obecné info

Založil Kuba, 31.10.2014, 07:15:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

KDY: Výstva se bude konat od 14.6.2015 do 25.9.2015 (12-13.6 stavěcí dny, 26.9 rozebíraní).
KDE: Muzeum Beskyd Frýdek-Místek





Exponáty budou po dobu vystavení pojištěné v rámci celého muzea a jejích dalších expozic.
Exponáty budou zasklené.




Kuba

#1
Pro přespolní mohu nabídnout možnost ubytování (mezi stavěcími dny) ze dne 12.6.2015 na den 13.6.2015
Varianty:
pěkné počasí - stanování na mé zahradě s večerním grilováním (stan, spacák, karimatka)
škaredé počasí - Přespání v Hasičském domě v mé obci s večerním posezením v některé z hospůdek. (i tehdy nutný spacák a karimatka)

Kuba

Kdyby někdo měl nějaké pěkné fotky svých hotových staveb co budou na výstavě, prosím pošlete mi je na e-mail. Muzeum bude potřebovat nějaké na plakát, tak bych jim chtěl nabídnout něco na výběr. Díky.

Kuba

#3
Asi nastane změna plánu v rozměrech vitrín. Dnes jsem navštívil muzeum a ukázali mi, jak největší vitrínu přízpusobili pro současnou výstavu. Uplně mě to nadchlo.

Hloubku vitríny protáhli na cca2m. a délku cca8m rozdělili na dvě buňky 4,55m a 3,2m. V příloze fotka té větší.
Domluvili jsme se, aby mi co nejdříve ověřili, zda by to takto dokázali i zasklít, a v případě že ano. Byl bych raději pro tuto variantu. O místo bychom nepřišli, naopak by přibylo na další věci.
Tyto buňky by se vykaskádovali, hranoly 60x60x60cm co mají k dispozici.
- Tak by vzniklo nejnižší patro cca 75cm hloubka co nejblíže k návštěvníkum pro dioramata,
- 60cm hloubka prostředí patro pro menší MOC,
- a pro poslední patro 60cm hloubka už na klasické sety, (tam by už šlo samozřejmě hůře vidět, proto bych tam na ni MOcy necpal, jen velké sety např. SW vesmírné lodě a podobně).

Hloubka na Castle dioramatu i na Town dioramatu již zustane zachována. protože po umístění těch kvádrů, zustane stejná šířka, jako u původní vitríny. Pouze část necham vyskádovat jinak pro danyho Kostel.

Pokud vyjde výše uvedená varianta, tak tam kde měly být vlaky, zůstavá vitrína v původním stavu tak jako tak. Proto se zeptám za včasu vlakařů (wiki, Honzicek22), zda by místo té vitríny 75cm*540cm nechtěli raději buňku: tu menší 2x3,2m, nemusely by poté vlaky jezdt rovně tam a zpátky, ale mohli by jste vytvořit zatáčky a ovály, které v původní vitríně vytvořit nešly. Jednoduše by se to prošouplo s jedním s dioramat. Pokud již jste v takové fázi přípravy, že je to nereálne, prohazovat vlaky s dioramatem již samozřejmě nebudeme  ;)

Dejtě co nejdříve vědět.

Wiki

Variantu proberem se švárou, materiálově by to mělo být v pohodě, spíše to bude chtít trošku změnit koncepci. Chtělo by to prokutit na srazu - tedy sraz co nejdříve. Pozitivem bude, že ubude troška elektroniky u vlaků  :)

jerzeeg

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 12.01.2015, 17:21:08
Kdyby někdo měl nějaké pěkné fotky svých hotových staveb co budou na výstavě, prosím pošlete mi je na e-mail. Muzeum bude potřebovat nějaké na plakát, tak bych jim chtěl nabídnout něco na výběr. Díky.
Az budou mit ten plakat hotovy, tak doufam, ze taky nejaky poslou, at to muzu vyvesit u nas v obci, pripadne v praci.

Kuba

Na plakátu muzeum pracuje. Měl by být brzo hotový. Pak ho dám na schválení Pekimu a až poté ho tu umístím.

jestli plakáty dostaneme i pro vlastní potřebu, nevím, na tom jsem se nedomlouval.

Můzeum zajistí tisk plakátu A3 pro vyvěšení ve velkých městech Frýdku-Místku, v Ostravě, případně dalších okolních městech. Dále budou elektronicky rozesílat plakát + info o výstavě do všech okolních základních a mateřských škol. Při zahájení výstavy bude konec školního roku za dveřmi, proto se dá očekávat zvýšená návštěvnost ze školních výletů. Já ještě rozešlu info o výstavě na hasičské sbory a skauty v okrese FM a Ostrava. Jako tip pro vedoucí mládeže na letní výlety. atd...


Každopádně pro svou potřebu jsem si chtěl plakáty vytisknout i na tiskárně a nechat např. v práci zatavit do folie. Ty pak lepit v mé obci a okolních obcích do výloh a na informační tabule. popřípadě se podle ceny s muzeem zkusím domluvit na dotisku dalších kusů.


danyboy

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 03.03.2015, 14:36:29
Na plakátu muzeum pracuje. Měl by být brzo hotový. Pak ho dám na schválení Pekimu a až poté ho tu umístím.

jestli plakáty dostaneme i pro vlastní potřebu, nevím, na tom jsem se nedomlouval.

Můzeum zajistí tisk plakátu A3 pro vyvěšení ve velkých městech Frýdku-Místku, v Ostravě, případně dalších okolních městech. Dále budou elektronicky rozesílat plakát + info o výstavě do všech okolních základních a mateřských škol. Při zahájení výstavy bude konec školního roku za dveřmi, proto se dá očekávat zvýšená návštěvnost ze školních výletů. Já ještě rozešlu info o výstavě na hasičské sbory a skauty v okrese FM a Ostrava. Jako tip pro vedoucí mládeže na letní výlety. atd...


Každopádně pro svou potřebu jsem si chtěl plakáty vytisknout i na tiskárně a nechat např. v práci zatavit do folie. Ty pak lepit v mé obci a okolních obcích do výloh a na informační tabule. popřípadě se podle ceny s muzeem zkusím domluvit na dotisku dalších kusů.



A co vytvoření události na FB?

Kuba

jj událost můžeme taky vytvořit, ale myslím, že je ještě chvíli čas, stačí někdy v průběhu druhé půle května.

honzicek22

#9
Na tu vernisáž bych mohl vzít následující autíčka:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=8378-1
nebo
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=8676-1
eventuálně pod dozorem
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=8675-1.
Akorát do prvních dvou budu potřebovat zapůjčit nějaké baterie.

Kuba

Citace od: honzicek22 kdy 13.03.2015, 22:52:24
Na tu vernisáž bych mohl vzít následující autíčka:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=8378-1
nebo
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=8676-1
eventuálně pod dozorem
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=8675-1.
Akorát do prvních dvou budu potřebovat zapůjčit nějaké baterie.


Super, pokud bude na vernisáž pěkné počasí, oživíme tím nádvoří Frydeckého zámku :) Baterie nějak vyřešíme.

Kuba

Po dohodě na srazu Ostrava, zůstaneme u původních úzkých vitrýn, a raději si necháme přidat něco do prostřed sálu. Ty široké by mohly dělat problém s přehlednosti vystavených modelu, které by byly v pozadí.  ;)

Kuba

#12
Plakát a pozvánka:
Na úvodní fotku bylo muzeem vybráno Akiho město. Děkuji mu za svolení. A taky se na plakátu objevuje Hančin Minifig  ;)

Hana129

#13
Pěkný, ale musím opravit Minifig je dcery Petry, ta bude ráda  :).

Kuba

Prosím všechny o součinost.
Napište mi prosím SZ, kdo kdy přijede. Kdo bude stavět v pátek a kdo v sobotu a čas, kdy asi přijedete ? (zatím vím, že se musím postarat o instalaci staveb AKI, Mr.cube, Šipka ti nepřijedou vůbec)

...a jestli bude mít někdo zájem o přespáni mezi stavěcími dny? z pátku 12.6  na sobotu 13.6 ?

Už jsem dříve avizoval, že mohu nabídnout dvě skromnější možnosti:
-pěkné počasí = stanováni na zahradě. (nutný vlastní stan, spacák) 1 stan pro 3 osoby mám k dispozici. (Večerní grilování, pivo, limo u této možnosti zajištěno).

- škaredé počasí = Přespáni v Hasičském domě v mé obci. To bychom zašli asi do nějaké hospůdky u nás. (i tehdy nutný spacák, karimatka)

Už mě informovali někteří Ostraváci, že by za pěkného počasí rádi pogrilovali  ;)

Prosím tedy ještě jednou o info přes SZ, kdo má zájem stanovat. Abych věděl s čím počítat a na co být připraven.



Kuba

Ve vláknu vystavovatelé http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=46155.0 vedu předběžný seznam, snažím se ho také aktualizovat dle SZ a příspěvku ve vláknech. Ale pro jistotu, když budete psát datum, kdy dorazíte, napiště mi ještě pro jistotu, zda platí vše co je v seznamu uvedeno, případně co ještě přivezete. U některých ještě neznám přesné rozměry.

Snad jsou v seznamu všichni, jestli se v něm někdo nenašel info přes SZ. díky.
Podle seznamu pak nechám udělat i kostku FM + 1 pro Milanv.

Kuba

Mapa, kde hledat frýdecký zámek.

Kuba

Na páteční grilování nás bude asi kolem 6-7. většina přijede v sobotu na stavění. Takže jsem nakonec nebral sud piva, ale koupil jsem jenom láhvové. Tak snad jsem nikomu nezkazil chuť.  >:D Jinak maso už jsem naložil. Jen doufám, že nám vyjde počasí, ale podle všeho jo.
V sobotu na stavění připravím drobné občerstvení (řízečky, chlebíčky). A v pátek i v sobotu bude ve výstavní síni připraveno nealko na zapití, případně birel.  ;)

Vernisáž v neděli od 15.00h. kdo bude mít zájem.

Kuba

K ukončené neděli 21.6.2015. Tedy za jeden týden výstavy, navštívilo tuto výstavu 710 lidí (včetně neplatících dětí do 6 let).


Myslím, že to je pěkná návštěvnost na první týden této malé výstavy.  ;)

peki

Pokud budete mít zájem o účast na akci v Brně Olympii přihlaste prosím své MOC zde.

Kuba

#20
Už mi muzeum poslalo část financí. Prosím tedy všechny vystavovatelé o zasláni účtu. Začnu vzdálenějšími. S Ostraváky to vyrovnám v září.

Kuba

#21
Jen pro pořádek, upozorňuji všechny vystavující, především ty co chtějí jet do Brna, že stavěcí víkend v Brně je stanoven hned následující den po skončení výstavy.
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=47960.0

Bude to tedy celkem honička v sobotu 26.9.2015. Především pro Olomouc vzniká drobná časová komplikace, kdy nejprve musí na daleký moravský sever, aby následně jeli do samotného srdce jižní Moravy.

Nabízí se samozřejmě i varianta, že v sobotu si vše v poklidu sklidime ve FM a až v neděli Brno (to bude druhý stavěcí den).

Jinak, připomínám se o čísla účtu, zatím mi přišly dva.
(peníze pak rozešlu, až č.ú. budu mít více)


Kuba

#22
Včera jsem poslal penízky prvním 8 vystavujícím, tedy všem co mi dali číslo účtu. Prosím tedy ostatní, co mi ho dosud neposlali, aby tak učinili.

Edit:
kdo už mi číslo účtu dal, prosím proveďte kontrolu, abych měl jistotu, že jsem neudělal nikde chybu/překlep a peníze dorazily.

Kuba

Prosím kdo mi ještě neposlal číslo účtu, pošlete mi ho.
někteří další už číslo poslali, ale nechci posílat peníze po jednom člověku. děkuji

pokud máte chuť si sednout po ukončení výstavy a zhodnotit to, vyjádřete se zde:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=37774.msg223431#msg223431

Kuba

Rozebírání výstavy je možné v sobotu 26.9.2015 od 8h.

Preferoval bych, aby všichni přijeli dopoledne. pokud možno. Pokud někdo v sobotu nemůže, dejte vědět.


Kuba

Ok učty už mám konečně všechny. Do čtvrtka rozešlu tedy druhou várku peněz. ráno jedu na služebku na dva dny, tak tedy až v ten v čtvrtek až se vrátím.  ;)

honzicek22

Bude zase otevřený vjezd na nádvoří ?

Kuba

no to by byla ostuta kdyby nam ho zavreli za nejuspěšnějsi vystavu ve F-M muzeu  >:D  >:D

danyboy

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 23.09.2015, 20:59:12
no to by byla ostuta kdyby nam ho zavreli za nejuspěšnějsi vystavu ve F-M muzeu  >:D  >:D

A hlavně sranda přenášet potom ty modely až na parkoviště.  ;D

jerzeeg

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 23.09.2015, 20:59:12
no to by byla ostuta kdyby nam ho zavreli za nejuspěšnějsi vystavu ve F-M muzeu  >:D  >:D
nejuspesnejsi ? :)