HT I 2014 (vlastní) Šemík

Založil matka, 03.04.2014, 21:54:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

matka

...když projížděl nádvoří potřetí, sklonil se Horymír k Šemíkově šíji, pevně ji rukama objal a pošeptal mu cosi do ucha. V tom okamžiku se kůň rozběhl přímo proti vysoké hradbě...

Strážný na věži první postřehl, že je něco v nepořádku. Už přikládá roh k ústům a duje na poplach. Jeden z  bojovníků se marně rozbíhá za Šemíkem s napřaženým kopím. Křesomysl zuří, že se hatí jeho plán. Jen mistr popravčí je klidný: "Dobrá, aspoň mi ušetří práci. Jestli ten blázen vážně skočí přes hradbu, pohltí ho stejně vody Vltavy."

Pověst
Horymír měl pravdu. Nelíbilo se mu, že muži hromadně opuští pole a vydávají se do hor hledat vzácné kovy. Vydal se tedy na Vyšehrad. "Když nebude nikdo, kdo by pole obdělával, nebude co jíst..."Bohužel vládci Křesomyslovi voněly spíš třpytné kovy než pluhy a motyky. Nejen že Horymíra vyhnal, ještě na něj poštval kovkopy. Ti vtrhli do Neumětel a vesnici vypálili. Jenže Horymír nebyl žádný vořezávátko, sebral se, a na oplátku vypálil celé Březové hory. Bohužel ty byly daleko větší než celé Neumětely, takže když byl pozván k soudu na Vyšehrad - kde už to měl beztak s Křesomyslem rozházené - byl odsouzen k smrti. Nejspíš ale proto, že vládce neměl úplně čisté svědomí, byly mu povoleny dvě věci. Neměl být upálen, ale sťat vlastním mečem. Navíc se mohl naposledy projet na svém věrném koni Šemíkovi. Horymír vyskočil do sedla a rozjel se po nádvoří. Ale...
Paní na Žlutém hradě

Martins

Teda, ty jedeš... skoro bych řekl, že tady zahlcuješ fórum fantastickými stavbami a výbornými nápady! Kdy dojde na Technic?  :D

matka

Děkuju  ;D. Ale neboj, už dochází dílky. Možná ňáká vinětka... Technik tajně obdivuju, ale poštět se do něj fakt nebudu  :).
Paní na Žlutém hradě

Kuba

#3
V poslední době, jak se mi nahromadilo (díky westernu) hodně hnědé barvy, dostávam chuť postavit si nějaké dřevěné hradiště z ranného středověku. Tvůj Šemík mě v tomto ohledu povzbudil a na téma "Hradiště" zase nalákal :) Takže se sám nechám překvapit do čeho se po Lipně pustím. Jestli klasický hrad, nebo něco odvážněšího např. na toto téma.

matka

Mě už taky ňákou chvilku lákalo zkusit si dřevěné opevnění. Klasických hradů je tu dost, a moc pěkných, ale tyhle starší tu chybí. Tak se budu těšit co postavíš. Mimochodem tvůj western je parádní dílo.
Paní na Žlutém hradě