Dotaz na koleje

Založil Vasyk, 31.08.2014, 17:34:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vasyk

Jelikož s Duplo začínáme, mám dotaz ohledně kolejí. Nikde jsem to nevyčetl a ani jsem neměl možnost fyzicky vyzkoušet. Jsou kompatibilní tyto Train Track Straight Dark Grey s těmito Train Track Straight Black ?
Děkuji za radu.

pryb

Dají se bez problémů napojit, jenom je jiná tloušťka pražců, což je trochu divné. Ale ničemu to nevadí.
Jsou jiné délky kolejí - jak rovných, tak zatáček.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

papluh

Ak sa nemylim, staré koľaje nemajú drážky/vrúbkovanie a tým pádom elektrické vláčiky majú menšiu účinnosť.

Vasyk

Mladej dostane k vánocům 2 nové vlaky, které jsou momentálně v prodeji. Takže pokud to dobře chápu, měl by vláček bez problému jezdit na obou typech kolejí ?

papluh

Ak máš zásobu starých koľají tak to bude chceť len vyskúšať, "vintage" sety mam odložené, ale do vianoc by som to mohol stihnúť :D
Ak máš na mysli kúpiť staršie koľaje, tak by som počkal na test.

- už bol spomenutý vizuálny rozdiel
- zátačky majú iné uhlové delenie, tj ponapájať navzájom tak aby sa stretli v okruhu bude alchýmia
- bez drážok, sa nebude dať robiť nájazd to svahu ... za to zo svahu to bude pecka  ;D

fanda

Z černých kolejí jsem zkoušel s novými mašinami pouze obloukové a ty kraťoučké rovné. NEDOPORUČUJU obloukové:

- mají menší poloměr - pro některá vozidla příliš malý
- mašiny na nich prokluzují - natíral jsem je chemoprénem a nakonec jsem to vzdal. :(

Farky_cz

Jen doplním, že koleje které představují nájezd a sjezd mají vnější lištu proti vykolejení.
A proto na nich nelze provozovat podvozky s širokými koly z 10558 Vláček plný čísel.
Zpět u Lega po třicítce.