SP Osadníci - Modří seveřané

Založil Petronel, 05.12.2017, 22:36:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jezevec

Moje představa popraviště...
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

Citace od: Jezevec kdy 24.04.2018, 14:43:14
Moje představa popraviště...
Já to tušil. Myslím, že je potřeba, abyste se zamysleli nad velikostí náměstí. Máte tam jeden čtverec 16x16 - a kolik má tohle popraviště?...
(Ale i kdyby jej nebylo, 16x16 je málo, vzpomeňte na středověké město od Akiho.)
Pán na Žlutém hradě

Jezevec

Citace od: milanv kdy 24.04.2018, 16:23:01
Citace od: Jezevec kdy 24.04.2018, 14:43:14
Moje představa popraviště...
Já to tušil. Myslím, že je potřeba, abyste se zamysleli nad velikostí náměstí. Máte tam jeden čtverec 16x16 - a kolik má tohle popraviště?...
(Ale i kdyby jej nebylo, 16x16 je málo, vzpomeňte na středověké město od Akiho.)

Milane, to není přesný model jak to tam bude. To je model orientační z hlediska designu, není nikdy problém zmenšit, ubrat rozměr. Mám v počítači  model celé mojí plochy, barevně odlišený každý čtverec (16x16 studů) a finální modely dělám podle toho, aby to tam pasovalo. Různě zkouším a předělávám. Ale když mě napadne nějaký design, myšlenka, tak to prostě udělám hned velikost nevelikost (zajímá mě jak to případně může vypadat) a velikostně to upravím až pak.  ;)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Jezevec

#93
Takže moje vize je:

zelená + černá - radnice
- zelená - dvě křídla budovy (do tvaru L)
- černá - radniční věž (součást budovy radnice, převýší okolí, dominanta s rozhlednou)

tmavě šedá - random rohový dům patrně s obchůdkem
červená - random dům

růžová - šibenice, popraviště
žlutá - volný prostor náměstí pro lid (velkoryse přesahující velikost 16x16 studů, takže vypuknutí davové hysterie vlivem nedostatku místa nehrozí, výhled na popravu zaručen všem přítomným občanům)

Mezi dvěma domy (červená a tmavě šedá) bude jakoby mostek, budou k sobě nalepené v rámci nadzemního podlaží, ale v přízemí bude pod nimi průchod do vedlejší ulice/čtvrti, pro snadný přístup na náměstí, napojení domluvím s Jojikem.

Je to přesně naměřené, celý můj segment 6 čtverců 16x16 (A 7,8,9) + B 7,8,9), předělával jsem to několikrát než jsem dospěl k tomuto rozložení, případná kritika, připomínky, návrhy na změny - sem s nimi.

Milane, jak vidíš, nenarval jsem tam šibenici na 16x16, místa je tam docela dost. Navíc to náměstí může ještě pokračovat kousek k Jojikovi, protože on má segmenty jak vedle mně zleva, tak i pode mnou. Vše záleží na domluvě, pořeším to s ním.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

Super! Já tě nechtěl podcenit  >:D
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#95
Citace od: waf kdy 24.04.2018, 13:51:17
Tady je moje představa těch dolů. Určitá rovnost je v dolech přirozená, ale čím dále od vchodu, tím budu počítat se snížováním výšky šachty, případně i propadnutím, větším prostorem jeskyně apod.

https://photos.app.goo.gl/Kz87MObDvrMud92J2
opraven odkaz

Wafe dobré!
Pokud to však půjde, snažte se to trochu více "rozbít" drobnými dílky (plate,round plate,cheese...), ať už při stavbě těch pater a skalních masivů, tak vnitřku. Nebo co sem-tam dát světle šedou? Blbost? Já podle toho udělám i vyčnívající skály na svahu...

A pokud dobře sleduji, na výšku bys potřeboval přidat ještě jednu plate, aby jako strop jsi mohl dát plate a pak tile.
Dej vědět jestli to půjde upravit (ubrat jednu plate veprostřed a přesunout nahoru), ale pokud ne, tak se nic neděje. Celé to všude zvedneme o 1plate.

jojik

  Ještě se chci zeptat na jak velké ( malé ) celky to budem skládat. Nebo se  bude pokaždé usazovat plate 16x16 povrchové části na podzemní část? Nebo každý celou svojí část vyztuží aby ji usadil najednou , to bych já potom musel usazovat celek do L .
Doufám , že jsem to aspoň trochu srozumitelně napsal o co mi jde .

Jezevec

Ad soukromá zpráva, fotka pro inspiraci - domy nalepené rovnou k hradbě/pod hradbu (na měřítko nekoukejte, jen ilustrační fotka).
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Jezevec

Otázka do pléna co mě pozvolna bude trápit, s jakou výškou se počítá pro normální běžné domy? Podle toho pak navýším radniční věc, aby se tyčila v pozadí v rohu coby dominanta naši vesnice. Ale právě ty další menší domky, co tam mám v plánu mít chci výškově tak nějak už sladit se zbytkem (s domy od kolegů), ať se to tam nějak přehnaně netyčí, je teda nějaký konsenzus na standardizované výšce plus mínus brick sem nebo tam?
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Petronel

#99
Citace od: jojik kdy 24.04.2018, 20:22:00
  Ještě se chci zeptat na jak velké ( malé ) celky to budem skládat....

Jojiku klidně všechny moduly, které máš vedle sebe můžeš mít spojeny na jednou velkou plate. Ničemu to nevadí. A bude se stavět daleko lépe.
To platí pro všechny samozřejmě.  ;)

Výšku modulu tedy vy horňáci počítejte plate, 4 bricky a plate.
Vrchní plate zelená+ na to můžete dát samozřejmě různé drobné převýšení v podobě kamenů, hlíny atp.
To co bude pod ní je jedno jakou barvou, jen moduly které jsou vidět z boku musíme vyšperkovat (spodní strana řady F a pravá strana sloupce 9.)
V těchto místech by bylo nejlepší z plates poskládat nepravidelný přechod z tmavě šedé na hnědou a následně na horní zelenou plate.

EDIT

waf

S tou výškou 13 bricků jsem ok, podle mě není nutné tam dávat jednu plate navíc, klidně to může být uzavřeno tou tile. Spíše mám trochu problém s tím vrchem, kde jsem pro sebe počítal 4 bricky výšku - tak to budu muset nahoře ubrat... nešlo by ten vrch udělat dvě plate a čtyři nebo alespoň tři brick?

https://drive.google.com/file/d/1kk8nuNHlDg7KPYM1nPQMeUKQM6ChhYN0BQ/view?usp=sharing

Jsem tam nechtěl dávat světle šedou, protože ani u tebe není a nepočítalo se s tím - spíše to zkusím více rozbít přidáním různých detailů.

Petronel

#101
Ano není problém.
Výška horních modulů může být plate, 4 bricky, plate.
Včera jak jsem psal, tak jsem zase zapomněl na to zvýšení celkové výšky, které bude v třetí řadě.

Problém trochu je akorát s těmi velkými tiles. Aby to vše drželo pohromadě chce to, aby tam bylo sem-tam pár studů.
viz. Text a obrázky v tomto příspěvku

waf

Citace od: Petronel kdy 25.04.2018, 06:58:48

Problém trochu je akorát s těmi velkými tiles. Aby to vše drželo pohromadě chce to, aby tam bylo sem-tam pár studů.
viz. Text a obrázky v tomto příspěvku

Přidám tam podstavce z figů, jak jsi psal výše - jsou potřeba na každý 16x16, nebo stačí méně často?

waf

Citace od: Petronel kdy 25.04.2018, 06:58:48
Ano není problém.
Výška horních modulů může být plate, 4 bricky, plate.
Včera jak jsem psal, tak jsem zase zapomněl na to zvýšení celkové výšky, které bude v třetí řadě.


Díky. možná to ještě uprav v příspěvku z 19.04.2018, 22:18:02, ať to někoho nesplete


Daniel

Máš asi velkou zásobu "krystalů", ale nedával bych je tam všechny...méně je někdy více ;). Pokud se v dolech těží tyto krystaly, tak by asi byly z hotových chodeb odnesené a vyskytovaly se jen na konci chodby, kde se právě pracuje + v těch neobjevených částech.

waf

Citace od: Daniel kdy 26.04.2018, 09:36:11
Pokud se v dolech těží tyto krystaly, tak by asi byly z hotových chodeb odnesené a vyskytovaly se jen na konci chodby, kde se právě pracuje + v těch neobjevených částech.

Jo, toho jsme si vědom a původně jsem to tak zamýšlel, ale nakonec jsem dal krystaly do všech chodeb, aby to na pohled nebylo tak pusté :D Zkusím pár krystalů ubrat u vchodu a přidat na konec chodeb.

jerzeeg

A neco malo tech prebytecnych krystalu muzes pak hodit vedle ke mne  ;D

Daniel

Citace od: waf kdy 26.04.2018, 10:41:30
..., aby to na pohled nebylo tak pusté...
Tak do chodeb se dá dát přece spousta jiných věcí na "oživení" - od připravených trámů na výdřevy, přes hromady vytěžené horniny, odložené pracovní pomůcky, nějaký zdroj světla...až třeba po zavaleného horníka (i když ten to teda moc neoživí, pokud bude mrtvý). ;D

Jezevec

#109
Citace od: Daniel kdy 26.04.2018, 13:31:43
Citace od: waf kdy 26.04.2018, 10:41:30
..., aby to na pohled nebylo tak pusté...
Tak do chodeb se dá dát přece spousta jiných věcí na "oživení" - od připravených trámů na výdřevy, přes hromady vytěžené horniny, odložené pracovní pomůcky, nějaký zdroj světla...až třeba po zavaleného horníka (i když ten to teda moc neoživí, pokud bude mrtvý). ;D

Oživit to může i nějaký ten kostlivec, rampouchy, důlní potvory, duch zavaleného horníka, horník zazděný zaživa, sklad výbušnin...

Možná i nějaké ty kosti ve vrstvě hlíny pod chodbami třeba....

Něco jako vlevo dole, taková malá dutinka s kostlivcem, něco na ten způsob mně přijde poměrně zajímavé...

http://www.brickshelf.com/gallery/Stone-Goblin/MOCs/Castle/Industry/Gold-Mine/ccc5_goldmine_01.png
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

milanv

@jerzeeg, @waf: takhle nějak přibližně jsem si představoval tu studnu. Samozřejmě základ bez příkras (horník omylem se probourající do studny atp. :) )
Pán na Žlutém hradě

jerzeeg

#111
Jojo, studnu tam dam, staci jen rict souradnice  ;D

Ale spise nez hornika jsem tam chtel dat spodni rickou napojeni vedle do jeskyne s jezirkem.
(Doly planuju na wafa navazat, ale brzy zakoncit a zbytek udelat nejaky prirodni jeskynni system.)

milanv

#112
Super, já to nechám naprosto na tobě, protože začneš stavět evidentně dřív než já. Nedělá mi žádný problém se jakkoli přizpůsobit. Takže to postav jak ti to vyjde podle dalších návazností a dej mi vědět. Jediná věc: chtěl bych to spíš na té čelní hraně.

Jo a přírodní jeskyně jsou zajímavý nápad, pokud se to tam všechno vejde. A napadlo mě, že by mohla být chodba i šikmo přes roh, takže by byla "koukací" skrz :)
Pán na Žlutém hradě

matka

Citace od: waf kdy 25.04.2018, 23:43:56
Tak jsem přidal pár detailů...

https://drive.google.com/file/d/139Yh2x7xcqecS2EVaZqc3FMeNOAfeiU-nQ/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1fsD5uDcMhnXdCXHnDVWnTri_yWuRePzHUw/view?usp=sharing

Wafe, pěkně udělaný žentour i "výtah". Skvělé, že už jsi s prací tak daleko.
Ale musím i souhlasit, že by chtěly možná krapet znepravidelnit, nebo proložit sem tam jinou šedou, nebo tak něco. Ale celkově super.
Paní na Žlutém hradě

Petronel

#114
Wafe dobrá práce!
Ale jak píší ostatní, chtělo by to trochu oživit a rozbít jednolitost a jednoduchost.

K tomu co psali ostatní přidám pár tipů i já:
- minimálně jednoho hnědého koně vyměnit za černého
- nahoru na zem také přidat kamínky a posypek alespoň ještě v barvě dark tan či ještě nějaké
- do jeskyně na zem toho také hodně naházet: 1x1 plate, tile, plate round a klidně ve více barvách. Klidně ať tam jsou někde kupičky, rozvaliny...
- ze střední části jeskyně můžeš pár krystalů odstranit či nahradit např. jen plate round 1x1 v této lesklé barvě, aby to vypadalo přirozeněji. Nebo něčím úplně jiným, viz. detaily níže
- zaměřit se na detaily: např. členitý trám z několika bricků a plate, ulomený trám, sesypaná část jeskyně (mnoho seskládaných či nasypaných drobných dílků a klidně uvázlý minifig, kterému druzí pomáhají...), netopýr či jiný obyvatel, přírodní část s čnícími kořeny, více minifigů s aspoň trochu pestřejším oblečením a interakcemi, malého klučinu co nese někomu svačinu?, ukrytá malá zlatá žíla?  :o, ten zmiňovaný kostlivec v nejvzdálenější snížené chodbě?

Ravenhorn

Když přemýšlím že jeden dílek je jen 16x16  tj. že mám pruh 16x32  D3 a D4.  tak bych si vzal ještě E3 a E4  abych měl 32x32.  ok?
Castle, Pirates a Star Wars.

waf

Děkuji všem za podněty. Zkusím ve stručnosti reagovat...

- krystaly pořeším - teda u vchodů uberu a s trochou budu myslet i na tebe, jerzeegu :), na místo některých krystalů nechám stříbrný kulatý plate nebo tile

- světle šedou jsem v jeskyních původně zavrhl, jednak nebyla v zadání a jednak v ní zanikaly ty stříbrné krystaly - určitě to teď už nebudu celé znovu přestavovat, ale zkusím to občas oživit doplněním nějakých drobných plate nebo tile ve světle šedé

- do chodeb zkusím doplnit připravené trámy na výdřevy, hromady vytěžené horniny (nerad bych tam ale jen tak sypal kupičky, protože to se při cestování rozsype a poztrácí), odložené pracovní pomůcky, nějaké drobné zvířátka jako netopýry nebo krysy apod. - pro kořeny tam nevidím místo, je to skála hluboko pod zemí

- duchové, kostlivci, kosti, důlní potvory, výbušniny apod., stejně jako zombie, trpaslíci, skřeti apod. mi nejdou moc ke středověkému tématu - teda předpokládal jsem, že je to spíše středověk než fantasy, nebo se pletu?

- jiné koně už mám jen z friends, ale zkusím někde nějakého nehnědého koně sehnat - nepůjčil by někdo?

- stejný problém mám i s figama - naprostá většina mých figů se na práci v dole vůbec nehodila - nakonec jsem vybral několik snesitelných a ty použil - určitě jsem se záměrně vyhýbal figům s pestřejším oblečením, protože tak se do dolů neoblékalo - zkusím ještě několik figů vybrat a s větším množstvím spíše půjdou udělat nějaké interakce, např. svačící horníci je dobrý nápad, ale děti do dolu nesmí a tragédiím se budu snažit vyvarovat

- zem okolo žentouru plánuji zpestřit drobnými nebo kulatými plates a tiles, ale krabice s tan a dark tan nebyla včera při stavění po ruce, takže to dodělám později

- zem v jeskyních zkusím více zpestřit o různé druhy drobných nebo kulatých plates a tiles, ale nasypaným kupičkám se chci určitě vyhnout z výše uvedených důvodů

- výdřevy zkusím znepravidelnit - občas udělám širší sloupek přidáním tiles, třeba i v tmavě hnědé barvě

klidně pište své další nápady, jsem za ně rád. Dva týdny budu na dovolené, tak se k jejich realizaci a nahození nových fotek dostanu až potom...

Petronel

Citace od: waf kdy 26.04.2018, 23:37:44
......
- do chodeb zkusím doplnit připravené trámy na výdřevy, hromady vytěžené horniny (nerad bych tam ale jen tak sypal kupičky, protože to se při cestování rozsype a poztrácí),
......

Nemusíš je tam jen tak sypat, dá se to i vymyslet aby to bylo pevně poskládané a zároveň to vypadalo přirozeně.
Mrkni jak jsem stavěl Pepíčkovu věž, ač se to nezdá, tak bylo vše pevně poskládáno. A když jsem modul otočil vzhůru nohama, neupadl ani jeden dílek.  ;)

Pokud ne pestřejší figy, tak můžeš aspoň někomu dát vlasy s výraznou barvou místo helmy. Např. těm u svačiny.

Jezevec

Tak termíny jsou venku, dne 16.5. jdu dobývat doposud vzdálený svět vysokoškolských titulů. Tímto Vás, kolegové z modrého týmu, žádám - držte mně palce v pro mě zcela zásadní životní bitvě. Do té doby se tu ze studijních důvodů asi moc vyskytovat nebudu. Děkuji pěkně. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Ravenhorn

Nj je to časově v pr....    nějak mi nezbývá vůbec čas na stavění a shánění dílků co potřebuji. K tomu změny v práci a přízpůsobení se novým věcem a místu. No nevím zda se vůbec něco podaří udělat. Nevím jak jsou na tom ostatní.
Castle, Pirates a Star Wars.