star Wars hračky nejsou klasickými produkty - hity sezóny, které zazáří a po rychlém nástupu vyklidí prostor novému hitu pro sezónu další. Je zatím něco víc - to obrovské zázemí v podobě filmů a celého světa, který se budoval desítky let a stále oslovoval další a další fanoušky. Jakkoliv je možná první film přímočarý a primitivní a vlastně pohádka ve vesmírných kulisách (a našel bys určitě učené práce, zabývající se tím, kde všude bral Lucas inspiraci), ten kultovní status to zkrátka stále drží nad vodou, je už toho příliš moc na to, aby se stalo to, že o Star Wars ztratí lidi zájem. A novým příběhům pořád ještě není konec. Doslova vznikl vesmír, který si žije svým vlastním životem.


Oproti tomu Nexo Knights jsou vlastní LEGO značkou, vyrobenou pro potřeby společnosti a s jasnou cílovkou. To vše je v zájmu kompletního balíčku propojeno s možností hrát a s animovaným seriálem. Ale je to "instantní produkt", vzniklo to najednou, od stolu a určitě bych si nesázel, že tady bude třeba i jen 10 let. Tím, že je zaměřen primárně více na děti, může si dovolit být více komixovější, neřešit otázky týkající se realističnosti a může se soustředit na příběh a akci. Celé to dalo určitě velkou práci a LEGO určitě ví, co dělá, když uvede na trh řadu, jako jsou Nexo Knights. Srovnávat to ale se Star Wars je podle mě mimo. Jinak k té logičnosti - jak už bylo zmíněno, ve Star Wars se spousta věcí neřeší, ale odehrávají se v reálném světě s platnými fyzikálními zákony, kde sestřelená stíhačka spadne na zem a vybuchne. Ano, hodně věcí není vysvětleno a je to vlastně fantasy ve vesmírných kulisách, ale vždycky si můžu myslet (u technických záležitostí), že mají prostě lepší technologie a "nějak to asi zvládli". Samozřejmě, pro pure realisty nejsou ty hlučné výbuchy ve vesmírných bitvách nic moc. :)

Takže Nexo Knights tu ještě určitě nějakou dobu budou, ale pak vyklidí prostor nějakému novému produktu, který zazáří a pak zhasne. Samozřejmě by mohli jít i cestou vypipláním jejich univerza a celkovým rozvětvením, pak třeba bude ta životnost větší, zvlášť ve spojení s tou interaktivitou a podporou seriálu.

Faire

#29
S většinou souhlas, až na fyzikální zákony v SW - ty dostávají na zadek neustále, od hrátek s gravitací ("sestřelené" lodě "padají" vždy směrem k spodní části obrazovky), přes zvuk a vakuum, gravitaci a atmosféru (přiliš malá tělesa na udržení vlastní atmosfére), rychlost světla u paprskových zbraní až po obludnosti typu planeta smrti:

- nejde brát "oheň" ze slunce - na hvězdě probíhá termonukleární reakce, která by myslitelně nemohl probíhat v tom "vysátém" pruhu
- vysátí Slunce současně znamená přenesení jeho hmotnosti (!) na jiné místo, zde na planetu, se všemi možnými následky
- byla to paprsková zbraň, takže k cílové soustavě by její účinek dorazil pravděpodobně za několik let
- paprsky se nemohou za letu rozdělit

Takových zrůdnosti se Nexo knights nikdy nedopustili - prostě z nedostatku ambice :).

Mmch. miluju Hvězdné války, aby mě někdo špatně nepochopil, jen si nemyslím, že to, co se v nich děje, je nějak podstatně realističtější než to, co se děje v NK. Obojí je pohádka, jedno pro děti (proto v NK nikdo nikoho nezabije, což vysvětluje většinu bizarností), jedno pro teenagery (a proto jsou ty nerealističnosti posunuté jinam). Jinak SW univerzum i díky Legends má samozřejmě daleko větší vnitřní propracovanost a koherenci, na čemž se podílí i fakt, že je tady s námi už dlouho. A ano, na NK za dvacet let nikdo moc nevzpomene - ale to platí i o některých "pravověrných" lego tématech, jako je Space police (dneska zajímá +- jen pamětníky).