LEGO Technic Truck Trial - diskuze

Založil peter, 16.09.2006, 12:17:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jste pro povolení vyššího napětí pro napájení vozidel než je 9V?

NE
1 (7.7%)
ANO
6 (46.2%)
Je mi to jedno
6 (46.2%)

Celkem hlasů: 13

Měch

Závod byl bezva, i když jsme trochu zmokli ;). Budou pak fotky a videa někde ke stažení, nebo jen na Brickshelfu KTT ?
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Petr43

Také děkuji za super závod a skvělou organizaci. :)

peter

Jsem rád, že se závod líbil a ani počasí Vám radost moc nepokazilo. Fotky budou již standardně na BS galerii věnované 4. ročníku LTTT a video se někdy později objeví na YouTube. Po ukončení celé sezóny pak následně nabídnu kompletní oficiální fotoalbum vč. případných videí na CD/DVD, která si budete moci převzít na již tradičním setkání při vyhlášení celkových výsledků.

Závěrem tedy ještě jednou děkuji všem účastníkům a divákům, kteří přišli na úvodní závod letošní sezóny a ještě jednou gratuluji vítězi a doufám, že si výhru hezky užil ;)






Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Tak jsem dokončil generálku vozu po prvním závodě:
- 1x zkroucená klec diferenciálu + poškozené zuby na 24z straně
- 1x prasklé 12z (z diferenciálu)
- 1x zkroucené zuby na 8z
- 1x očesaný vnitřek 20z
- 2x prasklý kardan 3L
- 2x zkroucená a obroušená osa 6L
- 2x hodně zkroucená osa 9L
- 1x vykoupaný PF XL. Funkční, ale preventivně vyřazen z garáže závodních vozů
- další, méně obroušené beamy, osy a pár ozubených kol vykazující opotřebení.

Dobře, že má Petr pravidlo 1.3  ;D

Fairytale

 :) To já jsem žádnou závadu nenašel, jen všechny díly potřebovaly řádně umýt. Motory jsem také vymyl lihem a zdá se ,že jdou v pohodě.

Už jsem začal vytvářet podvozek pro příští trial.

ass

Citace od: Fairytale kdy 10.04.2012, 21:55:58
Už jsem začal vytvářet podvozek pro příští trial.

Vždyť ti to jelo hezky, tak co vytváříš? :)

Fairytale

#606
Citace od: ass kdy 11.04.2012, 12:15:20


Vždyť ti to jelo hezky, tak co vytváříš? :)

Tak neříkám ,že to jelo špatně . Vetšinou jsem ztroskotal na chybách "navigátora"  :).
Jen chci přejít na 2x XL a kyvnou zadní nápravu.

Michal Moučka

Citace od: Fairytale kdy 11.04.2012, 18:10:38

Tak neříkám ,že to jelo špatně . Vetšinou jsem ztroskotal na chybách "navigátora"  :).
Jen chci přejít na 2x XL a kyvnou zadní nápravu.
Tak vyměň raději navigátora....  ;D

eNTy

Díky za organizaci sobotního závodu. Stavění sekcí v hustém dešti vyžadovalo značné obětování se.
Každopádně jsem si to moc užil, jen víc takto technických sekcí. A jdu stavět nové auto...  ;)   

mind storm


peter

V pravidlech možnost ovládání vozů pomocí NXT uvedena není. Myslím, že už podobný dotaz dokonce i během některého z minulých ročníků někdo vznesl. Avšak po důkladnějším rozboru se došlo k závěru, že by to moc pozitiv nepřineslo, ba spíše naopak.

Pro ovládání pomocí NXT jsou potřeba minimálně dvě NXT kostky (auto, ovladač), čímž zejména ta ve voze není moc žádoucí. Vozidlu bude přidávat mnoho hmotnosti a zhoršovat (zvyšovat) těžiště. Jelikož jsou závody LTTT inspirované skutečnými závody, jezdí se též za každého počasí a v každém terénu, tedy jízdy za deště, či brodění vozidel vodou nejsou výjimkou. Proto případné poškození by majitele asi nepotěšilo a následná oprava by byla vcelku nákladná.

Každopádně pokud by to někdo chtěl vyzkoušet, nejsem výrazně proti. Jen prosím o upozornění předem a také zdůraznění v podané přihlášce do závodu z důvodu udělení výjimky.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Slezi

Moc děkuji za závod a za prima sekce :) náramně jsem si to užil. Příští závod jedu zase :)
T.S

peter

Naposledy bych touto cestou chtěl poděkovat všem, kteří se letošního mistrovství účastnili. Velký můj dík proto patří nejenom samotným soutěžícím, ale též všem divákům, kteří se na závody přišli podívat. V neposlední řadě bych chtěl také moc poděkovat Janu Beyerovi, který do mistrovství poskytl ceny pro tři nejlepší soutěžící.

Letošního mistrovství se zúčastnilo celkem 14 soutěžících, což považuji za velmi pozitivní i přes velkou náročnost této soutěže. Tento počet soutěžících je pro mne velmi důležitý a velmi mi, obzvláště v letošním ročníku, pomohl soutěž dokončit. Letošní rok byl totiž pro mne velmi náročný a musel jsem řešit mnoho zcela nových úkolů. Díky vaší přízni jsem však věděl, že vás závody zajímají a tak jsem je chtěl dokončit v plném předem avizovaném rozsahu. Přesto jsem však trochu zklamán, jelikož jen pět ze všech soutěžících, dokázalo absolvovat minimální počet závodů pro zajištění své pozice v celkovém hodnocení a tudíž se připravili o možnost získání některé pěkné ceny. Přeji si proto, aby se tento druhý seznam v dalším mistrovství přiblížil účasti z 3. mistrovství, nebo jej dokonce předčil. I přes toto všechno však doufám, že se vám letošní mistrovství líbilo a budete na něj vzpomínat jen v tom nejlepším.




Závěrem ještě jednou gratuluji: eNTymu k 5. místu, Fairytaleovi k 3. místu, Malému Měchovi k 2. místu, Assovi k obhájení titulu a zisku 1. místa LTTT 2012 a v neposlední řadě ještě jednou Fairytaleovi k ocenění Největšího budkaře mistrovství.

Doufám, že se nejen s vámi, ale se spoustou dalších soutěživších setkám v dalším, trochu jubilejním pátém ročníku, který bude věnován kategorii vozidel S2.

Níže si můžete ve fotogaleriích připomenout jak poslední závod, tak samotné vyhlášení.





Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

germik

Dneska jsem narazil na zajímavou fotku - třeba malá inspirace někdy do budoucích ročníků >:D

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

peter

V klasickém ročníku se nic takového jisto jistě neobjeví, jelikož LTTT je inspirováno reálnými závody v Truck Trialu. Každopádně v době příprav na zahájení tohoto mistrovství se něco podobného již objevilo ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: peter kdy 04.11.2012, 17:46:48
Naposledy bych touto cestou chtěl poděkovat všem, kteří se letošního mistrovství účastnili. Velký můj dík proto patří nejenom samotným soutěžícím, ale též všem divákům, kteří se na závody přišli podívat. V neposlední řadě bych chtěl také moc poděkovat Janu Beyerovi, který do mistrovství poskytl ceny pro tři nejlepší soutěžící.


Připojuji se ke gratulaci vítězům, kloubouček dolů před organizátorem Peterem  :o Dalšímu ročníku přeji nové účastníky z řad soutěžících a fanoušků. Slibuji že se na závody zajedu podívat.  Protože vím že sezona 2013 bude odpočinková, dávám k zamyšlení udělat nějaký sólo závad v rámci otevírací vernisáže na Lipno Pointu. Třeba i více kategorií (kubatur). Dalo by se jezdit ve vnitř na kurtech. Času je ještě dost chce to nápad  :D 


peter

#616
SESTŘIHY ZE 4. MISTROVSTVÍ LEGO TECHNIC TRUCK TRIAL

Ve svém současném velmi nabitém programu jsem si po večerech našel chvíle času a připravil pro Vás dva krátké sestřihy z dostupných materiálů letošního, již čtvrtého mistrovství LEGO Technic Truck Trial. Doufám, že se Vám budou alespoň trochu líbit. Soutěžící či diváci, kteří se na některý ze závodů přišli podívat, si tak mohou zavzpomínat a všicni ostatní alespoň trošku nasát atmosféru našich závodů.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

blindmelon

Jsem chtěl nasát tu atmosféru LTTT, ale s tím zvukovým výplachem to fakt nejde :blijící smajlík:
Hezký den, Blindmelon

waxCZ

#618
Zdravím, rád bych se zeptal kdy a kde bude další závod LEGO Technic Truck Trial
a kde najdu pravidla  :)
Pokud ještě nevíte, tak nevadí, ale určitě mě pak informujte.

Závodu bych se zúčastnil poprvé, protože jsem nováček, ale hned jak jsem se dozvěděl, že se závody jezdí
i u nás, tak jsem hned chtěl jezdit taky ;)

otaznik

#619
Citace od: waxCZ kdy 15.02.2013, 22:55:36
zdravím rád bych se zeptal kdy a kde bude další závod LEGO Technic Truck Trial
a kde najdu pravidla  :)
pokud ještě nevíte tak nevadí ale určitě mě pak informujte
Co takhle zkusit první příspěvek tohoto vlákna?

Další ročník proběhne příští rok - kategorie S2.

HD

A nešlo by zorganizovat neoficiální klání? :D Jen se ptám, čekat s případnou premiérou do příštího roku se mi nechce. :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Shmade

Ahoj kamarádi,
chci se jen zeptat, zda S2 na příští rok platí a zda se budou nějak v pravidlech měnit technické parametry pro konstrukci vozu této skupiny. Jak je z mé činnosti na fóru patrné, tak nemám na Lego v poslední době moc času a tak bych chtěl začít stavět nějak s předstihem.

Díky. Sebik

peter

Kategorie pro příští rok platí, tedy S2. Co se týká pravidel, tak již nepočítám s nějakými výraznějšími úpravami. Jediné co se v pravidlech určitě objeví, bude omezení počtu propojovacích kabelů či pneu hadiček při volbě kabelového ovládání.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

A lze už teď tyto úpravy nějak blíže nastínit? Měl jsem nějakou představu, co budu na autě chtít, tak abych jí mohl kdyžtak včas upravit.

Shmade

Taky by mě to zajímalo, no uvidíme, ale Peter, to určitě vymyslí, i když zrovna tohle mi přijde na jednu stranu škoda omezovat, protože třeba já jsem si do s2, kde je víc prostoru už začal vymýšlet všelijaký blbinky, který možná kvůli nedostatku "kanálů" pro ovládání nebudu tím pádem moct realizovat...

peter

Předem se moc omlouvám za trochu opožděnou odpověď. Věřím však, že nové pravidlo, které bylo do pravidel LTTT zavedeno, nebude velkým zásahem do případně již testovaných vašich nových vozidel, jelikož jeho rozsahem by, pokud mne paměť neklame, prošla všechna doposud použitá vozidla.

Do pravidel LTTT bylo dnešním dnem uvedeno v platnost zcela nové, níže uvedené pravidlo 3.5.1:

Citace
3.5.1 Kabelové ovládání:
Pokud je vozidlo ovládáno (motory jsou napájeny z externího zdroje) pomocí dálkového ovladače, který je s vozidlem pevně propojen pomocí vodičů a případně dalších pneu hadiček je jejich počet omezen. Vozidlo s ovladačem může být propojeno maximálně 6 kusy propojení. 1 kus propojení znamená:


  • jedna pneu hadička
  • jeden elektrický kabel (dvoulinka) opatřený příslušnými koncovkami
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Takže 3 elektrické kabely a 3 pneu kabely jsou dohromady 3 kusy nebo 6 kusů? Pro jistotu se ptám, formulace v pravidlech není úplně jednoznačná.

peter

Citace od: otaznik kdy 09.09.2013, 20:01:44
Takže 3 elektrické kabely a 3 pneu kabely jsou dohromady 3 kusy nebo 6 kusů? Pro jistotu se ptám, formulace v pravidlech není úplně jednoznačná.

Prosím specifikuj co je v pravidlech nejasného, aby se předešlo případným nedorozuměním. Každopádně pokud pneu kabelem myslíš jednu pneu hadici, tak 3 elektrické kabely a 3 hadičky jsou celkem 6 povolených propojení.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: peter kdy 09.09.2013, 20:04:10
Prosím specifikuj co je v pravidlech nejasného, aby se předešlo případným nedorozuměním. Každopádně pokud pneu kabelem myslíš jednu pneu hadici, tak 3 elektrické kabely a 3 hadičky jsou celkem 6 povolených propojení.
Ano, pneu hadičku jsem měl na mysli.
Pokud je to takto, pak bych mezi tyto dva řádky

Citace od: peter kdy 08.09.2013, 22:03:49


  • jedna pneu hadička
  • jeden elektrický kabel (dvoulinka) opatřený příslušnými koncovkami


vložil slovo "nebo". A bude to naprosto jasné.

Měch

Smím se zeptat na důvod tohoto pravidla ? Zatím nikdo neměl tolik kabelů, aby toto pravidlo porušil. Je to opravdu až taková výhoda, když si někdo nacpe do auta tolik mechanismů ?

Já nevím, přijde mi to zbytečné, proto se ptám.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!